SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Autor Wiadomość
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#41
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Koczis nie bój nic, ja też nigdy na żadnym torze jeszcze nie byłem więc tak jak pisaliśmy wcześniej przy grilu i piwerku omòwimy i będzie weselejRed_icon_cheesygrin
2016-01-03, 10:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kyniu Offline
Konkretny
****

Rzeszów
RN22

Liczba postów: 942
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#42
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Koczis jak by co to będziemy w jednej grupie, tej dla tych niedzielnych kierowców Red_icon_cheesygrin

Jak seryjny wydech ma 99db to wpuszczą na tor? Red_icon_tongue
-
Zapraszam na mój portal: Twoje Usługi w Internecie [Obrazek: small-logo.png]
2016-01-03, 10:23 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#43
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Cineks tyle, że ja choć już na moto od 1999r, czyli zaczynam 17-sty sezon, to jeżdżę jak początkujący i wiem o tym. Dla tego zazwyczaj jeżdżę sam, aby inni nie musieli na mnie czekać i nie robić sobie obciachu.

Kyniu no bez jaj, ja nie niedzielny kierowca. Po bułki do sklepu co rano w klapeczkach, na moto zapier.... hehehehehe

A może po prostu jakiś spocik w Poznaniu zrobić? Kto będzie chciał to polata po torze, a kto nie to polata po piwo do monopolowego hehehehe
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-01-03, 10:31 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kyniu Offline
Konkretny
****

Rzeszów
RN22

Liczba postów: 942
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#44
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Ja do poznania mam daleko tak że najlepiej jak by się udało jedno i drugie na raz ogarnąć :-D
-
Zapraszam na mój portal: Twoje Usługi w Internecie [Obrazek: small-logo.png]
2016-01-03, 10:33 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#45
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Ja bym proponował do razu ustalić że NIE JEDZIEMY TAM DLA CZASÓW !!! Red_icon_smile .. Bo nie ma się co stresować i podpuszczać .. MA BYĆ FAJNIE I NA LUZIE !!! Red_icon_smile ..

Poza tym pierwsze w sezonie wjazdy na duży tor to zawsze sraczka jest .. Mój pierwszy wypad w kwietniu zeszłego roku na Pannonie to 2.16 - 2.18 ( qfa !!! Red_icon_smile ) .. a pod koniec sezonu nawet po glebie przy 160 ze złamany żebrem i kciukiem leciałem 2.11 Red_icon_wink ... EASY bo to nie sztuka rozwalić moto w maju i składać do września Red_icon_smile ... Kluczowa jest pogoda - ona zdecyduje tak na prawdę jak będzie ze spotkaniem ..

I dejta spokój z tymi czasami Red_icon_smile !! ...
2016-01-03, 10:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kyniu Offline
Konkretny
****

Rzeszów
RN22

Liczba postów: 942
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#46
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Trudno patrzeć na czas jak się w życiu na torze nie było Red_icon_cheesygrin
A jeśli chodzi o glebę to często się zdarza? Bo szczerze chciał bym tego uniknąć Red_icon_tongue
Jakie są straty po takiej glebie?

A k pada deszcz to jest chyba lipa i nie za bardzo  pojeździ, wtedy bilety na marne?
-
Zapraszam na mój portal: Twoje Usługi w Internecie [Obrazek: small-logo.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-03, 10:48 PM przez kyniu.)
2016-01-03, 10:46 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#47
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Koczis w 1999 to ja miałem 15 latRed_icon_cheesygrin Motocykle dla mnie jeszcze nie istniałyRed_icon_smilePojawiły się dopiero 15 lat późniejRed_icon_smile Swoją drogą to bardzo ciekawa sprawa, że można powiedzieć "kochając" sporty preferujesz raczej turystyczną jazdę. Oczywiście nie mam nic przeciwko bo uważam że każdy jeździ jak lubi, ale twój przypadek jest ciekawyRed_icon_smile
2016-01-03, 10:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BaCa Offline
Wariat
*****

Polkowice
Kein

Liczba postów: 1,639
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 6
#48
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Koczis może niepotrzebnie robisz z siebie takiego cieniasa. bo przez tyle lat wprawy nabrałeś pewnie wystarczająco. A piszesz jak byś był kobietą z dwu tygodniowym stażem na moto.

