Autor Wiadomość
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#21
RE: Kask
Panowie nie mam dobrych newsow a cena porazila mnie samego. 1900zl do urwania z 50 za kask w malowaniu, bez malowania nieco taniej ale nic konkretnego... masakra jakas Red_icon_sad

troche lipa
2010-08-31, 08:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#22
RE: Kask
buuuuuuu...

słabo, słabo... dobrze że się sezon kończy, więc nie będzie teraz zbytnio żal Red_icon_tongue

a tak poważnie - chujnia z grzybnią, ale rynek jest rynkiem i to on rządzi cenami (a powinni chyba konsumenci?)
2010-09-01, 07:51 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#23
RE: Kask
spokojnie juz za tydzien DG bedzie dzialac i sam bede mogl sie tym zajac nie przez posrednikow to i ceny beda inne.
2010-09-01, 06:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#24
RE: Kask
Na fc moto czarny xr1100 309euro
2010-09-01, 09:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#25
RE: Kask
wow, nie zla cena. 309E + 9E przesylki, rewelacja!

Zastanawiam sie jak duzo w takim razie musza zarabiac sklepy motocyklowe, chyba ze u nas za tak duza roznice odpowiadaja podatki, cla i inne duperele.
2010-09-01, 09:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TYSON Offline
Użytkownik
***

CB
RN04

Liczba postów: 199
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#26
RE: Kask
1900 pln to przegięcie ale 309 eur to rzeczywiście dobra cena.
--
RN04
2010-09-02, 06:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#27
RE: Kask
Dzisiaj po poludniu jade po nowy kask :-)Zamowilem Arai corsair v w stanach,po moich pytaniach co jest ze jeszcze nie ma kasku przyslali mi e-mail abym dla mojego bezpieczenstwa zrobil kopie dowodu oraz karty i wyslal im czy rzeczywiscie karta jest moja(karta polska adres wysylki belgia),moze bym dalej brnol w te wysylki lecz tak sie wkurwi... ze szok,zamiast do mnie zadzwonic i powiedziec co jest nie halo to ja jak idiota czekam na kask ze przyjdzie w tym tygodniu a oni taki manewr,teraz znowu wysylaj czekaj az znowu cos moze byc nie tak i w morde sezon sie skonczy. Wiec jade ,kupie ,moze nie rx7 GP bo za drogi lecz cos slabszego ale nie bede czekal w nieskonczonosc. Typy Arai quantium, ewentualnie rx7 corsair jak jeszcze bedzie ,Shoei xr1100lub jakis Suomi ale tylko ze wzgledu na kozak malowanie, Wieczorem sie pochwale
2010-09-04, 09:12 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#28
RE: Kask
no no! trzymam kciuki Red_icon_smile a wieczorem poka! poka! Red_icon_smile

ostatnio coś się takiego porobiło, że hasło "klient nasz pan" zostało zamienione na "czego?!!! ... pan sobie życzy...?"
2010-09-04, 03:02 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#29
RE: Kask
Ok, a wiec zakupilem Arai Viper gt po rozmowach z gosciem w sklepie wybor padl na niego,421 eurusow zaplacilem. Za rx7 corsair chcieli 470euro lecz w rozmiarze L byl tylko i wylacznie czarny(wszedzie znac paluchy i zapewne z czasem rysy tez). Model Chaiser byl juz za 360 euro w malowaniu ,w polsce trzeba dac niecale 2klocki wiec ceny maja niezle. Shoei xr1100 499euro -10% w malowaniu, 420 euro -10% jednolity. Przymierzalem nowosc HJC r-pha 10 ,zajebiscie lekki 1200gr naprawde czuc roznice,wykonany z karbonu nawet calkiem calkiem ,sprzedawca powiedzial ze jest super ale.....co Arai to Arai. Mialem budżet 600euro wiec jeszcze moglem pomyslec nad Arai Quantium lecz juz tak strasznie za noowsciami nie jestem. Wieczorkiem jestem ugadany na male latanie wiec zapewne opisze wrazenia z jazdy
2010-09-04, 04:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#30
RE: Kask
daj znać czy nie za głośny i...

