Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Autor Wiadomość
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#21
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
(2019-01-16, 10:48 AM)bystry10 napisał(a): Simon, oczywiście masz rację. Firmy z branży olejowej produkują i dostarczają oleje do odpowiednich firm ale ktoś musi czuwać nad tym żeby te oleje spełniały jakieś normy danego producenta. Wątpię żeby np. Inżynierowie z Yamahy dopuścili do kupna oleju od producenta bez uprzedniego badania tego oleju pod względem jakości i dopuszczeń producenta, tak na słowo? Może nie bezpośrednio inżynierowie ale producent ma ludzi którzy zamawiają ogromne ilości oleju i bez szczegółowej kontroli jakości by to nie przeszło!. Dlaczego kiedyś dla Yamahy olej dostarczał motul? Yamaha zrezygnowała z motula kilka lat temu i zmienili na eneos! Motul nie spełniał norm? Był za drogi? A może chodziło o kasę? Ja obstawiam to pierwsze :-)

Krystian właśnie chodzi o to że nad tym czuwa dział sprzedaży  Red_icon_cheesygrin, a tam Panie bez wiedzy techniczne mają tylko słupki w excel-u ... nie chodzi o normy a o kasę !!!!!!!!!!

i tak jest w każdej firmie automotive 
odpowiedz sobie dla czego jest taki nacisk na normy spalin - jak myślisz że środowisko, to jesteś w ciężkim błędzie,
duże trwałe silnik norm nie mają szans spełniać, więc robi się normy emisji wyżyłowane,  po to aby mieć usprawiedliwienie dla down-sizingu,
a te pseudo silniki, padają jak muszki owocówki....
a jak padają to jest sprzedaż i piniondz !!!!!!!!!!!!


ktoś kto nie pracuje w tej branży ma naprawdę ciężko to zrozumieć............

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-01-16, 11:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#22
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Wspominając o olejach to np subaru polska (kilka lat temu, teraz nie wiem) zalecała lać oleje lotos-a... gdzie 3/4 osób i tak przyjeżdżała ze swoim olejem lub brała inny. Ktoś kto się nie znał nawet nie pytał co wlewali. Jak stara prawa mówi "jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę"
Po drugie yamaha czy inna marka dostaje próbki oleju do analizy, próbka jest zawsze ok. A to co potem idzie to różnie z tym bywa.
Po trzecie Polska nie jest klientem wartym zachodu i produkty które do nas idą mogą być innej jakości. To tyczy się każdej branży zaczynając od spożywki (można sobie sprawdzić skład np czekolad, płatków kukurydzianych, chipsów itd) poprzez proszki, płyny do prania itd kończąc na motoryzacji...
2019-01-16, 12:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zybex Offline
mistrz prostaków
***

Polska B
RN22

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#23
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Yup. Zgadza się choćby co do ciuchów Zary. Mam francuskie podkoszulki, które trzymają trzeci rok i nie ma tragedii. Te z polskiej Zary jak wytrzymają trzy prania, to dobrze.
2019-01-16, 01:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pajak72 Offline
Konkretny
****

Kamień Pom Zach-Pom.
R1M

Liczba postów: 881
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#24
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
A tak z ciekawości jaki olej lejecie do waszych sportów ( Hondy ,Suzuki ,Kawasaki ,Ktm ,Ducati ) itd.
Bo do Yamahy jest rekomendowany YAMALUBE. ( bo tak szczerze mówiąc to nie NAZWA lecz parametry oleju są ważne.)
Yamaha R1M+Nolan+Dainese Yamaha JL+Alpinestars GPPRO+FLM3.0
https://www.youtube.com/watch?v=Cm5Hw96uxIA
https://www.youtube.com/watch?v=Yk4WK0fK6tA&ab
2019-01-16, 02:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#25
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
(2019-01-16, 02:25 PM)pajak72 napisał(a): A tak z ciekawości jaki olej lejecie do waszych sportów ( Hondy ,Suzuki ,Kawasaki ,Ktm ,Ducati ) itd.
Bo do Yamahy jest rekomendowany YAMALUBE. ( bo tak szczerze mówiąc to nie NAZWA lecz parametry oleju są ważne.)

