Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Autor Wiadomość
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#21
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Luzik chopacy ... luzikkkkk Red_icon_twisted
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-02-01, 06:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#22
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Ja 1 wbijam bez sprzęgła a resztę już z. Na serio to zawsze sprzęgło do końca i lecę w górę i w dół. Zmieniałem bez jak mnie już łapa bolała od wciskania ale różnie wchodziły. Słyszałem że jeszcze mogą padać skrzynie w tym modelu i że prędzej skrzynia jebnie niż piec. Ja 5 sezonów przelatałem i działa

2018-02-01, 06:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#23
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
(2018-02-01, 06:16 PM)shogun_zag napisał(a): Luzik chopacy ... luzikkkkk Red_icon_twisted

Dokładnie Red_icon_cheesygrin
Nie zamierzam się wymądrzać ,każdy niech robi jak uważa i jak umie Red_icon_wink Jeśli chodzi o ten model i pytanie które zadałeś to miałem 8 lat RN09, więc coś mogę powiedzieć ,zmieniam w górę bez sprzęgła w dół ze sprzęgłem i międzygazem ,skrzynia chodziła wzorowo ,nigdy nie miałem z nią problemu ,po rozebraniu silnika kły wyglądały jak nowe Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2018-02-01, 06:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
jonek90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 81
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#24
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Oj tam pany zmieniajcie jak chcecie. Każdy robi to jak chce. Mnie na kursach jakich byłem uczono żeby zmieniać biegi zawsze na moto ze sprzęgłem . Dopuszcza się zmianę bez ale Z jest zdrowsze. Filmiki na YouTube swoje ja wiem swoje Red_icon_wink aczkolwiek szanuje zdanie innych

To jak każdy pozytywnie nastawiony to kiedy pijemy?Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-02-01, 06:49 PM przez jonek90.)
2018-02-01, 06:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#25
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
jonek90 a wiesz na jakiej zasadzie działa QS ? jest już montowany seryjnie w niektórych modelach Red_icon_wink
 Kiedy pijemy ?Jak się uda to w maju Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-02-01, 07:25 PM przez żaba.)
2018-02-01, 06:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#26
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
(2018-02-01, 06:48 PM)jonek90 napisał(a): Oj tam pany zmieniajcie jak chcecie. Każdy robi to jak chce. Mnie na kursach jakich byłem uczono żeby zmieniać biegi zawsze na moto ze sprzęgłem . Dopuszcza się zmianę bez ale Z jest zdrowsze. Filmiki na YouTube swoje ja wiem swoje Red_icon_wink aczkolwiek szanuje zdanie innych

To jak każdy pozytywnie nastawiony to kiedy pijemy?Red_icon_smile

co to za kursy panie kolego, pewnie jakieś leśne dziadki prowadziły, z wiedzą z przed stu lat, takie same leśne dziadki opiniuj np. limity prędkości tylko ich dane opierają się na drodze hamowania 65 metrów z 100 -0, mnie osobiście rozpierdala jak ktoś nie stara na bieżąco uaktualniać swojej wiedzy i przekazuje starocie jako pewnik, taką mam branżę że muszę uczyć się prawie codziennie bo jak to mówią kto stoi i nic nie robi ten się cofa....
2018-02-01, 07:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#27
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
(2018-02-01, 06:48 PM)jonek90 napisał(a): ............. to kiedy pijemy?Red_icon_smile

Oooo!!! I to jest właściwe podejście, aby przedyskutować szczegółowo problem Red_icon_cheesygrin
Ustalona data  dyskusji  to 11-13 maj 2018 roku lub w przypadku nie rozwiązania problemu może się przeciągnąć o kilka dni Red_icon_smoke
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-02-01, 07:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#28
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
to jeszcze cza zabrać stojak na moto, ja mogę w bagażnik fury wsadzić i pierw wykład teoretyczny a potem praktyczny na przykładach.... w przerwie po maluchu....
2018-02-01, 07:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
jonek90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 81
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#29
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Simon. Jestem zwykłym szarym instruktorem który uczy na kat. A i B. Uczęszczałem na wiele kursów reedukacyjnych i kursów doskonalenia techniki jazdy. Nie mówię tu o kursach jak przytrzeć kolanem tylko o kursach gdzie była mowa (także praktyczna) na temat właśnie właściwej zmiany biegów, jazdy w poslizgu, omijanie przeszkody itp. może i niektóre dziadki gadały pierdoły ale było sporo młodej krwi którzy gadali sensownie i opierali to argumentami. Nikt nie wspomniał o zmianie biegów bez sprzegla
Ja nie chcę nikomu wkładać do głowy mojej teorii. Rób sajmon jak uważasz. Jak bez sprzęgła zrobisz na moto 50 tys. to wypijemy flache i przyznam rację Red_icon_smile
2018-02-01, 07:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#30
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
crossy, endura tam nikt sprzęgła nie używa ( sam nigdy nie używam), skrzynia potrafi przetrwać kilka silników, a dostaje po dupie bardziej niż w sporcie ....
2018-02-01, 07:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
niebieski708 Offline
Użytkownik
***

