black Monster - RN22 by ereinz
Autor Wiadomość
XoXo
Unregistered




 
#21
RE: black Monster - RN22 by ereinz
mi tez nie potrzeba, mnie nie słychać...niczym elektrczny
2012-06-18, 08:53 PM
Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#22
RE: black Monster - RN22 by ereinz
(2012-06-18, 08:48 PM)malikowy napisał(a): oj mi się przyda do głośnych wydechów, a co do Ciebie Koczis to nie wiem po co Red_icon_wink

A bo zawsze będzie rn09, może na przyszły rok uda się kupić rn19. Kto wie, a taki papierek się zawsze przyda. Ja od kilku lat wożę ze sobą artykuł, gdzie jakiś komendant powiedział, że moto może jeździć w korku między autami, bo nie ma jednoznacznych przepisów tego zabraniających.
Od przybytku głowa nie boli Red_icon_smile
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-06-19, 12:05 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ereinz Offline
Banned




Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2012
#23
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Kominy już w domu Red_icon_cheesygrin zdjęcia po montażu już niebawem Red_icon_smile

[Obrazek: 1014326.th.jpg]
[Obrazek: 1014328.th.jpg]
[Obrazek: 1014334.th.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-06-20, 09:23 PM przez ereinz.)
2012-06-20, 04:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,528
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#24
RE: black Monster - RN22 by ereinz
fajne, a jak dźwięczą?

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2012-06-20, 10:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#25
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Coś mi sie wydaje, ze do cichosci to temu daleko Red_icon_smile
2012-06-20, 10:59 PM
Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#26
RE: black Monster - RN22 by ereinz
a moim zdaniem są pewnie ciche i sąsiedzi nawet nie wiedzą kiedy wraca do domu, a kiedy wyjeżdża Red_icon_tongue
rurki fajnie wyglądają, daj jakieś video jak to chodzi
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-06-20, 11:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marxmati Offline
Młody
**

U.K, Rzeszow
RN 19

Liczba postów: 47
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
#27
RE: black Monster - RN22 by ereinz
FajneRed_icon_tongue
2012-06-21, 05:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ereinz Offline
Banned




Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2012
#28
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Tak to sobie buczy, mruczy...

http://www.youtube.com/watch?v=CF6onbQH0XY
2012-06-21, 10:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#29
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Fajnie, choć wolę bardzie basowe brzmienia.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-06-21, 10:44 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ereinz Offline
Banned




Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2012
#30
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Jest bass... i to konkretny, wiadomo nagranie telefonem nie jest w stanie tego odzwierciedlić...
2012-06-21, 10:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#31
RE: black Monster - RN22 by ereinz
fajne!! ale bez kasku to ja bym tak nie cisnął, a bez rękawiczek nie umiem manetką operować
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2012-06-22, 12:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
AdriansonR1 Offline
Młody
**




Liczba postów: 18
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
#32
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Ereinz potwierdzam nie są to kominy dla mocherków Red_icon_smile
2012-06-25, 02:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PiotrXYZ Offline
OFF ROAD
****

okolice Warszawy


Liczba postów: 527
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#33
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Zajebisty sprzęcior a wogóle głośność kominów wykracza poza możliwości telefonu Red_icon_cheesygrin
2012-07-02, 11:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#34
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Sorry ze uskuteczniam prywate ale odblkouj ta Rn22 przesliczna- jak nie wiesz o co chodzi to odsylam do wczorajszych testow Maridera juz pelnej RN22 z nowym przprogramowanym ECU(odblkowoana do seryjnej mocy). Pozatym do tych wydechow trzba troszke dorzucic 'mapy'. Przeczytaj ostatni watek maridera tam jest wszystko co potrzba itd.

W rn19 jest podobny problem ale nie ma az takich fajerwerkow jak po odblkowoaniu rn22
2012-08-24, 07:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ereinz Offline
Banned




Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2012
#35
RE: black Monster - RN22 by ereinz
No właśnie, temat odblokowania R1 rn22 !

Wywód będzie może trochę długi, ale myślę że warto przeczytać.