każda sztuka która wyłazi z pod mojej ręki jest na LM, czy to sport czy to cross, a jest tego trochę....
i nigdy ale to nigdy oleju typu 40W, nasze silniki za bardzo się grzeją !!! minimum 10w50
crossy które mają oddzielny układ silnik, sprzęgło skrzynia leje LM 10W60, 
i tak samo 10W60 idzie w silnik crossa jak temp na zewnątrz pow +25.... oczywiście mowa o 4T.

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-16, 02:41 PM przez simon68.)
2019-01-16, 02:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#26
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Panowie, czyli wygląda to tak, Japończyk wraz z robotami siedzą i patrzą na zamówienie i myślą, oooo to na Polskę to pierdole nie przykładam się........... , serio ?
Jeśli chodzi o spożywkę czy inne rzeczy to i owszem, internet już to udowodnił, teraz zabiera się za to rzecznik praw konsumenta, czy coś zdziała ? Wątpię ale tu nie o tym. AS jakie od 1998 ? do 2003 roku czyli modelu RN09 Yamaha nie miała problemu ze sprzęgłem, problem ten zaczął się pojawiać od modelu RN12 to po pierwsze. Jeśli mówimy o olejach to nie powstaje silnik danego producenta, a potem menager zamawia olej, no ludzie zastanówcie się o czym Wy piszecie. Gdy powstaje silnik, dany producent bada różne oleje gdyż stosuje różne materiały i te materiały różnie współpracują z różna oliwą. Na podstawie badań przeprowadzonych w laboratorium a nie w garażu (bez urazy AS) wybiera się najbardziej optymalną oliwę. Więc jeśli już to sprawdzą, to wtedy w każdej książce serwisowej jest napisane, że producent X zaleca taką i a nie inny olej.
Pracuję w firmie która produkuje elementy budowlane, firma która praktycznie jest nie znana przeciętnemu Kowalskiemu, znana tylko w branży, jest u nas dział QS który zajmuje się kontrolą jakości, mają własne laboratorium i sprawdzają jakość, jeśli coś jest nie tak to nie wyjedzie z firmy, niema takiej opcji,gdyż firma naraża się na olbrzymie kary gdyby się okazało, że towar nie spełnia norm.
Teraz pomyślcie, producent między innymi piekielnie mocnych i szybkich motocykli, marka globalna, pozwala sobie na Wasze teorie spiskowe, serio......? Przecież przy pierwszej lepszej okazji, jakiś badań ta firma już by nie istniała, w takich firmach kary sięgają milionów.
Owszem mogę się zgodzić, że kosze sprzęgłowe czy te wadliwe magnesy, mogą nabijać im kasę, jednak pokażcie mi motocykl beż WAD ! AS jeśli rozbierałeś motocykle, to nie zauważyłeś różnicy w jakości materiałów i wykonań różnych rzeczy, tylko szczerze ? Pokaż mi motocykl z klasy 1000 który ma taką jakość. Jeśli nie widzisz różnicy to spoko, widocznie ja jestem jakiś inny Red_icon_wink nowa Kawa ZX10R, no te zegary i jakość w koło nich pozostawiają wile do życzenia, nawet nie zrobili wypełnień w boczkach na kable, szkoda bo strasznie mi się podobał ten motocykl, do puki nie zobaczył go z bliska.Najdroższe samochody świata, mają takie wady, że aż nie przystoi, więc dlaczego ludzie je pragną ? Dlatego, że są unikatowe mają to coś...... czy komuś nie podobało się za dzieciaka lamborghini countach ? Sam plakat dorwać było nie lada wyczynem, a auto tak absurdalne i drogie w utrzymaniu, że aż nielogiczne.
Reasumując temat oleju zawsze będzie niekończącą się dyskusją............, lecz jeśli będziemy trzymać się faktów a nie mitów, wszystkim to wyjdzie na dobre Red_icon_wink A czy olej jest marki X czy Y to jest mniej ważne, niech każdy sam ją wybiera bo i tak większość motocyklistów niema pojęcia, co z czym dlaczego, dlaczego takie API, a dlaczego takie estery. Sorki za dłuższy wywód ale naprawdę bądźmy obiektywni Red_icon_wink
ps; w sumie to mamy niezły paradoks, kolega ciągle hejtuje i narzeka jaka to ta Yamaha jest okropna, a jest moderatorem i siedzi na R1 forum Red_icon_cheesygrin bez napinki Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2019-01-16, 02:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#27
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
(2019-01-16, 12:53 PM)niebieski708 napisał(a): Po trzecie Polska nie jest klientem wartym zachodu i produkty które do nas idą mogą być innej jakości.

