kolano.... nie mogę dojść ...
Autor Wiadomość
scigus Offline
LubieTruskawki
**




Liczba postów: 77
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 1
#61
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
madowi piwo sie nalezy bo ma 100% racji Red_icon_smile na drodze nie ma sensu szalec tak zeby trzec kolanami...
2013-09-25, 04:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#62
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
A tam nie ma. Kazdego kreci co innego Red_icon_wink ja zaczalem na drodze a dopracowalem na torze
Rn19 + Full Alpinestars + Shoei El capitan Red_icon_smile
2013-09-26, 12:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
scigus Offline
LubieTruskawki
**




Liczba postów: 77
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 1
#63
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
ja znam takich co zaczynali na drodze i nie mieli okazji dopracowac na torze ;/
2013-09-26, 03:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#64
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
ja jeszcze coś musze dodać bo nie chce kolegów tracić a mam ich na tym forum:

by szurac kolanem na cywilnych to trzeba nie tyle się jarać i pisać "każdego co innego jara" bo taki test jest po prostu szczeniacki, jeżeli każdy wytęży siły by przeanalizować ten zapis będzie wiedział co niejednokrotnie powtarzałem: na cywilnych drogach co drugi samochód ma wycieki oleju i innych płynów i one zostają na alsfalcie, odpadają śruby i plastiki różnego rodzaju - elementy płaskie jakich czasami nie widać. A na torze myją asflat codziennie z rana i w przerwie PM.
OTO TU CHODZI i taka jest różnica, asfalt cywilny może być dobry ale na 100 % tego nikt nie wie jak wlatuje w tą droge i bacznie jej nie przeanalizuje z odległości 30 cm i szerokość 4m i na długość jazdy. Jeśli przejedzie to można uznać za szczęście i fuksa bardziej niż skil. tyle, dziękuje dobranoc.
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2013-09-26, 05:54 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#65
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
dodam jedynie, że przy nauce schodzenia na kolano pierwsze zetknięcia są swojego rodzaju niespodzianką i potrafią wystraszyć - przynajmniej ja tak miałem...
to jest ciekawe uczucie tak sobie szurać, ale za pierwszym/drugim razem jakoś tak mi odbiło kolano, że się odrobinę wystraszyłem (taaak... miękka buła ze mnie) i wyprostowałem motocykl...
dobrze, że miałem przed sobą nitkę toru i nie musiałem wylatywać z zakrętu na przeciwległy pas z samochodami lub ... drzewami po drugiej stronie jezdni Red_icon_wink

wolę wylecieć z zakrętu na torze przy 120-160 km/h niż na ulicy (tudzież jej poboczu) nawet przy 50-70 km/h Red_icon_wink
2013-09-27, 11:01 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#66
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Jednak nie każdy ma możliwość jazdy na torze ze wzgledu na miejsce zamieszkania, a jechac 500 km na watpliwej jakosci tor w przystepnej cenie nie bardzo sie oplaca. Tak naprawde jest wieksze prawdopodobienstwo ze w ciagu pokonywaniu tych 500km ktos mi wymusi pierszenstwo niz zalicze szlifa na sprawdzonym zakrecie na publicznej drodze.

Każdy orze jak może :-)
2013-10-09, 09:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
mad666 Offline
kto się odważy ze mną ścigac ?
*****

KRAKOOVIA
RN42

Liczba postów: 1,231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 4
#67
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
ja mam prawie 400 ale ten dystans pokonuje chętnie bo zapewniam że warto - ja tak mam. Jade wtedy na maxa non stop. Po Krakowie co chiwle ktoś mi zajedzie , wyjedzie kulde glin trzeba unikać i tak cały czas.
Red_icon_tongue2               Red_icon_jump
2013-10-09, 10:15 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#68
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Jak MUSISZ to zrobić bo MUSISZ (tak czasem człowiek ma) to szurniesz wszędzie. Kwestia ryzyka / odpowiedzialności jest jasna.

Najlepsze jest to, że wszyscy koncentrują się na KOLANO KOLANO KOLANO taka jakaś obsesja (też to miałem). A powinni koncentrować się na WINKIEL WINKIEL WINKIEL Red_icon_smile

Sztuka dla sztuki a opanowanie zakrętów i świadomość jak je pokonywać szybko i/lub bezpiecznie (zależnie do człowieka) to dwie różne rzeczy.