Otóż wcześniej miałem Kawe ZX10-R 2008 z następującymi modami:
-wycięte drugie przepustnice
-K&N
-wydech przelot + brak kata
-zębatki -1/+1
-x-tre
-krótki rolgaz

po tych modach, Kawa była istną petardą !! mega moc, od obrotów rzędu 2 tyś !!
odczuwalnie mega mocniejsza od mojej poprzedniej rn12, jednak pomimo olbrzymiej mocy, każde odkręcenie manety powodowało że moto wyrywało jak dzikie do przodu, a nie wstawało na koło :/
do tego fakt, że za chiny nie mogłem się wczuć w ninje, i źle mi się nią jeździło spowodował że Kawa poszła w świat...

Następnego dnia pojawiło się rn22 !!!
pierwsze odczucia, znów to prowadzenie które uwielbiam ! odczuwalnie mniejszy power, jednak czucie moto robiło swoje i zapominałem o mniejszej mocy.
Jako że R1 kupiłem na prawie serii, to pierwsze wrażenia były takie, z 2-ki szedł na koło gazu więc było ok Red_icon_cheesygrin
Jednak seryjny wydech, bardzo szybko stał się obrzydzeniem moto, i tak oto pojawiły się kominy MGP !
Pierwsze wrażenie z wydechu, mega dźwięk !! jednak totalny spadek mocy Red_icon_sad nawet z 1-ki ciężko było na gume :/ pierwszym lekarstwem na brak mocy, okazała się przednia zębatka -1 względem serii która leżała w garażu właśnie po rn12.
Zmiana zębatki, do tego doszedł K&N powietrza, jest lepiej, z 1-ki idzie łatwo w pion, jednak dalej mocy odczuwalnie brak :/
następną zmianą był de-cat !
i to o dziwo zrobiło sporą robotę !!! moto wyraźnie się ożywiło, znów udawało się z 2-ki z gazu na gumę, jednak dalej czegoś brakowało :/

i przyszła myśł strojeniu wszystkiego...
i tak, pierwsza myśl PC5 lub bazzaz, jednak po dłuższym namyśle i paru godzinach na google, stwierdziłem że PC5, czy bazzaz, to tak samo jak BOX w tuninngu diesli, więc temat odpadł, pojawiła się wizja reflashu samego ECU Red_icon_smile
chwila na google, i okazało się że w naszym pięknym kraju, jest taka możliwość tylko w 2 miejscach :/
pierwsze, Pan który ogłasza się na alledrogo, jednak tutaj po rozmowie tel, okazało się że posiada jedną gotową mapę, którą wgrywa, w dodatku zmienia się wtedy tylko 1, 2 lub 3 mapy, w zależności ile chcemy jednak tylko na tą jedną dostępną, w dodatku znika fabryczny immobilizer, moto niby odblokowane jeśli chodzi o przepustnice, itp, jednak skoro wystarczy wysłać sam komputer z moto do strojenia, to jak dla mnie, porównując to tuningu samochodów, to mega lipa :/ więc porównując to do tuningu samochodów, to po prostu gotowiec wgrywany masowo :/
drugą opcją w naszym kraju, niestety trochę droższą, z resztą tak samo ja profi tuning samochodu, strojenie indywidualne do pojazdu, tutaj padł wybór na firmę K&K Kwiecień z Dzierżoniowa, w strojeniu został uwzględniony, de-cat, wydech, filtr powietrza K&N, oraz moje indywidualne preferencje, i powiem Wam, że teraz to jest po prostu ku*wa petarda !!!

Dalsze wrażenia opiszę za parę dni, jak tylko uda mi się trochę więcej pojeździć z racji na pogodę :/

pozdro !
2012-09-02, 11:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#36
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Fajnie ze sie tez ktos zabral za podkrecenie nastepnej RN22. Masz R1 w wersji EU czy USA? Na allegro oglasza sie 2 gosci grzebiacych w ECU (z tym ze moj komp modyfikowal specjalista z wyksztalcenia i z pasji, a cicho siedzi na forumie cos tam napisze i sie nawet nie pochwali z czego ma doktorat Red_icon_wink).