Czyli idąć twoim tokiem myślenia LM też jest słabej jakości bo jest zrobione wysyłane na Polski rynek! BRAWO!

Żaba-nic dodać nic ująć! Nareszcie ktoś napisał coś sensownego ale za chwilę i tak wilki z forum Cię zjedzą...... i mnie też... Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-16, 03:20 PM przez bystry10.)
2019-01-16, 03:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#28
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
(2019-01-16, 03:18 PM)bystry10 napisał(a):
(2019-01-16, 12:53 PM)niebieski708 napisał(a): Po trzecie Polska nie jest klientem wartym zachodu i produkty które do nas idą mogą być innej jakości.

Czyli idąć twoim tokiem myślenia LM też jest słabej jakości bo jest zrobione wysyłane na Polski rynek! BRAWO!

zagłebij temat LM od zeszłego roku jest w oficjalnej sprzedaży w polszy Inter Cars go targa, tak to wsio z Niemca cza było ściągać samodzielnie,......
(2019-01-16, 02:46 PM)żaba napisał(a): Panowie, czyli wygląda to tak, Japończyk wraz z robotami siedzą i patrzą na zamówienie i myślą, oooo to na Polskę to pierdole nie przykładam się........... , serio ?

nie wygląda to trochę inaczej..... przykład Sindelfingen Niemcy fabryka mieczysława
te twoje roboty, i maszyny CNC numeryki.....

na terenie fabryki są 3 budynki z maszynami CNC produkującymi podzespoły do wszystkich mietków

budynek nr1 w nim są funkiel nówki roboty od 0 do 5 lat użytkowania, numeryki itd... i one produkują podzespoły do S- klasy, i pozostałe modele na rynek niemiecki i europa zachodnia

budenk 2 roboty i numeryki itd... od 5 do 10 lat użytkowania, te maszyny produkują podzespoły do mietków na rynki poza niemieckie, patrz europa wschodnia

budynek nr3 jest kompletnie najpierw rozwalany potem wkłada się do niego nówki maszyny i zamienia się on w budynek nr 1 i w tedy budynek nr1 po 5 latach dostaje status nr2, a nr 2 po tych samych 5 latach dostaje status nr3.

i takie kółeczko co 5 lat
jak bawiłeś się choć trochę z numerykami czy robotami to wiesz co to znaczy że mają one od 5 do 10 lat pracy po 24h....
babcia nawlekająca nić na igłę ma lepszą precyzję ......

JESZCZE RAZ POWIEM KTO NIE PRACUJE W AUTOMTIVE TEGO NIE ZROZUMIE !!!!!!!!!!

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-01-16, 03:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#29
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
i takie kółeczko co 5 lat
jak bawiłeś się choć trochę z numerykami czy robotami to wiesz co to znaczy że mają one od 5 do 10 lat pracy po 24h....
babcia nawlekająca nić na igłę ma lepszą precyzję ......

JESZCZE RAZ POWIEM KTO NIE PRACUJE W AUTOMTIVE TEGO NIE ZROZUMIE !!!!!!!!!!

