remont silnika w motocyklach klasy sport
Autor Wiadomość
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#21
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
(2015-10-20, 06:35 AM)Blue napisał(a): Nie jestem pewny bo w tym temacie doświadczenia nie mam więc uznaj to za moje spekulacje Red_icon_wink
To nie są nadwymiarowe panewki tak jak w samochodach, które zakłada się po przeszlifowaniu wału. Już w fabryce na tej podstawie są dobierane tak żeby pasowały jak najlepiej do gniazda i wału przy fabrycznych tolerancjach, czyli pewnie do setnych milimetrów.
O ile pamiętam jak rozbierałem 2 silniki (w suzuki i yamasze) to właśnie panewki różniły się kolorowym paskiem.

 W zasadzie masz chyba rację. Nie zależy mi na bronieniu moich racji za wszelką cenę, bo chciałbym po prostu wiedzieć jak jest a nie dyskutować dla zasady. A myślisz, że takie panewki można dobrać, żeby zrekompensować zużycie wału? W sensie, że jest on prosty, nie wymaga szlifu ale chciałbym założyć nowe panewki.
2015-10-20, 09:51 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#22
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
można dobrać tylko trzeba mieć wiedzę Red_icon_smile musisz znać skład panewki w danym motocyklu ,choć z tego co wiem większość ma podobny skład Red_icon_smile Mawers ,dyskusja niekiedy zbędna ,jest nieunikniona tutaj ,musisz przywyknąć Red_icon_smile Jeżeli ktoś niema pojęcia o budowie silnika i jak działa ,to nigdy Ci nie uwierzy ,że można coś tam naprawić w silniku od ścigacza Red_icon_cheesygrin no bo jak panie ? możesz sobie podyskutować o klamkach ,oponach ,crach padach Red_icon_cheesygrin Tego tematu lepiej nie ruszaj bo za chwilkę zostaniesz wyśmiany,przerabiałem to już Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-10-20, 10:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#23
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
A mogą się śmiać- obchodzi mnie to tyle co zeszłoroczny śnieg. Jak próbowałem rozmawiać o swapie bloku z rj05 do rj03 (koszt operacji u mnie to 2000 zł na gotowo) to też się śmiali a teraz robię takie 4 miesięcznie z durnych ogłoszeń na tablicy, bo to jedyna metoda, żeby takie moto uruchomić- używanych silników brak. Jak mówiłem o swapie bloku z fz1 do rn12 jak się panew obróci to też się śmiali a metoda jest świetna, o 70 procent tańsza a dostajemy młodszy podzespół i zdecydowanie inaczej traktowany. A jak się da cieńszą uszczelkę pod banie, żeby zrekompensować cięższy wał i tłoki dające niższe sprężanie to wstaje na koło jak nie rn12. Ja tam sobie lubię podrutować i niech się śmieją Red_icon_wink Mam taki zakaźny, że jest co niszczyć i na czym testować. Więc jak mi Mad mówi o wybuchowym czymś tam to wiedz kolego Mad, że ja z tym bólu dupy nie mam. Jak ma wybuchnąć to nie wybucha w piz.... u
2015-10-20, 10:29 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#24
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
bardzo się chwali takie podejście Red_icon_smile człowiek się całe życie uczy ,spotkasz na drodze gościa co może zmienić punkt widzenia ,przez swoje doświadczenie i praktykę ,może wiele podpowiedzieć ,za to się należy szacunek Red_icon_smile tak jak piszesz niech się śmieją ,też tak to widzę Red_icon_smile na forach już tak jest ,wszyscy zapierdalają i wszyscy się najlepiej znają na WSZYSTKIM , co zrobić ,życie ,najważniejsze to mieć dystans Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2015-10-20, 10:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Piotr1 Offline
Konkretny
****

Wawa
RN09

Liczba postów: 587
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 1
#25
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
W częściach yamachy są dostępne różnej grubości panewki oznaczone są kolorami, ale są to grupy selekcyjne i dotyczą rozmiaru nominalnego.
2015-10-20, 03:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#26
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
(2015-10-20, 10:29 AM)Mawers Totem napisał(a): A mogą się śmiać- obchodzi mnie to tyle co zeszłoroczny śnieg. Jak próbowałem rozmawiać o swapie bloku z rj05 do rj03 (koszt operacji u mnie to 2000 zł na gotowo) to też się śmiali a teraz robię takie 4 miesięcznie z durnych ogłoszeń na tablicy, bo to jedyna metoda, żeby takie moto uruchomić- używanych silników brak. Jak mówiłem o swapie bloku z fz1 do rn12 jak się panew obróci to też się śmiali a metoda jest świetna, o 70 procent tańsza a dostajemy młodszy podzespół i zdecydowanie inaczej traktowany. A jak się da cieńszą uszczelkę pod banie, żeby zrekompensować cięższy wał i tłoki dające niższe sprężanie to wstaje na koło jak nie rn12. Ja tam sobie lubię podrutować i niech się śmieją Red_icon_wink Mam taki zakaźny, że jest co niszczyć i na czym testować. Więc jak mi Mad mówi o wybuchowym czymś tam to wiedz kolego Mad, że ja z tym bólu dupy nie mam. Jak ma wybuchnąć to nie wybucha w piz.... u

