R1 jako pierwszy motocykl
Autor Wiadomość
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Mądre i przemyślane słowa... Sam mam podobnie i też myślę czy dla własnego dobra nie kupić łągodniejszego motocykla który przyśpiesza a nie katapultuje się do 200 w kilka sekund...
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2014-12-01, 08:55 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Jestem tego samego zdania co Irek i Blue.
Ja zaczynałem od Jawy TS350 (o ile ktoś jeszcze wie, co to jest) i tak stopniowo zwiększałem moc i pojemność.
Owszem można kupić na 1 moto litra, jak zostało już napisane, z tym że jest pewne ale.
Jak zacznie się przygodę z taką pojemnością, to można zapomnieć o technice jazdy.
Słyszem to od wielu zawodników, przyjaciół. Na litrze owszem będzie się osobnik przemieszczał z punktu A do B. Jeden wolniej, inny szybciej, ale technika jazdy będzie zerowa. Mam tu na myśli, awaryjne hamowanie, awaryjne omijanie przeszkody itp. Nie mówię o jeździe na kole.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-12-01, 08:57 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Teraz jest też taka moda, robisz prawko na A i kupujesz litra.

Awaryjne hamowanie Jawką przy 50km/h a R1 przy 200km/h to też dwie różne sprawy. Trzeba czuć dany motocykl czy to 50cm3 czy 1000 a wtedy jest ok. Mozesz jeżdzić 20 lat jednym moto wsiąść na inny o podobnej pojemności i rozwalić się bo inaczej hamuje, ciężej skręca itp.
2014-12-01, 09:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Akurat do nauki jazdy na jednym kole litr jest najlepszy bo nie trzeba strzelać z klamki tylko wystarczy mocnieju gazu odwinąć Red_icon_smile. Ja zacząłem od litra... Na litrze nauczyłem się dobrze gumować... I aktualnie posiadam czwartą litrową maszynę z rzędu Red_icon_smile.
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2014-12-01, 09:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: R1 jako pierwszy motocykl
MarioCFC heheh no to muszę przyznać, że droga hamowania z 50km/h Jawą to pewnie taka sama droga jak ze 150km/h R1 Red_icon_cheesygrin

Wilku7 i dla tego jesteś przykładem, że można, ale dla 70% ludków lepiej będzie jak zaczną od mniejszej mocy i wagi(jakoś nie wyobrażam sobie, aby zaraz po prawku siadać za kierę, np. goldwinga).
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-12-01, 10:01 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Warto przeczytać ten artykuł.Jest on dla kogoś kto zaczyna przygodę z motocyklami i dla tych którzy już troszke latają
http://motormania.com.pl/felietony/wywia...tocyklowe/
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2014-12-01, 04:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Dobry artykuł, warto przeczytać Red_icon_smile
2014-12-01, 04:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Jak ktoś ma troche oleju z głowi i jest motocyklistą urodzonym to będzie jeździł.. A jak pajace kupują moto bo chcą przyszpanować na McDonaldzie to długo ich kariera nie będzie trwała czy to na litrze czy 600. Bo pseudo debilowi nic nie przeszkodzi w tym żeby się rozjebać.
2014-12-01, 04:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artek45 Offline
Konkretny
****

Opolskie
RN 12;)

Liczba postów: 668
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 1
RE: R1 jako pierwszy motocykl
dobrze Baco prawicie wódki wam daćRed_icon_wink niestety taka jest rzeczywistość
2014-12-02, 11:48 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Artek Offline
Młody
**




Liczba postów: 57
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
RE: R1 jako pierwszy motocykl
tak jest jak piszesz baca. i ja tak myślę. Hey.
2014-12-02, 01:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Całkiem fajnie gość nawiązuje do naszego tematu, aż się uśmiałem, ale coś w tym jest:
https://www.youtube.com/watch?v=nL6vesf3fe4
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2015-01-08, 11:42 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[Ziutek] Offline
Użytkownik
***

Starachowice
R1 RN22

Liczba postów: 180
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Ja jestem zdania, że każdy litr, a nawet sportowa 600stka nie nadaję się na pierwszy poważny motocykl i basta!