zadanie domowe: zdjęcie do galerii poproszę Red_icon_cheesygrin
2010-09-04, 04:29 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#31
RE: Kask
499euro za xr1100 to 2000pln - 200pln = 1800 czyli prawie tyle samo co u nas... nie zebym sie czepial ale gdzie kupowales? Red_icon_cheesygrin
2010-09-04, 05:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#32
RE: Kask
Tak nowak,zgodze sie. Prawie robi wielka roznice :-) za 1800zl znajdziesz tylko na internecie bez mozliwosci przymiarki,reklamacji (ewentualnej regulacji wizjera) itd itp. Ceny moze nie sa wyszukane ale wpadam do sklepu gdzie jest 1500m2 kaskow,ciuchow,rekawiczek,kominiarek,butow....wszystko i to doslownie.Jest doradca ktory ci podpowie,to jest dobre ale....wes to,cena nie adekwatna do produktu i z tego bedziesz zadowolony.Moj przypadek miedzy Viperem a Rx-7, pytanie:Latasz po torze?? Odp:Nie. To bierz Vipera bedziesz lepiej zadowolony ,Rx-7 super kask ale viper lepiej sprawdzi sie w miescie.

Teraz wroce do tematu. Porownanie do AGV K-series i Marushin 777nx ,Takie mialem do tej pory.Jak stara prawda glosi nie ma kaskow cichych,Arai Viper Gt nim nie jest,slychac co nieco :-) ,nie bede wspominal o wyjmowanym calym wnetrzu itd.Walory urzytkowe: wizjer KOZAK nie macie pojecia ile wiecej widac,pin-lock w porownaniu z Shoei duuuzo lepszy(czyt. lepiej rozwiazany) jutro na fotach przedstawie,Wentylacja-dopiero wiem co to znaczy,czupryna wieje przy otwartych wlotach itp a troche ich jest,nawet w szybce,bardzo wygodny,lecz zdejmowanie z glowy bardzo utrudnione mam nadzieje ze sie rozchodzi Ogolnie wykonanie kasku jest na poziomie Rols-Royca ,zero tandety, Podbrodek jest regolowany,czyli nie tyle co jest ale sobie go sobie regolujesz, nosek w standarcie,moze nie taki jak w HJC ale jest heheh.Nie wiem jak sie bedzie sprawowal w gorace dni.To narazie tyle po kilku piwkach wiec za skladnie przepraszam. Jutro jezeli bedzie dobra pogoda podjade w kozak miejsce i pstrykne pare fotek dla R1 i kasku.Pozdrawiam

P.S Co do miejsca to kupowalem w Belgi ,jakby cos trzeba bylo to piszcie podjade sprawdze cene ewentualnie zakupie,w sobote bede przejezdzal przez W-we to moge dostarczyc :-)

Heheh,Jezeli wrocimy do cen to jest roznie z kaskami,Na FC MOTO ,moj Arai jest za 449euro,wiec zaplacilem taniej :-) http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_G...hashi-0004
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-09-05, 08:31 AM przez przemko27vr4.)
2010-09-04, 10:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Monia_R1:) Offline
PŁEĆ PIĘKNA
***

