Kupowanie używanego.
Autor Wiadomość
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#41
Kupowanie używanego.
@Wojtek, zaglądaj częściej na forum będziesz wiedział, że to dla jaj wrzucone. masz to też ma w nazwie king http://allegro.pl/chopper-king-los-i2877167605.html pzdr

a odnośnie składaków
firma Moto-raj http://otomoto.pl/yamaha-r1-jak-nowa-rok...41483.html
http://otomoto.pl/yamaha-yzf-r1-indywidu...83775.html

ps. rn12 czarne Wawa http://otomoto.pl/yamaha-r1-idealny-stan...55013.html widział ktoś ten motocykl wcześniej?
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:01 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 03:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#42
Kupowanie używanego.
Widzę Gabryjelu ze szukasz czegoś mocniejszego. To dobrze. W końcu ci sie uda . Trzymam kciuki :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:01 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 09:34 AM
Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#43
Kupowanie używanego.
(2012-12-23, 02:26 AM)PonuryKlecha78 napisał(a): Kawa sory ale to przez takich mistrzów tuningu słabo mi sie robi jak mam w naszym dziwnym kraju kupić używane moto. Puzzle z wgniecioną ramą przestrzenną i ty chcesz tym latać po 299 albo komuś sprzedać szrot. Qwa słabo sie robi. Z jednej strony Madrzyc sie jak ktoś pyta bo chce kupić ze sprzęt leżał etc. to pierwszy. A z drugiej strony dobry duch podrzuca sprzęt który dawno w cywilizowanym kraju metke do utylizacji i nikt by nie miał prawa tego sprzedać z dowodem rejestracyjnym , bo ma plastiki do sprzedania okazyjnie. Prośba. W stanach i gb to by nie przeszło ale my... A potem pieprzenie i płacz ze cię ktoś na takiego rumaka wsadził albo że koleś pojechał w jesionce na cmentarz bo wpadł w shimmy przy 120 na godz bo sprzęt z 5 składany. Omg.


Wyraźnie napisałem w tym całym wątku od rn19 ze lepiej kupić rozbity i samemu składać i mieć świadomość co sie składa niż szukać całego który ktoś zrobił. Także zawsze lepsza opcja jest kupić lekko rozbity I naprawiać samemu. Tak jest z używanymi koniami ze nie wiadomo co sie kupuje a mądrze jest powidziec idź do salonu i kup.

Wracając do tych wgiotek na ramię one dosyć często powstają od końcówki kierownicy i nie są niczym wyjątkowym. Dużo ważniejsze jest przednie zawieszenia i główka ramy na bokach mogą być mega wgnioty i nic nie będzie tej ramię. Bardzo dużo torowych sprzętów ma tego typu wgnioty i jezdza dalej także bez przesady i siania paniki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:01 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 10:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#44
Kupowanie używanego.
Problem w tym ze nie jesteś w stanie sprawdzić co poza wgnitkami jest jeszcze z ramą nie tak ( rozdarcia na szwach, pęknięcia itp. ) ale widzę ze jesteś zdania ze póki nie zostawia dwóch śladów przy jeździe na wprost to jest ok. Myśle że w skuterze 50-tce to można by odpuścić ale w motocyklu który rozpędza sie wiecej niż 50 km/h to już śliska sprawa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:01 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 12:30 PM
Odpowiedz cytując ten post
gruch Offline
Użytkownik
***

Leśnica (Opolska)
R1 RN09

Liczba postów: 315
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2
#45
Kupowanie używanego.
(2012-12-23, 10:53 AM)kawasakizx9r napisał(a):
(2012-12-23, 02:26 AM)PonuryKlecha78 napisał(a): Kawa sory ale to przez takich mistrzów tuningu słabo mi sie robi jak mam w naszym dziwnym kraju kupić używane moto. Puzzle z wgniecioną ramą przestrzenną i ty chcesz tym latać po 299 albo komuś sprzedać szrot. Qwa słabo sie robi. Z jednej strony Madrzyc sie jak ktoś pyta bo chce kupić ze sprzęt leżał etc. to pierwszy. A z drugiej strony dobry duch podrzuca sprzęt który dawno w cywilizowanym kraju metke do utylizacji i nikt by nie miał prawa tego sprzedać z dowodem rejestracyjnym , bo ma plastiki do sprzedania okazyjnie. Prośba. W stanach i gb to by nie przeszło ale my... A potem pieprzenie i płacz ze cię ktoś na takiego rumaka wsadził albo że koleś pojechał w jesionce na cmentarz bo wpadł w shimmy przy 120 na godz bo sprzęt z 5 składany. Omg.