Jak ktoś może jeździć motocyklem który ma ok. 100 KM+ nie potrafiąc skręcać, redukować biegów z 'miedzygazem' czy płynnie ich zmieniać na wyższy, mam takich znajomych i szczerze powiedziawszy wyglądają śmiesznie. Osobiście przeszedłem na motocyklach szosowych przez klasę 500 i bardzo się z tego cieszę. Nie jestem Rossim, ale dużo się nauczyłem, sam motocykl również sporo wybacza, jest stworzony do poważniejszej nauki jazdy. Litr, czy sportowe 600stki nie.

Jak myślicie dlaczego pokroili kat. A, dlaczego można ją zrobić od 24 lat lub w momencie jak ktoś posiada kat. A2 to po dwóch latach może przesiąść się na większą maszynę? Wiadomo, ze kasa, więcej kat., więcej kursów, więcej egzaminów, ale znajdzmy również ten pozytywny powód. Ludzie zdają sobie sprawę, ze 18stolatek na litrze lub 600stce nie jest czymś zdrowym i naturalnym. Na zachodzie to jest już od dawna...także coś w tym jest. Peace & Love Red_icon_smile

Na pewno każdy z Was widział artykuł na ściągaczu, ale odświeże i wkleję... http://www.scigacz.pl/Kupuje,litra,i,nie...15158.html Red_icon_smile
________________________________________________
Big Ben, znaczy się Bang ! Yamaha R1 RN22 by Ziutek  Red_icon_smile
2015-01-08, 02:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Milvith
Unregistered




 
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Popieram pana wyżej, sam również zaczynałem od mniejszej mocy i pojemności. Rzymu od razu nie zbudowano a siadanie od razu na 100+ koni to strata czasu a czasem i zdrowia. Sam Vale zaczynał od mniejszych pojemnościRed_icon_smile)
2015-01-09, 09:14 AM
Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Każdy broni swojej decyzji i to normalne. Niech każdy również zrozumie decyzję innych jeżeli jest inna od swojej własnej. Każdy ma inne możliwości umiejętności i zdolności manualne. Są tacy co nigdy nie będą umieli jeździć przechodząc przez wszystkie możliwe pojemności zaczynając od najmniejszej. Drugi wsiada na litra i nie ma problemu.
2015-01-09, 09:37 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[Ziutek] Offline
Użytkownik
***

Starachowice
R1 RN22

Liczba postów: 180
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
RE: R1 jako pierwszy motocykl
I wierzysz w to, że ktoś nie potrafiąc jeździć wsiadzie na litra i 'bach' nagle potrafi jeździć? R1 jest dobrym motocyklem do nauki jazdy? Bez przesady, Panowie.

Nie bronie swojej decyzji, tylko nie rozumiem takiego lekkomyslnego podejścia do sprawy.

Jazda motocyklem sama w sobie nie jest czynnością, którą nabiera się w momencie narodzin, potrzeba czasu, treningu, żeby się nauczyć jeździć, mówię o podstawach.

Podchodząc do tego w takim sposób jak piszesz, to ja od razu powinienem się pchać w 'lytry', bo chciałem jeździć, uwielbialem to, w mojej rodzinie jeździli na motocyklach, mam to we krwi... Ale chwila chwila, przecież każdy tak miał, nikt z Nas nie jeździ, bo mu kazali, albo, bo mu nic nie wychodziło, to wziął się za dwa kółka.

Ja wsiadajac na motocykl szosowy klasy 500 jeździłem juz wcześniej enduro 125 2T, nie licząc różnego rodzaju WSK, komarów i romety, twierdzę, że dobrze zrobiłem. Na mocniejsze sprzęty zawsze przyjdzie czas.

Możecie mnie wołami przepychac, ale takie podejście jak wyżej to lekko mówiąc bardzo złe, niezdrowe podejście.