Simon, ale żeś teraz się zagalopował. Powiem Ci ,że tutaj nie masz racji , takie rzeczy na pewno nie na zachodnim rynku się dzieją i miałeś na myśli chyba Azję i kraje wschodnie. Widziałem osobiście jak niemieccy inżynierowie serwisują nowe i kilkuletnie maszyny i nie zgodzę się z tym co piszesz. Nowe ma być jak nowe a kilkuletnie ma działać jak nowe i H.. J!
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
2019-01-16, 04:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#30
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Szymonie z pełnym szacunkiem ale dalej tu nie widzę konkretówRed_icon_wink Bo niemiec tak robi, i to Mercedes to już każda firma na świecie tak robi ? Nie jestem jakimś wyznawcą Yamahy i to nie jest moja religia, uwielbiam każde motocykle, za to, że dają mi tyle radości, w tym podłym i zepsutym świecie, są moją odskocznią i ucieczką, choć na chwilkę, tylko ja i ona, ograniczają mnie tylko moje umiejętności. Jeśli miał bym pieniądze to chciałbym mieć motocykl z każdej marki, jednak na razie los dał mi co dał, nie narzekam i cieszę się, że ma tak wspaniały motocykl jakim jest Yamaha RN19.
Jednak jestem na tym forum od początku i śmieszy mnie, że jest to forum R1, gdzie R1 jest non top hejtowana, już kiedyś napisałem, że jak bym nie miał tego motocykla i wszedł na to forum nigdy bym nie kupił R jedynki.Red_icon_wink  
Sprawa jest banalnie prosta, no to sprzedawać, kupować inne i niech cieszy i sprawia radość po co to bicie piany i ciągłe pisanie jaki to chujowy motocykl ( wiem, że Ty Szymek lubisz ten motocykl )
Z drugiej strony Japończycy to inna kultura i mentalność, to honorowy narów, inny świat, nie to co europa. Zresztą jeśli jesteś w temacie to pewnie widziałeś jak powstał Lexus LFA i kto zrobił pierwszy na świecie silnik V10 wysokoobrotowy do tego samochodu Red_icon_wink No tak, ta chujowa Yamaha, tylko im zaufali, a sam projekt to jakaś masakra, polecam każdemu sprawdzić, co tam się działo jakie warunki Red_icon_surprised
Olej olejem, każdy ma prawo do własnego zdania, ja mam takie, ktoś inny inne, ale nie no przecież moja racja jest najmojsza, reszta to ciemnogród , nie idźmy tą drogą Red_icon_wink

Bystry nie martw się, mam już tak grubą skórę po tylu latach, że nabrałem dużego dystansu Red_icon_wink jednak dzięki ,że  doceniłeś Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-16, 04:42 PM przez żaba.)
2019-01-16, 04:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#31
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
żaba, ja  jestem wyznawcą kultury Yamahy.....

dla tego pisałem nie łączcie inżynierów yamaszki, z "olejami działu sprzedaży yamaszki"....
chyba mamy lekkie misunderstanding....
przykład sindelfingen jest po to by zrozumieć chociaż odrobinę jak ten świat funkcjonuje,
to nie jest decyzja działów technicznych, tylko ludzi na stołkach mających władze w firmie którzy patrzą tylko na kolumny w excelu!!!!

p.s
bystry skoro uważasz, że nie mam racji, to znaczy że moje ostanie 19 lat w branży automotive, na dość wysokim inżynierskim stanowisku, nie dało mi żadnego doświadczenia, a to co widziałem to mi się przyśniło....
a tzw. żale wylewane przy piwie na kolacji przez szefa działu wdrożenia w mietku, są jego wymysłami.... 

