Kupowanie używanego.
Autor Wiadomość
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#21
RE: Kupię RN12
(2012-12-19, 11:59 AM)kawasakizx9r napisał(a): Panowie obserwuje wasze poszukiwania uzywanych sprzetow i powiem wam ze chyba to robicie zle. Wiadome jest ze jak cos kosztuje malo to jest odzwierciedleniem tego co sie dostaje (zazwyczaj). Od lat jestem zwolennikiem prostej metody (auta i motocykle) trzeba kupowac motocykle po szlifie swiezo sprowadzony z zagranicy i w czasie zimy sobie pomalu odbudowac. Teraz o kilku plusach takiej metody:
1. motocykl po szlifie z zagranicy ma byc oryginlny (lepiej podarowac sobie z uszkodzonym ukladem jezdnym)
2. motocykl po szlifie jest zazwyczaj duzo tanszy dzieki temu mamy na poczatku mniejsze obciazenie fiannsowe ( nie musiamy sie splukac z kasy odrazu)
3. inwestujac w czesci rozkaldamy sobie sprawy fiansowe 'ratalnie'
4. odbudowajuc sprzeta wiemy o nim wszystko
5. najwzniejsze odbudowujac konika mamy poczucie ze wykonalismy prace samodzielnie i ze nasze starania sie oplacily

I to tyle z mojej strony, ja tak staram sie robic zawsze duzo tansza opcja w sensie obcizen fiansowych i przyjemnosc zimowa Red_icon_wink

Po moim ostatnim szlifie jestem w 100% tego samego zdania.
Jak pierwszy raz kupilem moto, to tez mialem "poczucie oryginalnosci" - wszystko musi byc fabryka itd.
Niestety, rzadko ktory sprzet np z 2002r. jest oryginalny, szczegolni sport, dlatego to, co napisal kolega wyzej, jest najlepszym rozwiazaniem. A przez takie poczucie, o ktorym wspomnialem, ludzie potem kupują wraki, bo widzą, że oryginalne malowanie, to pewnie nietknięty Red_icon_smile


A co do dadatkow. Uwazasz, ze np: felgi magnezowe, amor skretu, sportowe zawieszenie, lekkie tarcze hamulcowe itd to zle? Red_icon_cheesygrin

PS: Ja moją odbudowałem na oryginalnych częściach, jedynie ma inne malowanie, więc nie każdy Red_icon_smile

PS2: Naprawde uwazacie, ze te sruby anodyzowane są z chin? Red_icon_cheesygrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-19, 03:20 PM przez gruch.)
2012-12-19, 03:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MetalMike Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#22
RE: Kupię RN12
(2012-12-19, 03:17 PM)gruch napisał(a): A przez takie poczucie, o ktorym wspomnialem, ludzie potem kupują wraki, bo widzą, że oryginalne malowanie, to pewnie nietknięty Red_icon_smile

No niby tak, ale kto kupuje podejrzany a nawet nie podejrzany sprzęt bez sprawdzenia. Wizyta u dobrego mechanika czy ASO które nie jest znajome poprzedniemu właścicielowi pozwolą w większości przypadków uniknąć przykrych niespodzianek.

O dziwo znam sam sporo takich osób, a potem zdziwienie, że sprzęt to wrak.
2012-12-19, 03:27 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adel Offline
Młody
**




Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#23
RE: Kupię RN12
Weźcie też pod uwagę, że jak kupicie jakiegoś rozbitka i zrobicie przez zimę, to potem może być problem ze sprzedaniem, bo każdy marudzi, że lakierowane, że nie oryginalne i nie wiadomo co się z nim działo. A wracając do tematu, to te dodatki nie koniecznie są przypadkowe, bo moto ma zadrapany dekielek od sprzęgła.
2012-12-19, 04:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#24
RE: Kupię RN12
A kto powiedzial ze malowane kuzwa mac!!!!!!!!!!!!!!!! ma byc nie malowane i nie chodzi zeby naprawic szlifa po kosztach. Tu macie odpowiedz jak sie to robi- kupic trzeba caly komplet owiewek wszystko co potrzbane zalozyc a duza reszte sprzedac i jakies 20% wraca. Jesli nie ma kompletu to czesci pojedynczo ale trzba uwazac zeby gruzow nie kupic.

Zadnych Chinskich i malowanych gowien wszystko w temacie:

tu przyklad do rn19-

[Obrazek: 2868003537]
2012-12-19, 05:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#25
RE: Kupię RN12
Ale tu jest Polsza i kazdy chce wszystko jak najtaniej nie ma znaczenia czy nowe czy uzywane, czy cale, czy wydrapane, czy stan dobry czy tragiczny, najlepiej za free plus zeby sprzedajacy jeszcze dorzucil na tygodniowe lezakowanie w Egpcie. Wtedy bedzie cacy i bez narzekania "jakie to wszystko k... drogie" Red_icon_wink
2012-12-19, 05:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#26
RE: Kupię RN12
Macie problemy.
Jezeli boli Was to, ze plastik jest spawany i ma jakis wplyw na cokolwiek, to cóż Red_icon_tongue
Oczywiście wiadomo, ża dla wielu osób coś, co ładniej wygląda, jeździ szybciej (autosugestia).
Zaliczycie pare szlifów i też będziecie mieli podobne zdanie, co ja.

