Autor Wiadomość
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#21
RE: opony
Trimix może rozwinąć temat Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-06-06, 11:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#22
RE: opony
a co sądzicie o Michelin Pilot Road 3 ??
2011-06-06, 08:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#23
RE: opony
pisalem o nich Red_icon_tongue dzisiaj przednia oponka ( road 3. 2ct ) uratowala mi i pieszemu zycie. Jak mi nagle z zza autobusu wyszedl podczas deszczu, wcisnalem gwaltownie hamulec i stanalem praktycznie w miejscu, oponka nawet sie nie uslizgnela Red_icon_wink jak dobrze rozgrzejesz - wheelie i stopale im nie straszne Red_icon_wink
2011-06-06, 09:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#24
RE: opony
Ja tez Michałki polecam ma Pilot Power 2 ct i sa w spoko Red_icon_smile
2011-06-06, 09:20 PM
Odpowiedz cytując ten post
Chmielu Offline
Młody
**

Kraków
RN09

Liczba postów: 10
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
#25
RE: opony
Pilot power'y są świetnymi oponami na drogę publiczną. I to nawet te jednoskładnikowe. Jeśli nadal różnica w cenie między 2CT, a zwykłymi jest dużą to nie warto przepłacać. Choć na tor bałbym się w nich wyjechać. Swego czasu jeździłem na nich na F4 i miałem problemy z latającym tyłem przy mocniejszym dodaniu gazu.
Chwilę śmigałem na diablo rosso corsa. Co prawda tylko miałem je na torze, ale dawały radę. Wmiarę wszybko się grzały, bardzo pewnie zachowywały się w dużych złożeniach, prawie zerowy efekt prostujący przy hamowaniu w zakrętach. Po ulicy ich nie zdążyłem użyć, ani na deszczu.
Podobno Sportsmart'y do użytkowaniu sporotwo-turystycznie są teraz aktualne najlepsze na rynku. Ale może ktoś, kto na nich śmiga się wypowie...
2011-06-07, 09:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Trimix
Unregistered




 
#26
RE: opony
(2011-06-06, 11:41 AM)żaba napisał(a): Trimix może rozwinąć temat Red_icon_smile

W jaki sposób sobie życzysz? Bo pisac o nich mogę w nieskączoność ...
2011-06-07, 09:35 PM
Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#27
RE: opony
(2011-06-07, 09:35 PM)Trimix napisał(a):
(2011-06-06, 11:41 AM)żaba napisał(a): Trimix może rozwinąć temat Red_icon_smile

W jaki sposób sobie życzysz? Bo pisac o nich mogę w nieskączoność ...

referatu nie musisz pisać Red_icon_cheesygrin ale ogólne spostrzeżenia z jazdy po drogach publicznych Red_icon_smile ,jak się zachowują czy łapią uślizg w złożeniu,jak długo się rozgrzewają,na długo starczają i takie tam Wiesz Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-06-08, 10:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#28
RE: opony
Ja z kolei o 209tkach slabe opinie slyszalem. A 2 dni temu zostalem zjechany za "opony drogowe" w scigaczu Red_icon_tongue czyli roady 2ct Red_icon_tongue
2011-06-08, 12:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#29
RE: opony
Moja R1 -ka służy mi jako codzienny środek transportu i od początku sezonu nakulałem nią już 4,500 km więc np najadłem się już jednoskładnikowych opon i dla mnie jedyna opona w którą warto zainwestować 1.000zl to 2ct :/ Najbardziej boli mnie fakt ,że jak wcześniej pisałem oprócz jazdy codziennej lubię czasem zejść na kolano. Dlatego mam dylemat jak cholera i nie wiem co w końcu wybrać. Odwidziały mi się już Dunlopy D209 Q... ,a zaczęły przemawiać Michelin Pilot Road 3
2011-06-08, 02:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#30
RE: opony
Ja jak najbardziej moge polecic Red_icon_wink Na roadach zamknalem opone i na deszczu dosc dobrze trzymaja
2011-06-08, 03:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#31
RE: opony
też słyszałem takie opinie ,że można bez problemu ją zamknąć na winklach i trzyma w deszczu Red_icon_smile Więc coś czuję ,że w tym kierunku się udam Red_icon_smile dzięki za podpowiedz Red_icon_smile)))))))
2011-06-08, 05:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#32
RE: opony
daahool wiesz że ja jeżdżę na 2CT i nie narzekałem na te opony wręcz je zachwalałem,jednak w tym sezonie uważam je za niezbyt dobre gdyż potrafią się w złożeniu uślizgnąć,nie wiem czy to kwestia mojej ostrzejszej jazdy czy brak umiejętności Red_icon_tongue ale w tamtym sezonie tego nie robiły Red_icon_smile ,mało tego zrobiłem na tej oponie 2tyś km i jej praktycznie nie ma więc nie rozumiem tego niby 2CT co to ma niby właśnie powodować mniejsze zużycie,jak wyjeżdżam z domu i rozgrzewam gumę to czuć właśnie różnicę tych dwóch mieszanek,bo łapie na początku małe uślizgi,temat się rozwiną i dobrze bo to ważna rzecz tylko jest nas 200 użytkowników a za bardzo nie znamy reszty opinii Red_icon_sad .Reasumując moje danie jest takie że oponę chyba trzeba dobrać pod swój styl jady,jeden będzie chwalił Michały drugi Dunlopy a trzeci Pirelli,myślałem że znalazłem już swoje opony ale jednak muszę dalej poszukiwać,ale teraz spróbuję chyba Diablo Corsa i zobaczymy jak będzie Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-06-08, 05:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
daahool Offline
Kandō 感動
***