Wyraźnie napisałem w tym całym wątku od rn19 ze lepiej kupić rozbity i samemu składać i mieć świadomość co sie składa niż szukać całego który ktoś zrobił. Także zawsze lepsza opcja jest kupić lekko rozbity I naprawiać samemu. Tak jest z używanymi koniami ze nie wiadomo co sie kupuje a mądrze jest powidziec idź do salonu i kup.

Wracając do tych wgiotek na ramię one dosyć często powstają od końcówki kierownicy i nie są niczym wyjątkowym. Dużo ważniejsze jest przednie zawieszenia i główka ramy na bokach mogą być mega wgnioty i nic nie będzie tej ramię. Bardzo dużo torowych sprzętów ma tego typu wgnioty i jezdza dalej także bez przesady i siania paniki.

A tutaj już się z Tobą nie zgadzam. Te wgnioty na zdęciu raczej nie są od kierownicy. A nawet jeżeli, to skoro zostały ślady na ramie, to pewnie ograniczniki skrętu też poszły. A skoro one poszły, to nie chcę wiedzieć w jakim stanie jest główka ramy Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:02 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 03:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#46
Kupowanie używanego.
Jak bys nie wiedzial kazda r1 zostawia dwa slady to kwestaj jak dokladnie sie mierzy, wiec kolego przestan szukadz bzdurnych problemow i siac panike. Mamy rozwiazywac problemy i to robimy zakladam ze twoja r1 byla zapewne tez takim uszkodzonym bolidem tylko nawet o tym nie masz pojecia. Zakladam tez ze ponad 90% r1 tutaj miala wieksze lub mniejsze przygody ale dobrze i solidnie zlozone niczym sie nie roznia od tych z salonu. Jak by byly jakies wieksze problemy to wszystki potorowe r1 ktorych jest masa w polsce by nie mogly jezdzic. Praktycznie kazda r1 po torze ma wgnioty na ramie i to zaden problem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:02 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 03:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#47
Kupowanie używanego.
(2012-12-23, 03:27 PM)kawasakizx9r napisał(a): Jak bys nie wiedzial kazda r1 zostawia dwa slady

[Obrazek: mega_facepalm.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:02 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 03:36 PM
Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#48
Kupowanie używanego.
Tnac temat dwusladowosci - wystarczy zle naciagniecie lancucha czy ustawienie tylnego kola w osi i juz moto wali w bok Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:02 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 03:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#49
Kupowanie używanego.
Ale nie zostawia dwoch śladów bo musiałoby byc przesunięcie przedniego koła względem tylnego o ponad 3,5 cm w jedna albo druga stronę czyli ukosnik jakich mało Red_icon_smile jestem zdania zeby nie robić dużego offtopu bo sie pierdolnik robi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:02 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 03:50 PM
Odpowiedz cytując ten post
PonuryKlecha78
Unregistered




 
#50
Kupowanie używanego.
Nie mówimy o torze. Każdy twój post zawiera coś o torze. Ja mówię ze to co zareklamowales na forum to schrot. Wgnioty na ramie to jedno ale jak pisałem nie wiesz co jeszcze z sama ramą jest nie tak. Gruch ma święta racje jeśli to są wgnioty od ciezarkow na kierownicy to tym bardziej dyskwalifikuje to ten motor. Ja na rame akurat zwracam uwagę bo miałem przypadek ze po wypadku mój moto wyglądał jak gdyby nic sie nie stało niestety po pomiarach okazało sie ze jest przekoszona rama ( pomiary w ASO Honda bo tylko oni wtedy mieli stół z laserowymi miernikami) pozbyłem sie moto (koleś mówił ze ma nowa rame z US) Przypadek sprawił ze moto chciał kupić znajomy pierwszego właściciela a tamten dał mu namiary na mnie. Sprzedający miał taki sam pogląd na sprawy ramy jak kawa więc ja pospawal. Oczywiście 100% bezwypadek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:02 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 04:08 PM
Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#51
RE: Kupowanie używanego.
Posty przerzucone z wątku Kupię RN19.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-12-23, 07:38 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#52
Kupowanie używanego.
(2012-12-23, 09:34 AM)PonuryKlecha78 napisał(a): Gabryjelu
tak się nie pisze mojego imienia Red_icon_wink
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-04, 10:03 AM przez Koczis.)
2012-12-23, 08:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#53
RE: Kupowanie używanego.
E tam, Kapelanowi mozna wybaczyc, moze takiej odmiany w seminarium ucza Red_icon_wink
2012-12-23, 11:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#54
RE: Kupowanie używanego.
moje zdanie jest akie niech każdy robi jak uważa i jemu pasuje,każdy ma swoje sposoby na kupowanie używanego,oczywiście nie mówię o tych co kupują nowe,marzenie,jeśli kogoś stać to tylko pozazdrościć takiego szczęścia Red_icon_cheesygrin wracając na chwilkę do dwóch śladów to jeśli się bardziej zagłębić Kawasaki ma rację ,motocykl nowy z salonu podczas poruszania się zostawia dwa ślady Red_icon_cheesygrin prawa fizyki 'przednie koło wężykuje bo zawieszenie cały czas koryguje kurs jazdy utrzymując równowagę ' więc czy to Honda czy Yamaha czy inne moto robi dwa ślady nawet nowe Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2012-12-25, 12:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#55
Kupowanie używanego.
Czy Waszym zdaniem wszystkie moto które mają założone inne plastiki lub malowanie juz muszą być szrotami? Może bardziej podobała się gościowi czarna, a jego koledze niebieska i zamienili się plastikami?, Albo miała lekkiego szlifa i bardziej opłaciło mu się kupić owiewki kompletne od innej bo np. gdzieś trafił niedrogo? Jeśli jest blisko jechać i oglądać, albo poprosić kogoś z forum co ma niedaleko

