[K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Autor Wiadomość
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#21
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Dzięki za podpowiedzi.

To prowadzimy dyskusję dalej. Moto chcę używać przede wszystkim do dojazdów do pracy w odpowiednich porach roku, a mam do przejechania lekko ponad 60km. Poza tym, w wolnym czasie ma służyć mi do dalszych podróży. Jak pisałem wcześniej, będzie moim pierwszym o takiej pojemności więc napewno nie będę ogarniał całej mocy i próbował na nim Bóg wie czego.

Z butów to również podchodzą mi najbardziej SIDI i już raczej na 99% niebawem je zakupię, bo nie jak na każdy inną rzecz, jestem najbardziej zdecydowany.
Z rękawic też będą Alpiny, niedaleko mnie znajduje się inny sklep gdzie są, więc nie będzie problemu by podjechać i obejrzeć je.
Teraz kask... kurde, przemówiliście mi z tym Sharkiem... teraz tylko wybrać jeden z dwóch:
- S700 z http://moto.allegro.pl/kask-shark-s700-s...24996.html
- czy OPENLINE z http://moto.allegro.pl/kask-shark-openli...72948.html

Chodzi mi o konkrety.

Co do używek znalazłem coś fajnego na allegro. Cały kombi z butami, rękawicami, kaskiem i to Alpiny -> http://moto.allegro.pl/alpinestars-kombi...66633.html
Jeśli ktoś mieszkałby w pobliżu i mógł to obejrzeć to zaraz decyduję się na zakup. Pomógłby ktoś??
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-04-25, 08:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#22
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Buty Sidi dobry wybór bo to solidna marka. Rękawice Alpiny też jak najbardziej wporządku-nazwa firmy mówi sama za siebie. Kask bierz S700- na sporta bardziej podchodzi integralny chyba że chcesz się co chwilę zatrzymywać i gadać bez ściągania kasku to wtedy szczękowy. Blenda dobra rzecz. Sam mam w swoim kasku i super sprawa jak się jedzie pod słońce to sekunda i opuszczam kiedy chce i mnie nie razi. Tylko u mnie paruje blenda. Ciemna szybka jak jest cały czas to gorzej w nocy.

2012-04-25, 10:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawlor Offline
Użytkownik
***

Gdańsk


Liczba postów: 214
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#23
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
I nastał dzień, w którym skompletowałem wszystko dla mnie i narzeczonej Red_icon_cheesygrin
Założenia cenowe były, jednak mocno uległy zmianie i całość po rabatach z 2 sklepów mam za 5,5 tys. zł. (a miało być max. 4tys. Red_icon_rolleyes)

Mój zestaw to:
- kombi Tschul 787 dwuczęściowy z garbem --> http://www.sklep.moto-akces.pl/kombinezo...51840.html
- buty TCX S Race, nie ma ich teraz w ofercie, podobne do tych -> http://www.sklep.moto-akces.pl/buty-moto...18706.html
- kask Shark S700s prime z blendą --> http://allegro.pl/kask-shark-s700-s-prim...05239.html
- rękawice Alpinestars SP-8 --> http://allegro.pl/alpinestars-rekawice-s...52051.html

Narzeczona też ma kombi Tschula, buty Rainers, kask Sharka S700 lecz starszą wersję i bez blendy, rękawice już jakieś zwykłe skórzane.

Jak narazie jestem zadowolony. Z czasem będę zbierał na cały zestaw Alpiny i lepszy kask Red_icon_smile

       

Co Wy na to??
... w trakcie zarabiania na rn22 ;]
2012-05-05, 06:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#24
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Według mnie spoko Red_icon_smile powoli, powoli i będziecie ulepszali Red_icon_smile
2012-05-05, 07:07 PM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#25
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Git majonez, na poczatek styknie. Tylko ten bialy u plecaka raczej szybko poszarzeje.. Mialem bialego torowego 1pc Texporta kiedys, fakt ze w pelnym sloncu nie parzyl jak czarne kombi ale kolor mu poszarzal z czasem. Cos za cos.
2012-05-05, 09:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
vulen1 Offline
Młody
**

Płock


Liczba postów: 47
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#26
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Panowie pozwolę sobie odświeżyć wątek. Mianowicie chce kupić kombi dwu częściowe i znalazłem mało używany firmy RST model Tractech . Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat kombi ? (jeżeli ktoś zna w ogóle Red_icon_smile ) . Mam też na oku Alpinestars'a o 300 zł droższy, więc niewiele, model GPU.
2012-11-24, 11:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#27
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Ja mogę sie wypowiedzieć, ze RST to całkiem całkiem kombiaki, początkowo były lepsze i bardziej starannie wykonane oraz mniej dostępne, teraz niestety trochę obnizyli loty. Lepiej dobierać do GPU
2012-11-24, 11:32 PM
Odpowiedz cytując ten post
vulen1 Offline
Młody
**