jak chcesz wiedzieć to byłem jednym z pierwszych osób które wiedziało i miało pojęcie o użyciu silników z FZ1 do RN12. I nie śmieje sie: przeczytaj ze zrozumieniem: "jest możliwe ale nieprawdopodobne" co musze wytłumaczyc rozumiem bardziej zrozumiale na Twoje możliwości: to co napisałem oznacza że można założyć wał i dobrać panewki i silnik będzie działał ale dobranie tego jest mega trudne do takiego stopnia że aż nieprawdopodobne, to nie jest silnik od stara który pracuje 2 tys obr na minute tylko ryzykujesz kilka tys za taka procedurę. Kibicuje Ci. Ale zrób reportaż i czy pochwalisz się rezultatem ? Jak znam życie jak CI nie wyjdzie to temat ucichnie. Osobiście nie znam mechanika który podjął by sie takiego remontu jaki chcesz zrobić poniewaz ci co próbowali mieli mega determinacje do tego by się udało. W krakowie  też jest firma która ma mega renome na dorabianie wałów i panewek i ... nie dali rady, niestety a całe południe PL u nich robi takie zabiegi - tyle że do zwykłych samochodów a szczególnie ciężarówek, dalek onie musze szukać: kolega w reno premium ma założony wał po regeneracji i panewki i jeździ (obciążenia typowego tira i daje rade).
Życzę powodzenia
Nie śmieję się
zrób film i pokaż fach.
pamiętaj jednak o tym co napisałem
i tylko tyle
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2015-10-20, 04:42 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#27
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
Nie mierz mnie swoją miarą. Jak się nie uda to to nie będzie dla mnie jakaś ujma na honorze. Umiem przyznać rację w dyskusji. Nie wiem co i kiedy było dla ciebie jasne, ale ja do tych przeróbek doszedłem sam a nie przeczytałem o nich. Wyluzuj Mad. Będzie dobrze a jak będzie źle to też będzie dobrze Red_icon_wink
2015-10-20, 05:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Piotr1 Offline
Konkretny
****

Wawa
RN09

Liczba postów: 587
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 1
#28
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
No i dobre podejście, jak chcesz coś zrobić to zrób to, sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie, możesz pochwalić się na forum przebiegiem prac. Powodzenia.
2015-10-20, 07:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#29
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
wrzucaj foty bo lubie ogladac Red_icon_smile
2015-10-20, 08:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#30
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
(2015-10-20, 08:39 PM)wonsz napisał(a): wrzucaj foty bo lubie ogladac Red_icon_smile

Raczej sprawdzać czy ktoś nie blefuje Red_icon_wink  Odsyłam do naszego firmowego fejsa. Codzienna porcja fotek z fajnych napraw Red_icon_smile
2015-10-20, 10:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#31
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
a tu moje
panewka
garnek z randka z zaworem
i ukrecony wałek
ps ślady panewki po 28tys widać jak łapała ,ale cicho siedziała
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-02, 08:46 PM przez srubar1.)
2015-11-02, 08:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinpsk Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 260
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 3
#32
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
(2015-10-20, 12:29 AM)Mawers Totem napisał(a):
(2015-10-19, 06:02 AM)Blue napisał(a): Nigdy nie widziałem nadwymiarowych panewek do sportów. Nie pamiętam czemu oni dobierali inną, być może przeszlifowali jednak wał minimalnie, było to dość dawno.
W każdym razie ja pozostaje przy swojej teorii (popartej 5 letnimi studiami w kierunku mechanicznym) ze tego się nie robi bo nie masz sprzętu i możliwości dobrania tego tak jak w fabryce.
W nowym motocyklu wyciągnął byś panewki i wsadził w inne miejsca i już się szybciej wszystko rozleci.