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2013-01-05, 05:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#56
Kupowanie używanego.
Tor nie o to chodzi, że jak moto malowane to złom. Chodzi natomiast o to, że jest to mocno dziwne i w 98% przypadków oznacza jednak dzwona i naprawę po taniości, a to nie wróży dobrze. Tu prawie każdy plastik, zbiornik jest innego koloru Red_icon_smile Ot tyle.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-05, 08:03 PM przez Koczis.)
2013-01-05, 06:01 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#57
Kupowanie używanego.
(2013-01-05, 05:47 PM)ToR_GT napisał(a): Czy Waszym zdaniem wszystkie moto które mają założone inne plastiki lub malowanie juz muszą być szrotami?

Hehehe taaa tez mi sie z tego śmiać/ płakać chce Red_icon_smile oceniając moto mega szczegółowo po fotkach hahahahaRed_icon_smile naklejki nie ma to już koziołkował trzy razy i wymieniana rama była, naklejka inna to bity, inny kolor pługa to już chłop pewnie zawinął sie na drzewie...

Z Iloma ja sie spotkałem motobajkami, które po delikatnym szlifie straciły naklejki (często bywało, ze ktoś kupował inne różniące sie od oryginału) a pozatym były prima sorte albo tak jak w przypadku markizza gsx-ra moto miał szlifa niegroznego i cały bok był lakierowany, różnice były widoczne ale moto smigalo jak złe a w niektórych oczach użytkowników tego forum już byłby zwałką.
Trzeba pojechac i zobaczyc, przejechac sie sprawdzic piec czego raczej sie nie zrobi w domu z nosem przyklejonym w monitor.

Dla mnie moto musi mieć sprawny piec, prosto jeździć, mieć prosta ramę/ nie spawaną i dobrze chodzić a jak ma mieć dwie części w innym kolorze to w to wbijam.
Allleeeee co ja tam wiem....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-05, 08:03 PM przez Koczis.)
2013-01-05, 06:18 PM
Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#58
Kupowanie używanego.
ale wy jesteście.. znowu zaczynacie ten sam temat, który już tu był wałkowany kilka razy pewnie. Tor jak Ci się podoba to jedź, zobacz, opisz nam na forum i bierz skoro taka fajna, a i tak każdy wolałbym kupić sprzęt z bardziej pewną historią niż taki z kilku owiewek zrobiony, który kolorystyką widać że się kupy nie trzyma. I nie zaczynajcie znowu bo Kowalskiemu tak się podobało, Kowalski jeśli ma kasę na malowanie to ma też na akcesoria, inny Kowalski będzie walić akcesoria bo jemu zależy żeby jeździło więc nawet malowaniem się nie przejmie.

kolejny offtop znowu w wątku "kupię" przykre
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-05, 08:03 PM przez Koczis.)
2013-01-05, 06:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wilku7 Offline
Ostatni Sprawiedliwy
****

Mińsk Mazowiecki
ZX10R

Liczba postów: 833
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
#59
RE: Kupowanie używanego.
Za 2 misiace będzie wysyp w dziale "kupie" to tedy bedzie dopiero meksyk Red_icon_smile. Na razie i tak jest mało Red_icon_smile. Koczis każdemu kto sieje popelinę i wali offtopem na forum napisz delikatnego priva z zastrzeżeniami do jego postawy na forum, niech wezmie sobie to do serca Red_icon_smile
HJC RPHA 10 BEN SPIES + ALPINESTARS SMX PLUS + SHIMA VRS-1 + TSCHUL 737
2013-01-07, 01:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek720@o2.pl Offline
Młody
**

Poznań


Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
#60
Kupowanie używanego.
po przeczytaniu wątku, widze, ze zakup ładnego egzemplarza graniczy z cudemRed_icon_sad zaczynam tracic nadzieje
2013-02-02, 12:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->