wymiana napędu r1
Autor Wiadomość
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#1
wymiana napędu r1
Witam.

Motocykl RN19.

otóż mam pytanie- jak odkręcić śrubę mocującą przednią zębatke i jaki tam gwint jest? prawy czy lewy.

2 pytanie to takie że zakupiłem zębatkę o 16 zębach a nie jak seryjnie 17z. więc... co zrobić z tym ogumieniem tzw. tłumikiem drgań łańcucha'' w której jest oryginalna zębatka ? okroić ją tak by pasowała na 16 zębów? nie czaje...


Pozdrawiam...
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-30, 02:34 PM przez godlefas.)
2012-05-30, 02:32 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#2
RE: wymiana napędu r1
Kluczem pneumatycznym najlatwiej, gwint nie pamietam jaki tam ale chyba normalny. Dawno zmienialem, motocykl na biegu i wcisniety dodatkowo tylny hamulec wiec przydaje sie pomoc kolegi Red_icon_smile Natomiast oryginalna zebatke zdejmujesz razem z ta guma a na jej miejsce zakladasz nowa i tyle. Jak nowa zebatka jest bez tej gumy wyciszajacej (chyba tylko oryginalne zebatki z poprzednich modeli R1 maja ta gume a pasuja rowniez do RN12 i wczesniejszych), to bedziesz slyszal przyjemny szum podczas jazdy. Ja tej gumy nie mam u siebie i szmer jest OK, nawet calkiem fajny. Prosta modyfikacja i powiem ze jest najlepsza z tych najtanszych, bedziesz zadowolony. Predkosc maxymalna nieznacznie spadnie, lancuch mozna zostawic oryginalny w tym ukladzie a polepszy sie przyspieszenie motocykla i nieznacznie zmienia obroty ale to i tak pikus w porownaniu do reszty zalet zabka mniej z przodu Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-30, 03:55 PM przez marider.)
2012-05-30, 03:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
budrys Offline
Młody
**




Liczba postów: 23
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#3
RE: wymiana napędu r1
Ja niedawno zmieniałem. Powiem Ci, że ja odkręcałem we dwóch, klucz rurkowy sześciokątny, przedłużka kingtony oraz rura półtorametrowa (!). Trzymanie na hamulcu nic nie dało, podobnie jak drewniany sztyl między ramiona koła a wachacz. Trzeba stalową rurkę włożyć, Przy takich narzędziach wcale łatwo nie było. A gwint normalny. Powodzenia.
2012-05-30, 04:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
godlefas Offline
MaR1usZ
****

łuuu tu tu tut tuuuu
ODWYK

Liczba postów: 997
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#4
RE: wymiana napędu r1
dziękuje za odpowiedzi Red_icon_smile będę się starał Red_icon_smile
___________________________________________________________


—√\~—√\~ - YAMAHA - √\~—√\~
2012-05-30, 04:30 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
fabus Offline
Młody
**




Liczba postów: 33
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#5
RE: wymiana napędu r1
tylko nie na biegu tak jak kolega wyżej napisał!! są specjalne narzędzia do blokowania... jak zaczniesz napierdzielać pneumatem po skrzyni biegów to długo Ci nie pojeździ...

a co do tej gumy to może jej nie być
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-31, 09:45 PM przez fabus.)
2012-05-31, 09:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#6
RE: wymiana napędu r1
Ta przednia zebtka nie jest dokrecona jakims mega wielkim momentem tylko 85Nm (mniej niz sruba od wahacza czy nakretka glowki ramy) wiec zadnej skrzyni sie nie rozwali od wrzuconej 1ki i wcisnietego tylnego hamulca, bez przesadnej paniki Red_icon_smile
2012-05-31, 10:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#7
RE: wymiana napędu r1
udalo sie skonczyc kolejny napęd Red_icon_tongue złoty łancuch DID ZVMX skonczyl sie po 23 tys km Red_icon_smile zakupiłem nowy - zębatka 1 mniej z przodu i 2 zęby więcej z tylu Red_icon_smile zobaczymy jak bedzie sie teraz gumowac i jak bedzie wygladal jej "Dół" Red_icon_smile
przy okazji dodam, ze obilo mi sie o uszy ze aby zwiekszyc zywotnosc lancucha nalezy wymieniac przednia zebatke co 10 tys km i wtedy na lancuchu mozna zrobic nawet do 40 tys km, jestem ciekaw jak wyglada moja skoro lancuch tak napierdala mimo naciagniecia Red_icon_tongue
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-10, 06:39 AM przez Cieniu.)
2012-07-10, 06:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->