Jak ktoś kupuję litra na początek, mało tego, ma raptem 18 lat, za przeproszeniem wodę w głowie(wiem po sobie), to dla mnie jest głupcem. Jeżeli jeszcze broni swojej decyzji, bo może tak jak napisałeś ma 'większe zdolności manualne' to jest w bardzo dużym błędzie. Nie rozmawiamy o sklejaniu modeli samolotów, tylko doskonaleniu(edit - chodzi oczywiście o naukę, bo doskonalić można już nabyte umiejętności) techniki jazdy na motocyklu.

Przepraszam, ale musiałem odpisać, to nie jest żaden atak, tylko wg mnie racjonalne podejście do sprawy.
________________________________________________
Big Ben, znaczy się Bang ! Yamaha R1 RN22 by Ziutek  Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-09, 12:08 PM przez [Ziutek].)
2015-01-09, 11:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Dlaczego ktoś musi kupić litra mając 18 lat? Może kupić mając 21, 24 itp. Mówiąc o zdolnościach manualnych itp mam na myśli kontrolę mózgu nad ciałem. A nie wsiądzie jakaś ciapa i zaciśnie mu się nadgarstek na manetce do odcięcia i puszcza sprzęgło i leży. Nazywając nas głupcami (mnie również) jest trochę nie na miejscu. Na litrze można doskonalić technikę bez najmniejszego problemu.
2015-01-09, 11:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
[Ziutek] Offline
Użytkownik
***

Starachowice
R1 RN22

Liczba postów: 180
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
RE: R1 jako pierwszy motocykl
No tak, ale mając 23 lata, czyli tyle ile ja mam teraz, to i tak kupowanie takiego sporta mija się z celem, jeżeli nigdy na niczym nie jeździłes, ani nie miałeś styczności z motocyklami, nie powiesz mi, że to jest zdrowe podejście. Pomijając aspekt wyglądu, bo tacy ludzie wyglądają po prostu śmiesznie, jak raczkuja na tak poważnych sprzetach.

A widziałeś kiedykolwiek w takiej sytuacji kogoś kto jeździł słabszym sprzętem i później wsiadajac na przypuśćmy R1 nagle nie wie co zrobić i odkreca manetke do końca i puszcza sprzęgło. .. Wydaje Ci się, ze faktycznie jest taką ciapa? To idealna sytuacja w której to właśnie ktoś wsiada na pierwszy motocykl i nie wie zbytnio co go czeka, a nie ktoś kto już jeździł czymś słabszym i wie, że tutaj trzeba podejść z respektem, bo to juz poważny sprzęt.

Wcześniej nie zrozumiałe napisałem, ale chodzi mi, że można doskonalić technikę jazdy, ale nie jej się uczyć. Doskonalenie to wg mnie poszerzanie nabytych umiejętności, w tym przypadku podstawowych. Ja sam cały czas doskonale technikę jazdy, a jeźdze 929.

Lekkomyslni, bez braku trzeźwego i racjonalnego spojrzenia na daną sytuacje. Głupców cofam, jeżeli Cię to urazilo, mówiłem, to żaden atak, tylko moje spostrzeżenia Red_icon_smile
________________________________________________
Big Ben, znaczy się Bang ! Yamaha R1 RN22 by Ziutek  Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-09, 12:07 PM przez [Ziutek].)
2015-01-09, 11:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Pewnie po części masz rację ale nie ma zasady:

Litr na pierwsze moto - śmierć, śmieszny wygląd, nie nauczysz się itp.
Stopniowo zwiększasz poj. - jeździsz do starości, super technika itp.

Wszystko zależy od konkretnego osobnika.
2015-01-09, 12:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Nie ma też zasady, że jak skoczysz z 3go piętra to się zabijesz, ale chyba lepiej nie próbować.
2015-01-09, 01:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
RE: R1 jako pierwszy motocykl
Swojego czasu widizałem filmik na YT jak 16-latek bez kasku gumuje na RN01 :]. Najmądrzejsze to nie było... Chodz dobrze mu szło...
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-01-09, 02:42 PM przez wilku7.)
2015-01-09, 02:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->