Płock
R1 rn12

Liczba postów: 403
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
#31
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Panowie jak wyżej temat do obgadania na zlocie Red_icon_cheesygrin jakaś wspólna teoria napewno będzie Red_icon_cheesygrin
2018-02-01, 08:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
jonek90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 81
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#32
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Wiem sajmon masę osób nie używa sprzęgła tym bardziej w crossie. Latałem crosowkami parę sezonów i sam czasem nie wciskałem sprzęgła, ale to z pośpiechu na jakiś "torach". Jednak starałem się o tym pamiętać. Starszy jesteś to nie będę się sprzeczał Red_icon_wink, aczkolwiek wódki na zlocie można się napić
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-02-01, 08:41 PM przez jonek90.)
2018-02-01, 08:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#33
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
jonek i zaś Cię muszę poprawić  Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2
bimbru bimber bedziem pili  Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana
2018-02-01, 08:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
jonek90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 81
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#34
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Okej! Też coś wezmę z lokalnej dystrybucji od szwagra Red_icon_wink a na pewno na zlocie się pojawię Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-02-01, 08:50 PM przez jonek90.)
2018-02-01, 08:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#35
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
(2018-02-01, 08:50 PM)jonek90 napisał(a): Okej! Też coś wezmę z lokalnej dystrybucji od szwagra Red_icon_wink ...

Ino ma być taki ... żeby motór na tym pojechał Red_icon_mad2
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2018-02-01, 10:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
jonek90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 81
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
#36
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Hehe tego nie testowałem Red_icon_wink ale czas najwyższy !!! Red_icon_wink
Simon chętnie z tobą się poznam! Lubię ludzi którzy mają swoje zdanie i się tego trzymają Red_icon_smile tym bardziej że wariacie na siłkę chodzisz Red_icon_smile
2018-02-01, 10:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sieniek Offline
Młody
**

Nowa Sól
RN19/MRF 140HQ

Liczba postów: 99
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#37
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
(2018-02-01, 07:38 PM)jonek90 napisał(a): Simon. Jestem zwykłym szarym instruktorem który uczy na kat. A i B. Uczęszczałem na wiele kursów reedukacyjnych i kursów doskonalenia techniki jazdy. Nie mówię tu o kursach jak przytrzeć kolanem tylko o kursach gdzie była mowa (także praktyczna) na temat właśnie właściwej zmiany biegów, jazdy w poslizgu, omijanie przeszkody itp. może i niektóre dziadki gadały pierdoły ale było sporo młodej krwi którzy gadali sensownie i opierali to argumentami. Nikt nie wspomniał o zmianie biegów bez sprzegla

Powiedz mi szczerze czy ty wierzysz że to wszystko czego użycie na kursie prawa każdy to dobre nawyki?? Nie chce nikogo obrazic ale wiele rzeczy których uczą na kursach to bzdura totalna... np trzymanie kierownicy  za dziesięć druga, bzuda, ograniczasz sobie pole manewru w krytycznych sytuacjach gdzie ostro trzeba skręcić, kolejne to na A kazali zatrzymywac się na lewej nodze i wyrzucać na luz na światłach, widzisz ten taniec nog żeby zmianić biegi? A ruszyć też trzeba z lewej bo na hamulcu nogę trzeba mieć ( to akurat slusznie). Co do skrzyni w aucie też jesteś w błędzie biegi powinno się zmieniać szybko i zdecydowanie żeby ograniczyć zużycie sprzęgła i samej skrzynki biegów bo jak obroty opadna poza te które powinny być na następnym biegu bo za wolno się je zmienisz to wtedy wchodzą dodatkowe drgania obciazajace skrzynie i sprzęgło, tak samo poprawnie zmieniając bieg w dół też powinieneś zrobić przegazowke z tego samego powodu żeby nie było naglegu skoku obciążenia, dla tego to się nazywa wyrównanie obrotów.  Kiedyś na egzaminie na A gościu wpisal mi błąd i kazał powtarzać hamowanie awaryjne bo twierdził że nie mam prawa przy tym zredukować biegu żeby efektywniej hamować silnikiem także....

P.S Nie mam nic do instruktorów ani do ciebie uczycie jak wam każą a nie każdy musi się odrazu znać na wszystkim, mój instruktor odrazu mówił że mogę większość nauk wsadzić między bajki bo są one tylko po to żeby zdać a naucze się jeździć jak już zdam prawko a instruktorem był dobrym
2018-02-02, 01:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#38
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Tak na prawdę należałoby zacząć od rozebranej skrzyni kłowej .. wytłumaczenia powoli i na elementach co to jest pamiętnik co to jest kieł .. jak to działa, dlaczego i co jest tam ważne ..
Potem warto prześledzić ostatnie 10 - 15 lat pod względem ZMIAN i w skrzyniach i materiałach i ELEKTRONICE ... a potem rozpocząć długą, mozolną ścieżkę wszystkich za i przeciw Red_icon_smile ...
A na końcu oczywiście będzie więcej pytań niż odpowiedzi Red_icon_tongue ...
Dodając do tego czynnik ludzki wyjdzie nam taka zupa że groch z kapustą to przy tym pikuś .. i dlatego jest w tym temacie takie zamieszanie i bałagan Red_icon_wink ..
2018-02-02, 09:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#39
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Najlepiej iść na kompromis...... jeździć tylko na jedynce i problem rozwiązany Red_icon_wink Red_icon_cheesygrin


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2018-02-02, 09:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#40
RE: Zmiana biegów - ze sprzęgłem czy bez?
(2018-02-02, 09:58 PM)misiek84 napisał(a): Najlepiej iść na kompromis...... jeździć tylko na jedynce i problem rozwiązany Red_icon_wink Red_icon_cheesygrin

... i taką jazdą i tak dałoby się przekroczyć dopuszczalną prędkość autostradową....


"Prawym nadgarstkiem regulujesz poziom frajdy z jeżdżenia."
Donny Greene
2018-02-02, 10:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->