                                                    Nie mogę w to uwierzyć ^_^
2016-01-04, 09:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#49
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Właśnie Baca dobrze pisze Red_icon_smileKuba Pojedz raz na tor, a zobaczysz że jesteś w błędzie Red_icon_smile tylko ostrzegam! jak raz pojedziesz to Będziesz już wracał na tor. Bo z tego chyba nie da się wyleczyć Red_icon_smile
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2016-01-04, 11:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#50
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
kyniu ,bilety nie na marne bo możesz zakładać deszczówki i śmigać Red_icon_smile kwestia tylko czy będziesz chciał Red_icon_smile
Jeśli nie będzie pogody a wpłaciłeś kasę przed SD to wtedy jest mały problem ,bo jak nie jeździsz po mokrym kasa przepada , jak się wyglebisz na dwóch pierwszych sesjach i nie będziesz w stanie dalej jeździć oddają część kasy ,jak więcej sesji tracimy kasę ,mogę się mylić ale tak było w 2014 ,norma głośności to 98 Db przy 5 tyś ,jak byłem nie badali ani razu ,ale z racji ,że toczy się tam spór o ziemię teraz badają za każdym razem (tak słyszałem od znajomych) ,jeśli będziesz przekraczał normę i nie naprawisz tego ,zrywają naklejkę i po SD ,kasy nikt nie zwróci niestety
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2016-01-04, 11:19 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#51
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Deszczówki to dość karkołomne przedsięwzięcie Red_icon_smile .. Owszem można ale jaki to mas sens ?
Jedziesz pogonić, płacisz SPORO a latasz w zasadzie jak po ulicy w czasie deszczu Red_icon_sad .. do tego opony to też nie mały wydatek ... Dla mnie ryzyko zbyt duże ..
A nawet same opony .. musi padać bo jak będzie mokro i przesycha to je rozrywa, wtedy powinny być intermediaty - kolejna kasa .. bez sensu kiedy nie walczy się o coś konkretnego (o ile tak można nazwać np. WMMP u nas w kraju ) ..
Gleby się zdarzają .. to jest tor .. czasem ty wylecisz, czasem ktoś wyleci a czasem ktoś w kogoś przyrżnie .. Loteria ... W zasadzie jest bezpiecznie, tak w 99% nic się nie dzieje - ale czasem Red_icon_smile ..
Co do kosztów to nie da się napisać bo to zależy Red_icon_smile .. czasem mały ślizg a urwie kierę czy przetrze dekiel .. czasem jak się desant odwali to i lagi na śmietnik czy pół moto jak wyląduje na zbiorniku i szybie .. Upierdliwy jest  żwir, ratuje ale kanceruje dekle, plastiki i wahacze, ramy .. zostawia paskudne ślady Red_icon_sad ... Nooo ... to tyle z takich pocieszających informacji Red_icon_smile ..
Tak na poważnie to dobrze jest myśleć jak na drodze nie tylko o sobie ale i za innych .. Czasem lepiej zwolnić chwilę niż pchać się pod łokieć czy wylądować na czyimś tylnym kole .. Jak jest niebieska to warto minimalnie zwolnić ( NIE HAMOWAĆ i nie zwalniać raptownie - nie oglądać się ! ) bo wtedy ten z tyłu idzie na petardzie żeby was wyprzedzić a tu nagle moto przed nim STAJE niemal i dzwon gotowy !!
Lekko zwolnić, trzymać linię swoją - ten z tyłu sobie poradzi Red_icon_smile .. Lepiej nie zjeżdżać do skrajnej prawej jak winkiel był w prawo poprzedni i w prawo jest następny bo często właśnie tamtędy kolo chce wyprzedzić - i znowu zonk Red_icon_sad ... Jazda swoją linią ale ciuty, ciuty wolniej to recepta na szczęśliwe dojechanie do końca sesji - mowa oczywiście jak komuś machają niebieską Red_icon_smile ..Bo reszta to jakoś tak sama się układa Red_icon_smile ...
Szybcy pojadą do przodu, wolni zostaną z tyłu a my dogonimy tych co jadą naszym tempem i będzie się fajnie jechać ogólnie rzecz biorąc ..
2016-01-04, 12:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
fiszak Offline
cierpliwy
***