Sprawdzić dobrze sprzęt pod względem technicznym i tyle, a wizualne sprawy to rzecz drugoplanowa.
A jeżeli miałbym naprawiać motocykl uwzględniając, czy ktoś go kiedyś ode mnie odkupi, to kurde, chyba z garażu bym nie wyjechał (i w ogóle nie jeżdził), bo bałbym się, że się porysuje Red_icon_smile Na ale cóż, mentalności ludzi (w szczegolnosci polakow) się nie zmieni.

Sprawa podobna jak przebieg 100tyś w 10cio letnich autach. Niby oczywiste, że kręcony, ale na oferty powyżej 100tyś nie patrzymy Red_icon_smile
2012-12-19, 05:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#27
RE: Kupię RN12
Niech Koczis albo Żaba skasują te posty bo to bicie piany tylko! Kazdy kupi to co uważa za słuszne a temat został założony po to żeby pomoc kolegom ktorzy chca kupic moto zeby nie wladowali sie na mine.... A nie po to zeby kazdy opowiadal czy woli sobie lakierowac plastiki, kleić trupa czy miec org... zalozcie temat osobny i tyle.... A jak chcecie pisac na temat to oceniajcie motocykl albo ewentualnie dajcie link do takiego ktory mozecie polecic...
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2012-12-19, 05:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#28
RE: Kupię RN12
a moze nie ma sensu szukac rozbitego rn12 skoro rn19 rozniez w podobnych cenach da sie kupic a i z czesciami latwiej

http://allegro.pl/yamaha-r1-2008-i2880714244.html

http://otomoto.pl/yamaha-r1-yamaha-r1-yz...80218.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-19, 05:50 PM przez kawasakizx9r.)
2012-12-19, 05:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#29
RE: Kupię RN12
Kasowanie postów? Ktoś poświeca czas, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami, a kasowanie byłoby co najmniej czymś bezczelnym. Można przenieść posty.
A generalizując: nie wszystko dobre, co się ładnie świeci.

Każdy ma SWÓJ ROZUM i dobrze, jeżeli rozważy każdą opcję kupna moto.

PS: Wow, rn19 za tyle, to sam bym przytulił Red_icon_smile A najśmieszniejsze jest to, że używane częsci z rn09 kosztują tyle samo co rn19 Red_icon_cheesygrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-12-19, 06:17 PM przez gruch.)
2012-12-19, 06:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adel Offline
Młody
**




Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#30
RE: Kupię RN12
Gruch ma rację, po co się pienić i powielać stereotypy, że "bo to Polska i każdy w Polsce..."
wiadomo, że po starciu z drzewem w rowie nie da się pokleić i polakierować plastików, ale też nie chce mi się wierzyć, że po każdej rysce kupujecie komplet nowych owiewek.
Ja opisałem swój przykład, jak po glebie parkingowej chciałem mieć wszystko cacy i kupiłem nowe naklejki, które się przetarły. Niestety nigdy to już idealnie nie wyjdzie i lekko się różniło od oryginału. A ciężko mi było sprzedać, bo każdy wydziwiał, że nie wiadomo co się z nim działo nawet jak pokazywałem zdjęcia tuż po glebie. A sprzęt w lepszym stanie niż 95% CBRek z tych lat, serwisowany na bieżąco w sprawdzonym serwisie itd.
2012-12-19, 06:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#31
RE: Kupowanie używanego.
Posty przeniesione, bo wątek Kupię RN12 nie został stworzony to dyskusji nt. co kupić, a do opinii nt. danego motocykla, który ktoś jest zainteresowany zakupem.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-12-19, 08:33 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#32
kupowanie używanego
mocno zastanawiam się nad tą opcją co podał kawasaki tylko, że chcesz drogo za te owiewki, nie bedzie nic taniej? na o24 komplet jest za 2,5 koła....
2012-12-20, 08:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#33
Kupowanie używanego.
Chinskich... Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 09:59 AM przez Koczis.)
2012-12-20, 08:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
komandosnr1 Offline
Użytkownik
***

Radomsko
YZF r1 rn12 2004r

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 5
#34
Kupowanie używanego.
Dobra opcja szymek tylko odpuść sobie te od kawy bo ja wiem cały komplet w zajebistym stanie za 1.8 tys., tylko ze niebieskie, no a ze ci sie niebieski podoba wiec dla ciebie opcja zajebista Red_icon_wink a po co przepłacać Red_icon_smile
Proste drogi są dla szybkich motocykli... kręte drogi są dla szybkich kierowców... ja wole kręte Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:00 AM przez Koczis.)
2012-12-20, 08:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#35
Kupowanie używanego.
(2012-12-20, 08:20 PM)marider napisał(a): Chinskich... Red_icon_wink