spox
żyjcie w swoim świecie, i nie słuchajcie ludzi co mają to na co dzień .....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-16, 05:51 PM przez simon68.)
2019-01-16, 05:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#32
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
(2019-01-16, 04:38 PM)żaba napisał(a): Szymonie z pełnym szacunkiem ale dalej tu nie widzę konkretówRed_icon_wink Bo niemiec tak robi, i to Mercedes to już każda firma na świecie tak robi ? Nie jestem jakimś wyznawcą Yamahy i to nie jest moja religia, uwielbiam każde motocykle, za to, że dają mi tyle radości, w tym podłym i zepsutym świecie, są moją odskocznią i ucieczką, choć na chwilkę, tylko ja i ona, ograniczają mnie tylko moje umiejętności. Jeśli miał bym pieniądze to chciałbym mieć motocykl z każdej marki, jednak na razie los dał mi co dał, nie narzekam i cieszę się, że ma tak wspaniały motocykl jakim jest Yamaha RN19.
Jednak jestem na tym forum od początku i śmieszy mnie, że jest to forum R1, gdzie R1 jest non top hejtowana, już kiedyś napisałem, że jak bym nie miał tego motocykla i wszedł na to forum nigdy bym nie kupił R jedynki.Red_icon_wink  
Sprawa jest banalnie prosta, no to sprzedawać, kupować inne i niech cieszy i sprawia radość po co to bicie piany i ciągłe pisanie jaki to chujowy motocykl ( wiem, że Ty Szymek lubisz ten motocykl )
Z drugiej strony Japończycy to inna kultura i mentalność, to honorowy narów, inny świat, nie to co europa. Zresztą jeśli jesteś w temacie to pewnie widziałeś jak powstał Lexus LFA i kto zrobił pierwszy na świecie silnik V10 wysokoobrotowy do tego samochodu Red_icon_wink No tak, ta chujowa Yamaha, tylko im zaufali, a sam projekt to jakaś masakra, polecam każdemu sprawdzić, co tam się działo jakie warunki Red_icon_surprised
Olej olejem, każdy ma prawo do własnego zdania, ja mam takie, ktoś inny inne, ale nie no przecież moja racja jest najmojsza, reszta to ciemnogród , nie idźmy tą drogą Red_icon_wink

Bystry nie martw się, mam już tak grubą skórę po tylu latach, że nabrałem dużego dystansu Red_icon_wink jednak dzięki ,że  doceniłeś Red_icon_wink
Bardzo trafnie i dobrze wszystko zostało powiedziane Mariusz Red_icon_smile




Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
2019-01-16, 05:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#33
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
p.s
bystry skoro uważasz, że nie mam racji, to znaczy że moje ostanie 19 lat w branży automotive, na dość wysokim inżynierskim stanowisku, nie dało mi żadnego doświadczenia, a to co widziałem to mi się przyśniło....
a tzw. żale wylewane przy piwie na kolacji przez szefa działu wdrożenia w mietku, są jego wymysłami.... 

spox
żyjcie w swoim świecie, i nie słuchajcie ludzi co mają to na co dzień .....

Simon, widocznie za bardzo się skupiasz na słupkach w Excelu zamiast zobaczyć jak to na prawdę wygląda od strony mechanicznej u inżynierów z Yamahy ! 
Dalej żyj w swoim wirtualnym świecie exela i słupków  Red_icon_LOL
P.s. Biegi w motocyklu potrafię zmieniać doskonale  Red_icon_tongue2
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
2019-01-16, 06:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#34
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
(2019-01-16, 03:18 PM)bystry10 napisał(a):
(2019-01-16, 12:53 PM)niebieski708 napisał(a): Po trzecie Polska nie jest klientem wartym zachodu i produkty które do nas idą mogą być innej jakości.

Czyli idąć twoim tokiem myślenia LM też jest słabej jakości bo jest zrobione wysyłane na Polski rynek! BRAWO!

Żaba-nic dodać nic ująć! Nareszcie ktoś napisał coś sensownego ale za chwilę i tak wilki z forum Cię zjedzą...... i mnie też... Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2
Co do oleju to napisałem że "mogą być innej jakości" ale nie muszą.
2019-01-16, 06:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#35
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
(2019-01-16, 06:08 PM)bystry10 napisał(a): Simon, widocznie za bardzo się skupiasz na słupkach w Excelu zamiast zobaczyć jak to na prawdę wygląda od strony mechanicznej u inżynierów z Yamahy ! 
Dalej żyj w swoim wirtualnym świecie exela i słupków  Red_icon_LOL
P.s. Biegi w motocyklu potrafię zmieniać doskonale  Red_icon_tongue2

zapraszam do mnie do firmy na małe zwiedzanie i mówię całkiem poważnie, zobaczysz jakim to jestem słupkowym inżynierem......

