Pukanie/drganie w kierownicy
Autor Wiadomość
Shinomir Offline
Młody
**




Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#1
Pukanie/drganie w kierownicy
Witam, mam problem mam problem z moją R1 mianowicie podczas hamowania po przekroczeniu 140-150km/h czuć drgania kierownicy a gdy motocykl praktycznie staje słychać charakterystyczne puknięcie, puknięcie pojawiło się dopiero w tym sezonie. Wszystko zaczęło się w połowie zeszłego sezonu, felga oraz tarcze zostały sprawdzone są proste nity nie są obluzowane, byłem też w serwisie w Bydgoszczy stwierdzili, że łożysko główki ramki jest w porządku, i powiedzieli mi, że przyczyną może być źle ustawiona redukcja drgań powrotnych w lagach, łapie się już za głowę bo nie wiem od której strony ugryźć ten dylemat, dodam tylko, że w zeszłym roku nie było słychać puknięcia podczas zatrzymywania i ruszania, oraz na początku zeszłego sezonu zanim zaczęły pojawiać się problemy zostały wymienione uszczelniacze w lagach, czy mechanik mógł coś źle poskładać co po czasie spowodowało luzy, bądź raczej jest to łożysko, proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
2018-07-01, 07:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#2
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Łożyska koła sprawdzili?
Ad. zawieszenia - nie wiem, nie znam się.
Miałem podobne objawy w SC57, tylko u mnie na hamowaniu dodatkowo trzepało całym motocyklem - dostawał takiej telepotki Red_icon_mad2 Na początku co jakiś czas się "załączało" ... raz było, raz nie, a później to już była norma.
Wymieniłem łożyska koła przedniego, obie tarcze hamulcowe przód, czyszczenie i regeneracja zacisków, nowe klocki, łożysko główki, a przyczyna była w przeciwnym końcu motocykla.
W życiu bym nie zgadł ... łożyskowanie tylnego wahacza dawało takie cudeńka Red_icon_rolleyes
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-07-01, 07:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#3
Pukanie/drganie w kierownicy
Zapytaj mechanika czy podczas wymiany uszczelniaczy zmieniał też panewki - jeśli nie, to myślę że to to.

Wysłane z mojego S8 przy użyciu Tapatalka
2018-07-01, 07:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#4
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Jak dla mnie panewki
Sciagnij kolo chwic za golen i szarp jak jest stukot to to albo olej jakis do dupy bo nie usczeliny panewek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-07-01, 08:04 PM przez Tazz.)
2018-07-01, 08:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Shinomir Offline
Młody
**




Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#5
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Dzięki za podpowiedzi, jutro zdejmę koło i zobaczę co się, dzieje ale to może być stukot gdzieś z okolic lag, bo łożysko ramki nie wydawało mieć luzu, dodam jeszcze że ostatnio podniosłem moto na stópce ojciec chwycił za koło i jak szarpał na boki była cisza, a jak szarpał przód tył, to stukało.

Panewki nie były wymienione, tylko uszczelniacze, te wewnętrzne nie pyłkowe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-07-01, 09:24 PM przez Shinomir.)
2018-07-01, 09:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#6
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Nabok nic nie da bo chamujesz to dzialanie sil dziala od przodu kolo nie na boki
A moze Ci malo oleju wlal
Ale jak jest stukot to panewki zalezy jeszxze od stanu goleni itp
Ale dla mnie to i tak nie beedzie to bo jezeli hamujesz sila jest nacisku na panewke wic drgania nie powinno być jezeli tarcze i felge masz ok to moze opone masz ząbkowania
A jeszcze jedno jak robil mechanik lagi byl olej czy malo czy wogole jak stan oleju bylo wystarczy ze jedna laga bedzie sie pocic ubedzie Ci oleju a bedziesz jezdzc to szlak trafi opone ściągnij kolo zaluz oske zaluz na imadlo na lezaco i rusz kolem i patrz czy bieznik rowno chodzi
2018-07-02, 08:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Shinomir Offline
Młody
**




Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#7
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
(2018-07-02, 08:55 AM)Tazz napisał(a): Nabok nic nie da bo chamujesz to dzialanie sil dziala od przodu kolo nie na boki
A moze Ci malo oleju wlal
Ale jak jest stukot to panewki zalezy jeszxze od stanu goleni itp

Ale dla mnie to i tak nie beedzie to bo jezeli hamujesz sila jest nacisku na panewke wic drgania nie powinno być jezeli tarcze i felge masz ok to moze opone masz ząbkowania

A jeszcze jedno jak robil mechanik lagi byl olej czy malo czy wogole jak stan oleju bylo wystarczy ze jedna laga bedzie sie pocic ubedzie Ci oleju a bedziesz jezdzc to szlak trafi opone ściągnij kolo zaluz oske zaluz na imadlo na lezaco i rusz kolem i patrz czy bieznik rowno chodzi

opona ma dopiero półtora roku, wiem że to nie robi i trochę dostała na torze, ale gdyby miała bąble to podczas jazdy też by biła a ten obiaw ukazuje się przy hamowaniu, no i opona by raczej nie pukała Red_icon_tongue
2018-07-05, 08:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#8
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Ja mialem tak ze tylko przy hamowaniu drgalo a opona tez nowka i poszla na zlom
2018-07-05, 08:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Shinomir Offline
Młody
**




Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#9
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Witam, po długim czasie, braku czasu, przepraszam że mnie nie było, motocykl pojechał do sprawdzenia, została dociągnięta nakrętka główki ramy, wymienione zostały tarcze bo miały bicie, oraz klocki, po odebraniu motocykla okazało się że podczas zakładania koła uszkodzili uszczelniacz nie wiem czy oni młotkiem tą oś wbijali, jednak przednie koło zaczęło strasznie piszczeć. no i dzisiaj trochę czasu miałem zacząłem się bawić bo pukanie jak było tak zostało tylko również głośniejsze, po zdjęciu koła okazało się że lewa laga ma delikatny luz i słychać że coś się rusza, natomiast prawa moim zdaniem ma duży luz, i głośno słychać pukanie, i tu moje pytanie czy to będą panewki czy może jeszcze coś innego, nie znam budowy zawieszenia.

Pozdrawiam
2018-08-02, 08:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
karol210 Offline
Banned




Liczba postów: 172
Dołączył: Jun 2014
#10
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Zbyt mocno skręcone lub zbyt słabo łożysko.. Z zawieszeniem nie ma żartów sprawdz lagii i panewki jak doradza Lwg
2018-08-04, 10:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#11
RE: Pukanie/drganie w kierownicy
Ale jak zalozyles wszytko nowe byly drgania bo pukanie zostalo a drgania?
2018-08-04, 12:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->