Opis co dokladnie w K&K zrobili, na czym polegalo to ich "strojenie" i wykres z hamowni poprosze. Ja za kalibracje i 2 przebiegi place 150zl wiec koszt niewielki a nie lubie sie chwalic ze mam 200KM jak nie mam - i nikt tyle nie ma Red_icon_tongue. Jak pokazesz Nam krzywe mocy/momentu i AFR wtedy bedzie wszystko wiadomo i uwierze ze masz petarde jak zobacze rezultaty.

Bylem dzis w Bielsku Podlaskim na http://www.nowodwor.pl.tl/Wydarzenie-Roku.htm pokibicowac kumplom ktorzy tam szaleja w czolowce (tez u Grandysow) a przy okazji nawet wzialem ze soba swoje zmodyfikowane ECU zeby sobolowi do Jego RN22 wszczepic na chwile do przetestowania ale tez przyjechal autem. Ale jeszcze tam wroce na R1 moze wtedy bedzie mial okazje sprawdzic co znaczy pierdolniecie i dobry tuning a nie jakies tam wydeszki Red_icon_tongue

Zasmiece Ci troche - tu sa kumpla foty z Pucharu -> http://tinyurl.com/8kldn6u (niestety musielismy spadac przed 17ta zanim sie wlasciwe wyscigi z podzialem na klasy zaczely :/)

Pzdr
2012-09-02, 11:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kawasakizx9r Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 373
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
#37
RE: black Monster - RN22 by ereinz
Czesc, koledzy po pierwsze chcialem pogratulowac ze kolejny nasz brat od r1 rn22 !!!!! wkoncu postanowil byc meski Red_icon_wink i sciagna restrykcie zalozone przez yamahe!!!!. Nie ma znaczenia kto to robi, byle zeby ta bzdure usunac z ECU i zeby wszystko dzialalo.

Takze mamy na forum 3 odblkowane R1 !!!!!!!:
Moja
Maridera 160KM/ zmierzona na std. mapie paliwa
Twoja

Takze gratuluje pelnej rn22 i prosze o podzielenie sie ze wszystkimi dalszymi wrazeniami.

Teraz najawazniejsze dlaczego wgrywa sie mape generlana na paliwo i dlaczego. Opisales bardzo nierzeczowo powyzej ze gdzies dzwoniles na Allegro i ktos tobie powiedzial ze wgrywa mape tylko na A itd Jesli ta osoba bylem ja to wyraznie tobie powiedzialem ze ja konwertuje komputer YEC-a a do standardowego ECU i nie zabawiam sie bzdurna mapa paliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dlaczego bo najawzniejsze sa przpsutnice w RN22 a nie 3.5-5KM w piku mocy dla lepszej mapy paliwa(mozan zawsze ja dograc osobno). Jak widzisz rn22 jest bardzo ociezala na wszelkie podnossznienie mocy i nie ma sensu za 3KM zeby ktos palacil o 1000zl wiecej. Dlatego sie wgrywa najelpsza mape generlana pod wydech. Teraz uscislimy kilka innych rzeczy.

Koszt u mnie odblkowania komputera do rn22 (przgrania calego yeca ok 3.5godziny) to jest 780zl.
Mapa paliwa jest wgrywana dodatkowo pod wydech i nie ma zwizku ze sciaganiem restrykcji na komputerze.

Po pierwsze w wersji EU zawsze wylatuje imobilaser i go nie masz u siebie na 100% ale jest to wogole nieistotne moim zdaniem (oczywiscie dioda miga i wszystko wyglada ze jest)

Mariderowi zrobilem jego komputer ma zmierzone na hamowni 160KM z szybka przpsutnica i koncowkami akrapa( ma przgrany caly komputer YECA tego nie zrobisz w europie tylko ja to robie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!( jego wraznei u niego w watku)

Kilka informacji:

Co do usuwania restrykcji w RN22 od roku 2009/11 musze kilka rzeczy tutaj uscislic.
1. Tak jak napisalem nie masz imobilazera u siebie w rn22-zapewniam Ciebie( pytanie kto to potrzbuje w tych czasach to inna kwestia, w USA fabrycznie brak imo.)
2. Sciagniecie restrykji w RN22 jest podzielone na 3 etapy w/d waznosci:
Etap. I) najwazniejszy to sciagniecie restrykcji na przpustnicy i dzieli sie to tak:
-wersja USA( odblkowanie przpustnicy powyzej 10kRPM oraz najwazniejsze !!!!!!!!!!!!!!!!! czas otwierania przpustnicy!!!!!!!!!!!!!!!)
-wersja EU (czas otwierania przpsutnicy)
Wfekt: Kolosoalan roznica w dynamice motocykla( r1 nie jezdzi ona teraz lata ), najlepiej porowanc to tak: ze po odblkowaniu restrykcji na przpustnicy nasz nowy tryb A w porowaniu do starego A to podobbna roznica w osoagach jak miedzy starym B i A(juz bardziej chyba nie da sie tego opisac slowami).

Teraz tak miedzy trybami A i B w wersji EU nie ma zadnej roznicy w mocy do ok 10000RPM takze jak widzicie nie chodzi zupelnie o moc a o dynamike ukaldu wtryskowego. Jest jednak pewne odstepstow od reguly dla wersji USA.

Tak jak wspominalem, w wersji USA podnosimy moc od 4-8KM(dlatego ze odblkowujemy 80% przpustnicy powyzej 10KRPM, W wersja EU-moc maksymalna podobna. Niema to zwiazku z mapa paliwa- to jest baza dla kazdej R1 rn22 i od tego zaczynamy najpierw.

Takze jezszcze raz sciagniecie restrykcji na przpsutnicy poza paroma koniami w wersi USA i parktycznie ta sama moca w EU zmienia nam charakterystyke silnika na mega mocniejsza mozna powiedziec ze zminia nam R1 w SUPERBIKA!!!!!!!! Rn22 narescie staje sie dynamiczna i nie zamula do tego nie ma efketu rozlanczania wtryskow na A( bardzo zle sie jezdzilo po zakretach)

II) Etap: wgranie mapy generlanej paliwa tak jak napisalem pik mocy od 1-5KM dla wydechow kocowek Akrap-zalezny od silnika.

III) Etap: Dosterowanie mapy paliwa caly dzien na hamowni 1-2KM na koncowkach Akrapa.!!!!!!!!!!!!!

To teraz chyba widzisz dlaczego lepiej wyslac komputer do przegrania i nie generowac kosztow
Odrazu dodam ze koledzy od Rn22 macie mozliwosc przetestowania za darmo odblkowanego KOMPA Maridera (z tego co rozumiem z poprzednich postow) i pasuje do kazdej R1 rn22 EU. Podjezdzacie zakaldacie i co bede dalej mowil..... micha sie cieszy

A u mnie w wersji USA tak samo podlatujecie wsadzacie i macie mozliwosc przetestowania. Oczywiscie problemem jest dojazd ale no coz skor mozna kupic glupie koncowki akrapa za 4tys zl kotre nic nie daja to co tam 100zl na paliwo Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-09-03, 12:03 PM przez kawasakizx9r.)
2012-09-03, 11:45 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#38
RE: black Monster - RN22 by ereinz
A ja juz wrzucam moje wykresy "przed i po" w odpowiedni dzial Red_icon_wink
2012-09-03, 12:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
sobol Offline
Młody
**

Biała Podlaska
RN22

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#39
RE: black Monster - RN22 by ereinz
(2012-09-02, 11:57 PM)marider napisał(a): Bylem dzis w Bielsku Podlaskim na http://www.nowodwor.pl.tl/Wydarzenie-Roku.htm pokibicowac kumplom ktorzy tam szaleja w czolowce


W BIAŁEJ PODLASKIEJ Red_icon_tongue

Ajj tak jakoś się złożyło że byłem bez moto Red_icon_sad
2012-09-04, 03:26 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#40
RE: black Monster - RN22 by ereinz
A racja, sorry, zawsze mi sie chrzania te nazwy, za to wiem ze jedna jest gdzies blisko a druga w gorach. Hehehehe. Nastepnym razem jak sie spotkamy i bedziesz motocyklem to Ci przeszczepie moje ECU w minute do Twojej R1 i sie przekonasz na wlasnej skorze o czym tu mowa Red_icon_wink
2012-09-04, 10:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->