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-01-16, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#36
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Szymonie ale doskonale Cię rozumiem, Red_icon_wink Pracuję w dość dużej korporacji, wiem jak działają mechanizmy. Tylko dalej będe się upierał, że skoro Yamalube (Eneos ,jak zwał tak zwał ) jest zły i w ogóle, a LM jest tak wspaniały, no bo przecież tam nikt nie patrzy na marketing i finanse, oni z dobrego serduszka ten olej dla motocykli robią, brakuje tylko by jeszcze napisać ,że spod lady tylko dla wybranych Red_icon_cheesygrin a każdy kto go nie wlewa to niema pojęcia. No to nie jest tak Szymonie, no bo zobacz, przedstawie swój argument, skoro mój motocykl śmigał na Yamalube gdyż był serwisowany w Yamaha, kupiłem z przebiegiem 10 tyś, trochę lat już śmigam na moto, jakieś tam pojęcie o mechanice mam, więc chyba mogę stwierdzić i zaobserwować zmiany jakie spowodowało przejście z Yamalube na LM, też byłem podjarany jak Reksio szynką, że teraz moja ukochana ma najlepszą oliwę Red_icon_cheesygrin i co się stało, nosz kurde blaszka miałem tego pecha, że poleciał mi napinacz rozrządu zaraz, a o pracy skrzyni biegów nie wspomnę, analizuje wszystko i doszedłem drogą dedukcji, że wszystko się zmieniło po wymianie oleju na ten najwspanialszy LM, no to se myślę, żeś se chłopie poprawił....................... ,bach, tysiąc w plecy, przechodzę  na Yamalube i wszystko wraca do normy ( o napinaczu już pisałem jaka mechanik Yamahy był zdziwiony, że w RN19 padł ) Widziałeś moje moto, wygląda na ulepa zmęczonego życiem z cofniętm licznikiem ? chyba nie co .............Red_icon_wink Więc teraz co byś zrobił na moim miejscu ? dalej lał byś jedynie słuszny olej ?
Jeśli by mi się nic nie przytrafiło, pewnie lał bym ten olej dalej, bo po co zmieniać coś co jest dobre i działa prawda. Nie śpie na kasie i szanuje wszytko na co ciężko pracuje. Jednak było inaczej i mam prawo mieć takie zdanie, ale pewnie żaba znów coś wymyśla i mu się ubzdurało, bo naprawiam motocykle w szopie, jak mi kiedyś ktoś powiedział kompletnie mnie nie znając Red_icon_wink


