Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Autor Wiadomość
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#1
Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Witam wszystkich.. W dniu dzisiejszym i na Mnie przyszła pora.. Ponoć motocykliści zaliczają się do tych którzy leżeli i tych którzy dopiero będą leżeć... Niestety, po godzinie 18 byłem członkiem (dzięki Bogu) kolizji a nie wypadku, z tym że oczywiście Ja na motorze pewnie byłbym największym poszkodowanym. Jechałem drogą z pierwszeństwem i niestety kierowca samochodu chciał chyba przetestować moją reakcję oraz kombinezon.. Próbując włączyć się do ruchu, uderzył we Mnie.. Ja zleciałem (i w tej kwestii mogę mówić o szczęściu, miałem odpowiednio ułożone nogi na setach, gdyby nie to, pewnie miałbym zmiażdżoną nogę...), R1 jak w reakcji łańcuchowej poleciała dalej i uderzyła w inny samochód.. Ja tylko wystraszony i poobijany, pewnie w najbliższych dniach odczuję boleśnie skutki upadku.. Gorzej z maleństwem, nieźle oberwało, prawy plastik, zadupek, wydech, czasza, praktycznie całe przednie zawieszenie do wymiany... Nie mówiąc o malowaniu.. Cieszę się, że jestem cały, ale łza się w oku kręciła na widok moto.. Jechałem powoli jak widać i tak nic to nie dało.. Niech i mój przypadek będzie przestroga dla Was... Uważajcie, bardzo Was o to proszę. Miejcie oczy dookoła głowy.
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-05-17, 09:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#2
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Jestes na tyle w dobrej sytuacji ze wszystko naprawia Ci z OC Red_icon_tongue Ja musze wybulic prawie 7k zeby przywrocic moto do stanu poprzedniego, ale najwazniejsze ze jestes caly Red_icon_smile
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-05-17, 09:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#3
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Dokładnie, widziałem u Ciebie też przykra sprawa, z tym że przerażał Mnie widok motoru, niby lekki stuk a skutki spore.. Cieszę się, bo kierowca który był sprawcą, równy gość swoją droga, wiem że różnie to bywa i niektórzy wyskakują na pierwszym miejscu z komentarzami że i tak motocyklista jest winny, i tak. A on był naprawdę równy, swoją drogą poszedłem mu na rękę, bo nie dzwoniłem na policję dzięki czemu nie dostał mandatu. Trzymam kciuki Cieniu, żebyśmy się spotkali niebawem w drodze na naszych erłanach Red_icon_smile
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-17, 09:37 PM przez darqvader.)
2012-05-17, 09:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#4
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Ważne, że Tyś cały. Co do moto to raczej policzą szkodę całkowitą, bo moto katalogowo będzie coś ok. 10tyś, a same plastiki i zawias w ASO wyjdą drożej.
Kuruj się i powodzenia z odszkodowaniem.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-05-17, 09:38 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#5
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Ważne, ze zdrowy - tego nie kupisz, w odróżnieniu do R1
2012-05-17, 10:08 PM
Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#6
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Dużo zdrowia i dochodź do siebie Red_icon_wink Co do odszkodowania to faktycznie sporo szkód, duże prawdopodobieństwo szkody całkowitej więc możesz się już za następnym sprzętem rozglądać.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-05-17, 10:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kowal23 Offline
Użytkownik
***

Jaslo
RN-20

Liczba postów: 468
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
#7
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
dokladnie wazne zes ty caly a moto to se kupisz duzo zdrowia LWG
Red_icon_surprisedRed_icon_wfrown Miota nim jak szatan!
2012-05-17, 10:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#8
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
właśnie moto sie kupi a zycia nie-stety
powiem wam ze ja slizgałem sie na gsx f mając 180 i pourywałem kierunki,klamki szyba poobdzierałem lakier i swój bok od pasa wdół,but spadł a podobno wiecie czym to pachnie,i od tej pory juz tak nie zap.......w zabudowanym.az strach myslec gdyby było uderzenie stałe.
2012-05-17, 10:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Marki Offline
Los Ami:)
****

Krasnystaw


Liczba postów: 820
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#9
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
az strach pomyslec jakby Ci jakies dziecko wyskoczylo np jak tak dawales na terenie zabudowanym;/
dlatego własnie jest taka opinia o motocyklistach jak widza po miescie jadacego prawie 200 a to slychac i widac...Panowie takie predkosci to poza obszarem jak juz a najlepiej na tor sobie poszalec i bez ryzyka ze komus i sobie krzywde zrobicie...
2012-05-17, 11:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
piotr Offline
Młody
**