Płock


Liczba postów: 47
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#28
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Jedynym plusem za którym bym się skłaniał do RST jest fakt że posiada garb a GPU niestety nie , a też nie ukrywam GPU fajniej wygląda Red_icon_smile
2012-11-24, 11:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#29
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Pamiętaj , ze jest garb i garb Red_icon_smile a nie warto dla samego garba wybierać kombinezon o klasę niższy.
2012-11-24, 11:44 PM
Odpowiedz cytując ten post
vulen1 Offline
Młody
**

Płock


Liczba postów: 47
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
#30
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Coś w tym jest , jakaś ukryta sentencja hehe Red_icon_smile i tak pewnie wybiorę Alpine ale chciałem zasięgnąć porady bo to będzie moje pierwsze kombi , a wcześniej miałem tylko kurtkę skórzaną bez spodni , a wszystko idzie na R1 na wiosnę więc fundusz ograniczony na nowy kombi.
2012-11-24, 11:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
feniks_01 Offline
Użytkownik
***

Cieszyn
RN04

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#31
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Odnośnie RST to może sie przydam. Otóż na początku na CBR-ce jeździłem w tekstyliach modeki, wszystko fajnie, wygodnie ale to nie było to. Na początku 2011 stweirdziłem,że kupie jakis dwuczęsciowy kombi, oczywiście do 2k. Niestety inne wydatki też są, całej kasy pompować w moto sie niestety nie da Red_icon_sad Najbliżej miałem do gliwic i zabrza, tam sa 2 czy 3 sympatyczne sklepy (bikerschoice - gliwice oraz motohybrid - zabrze) Nie wiedzialem co kupic, przymierzałem, berik nie pasował, dainese idealny ale kasa nie ta więc padło na RST Tractech. Pasował na mnie lepiej niż inne (oprócz daiRed_icon_wink spodnie nie za długie jak to zazwyczaj u innych producentów. No i jak sie pozniej okazało cena po konkretnych negocjacjach 1700 zł, jeszcze udało mi sie zamienić slidery na czarne bo w tym modelu były białe (bleeee) co wyjatkowo nie pasowało do czarnego kombinezonu. Tak więc smigam w nim drugi sezon (1 glebe już przeżył) i jest ok, dopasował sie do mnie idealnie, nic sie nie przeciera/pruje itd. Jedynymi mankamentami o których czytałem przed zakupem to spodnie lubia pękać w najbardziej czułym miejscu faceta (ale u mnie poki co wszystko ok) no i zamek... to jest ich najwieksza wada, o ile zamek łączący spodnie-kurtka jest solidny i wytrzymały to zamek zapięcia dali taka cienka piczowinkę... która wytrzymala i tak 2 lata Red_icon_tongue W tym tygodniu musze podrzucic kurtke żeby wszyli mi taki zam zamek jak do łączenia góra-dół i znow bedzie dobrze bo kiepsko sie teraz lata z rozpiętą kurtka Red_icon_tongue Jak ktoś ma jakies pytania to może uda mi sie pomóc. Red_icon_smile

A teraz sprawa nr 2 rękawice...
Moje modeki (sahara traveler) już swoje zrobiły (3 lata) i czas na cos innego. Jesli nic innego nie znajde to beda to alpiny ale jakie to sie okaze jak bede przymierzal w sklepie. Chyba,że ma ktoś jakies pomysły?
Rękawice RST odpadają, chcialem je kupic podczas zakupu kombi ale sprzedawca powiedzial,ze strasznie farbuja i w deszczu bedzie troche problem.
RN04 Red_icon_mad

If I go crazy then will you still call me Superman?‎
2012-11-25, 02:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#32
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Podaj kwotę od do Red_icon_smile
2012-11-25, 05:40 PM
Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#33
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Feniks jak coś to ja mam Alpinestars SP2 w rozmiarze L do sprzedania za 220zł. Założone 2 razy, kolor czarny.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-25, 07:04 PM przez malikowy.)
2012-11-25, 06:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
feniks_01 Offline
Użytkownik
***

Cieszyn
RN04

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#34
RE: [K] kombinezon, kask, buty, rękawice
Widzialem właśnie,że masz ale bedzie problem bo już wyglądam jak "ghost rider" - wszystko czarne a teraz czas wprowadzić troche kolorów, planuję kupić "oczojebny" kask, i rękawice raczej będą czerowne.
Myśle,że za tą cene szybko sprzedasz na forum Red_icon_smile
RN04 Red_icon_mad

If I go crazy then will you still call me Superman?‎
2012-11-25, 07:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->