ps; co do doświadczenia w branży, słyszałeś o 14 letnim geniuszu podajże z Pensylwani, powiedział ,że nie długo udowodni, że Ajnsztajn się mylił i obali teorię względności Red_icon_wink  Mało tego Stephen Hawking też się mylił i też to udowodni Red_icon_wink To dopiero będzie checa jak jeden z najwybitniejszych naukowców w historii  się mylił, a jego teorie obali nastolatek Red_icon_cheesygrin  Taka mała dygresja Red_icon_cheesygrin
ps; Wojtku dziękuje, ja tylko piszę to co myślę nic wielkiego Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-16, 06:37 PM przez żaba.)
2019-01-16, 06:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#37
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Od kilku lat pracuje na lotnisku i mam do czynienia z różnymi płynami i substancjami takimi jak paliwo ,oleje, płyny do odladzanie samolotów i inne, za każdym razem sprawdzane jest jakość produktu która jest w niektórych przypadkach bardziej wyśrubowana lub ma mniejszą tolerancję błędu niż nawet na zachodzie! Każda jedna przywieziona rzecz , produkt podlega badaniu i sprawdzeniu jakości i nie próbka którą przysyła producent A bezpośrednio pobierane jest z tego co przywiozą a dostawcy czekają grzecznie na wyniki z analizy czy im się to podoba czy nie bo na ich miejsce jest 10 innych firm więc dbają o to żeby towar spełniał najwyższe normy i wymagania odbiorcy.
Zaraz pewnie będzie fala hejtu ,że to lotnisko i że musi! Nie nic nie musi i tak jest z innymi firmami które produkują olej czy inne rzeczy dla potężnych firm które dbają o renomę o nie chcą płacić milionowych odszkodowań.
Wracając do oleju - ja nie twierdzę ,że LM jest zły ale twierdzę ,że Yamalube jest lepszy dla mojego silnika bo to słychać i czuć ;-)
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-16, 06:49 PM przez bystry10.)
2019-01-16, 06:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#38
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
żaba ja nie mówię że ENEOS jest zły, tylko w chwili gdy szukałem danych o Yamalube to znalazłem,że raz jest lany CITGO, a raz Motul,....
myślisz że dwóch producentów z dwóch krańców świata zrobi ten sam produkt ?? (francja usa),
skoro pozwala się na to żeby dwa całkiem różne produkty sprzedawać pod jedną specyfikacją to dalej chyba już nie muszę nic mówić .....

kto da teraz rękę uciąć, że obecnie tylko ENEOS będzie w każdej bańce??? a nie znów ludzie od kasy zaczną kombinować jak koń pod górkę ???

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2019-01-16, 06:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bystry10 Offline
Krystian
***

F J R-1
RN04 FJR1300

Liczba postów: 402
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#39
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Simon, pomimo tego że Yamalube już od kilku lat jest robiona przez jednego producenta to nie rozumiem czemu twierdzisz ,że jeden olej robiony przez 2 producentów czymś się różni! Czym skoro półprodukty do produkcji oleju zapewne są te same? Sprzęt pewnie do jednej i drugiej fabryki dostarczył jeden producent.....
Masz jakieś potwierdzone dowody na to ,że (nawet jeśli to było kilka lat temu) różniły się czymś od siebie czy to tylko Twoje domysły?
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" 
2019-01-16, 07:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#40
RE: Olej Yamalube RS4GP 10w-40
Szymonie z tego co zauważyłem przez te 9 lat jak jestem z Yamahą, to ich produkty były wysokiej jakości, co widać po naszych R1, nikt tego siekierą nie ciosał Red_icon_wink Myślę ,że mino tego co piszesz o ludziach od kasy, to raczej tak globalna marka jaką jest Yamaha, nie może sobie pozwolić na to by lać pod swoją marke jakiś olej z dupy, nie przebadany, nie spełniający norm jakie założyła Yamaha, to by było działanie na szkodę firmy.

Możesz mieć rację, nie wiem, nie widziałem na własne oczy co jest rozlewane w te bańki Yamalube, jednak myślę i jestem przekonany, że ten olej spełnia normy jakie ma spełniać. Jeśli jest coś w tym złego no o już nie wiem Red_icon_wink
Tylko dalej piszemy o Yamalube a co z tym LM ? Jak odniesiesz się do mojego przypadku ? Przedstawiłem argument przeciw LM a Ty dalej piszesz, że jednak Yamalube to trefny olej, bo tak to odbieram Red_icon_wink

ps; wiem jak by można to sprawdzić faktycznie Red_icon_cheesygrin kupimy olej Yamalube, damy do sprawdzenia w laboratorium i zobaczymy jakie będą wyniki, jeśli okaże się, że nie spełnia norm i jest kujawski to ja płacę za wszystko i stawiam butelke dobrego whisky, jeśli ja mam rację to odwrotnie i dodatkowo napiszesz na R1 forum pl wątek, jak to tworzyłeś teorie spiskowe o olejach Yamalube Red_icon_cheesygrin    
Tylko jeszcze obroń ten LM jak pisałem wyżej Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-16, 07:30 PM przez żaba.)
2019-01-16, 07:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->