Pleszew / Fabianów
RN 22

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 1
#33
RE: opony
Masz 100% rację każdy powinien dobrać oponki pod swój styl jazdy.
2011-06-08, 06:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Trimix
Unregistered




 
#34
RE: opony
(2011-06-08, 10:32 AM)żaba napisał(a):
(2011-06-07, 09:35 PM)Trimix napisał(a):
(2011-06-06, 11:41 AM)żaba napisał(a): Trimix może rozwinąć temat Red_icon_smile

W jaki sposób sobie życzysz? Bo pisac o nich mogę w nieskączoność ...

referatu nie musisz pisać Red_icon_cheesygrin ale ogólne spostrzeżenia z jazdy po drogach publicznych Red_icon_smile ,jak się zachowują czy łapią uślizg w złożeniu,jak długo się rozgrzewają,na długo starczają i takie tam Wiesz Red_icon_cheesygrin

No cóż , opony na ile nie starczają ... zależy to od stylu jazdy jezdzę na mieszance medium , przebieg hmm 3000 ? 4000 ? ja i tak wywalam je jak widzę 50 % zużycie Red_icon_cheesygrin
Jak trzymają ? pokaż mi proszę lepsza oponę .
Jak się nagrzewają ? nie widziałem lepszej , są to opony nisko ciśnieniowe , poza tym mają dość cienkie ścianki co ułatwia dogrzewanie .

ogólnie stosują opony jednoskładnikowe o odpowiedniej twardości , nie lubie 3w1 Red_icon_mad
2011-06-08, 10:09 PM
Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#35
RE: opony
Wszystko tez zalezy od rozgrzania - umiejetnego rozgrzania. Wiadomo ze bridgestony choc byc jechal po ogniu to i tak nic nie da Red_icon_cheesygrin Ja zrobilem na roadzie ok 4 tys km i jeszcze spokojnie zrobie drugie tyle jak nie wiecej Red_icon_wink
2011-06-09, 09:12 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pawson Offline
Młody
**

Białystok
R1 rn09

Liczba postów: 36
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 0
#36
RE: opony
Co do opon to zalozylem ostatnio sobie Dunlop sport max GP opona z toru plusy sa takie miekka opona wiec dobrze sie lepi szybko sie rozgrzewa i to naprawde szybko do asfaltu przylega jak przyklejona lecz szybko sie zuzywa ;P
2011-06-10, 12:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Trimix
Unregistered




 
#37
RE: opony
Bardzo dobry wybór .
Klejenie = szybkie zużycie , to zawsze tak będzie nie ma perpetum mobile Red_icon_smile
2011-06-10, 09:52 PM
Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#38
RE: opony
Jesli ktos ma na czesta zmiane opon to polecam jeszcze Pirelli diablo supercorsa - mialem na tyl zalozona to nie bylo mocnych zakretow na ta opone Red_icon_wink
2011-06-12, 11:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Chmielu Offline
Młody
**

Kraków
RN09

Liczba postów: 10
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
#39
RE: opony
Trzeba brać poprawkę na to,że zaraz po wyjeździe na ulicę prawie każda opona złapie uślizg, gdy nie jest rozgrzana. Nie widziałem by ktoś napisał coś o ciśnieniu powietrza, jakie powinno być w oponie. A ma to duże znaczenie przy eksploatacji i późniejszej ocenie laczek. W teorii powinno się je sprawdzać przy każdym wyjeżdzie na asfalt Red_icon_wink
2011-06-13, 08:20 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#40
RE: opony
ciekawe kto to stosuje ;P jesli uzywasz regularnie motocykla to cisnienie praktycznie masz takie samo, wystarczy raz w miesiacu sprawdzic. Wg serwisowki powinno byc chyba 2.8 z tylu. Bridgestony lapia uslizg nawet po rozgrzaniu Red_icon_cheesygrin
2011-06-13, 10:11 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->