Wymieniam kosz sprzęgłowy - proszę o kilka wskazówek
Autor Wiadomość
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#3
RE: Wymieniam kosz sprzęgłowy - proszę o kilka wskazówek
(2021-04-04, 04:51 PM)Taksobie napisał(a): Hej, wymieniam w R1 RN04 kosz sprzęgłowy. Chciałbym to zrobić samemu, gdyż mój mechanik liczy sobie za wyjęcie 400zł. A że w zeszłym roku regeneracja kosza u Pana Szramy nie przyniosła znacznej poprawy w kwestii wibrującego motocykla, a wydałem na te zabawę 1200zł, to kupiłem używany kompletny kosz łącznie z tarczami - i chciałbym to sam wymienić i sprawdzić czy będzie jakaś poprawa. 

Moje pytania:
1. Czy te używane tarcz i przekładki w koszu muszę również moczyć w oleju jak to się robi w nowych ?

2. Nakrętka główna kosza 105 Nm, śrubki z spręzynami 8 Nm, Pokrywa sprzęgła 12 Nm... Dobre siły znalazłem ?

3. Jest jakiś sensowny patent by zablokować zębatkę w trakcie odkręcania śruby głównej ?

4. A może macie jakiś film instruktarzowy, który pokaże od początku jak zdjąć linkę sprzęgła i odkręcić kosz... Chciałbym wszytsko podejrzeć by mnie nic nie zaskoczyło Red_icon_smile

- Dzięki za pomoc!

przy koszu niby nima co spierdolić bo to banalne...a jednak ....
artkowi mechanior źle złożył i uwaliło tył, napęd pompy olejowej. tera robie silnik co płytka cierna pęknięta dobrze że w piec nie poszła, widać że błąd przy zakładnaniu,
tak że jak pytasz się o taką pierdołe jak ściąganie linki to może daj to komuś kto to już robił kilka razy ....
do odkręcania udar,
do przykręcania niut potrzebny, a klucz zrobisz ze sttarych przekładek metalowych zespawając np. dwie razem i do tego jakieś ramie.

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-04-04, 09:43 PM przez simon68.)
2021-04-04, 09:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
RE: Wymieniam kosz sprzęgłowy - proszę o kilka wskazówek - simon68 - 2021-04-04, 09:42 PM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->