Jakby nie patrzeć - dla mnie radocha zawsze. Nie wiem czemu mi się to podoba Red_icon_smile

Film z toru jak się komuś chce to ENJOY, pewnie wg expertów kaleczone - ale co radocha to moje Red_icon_smile

http://www.youtube.com/watch?v=MJyGdFSxsWo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-12-26, 11:34 AM przez medyk86.)
2013-12-26, 11:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MONSTER Offline
Użytkownik
***

LESZNO
rn04 rn09

Liczba postów: 228
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#69
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Popieram wypowiedź Medyka. Pierw opanować winkle i technikę a kolano przyjdzie samo, a z kolanem jeszcze szybsze pokonywanie winkli. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Jak ktoś się zmobilizuje to i na kolano zejdzie jeżdżąc na placu po okręgu.
2013-12-26, 07:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
medyk86 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 141
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
#70
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Ja się uparłem, że się da na rondzie - i pierwsze zrobiłem na rondzie - po co? - nie wiem do dziś. Ale da się Red_icon_smile Pytania o sens pozostawiam filozofom. Niech "filozują" a reszta niech jeździ bezawaryjnie.


Załączone pliki Obrazki
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-12-27, 05:57 PM przez medyk86.)
2013-12-27, 05:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#71
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Fakt na rondzie da sie, a do pierwotnego problemu kolegi z kolanem to sprawa jest prosta, na bank zle ukladasz noge na secie i za slabo schodzisz tyłkiem z siodła. Wiem po sobie , ostro brałem zakręty i wciaz kolano nie bylo zaliczone az do momentu gdy zmienilem ustawienie nogi na secie i tyłek mocniej z siodła, to rozwiazalo problem i pieknie slidery zjechane. Red_icon_smile
2014-01-06, 11:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#72
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Co do toru to też różnie bywa .. i OLEJ i płyn chłodniczy i kupa śrub, kamieni, crashpadów, rolek, resztek waty z wydechów i Bóg wie co tam jeszcze we mnie uderzało .. aaa.. ostatnio dostałem slajderem który w winklu odpadł gościowi przede mną i UWAGA >> PODESZWĄ BUTA SMX-PLUS dokładnie jak się potem okazało - na prostej startowej .. na Slovaki Red_icon_tongue ..
Najbardziej za to bolało mnie jak dostałem rolką z wahacza prosto w lewe palce na prostej w Poznaniu przy 270 km/h .. ojjj .. bolało ..
Często jest tak że tor rano jest zamiatany .. ale MYTY ?? Zwykle to my sami chodzimy i zbieramy pozostałości wieczorami .. CO NIE ZMIENIA FAKTU że na ulicy to jest jak rosyjska ruletka .. dosłownie Red_icon_sad .. ale ja wtedy żeby nie cudować a się wyszaleć jadę na A4 wchodząc w winkle sporo ponad 220 km/h tez mam radochę mimo kilku cm do kolana Red_icon_smile
Ale od sedna ..
Dużo jest prawdy w tym że kolano spowalnia .. trzeba dojść do pewnego etapu i wtedy są dwa aspekty tego zjawiska :
- obawa przed mocniejszym złożeniem >> mamy w głowie wypaloną pozycję w jakiej dotykamy kolanem i wielu boi się złożyć mocniej czyli podnieść kolano w kierunku ramy albo poczuć większa siłę nacisku na slajder .. nie traktuje slajdera jako czujnika tylko wyznacznik bezpiecznego złożenia. A w 99% powinien nim być slajder na bucie >> kiedy stopa jest ułożona na palcach na secie a ten nie jest uniesiony wyżej ni ok 2 cm od fabrycznego ustawienia >> wtedy to ten slajder pokazuje nam kiedy do dekli w moto jest już stanowczo bliżej niż dalej Red_icon_tongue
- zaburzenie trakcji motocykla ... wiele tematów ... ale głównie o to chodzi że w ferworze walki czasem zbyt duże siły kierowane przez nogę poprzez spięcie mięśni u kierowcy jest początkiem trzepotania motocykla albo samej pracy zawieszenia które jest już na limicie .. >>> lub też najzwyczajniej samo tarcie jest tak duże że powoduje zwalnianie ... ale ja do tego jeszcze nie doszedłem i pisze tylko to co mi opowiadają ultra zapierdalacze Red_icon_smile
Samo kolano to betka .. KAŻDY się tego może nauczyć .. jeden dzień na Radomiu czy Kisielinie i 100% że będzie umiał .. mogę tylko dodać że w tej całej poradni to warto pamiętać nie o tyłku na bok, nie o miejscu miedzy zbiornikiem, nie palcach na secie .... tylko o klatce piersiowej NA BAKU i głowie nad łokciem ( ZGIĘTYM WEWNĘTRZNYM ŁOKCIEM ) i raz że samo wychodzi to dwa >> samo SKRĘCA Red_icon_smile !!
2015-11-29, 02:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#73
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Czyli podsumowując całą pozycja za sterami kierowcy ma ogromne znaczenie i trzeba szlifować nie kolano a prawidłową pozycję którą jest kluczem do wszystkiego Red_icon_smile
2015-11-29, 02:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Krmtzzz Offline
Użytkownik
***