Pułtusk
Yamaha R1 2001

Liczba postów: 55
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#10
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Wiem ile strachu można się najeść, byłem naocznym świadkiem podobnego zdarzenia. Doba w szpitalu i złamana ręka kolegi. Moto kasacja, policja zabrała mu prawko i tak się zastanawiamy czy mieli prawo. Pozdrawiam wracaj szybko.
2012-05-18, 05:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#11
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Zdrowiej darqvader Red_icon_smile
Z moto też dasz rade.
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-05-18, 09:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#12
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
mam nadzieje ze spisaliscie oswiadczenie na miejscu ? jesli nie wzywales policji
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-05-18, 09:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#13
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
(2012-05-18, 09:18 AM)Cieniu napisał(a): mam nadzieje ze spisaliscie oswiadczenie na miejscu ? jesli nie wzywales policji

Jak słyszę o odszkodowaniach to mnie telepie. Często nawet skierowanie wniosku do sądu przez policję nic nie daje. Ja tak miałem, bo gość się nie przyznał i po roku chodzenia do sądu sprawę umorzono, bo sąd nie wiedział komu przyznać rację. Dla tego apeluję:

RÓBCIE FOTKI ZARAZ PO KOLIZJI, NAWET KOMÓRKĄ.

Dopiero potem można usunąć pojazdy z drogi.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-05-18, 10:16 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#14
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Ciesz sie ze na siniakach i strachu sie skonczylo. Pozdrowienia ze szpitalnej przychodni ortopedycznej bo wlasnie czekam na swoja koleina kontrole klikajac na telefonie ;-)
2012-05-18, 10:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#15
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Cieniu, oświadczenie spisane Red_icon_smile Jak ochłonąłem, przyjrzałem się, wykonałem szybki tel. do mechanika i on przyjechał i dosyć sprawnie na pierwszy rzut powiedział co i jak do oświadczenia. Sprawca był świadomy i szedł Mi na rękę bo wiedział że nie ma wyjścia. Masz rację Koczis i w tej kwestii zachowałem trzeźwy umysł. Obcykałem moto ze wszystkimi detalami, wszystko jak najdokładniej potrafiłem i mam zdjęcia na telefonie. Do tego są świadkowie. Cóż, czas pokaże jak się sprawa zakończy. Póki co, po tych wszystkich atrakcjach w nagrodę lecę na maturę ustną z języka polskiego, kolejny skok adrenaliny Red_icon_cheesygrin
Do tego jeszcze dziękuje za porady no i słowa otuchy Red_icon_smile
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2012-05-18, 10:26 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#16
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Jak masz zdjęcia na tel. to może wrzucisz tu do tematu z 2-3 foty. Nic nie działa jak zdjęcia z kolizji, wypadków jako przestroga dla innych, choć tu nie była Twoja wina, ale jak pisałeś da to znak innych na uważniejszą jazdę. 3maj się i powodzenia na ustnej.
Moja narzeczona 4 dni temu po 4 latach w ekonomiku z polskiego wygarnęła 90%, masz szansę być lepszy Red_icon_tongue
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-05-18, 10:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#17
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
http://www.scigacz.pl/Wypadek,motocyklow...18343.html

niech to bedzie dla was przestroga... jak wyjezdzacie to dawac w pizde i spierdalac ile fabryka dala Red_icon_smile
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2012-05-18, 10:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#18
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
Cieniu! Słuchaj, co najbardziej Mi się podoba, no kurde, 2h przed wyjazdem i kolizją oglądałem ze 3 razy ten filmik Red_icon_cheesygrin Fatum? Los? Przeznaczenie? Red_icon_cheesygrin Coś w tym może jest Red_icon_cheesygrin Dzięki Pawlor, 90% może i nie będzie, ale zrobiłem co mogłem, dostałem przyzwoite pytania, nie liczy się dla Mnie wynik, ale to że podyskutowałem z komisją Red_icon_cheesygrin A i zdjęcia się postaram się podrzucić, nie ma na co patrzeć, ale przestroga zawsze jakaś.
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-05-18, 12:37 PM przez darqvader.)
2012-05-18, 12:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#19
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
najwazniejsze ze tobie nic nie jest ja tez zaczalem sezon kolizja takze przynajmniej mamy juz za soba lezenie hehehe pozdrawiam i duzej kasy z odszkodowanie zycze Red_icon_smile
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
2012-05-18, 05:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Allah84 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 377
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#20
RE: Szczęście w nieszcześciu? Więcej szczęścia niż rozumu...
darqvader dobrze ze Ci nic sie niestalo miales duzo szczescia Ci powiem bo z OC Ci wyplaca i na spokojnie sobnie ja zrobisz albo sugerowalbym kupic nowe o to na czesci sprzedac Red_icon_smile rn04 to skarbnica na kolkach. Swoja juz poskladalem takze nieudana jazda na gumie kosztowala mnie 2000 zl a jeszcze musze polakierowac i okleic :p Jedno dobre ze juz mam stracha do jakiegokolwiek stawiania na kole Red_icon_wink
2012-05-21, 01:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->