http://yamaha-sklep.pl/content/oryginalp...gram/24329 są i panewki nad wymiarowe


To nie sa panewki nadwymiarowe.
Zerknij sobie najpierw serwisowce i zapytaj bardziej doświadczonych kolegow, na czym polega dobieranie panewek do walu w fabryce.
Przewaznie sa 3 kolory panewek w katalogu (sa rozne grubości, ale nie sa to nadwymiary). Po prostu nowe fabryczne waly maja rozne tolerancje przy produkcji do tego dobiera się później fabryczna panewke.
2015-11-19, 08:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#33
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
A nie można dobrać tych panewek pod zużycie wału? Na przykład przy jakimś przebiegu rozebrać silnik i dołożyć nowe panewki, żeby zrekompesować wyślizganie się? W stanach robią remonty i wyważają wały w supersportach więc jakoś jest to możliwe. W polsce nie ma jednego zakładu który chciałby się podjąć wyważenia wału. Ja rozumiem, że jak się obróci panewka na wale to robi się rysa, ale nie zawsze musi być głębsza niż głębokość utwardzenia która wiem, że jest bardzo płytka.
2015-11-20, 11:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#34
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
jesli porysuje ci sie wal , wtedy mozna go naprawic , pozniej musisz dobrac grubsza panewke do niego , ale taki efekt jest krotkotrwaly Red_icon_cheesygrin. lepiej kupic nowy wal i po klopocie Red_icon_tongue
2015-11-21, 12:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#35
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
No właśnie nie bardzo można naprawić, bo głębokość utwardzenie wału jest bardzo płytka. Ale nie wiem czemu efekt miałby być krótkotrwały jeżeli do sprawnego wału dobrałbym grubsze panewki i złożył to w zgodzie ze sztuką? Nie widzę wyjaśnienia. Wydaje mi się, że po prostu po pokonaniu pewnego przebiegu powinno się poddawać silnik rewizji. Oczywiście w starszych moto taka naprawa pozbawiona jest ekonomicznego sensu, ale w świeższych? Silnik do rn12 to 4500 zł, do rn19 nie ma wcale a o rn22 nic nie wiem, nigdy nie robiłem, nie widziałem i nawet nie stałem obok hahahaha Red_icon_cheesygrin W tej kwocie można już coś podziałać z silnikiem. Jak już się rozleci w pył to wiadomo, że nic z tego nie będzie. Zbieram się, żeby u siebie w rn19 zrobić taką operację. Jedyne czego się boję to dostępności używanych silników w razie "W" Red_icon_cheesygrin hehehe Znowu w starej r6 przerobiłem największe druty, ale byłem w stanie naprawić silnik za grosze. 6 lat temu jak mi pękła tuleja w  pierwszej r6 to wyprowadziłem to za 450  zł i jeździ do dziś. Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin A i tak nikt by mi tego nie zrobił bo to nasz totemowy 100 procent autorski patent. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś wdrożył taką modyfikacje jak my. Sporo tego też zrobiliśmy ludziom z całej Polski którzy zgłaszają się do mnie z durnego ogłoszenia na tablicy, bo patent jest lekko druciarski, ale 100 procent skuteczny i w zasadzie jedyny mi znany, żeby to jakoś ogarnąć. Kupno używanego silnika oczywiście odpada, bo raz, ze nie ma a dwa, że jak są to i tak się nadają tylko na śmietnik a trzecie chcą chore pieniądze, bo ich nie ma Red_icon_cheesygrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-21, 12:54 AM przez Mawers Totem.)
2015-11-21, 12:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#36
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
u mnie w cbr 900 rr nie robilem geometri walu zmenilem tylko panewki bo obrocilo , i po odpaleniu 30 sek znow sie zjebalo Red_icon_cheesygrin
2015-11-21, 11:13 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#37
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
według mnie można to odbierać tak .albo ktoś wierzy w tą naprawę albo nie ,można to zrobić bo sam osobiście to robiłem i się udało ,czy ktoś w to będzie wierzył czy nie to już nie moja sprawa ,dyskusja na ten temat, jest pewnie na wielu forach motocyklowych, tylko to nic nie daje bo każde forum rządzi się swoimi prawami ( nie wiem nie korzystam z innych ,choć pewnie dużo się nie mylę )
To wciąż masło maślane i w kółko to samo ............ ja robiłem i się nie dało to się nie da .ten kto to robił to się w ogóle nie zna, a i w ogóle to mit.......
sprawa jest prosta skoro się w ogóle udało o znaczy ,że można ,tylko trzeba FACHOWCÓW nie internetowych napinaczy ,czerpiących wiedze z neta ,muszę dodać ,że ja się za fachowca nie uważam, rozebrałem swój silnik i poskładałem ,wał i panewki zostawiłem fachowcowi no i nie możliwe ,wyobraźcie sobie ,że działa .......... Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-21, 04:57 PM przez żaba.)
2015-11-21, 04:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#38
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
nie mowie ze sie nie da , mi sie z walem nie chcialo bawic tylko panewki na lewniwca zmienilem i dlatego sie zjebalo Red_icon_cheesygrin
2015-11-21, 04:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mawers Totem Offline
Banned




Liczba postów: 296
Dołączył: Jun 2015
#39
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
Miałeś poskładany silnik na nowych panewkach?
2015-11-21, 06:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#40
RE: remont silnika w motocyklach klasy sport
nie byl poskladany odpalalem go kalkualorem przedluzacza z piwnicy Red_icon_cheesygrin
2015-11-21, 07:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->