Poznań
r1

Liczba postów: 175
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 6
#33
RE: Kask
ogólnie jezeli chodzi o hjc jestem w cholere zadowolona mam model is-16 zadnych szumów, świstów, ani za zimno ani za ciepło... jedyny defekt to luzujący się pasek zapięcia... co do cen kasków w temacie moge popytać o ceny w hurtowni probiker czy sa w stanie takie kaski zalatwic i w ewentualnie jakiej cenie.. Red_icon_smile
2010-09-10, 09:21 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#34
RE: Kask
Hej Monia.Ludzie chwala sobie HJC lecz co do tych 'zadnych' szumow i swistow to nie popadajmy w przesade. Tak jak pisalem wyzej teraz wierze w to ze nie ma kaskow cichych,sa tylko glosne i glosniejsze. Wielu sprzedawcow twierdzi ze jezeli ktos szuka w miare cichego to tylko Schuberth, niestety prawda jest ze czym wiecej wlotow,nawiewow itd kask musi byc glosny poprzez zawirowania powietrza ktore niestety musza wystepowac. Za to mamy przewiewne kaski,tak jak w przypadku Araia RX-7 corsair i GP ktore sa baaardzo glosne. Co do cen kaskow ,to niestety w polsce cudow nie ma,caly czas wmawiam sobie ze to jednak przez nasze panstwo(vat,podatki) a nie sprzedawcow ceny sa tak wyskie,mam nadzieje ze taka jest prawda :-) bo ceny zabijaja. Dlatego na wielu forach mozna przeczytac jak wielu ludzi nie za kaskiem ale po wieksze zakupy wsiada w pociag i wysiada w berlinie zawita do wiekszego sklepu i tak jak ja zrobilem w moim przypadku masz mozliwosc przymiarki wszystkiego.A nie biegasz po calym miescie ,bo tutaj maja Araia ale juz Shoei nie,tam znowy Suomy ale AGV nie przymierzysz i tak w kolko Macieju.
2010-09-11, 11:17 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#35
RE: Kask
BTW - kierowcy i tak średnio narażeni są na uporczywą głośność wynikającą z konstrukcji kasków - głównie z tego powodu, że przez większą cześć czasu ukryci jesteśmy za owiewką (zwłaszcza przy większych prędkościach)...

jednak jeśli jedzie się już jako "plecak", który przyjmuje na głowę całą strugę powietrza, to dopiero wtedy można powiedzieć, że coś napier***a po uszach Red_icon_wink

EDIT:
sprawdzone na XR-1000 Red_icon_wink
poza tym kupno stoperów nie jest dużym problemem (hehe... bardziej ich poprawne umiejscowienie w uszach)...
ja i tak (zazwyczaj) jeżdżę bez - wyjątkiem był tor, gdy bardziej irytował huk z wydechów innych motocykli niż wiatr...
(hihi.. choć Nowak nie lubił jeździć za mną nawet po ulicach, gdy woziłem się RR'ką z pełnym Akrapem pod dupą)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-09-11, 01:35 PM przez BeMisz.)
2010-09-11, 01:32 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#36
RE: Kask
Wlasnie,dlatego kaski torowe sa robione zupelnie inaczej.Tam ma byc komfortowo i przewiewnie aby sie glowka nie pocila. A i tak kazdy na torze i tak jezdzi w stoperach wiadomo dlaczego :-) Co do stoperow naprawde moge polecic Alpine MotoSafe cena porazajaca jak na tak male ustrojstwo ale naprawde warto,jezdzilem w zwyklych,ni chuja to sie do niczego nie nadaje,blokuje nie tylko wiatr ,to blokuje wszystko a Alpine to co o nich pisza to prawda,
2010-09-11, 08:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#37
RE: Kask
Przemko najwazniejsze ze jestes happy i garnek dobrze lezy!! Cena tez chyba dobra Red_icon_smile A czesto ejzdzisz za granice??
2010-09-12, 11:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
przemko27vr4 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
#38
RE: Kask
Hehe happy i ta JAK,zawsze marzylem o ARAI ,Co do zagranicy teraz bede tam praktycznie caly czas. Probowalem troche w polsce po wroceniu z USA lecz nie ta kasa co powinna byc.Przed usa byla belgia z racji tego ze rodzice juz ponad 20lat tam siedza i teraz znowu ja ,ze tak powiem przeprosilem :-)
2010-09-13, 06:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nowak Offline
Użytkownik
***

czytaj wstecz AWW
bialy brzydki

Liczba postów: 367
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 5
#39
RE: Kask
a to nie zle. uwazaj na siebie bo w belgii jest mnostwo pedofilii Red_icon_cheesygrin Red_icon_tongue a do tego slyszalem ze maja jakis chory system kar dla motocyklistow i nie oplaca sie zapieprzac jesli sie nie ucieknie? tak slyszalem...
2010-09-13, 05:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#40
RE: Kask
a skąd Ty wiesz tyle o Belgii? robiłeś risercz gdzie można wyemigrować, by czuć się swobodnie ze swoimi upodobaniami seksualnymi? Red_icon_tongue
2010-09-14, 08:13 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->