Gryfice zach-pom
R1 rn12

Liczba postów: 285
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
#52
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Bez przesady, straszysz ich A.S... Gr d jedzie z instruktorem, pokazuje tor jazdy, omawia każdy aspekt i odpowiada na wszystkie pytania, nawet debilne, a może zwłaszcza. Dobrze jest ustawić się max 4 moto za motocyklem instruktora, im bliżej tym lepiej, wtedy zobaczysz linie jazdy instruktora (później i tak większość ma swoją), ale dobrze popatrzeć. W padoku można go zasypac pytaniami przez 40 minut, później znów na tor. Od 4 sesji jedziesz sam, oczywiście możesz wykupić jazdy indywidualne, wtedy masz przyspieszony progres. Jeśli komuś odpowiada tempo grupy, zostaje, jeśli się w niej dusi zmienia na wyższą. Będąc we wrześniu usłyszałem, że od ponad miesiąca nie było gleby, słyszałem też o akcji z zeszłego roku gdzie pół grupy, 7-8 osób wyglebilo w ostatnim zakręcie. Ogólnie to jeśli ktoś nie pojedzie to nie będzie wiedział, i nie ma się co bać

A jako, że każdy jest najlepszym zapierdalaczem w swojej okolicy, w mieście, na wsi gdzie kto mieszka, i wszystkich ogranicza tylko moto, to jestem zdania, że warto pojechać i się sprawdzić, nawet dla zdjęcia na fb ;-)
_______________________________________________________________
Rossi może? To ja też!
2016-01-04, 04:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#53
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Panowie moja jazda wynika TYLKO z troski o motocykl. Kosztował mnie duuuuużo wyrzeczeń i przez najbliższe kilka lat nie będzie kasy na naprawę po ew. glebie, a AC na torze nie obowiązuje.
Tak wiem mogłem kupić tańsze moto i cieszyć się z jazdy, ale moim marzeniem była RN225 choćby miała stać w garażu i tylko cieszyć oko.
Jest/było kilku forumowiczów, z którymi jeździłem po mieście i mają dość pozytywną opinię odnośnie mojej jazdy, choć koła nigdy nie oderwałem od ziemi, ale strach przed ew. glebą i uszkodzeniem motocykla jest na tyle duży, że w zakręty wchodzę jak "baba", nie kręcę pod czerwone, a nawet pow. 10tyś obr/min., bo szkoda mi silnika itd.

Co do wyboru R1 do jazdy to jakoś mi odpowiada jej komfort, prowadzenie, oddawanie mocy, ale o tym już pisałem w innym wątku.
(2016-01-04, 04:12 PM)fiszak napisał(a): A jako, że każdy jest najlepszym zapierdalaczem w swojej okolicy, w mieście, na wsi gdzie kto mieszka, i wszystkich ogranicza tylko moto, to jestem zdania, że warto pojechać i się sprawdzić, nawet dla zdjęcia na fb ;-)
Z wyjątkiem mnie Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-01-04, 04:22 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zołzik Offline
Diabeł
***

Zielona Góra
Rower :D

Liczba postów: 144
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 3
#54
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Kuba nie rób z siebie "baby" Red_icon_tongue dobrze mówią, Tomek, Seba i reszta- ja tam jestem za i jeśli wypali ta "ustawka" to ja chętnie zawitam na poznańskim torze Red_icon_smile
2016-01-04, 04:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#55
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
, nie kręcę pod czerwone, a nawet pow. 10tyś obr/min., bo szkoda mi silnika itd.