RN09

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#74
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
I nie sciagac niepotrzebnie dupy z siodla tylko ja cofnac a wychylic bark z lokciem... O wiele lepsza kontrola w zlozeniu niz sciaganie dupy albo wystawianie na sile kolana ile sie tylko da
2015-11-29, 03:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#75
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Dupa z siodła MUSI IŚĆ Red_icon_smile balans masy  Red_icon_smile ... . ale   że temat jest skomplikowany a każdy ma swój indywidualny styl jazdy - niemal jak docisk palca .. to bardzo trudno jest po pojęciu podstaw znaleźć jeden złoty środek do prawdziwej szybkiej jazdy ..
Ale śmiem twierdzić oglądając zdjęcia tu na forum - że kwestia za miękkiego zawieszenia z przodu w RN22 to też nic innego jak pozycja i zachowanie kierowcy Red_icon_smile ..  Niestety do wiosny jeszcze dużo czasu Red_icon_sad .. MOGĘ SIĘ MYLIĆ więc kupiłem więcej oleju do lag żeby ewentualnie pobawić się z mykiem stosowanym przez szpeców od Ohlinsa którzy wizytują na jazdach u GrandysDUO .. ale coś mi się wydaje zbierając wiedze przez prawie 5 sezonów że będzie OK Red_icon_smile ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-29, 03:32 PM przez A.S..)
2015-11-29, 03:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#76
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Ja przed złożeniem w winkiel daję dupę do tyłu,nogi na podnóżku cofam do tyłu tak że mam palce ,pochylam się w stronę kierownicy,odchylam łokieć i delikatnie przesuwam całe ciało w stronę winkla delikatnie odginając nogę.Jak zaczynam trzeć kolanem to delikatnie podnoszę nogę aż zacznę trzeć sliderem na bucie to już jest max mojego złożenia i wiem że dalej nie da rady bo przycieram wtedy też stopką hamulca i tą od biegów Red_icon_smile zależy wiadomo od winkla.
A i na drodze też normalnie latam na kolanie tylko zwracam uwagę na stan drogi i jak lecę drogą pierwszy raz to najpierw ją sprawdzam co i jak ,a dopiero później daje ognia.No i zwracam też uwagę na auta jak lecę w prawy winkiel i widzę auto z na przeciwka to sobie odpuszczam.
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-11-29, 05:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#77
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Dzony bardzo obrazowo opisane ale tak jak należy Red_icon_smile
2015-11-29, 08:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#78
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
Dżony tylko teraz pytanie :
Co dalej ? Jeśli trzesz już butem a nadal nie jesteś najszybszy w winklu ? Red_icon_smile
Odpowiedź >> kup BMW S1000RR uprzedzam nie jest tą właściwą Red_icon_tongue Red_icon_smile .. Chociaż wielu tak uważa !!!

Jak uzyskać większą prędkość w winklu ? Co zrobić żeby przy tej samej prędkości mieć więcej pod deklami ? Jak uzyskać wtedy więcej przyczepności i prędkości kiedy NIE MOŻESZ już bardziej złożyć motocykla ?

Ja z tym walczyłem dokładnie, właśnie na Kisielinie .. Red_icon_smile
2015-11-29, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Dżony Offline
szalony
****

Mściwojów
RN 19

Liczba postów: 763
Dołączył: May 2014
Reputacja: 6
#79
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
No na kisielinie jak trę butem to tylko SM mnie jest w stanie objechać jak trę butem podkreślam Red_icon_smile a tak to się nawet trzymam.Hmm żeby mieć większą prędkość w winklu muszę obrać szerszy promień w tak dużym złożeniu.Żeby mieć więcej pod deklami muszę się bardziej zwiesić z motocykla żeby lepiej zakręcał i wtedy gdy motocykl będzie bardziej wyprostowany będę miał więcej przyczepności Red_icon_smiletak mi się wydaje.Na kisielinie wg race chrono wykręcam 51,34 jak nie ma za dużo maszyn bo tak to trochę czasu zajmuje wyprzedzanie.No i w przyszłym sezonie musze wziąć kostkę.Tylko ja latam przeważnie w niedzielę i kostkę można wziąć po 14ej ,a wtedy albo ja robię się już dętka albo opony na limicie Red_icon_smile
Podpowiedz coś człowiek uczy się całe życie.
Lewy pas i do końca gaz Red_icon_cheesygrin
2015-11-29, 09:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#80
RE: kolano.... nie mogę dojść ...
No ale dokładnie napisałeś to co trzeba zrobić >> ZWIESIĆ się bardziej żeby przy tej samej prędkości odprostować moto a jadąc szybciej móc je złożyć ponownie do limitu .. można dodać jeszcze prace gazem Red_icon_smile ... Co do promienia to to już tak w akcie desperacji Red_icon_smile ..
A pisze o tym dlatego że nie jest tak jak to też było w tym temacie że : "nie ma się co zwieszać mocno" Red_icon_smile .... TO BARDZO ZALEŻY kiedy .. Red_icon_tongue ...
2015-11-29, 09:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->