Racja. Owiewki w stylu "patrz na Mnie..."
Z o24 chyba Cieniu do swojej rn19 zamawiał i raczej dosyć niepochlebnie się o nich wypowiadał także zakupy owiewek z tej strony można sobie z góry odpuścić Red_icon_smile
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:00 AM przez Koczis.)
2012-12-20, 08:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#36
Kupowanie używanego.
Szczerze? Wolalbym juz kupic jakies przerysowane ale oryginalne i dac je do malowania niz brac chinola i pozniej jeczec ze nie pasuje. IMVHO ta Rn19 z linku wyzej nie jest jakos mocno walnieta po tym co widac na fotach wiec jesli ktos ma troche grosza w zapasie, to moze sobie tanie puzzle do poskladania kupic na zime i sie pobawic, byle silnikowo i mechanicznie byla w dobrym stanie ale tego ze zdjec sie nie wywrozy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:00 AM przez Koczis.)
2012-12-20, 09:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#37
Kupowanie używanego.
e tam gadacie kocopołyRed_icon_smile zawsze można oddać jeśli cos nie bedzie pasować. Komandos daj namiary PRIV na gościa bo cena jest naprawde atrakcyjna! a ma jeden czy wiecej kompletów? bo kumpel też szuka do swojej...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:00 AM przez Koczis.)
2012-12-20, 09:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#38
Kupowanie używanego.
ktos tam sie pytal o owiewki odrazu napisze jak to wyglada, sprawa dosyc prosta bo to usrednione kwoty i tylko oryginaly NIE CHINSKIE wypasy:

1. komplet pelny rocznik 2007-2008 (r1 )(wszystkie owiewki, swiatla, siedzenia, blotnik, lusterka, wyplnienia, lusterka,) 4900-5700zl mniej wiecej
2. komplety 2009-2011 (tak samo) ceny gdziesz 5800-6900zl
3. komplety 2013-12 ceny gdzies 7200-8900zl

Uwazam ze trzba kupowac tylko kompletami do rozbitych sprzetow. Sprzeta sie sklada w 2 godziny a jak komplet jest nowy to ma sie nowke z salonu co jest mega. Do tego nie trzeba tracic masy czasu i pienidzy na pasowania malaowania itd co tez ni emalo kosztuje. Co do czesci trzba wszystkie te kotre zostaja sprzedac w komplecie jako uszkodzone, zawsze moze ktos bedzi chcial pomalowac na sztuke, itd.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:00 AM przez Koczis.)
2012-12-20, 11:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
komandosnr1 Offline
Użytkownik
***

Radomsko
YZF r1 rn12 2004r

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 5
#39
Kupowanie używanego.
(2012-12-20, 09:12 PM)szymekshow napisał(a): e tam gadacie kocopołyRed_icon_smile zawsze można oddać jeśli cos nie bedzie pasować. Komandos daj namiary PRIV na gościa bo cena jest naprawde atrakcyjna! a ma jeden czy wiecej kompletów? bo kumpel też szuka do swojej...

Wszystko poszło na priv Red_icon_smile Widziałem cały komplet na własne oczy, tak jak u kawasaki wszystkie wypełnienia pierdoły wiec nie masz sie co obawiać ze czegoś ci braknie i jest naprawde w zajebistym stanie, wszystko w oryginale, nie ma mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach wiec bedziesz na pewno zadowolony, cena tak jak podałem 1.8 zł znajomy chce sie po prostu tego pozbyć pozdr.
Proste drogi są dla szybkich motocykli... kręte drogi są dla szybkich kierowców... ja wole kręte Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:00 AM przez Koczis.)
2012-12-21, 08:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#40
Kupowanie używanego.
Kawa sory ale to przez takich mistrzów tuningu słabo mi sie robi jak mam w naszym dziwnym kraju kupić używane moto. Puzzle z wgniecioną ramą przestrzenną i ty chcesz tym latać po 299 albo komuś sprzedać szrot. Qwa słabo sie robi. Z jednej strony Madrzyc sie jak ktoś pyta bo chce kupić ze sprzęt leżał etc. to pierwszy. A z drugiej strony dobry duch podrzuca sprzęt który dawno w cywilizowanym kraju metke do utylizacji i nikt by nie miał prawa tego sprzedać z dowodem rejestracyjnym , bo ma plastiki do sprzedania okazyjnie. Prośba. W stanach i gb to by nie przeszło ale my... A potem pieprzenie i płacz ze cię ktoś na takiego rumaka wsadził albo że koleś pojechał w jesionce na cmentarz bo wpadł w shimmy przy 120 na godz bo sprzęt z 5 składany. Omg.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:01 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 02:26 AM
Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->