Koczis przecież cała "dusza" R1(zwłaszcza rn12)ukazuje się dopiero powyżej 10tyś obr/minRed_icon_smile Rozumiem że na co dzień nie kręcisz powyżej, ale chyba nie powiesz że nigdy nie kręciłeś wyżej??
Ja jakoś nigdy nie mogę się powstrzymaćRed_icon_smile

P.S Od początku R1 nie mogłem się powstrzymaćRed_icon_smile
2016-01-04, 05:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#56
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Cineks każda moja R1 ok. 2-3 razy w roku jechała 299, ale przez dosłownie 5-10s tylko po to, aby sprawdzić czy wszystko jest ok.
Reszta sezonu to 6tyś/obr i zmiana biegu na wyższy. Zazwyczaj jeżdżę 120-140km/h więc na 6-tce to obroty ok. 5,5-6. Ja mam już 6 bieg przy 80-90km/h i tak się turlam. Szkoda, że nie ma już "starej" ekipy, z którą jeździłem po Warszawie, to by mogli to potwierdzić.

Zobacz jakie miałem tzw. chicken stripsy w poprzednim moto Red_icon_cheesygrin
   
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-04, 06:13 PM przez Koczis.)
2016-01-04, 06:12 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#57
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
A ja się Koczisowi nie dziwię. Tak jak napisał, że dużo go wyrzeczeń kosztowało kupno wymarzonego moto i po prostu dba o nie żeby jak najdłużej się nim cieszyć w dobrej formie. U mnie w Kałuszynie jest człowiek który ma chyba ze 45 lat i kupił sobie skuterek Kimco o pojemności 50cm3. Jeździ nim powolutku chyba ani razu nie rozpędził się do maximum. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś dbał o coś tak jak on o ten skuterek i żebym nie widział to bym nie uwierzył. Przejechał nim już prawie 60 tys. km i jedyną rzeczą, którą robił przy silniku to regulacja zaworówRed_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2016-01-04, 06:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kyniu Offline
Konkretny
****

Rzeszów
RN22

Liczba postów: 942
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#58
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
Z tego co wiem to takim turlaniem więcej szkody można zrobić takiemu silnikowi niż normalna jazdą (czyli taką do jakiej są sporty stworzone) Red_icon_tongue

Jak dla mnie to nie ma sensu płacić miesiąc wcześniej za tor żeby zaoszczędzić te 50 czy 100zł a ryzykować pogodą. Lepiej zapłacić te 100 więcej i pojechać wtedy gdy będzie pewna pogoda.
-
Zapraszam na mój portal: Twoje Usługi w Internecie [Obrazek: small-logo.png]
2016-01-04, 08:11 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#59
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
(2016-01-04, 08:11 PM)kyniu napisał(a): Z tego co wiem to takim turlaniem więcej szkody można zrobić takiemu silnikowi niż normalna jazdą (czyli taką do jakiej są sporty stworzone) Red_icon_tongue

No nie wiem. Trochę już w życiu km zrobiłem i w żadnym moto(poza pierwszą JAWA TS350) nie miałem problemów z silnikiem, czy innymi podzespołami.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-01-04, 08:24 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#60
RE: SPEED DAY 2016 Tor Poznań
A ja powiem to co sam praktykuje.... pizdowanie moto zgodnie z jego przeznaczeniem nie jest zle ! ... pamietac tylko trzeba o prawidlowym, regularnym serwisowaniu i wtedy powinno byc wszystko git Red_icon_smile Ja tak robie i dotychczas moje moto nie narzekaly na moje uzytkowanie poprzez wizyty u mechanika Red_icon_wink))) Tak wiec ZAPIERDALAC TRZEBA Red_icon_smile
2016-01-04, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->