zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Autor Wiadomość
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#1
zx10r - Dławi się przy stałej prędkości
Cześć,

Może spotkał się ktoś z takim problemem:
Kiedy rozpędzę się do jakiejś prędkości i próbuje ją utrzymać (trzymam manetkę w stałej pozycji) to po ok 5 sek motocykl zaczyna się jakby dławić i powoli zwalniać. Staram się wtedy delikatnie odkręcić manetkę, jednak nie od razu reaguje i dopiero jak bardziej odkręcę to szarpnie i zaczyna dobrze iść. Utrzymuje znów stałą prędkość po czym znowu zaczyna się dławić i tak cały czas.
Poza tym nie ma żadnych innych objawów w stylu strzelania z wydechu itp. Wymieniałem na początku sezon filtr powietrza (oryginalny) i oleju oraz olej. Problem ten jest od miesiąca. Dwa tygodnie temu regulowałem zawory i wymieniałem świece na irydowe (w serwisie), bo myślałem, że tu jest problem.
W weekend zrobiłem 600 km i wpadł mi pomysł, że może z filtrem paliwa jest coś nie tak, bo dwa razy jak miałem pełny bak to wszystko było ok przez 80 km, później problem wrócił. (ale po dwóch innych tankowaniach problem był od samego początku)
Może macie jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić? Jakieś czujniki? Może czegoś innego szukać? Ktoś spotkał się z zapchanym filtrem paliwa? Ktoś to rozbierał kiedyś?
Dodam, że w tym czasie jeździłem na seryjnym wydechu i akrapach i nie było różnicy. Wszystko w serii.

Z góry dzięki za pomoc Red_icon_smile pozdro...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-07-28, 08:33 AM przez griosek.)
2015-07-28, 08:31 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
zx10r - Dławi się przy stałej prędkości - griosek - 2015-07-28, 08:31 AM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->