Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Autor Wiadomość
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#61
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Spoko - fajnie ze sie gosciowi chcialo sprawdzic ile naprawda ma r1. Nizej jest porownanie mojej rn09 (pelny micron Serpent, velocity stacks w airboxie, wyciety exup, ais i PC3 z mapa) vs rn09 mojego znajomego (strojona w Holandii dla jednego teamu, z dodatkow pelna yoshimura, pc3, K&N, wyciety exup i jakies inne modyfikacje silnikowe, detali nie znam ale jezdzilem tym moto i zap.... jak wsciekla). Wyniki z kola.

Wrzucam zebyscie mieli poglad a nie wierzyli w 200-KM bajki wyssane z palca po tym jak ktos byle jakie tlumiczki sobie zamontuje. Dla ciekawskich dorzucam wykresik 2012 zx10r na oryginalnym i kitowym ecu plus pare innych modyfikacji. Gania to sobie w MMP i dalej bawimy sie w jej podkrecanie Red_icon_wink

RobakR1 - mysle ze jakies 160-165 powinna liznac ale bez hamowni to wrozenie z fusow. Wrzucalem wczesniej wykresy mojej EU rn22 /bez odblokowanego ECU/ na podobnym zestawie ale z PCV, takze masz porownanie.


Załączone pliki Obrazki
       
2014-06-20, 10:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#62
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Jako ciekawostke podrzuce wykresik ze strony Motokofeiny nt. roznic w odczycie mocy oraz momentu miedzy pomiarami wykonanymi na hamowni inercyjnej na wale/silniku i na tylnym kole w 2004 zx10r:

Roznica wal-tylne kolo

Proste odejmowanie dotyczy rowniez 160 konikow EAN'a dla fabrycznie golej wersji USA /2010 rn22/, gdzie jakby nie patrzec wychodzi na kole rzeczywiste ~145KM. A tyle bylo krzyku i cisza... Red_icon_wink
2014-06-23, 05:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#63
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
W koncu udalo mi sie namowic kumpla zeby postawil swoja czarna amerykanska 2009 rn22 na hamownie (inni jakos sie krepowali albo zal $ bylo na obalenie mitu ze "amerykanskie sa lepsze" hehehe), na wyposazeniu ma jedynie tlumiki Yoshimura TRC takie jak tutaj:

[Obrazek: yoshimura_trc_dual_slip_on_exhaust_yamah...2_zoom.jpg]

poza tymi puszkami reszta motocykla jest w oryginale lacznie z dekatem i filtrem powietrza i nic nie miala modyfikowane, ECU raczej oryginalne ale pewnosci nie ma bo moto bylo po przygodzie jak wiekszosc zza oceanu. Wyniki na kole?

2009 US R1 : 154.6 KM / 101.7 Nm - + stalowe yoshimury trc

Moja europejska fabrycznie gola rn22

2009 EU R1 : 158.7 KM / 100.6 Nm (w pelnym zestawie bylo ponad 170KM/108Nm na kole)


Ta sama hamownia i podobne parametry pomiaru. Wykres porównawczy dla niedowiarków wrzucę przy okazji. Wniosek - rn23 to kiepski wybor ale cena robi swoje... Red_icon_mad3
2014-10-16, 05:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#64
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Rozjebales mnie. Faktycznie to odczujesz pod reka. Wiesz chociaż jak i po co sa dlawione rn23? Bo konstrukcja moto jest taka sama to nie sa dwa różne motocykle. I woesz ile ich jezdzi bez kaganca w usa?

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2014-10-16, 05:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo Offline
Stajenny
***


KTM RC8

Liczba postów: 269
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
#65
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Łaaaahahahahahahahaha 4.1 KM !!!! Padłem Red_icon_smile
Przebieg ten sam ? Waha ta sama ? Użytkowanie takie samo ?

[Obrazek: macierewicz.jpg]
2014-10-16, 08:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ponury Klecha78 Offline
Banned

Warszawa
B-king

Liczba postów: 113
Dołączył: Jun 2014
#66
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Faktycznie różnica kolosalna, nie warto tego kupować. Boże broń przed takim błędem. 4,1 KM toż to moc kosiarki do trawy Red_icon_smile , czyli to dlatego wersja USandA nie jest w stanie z miejsca ruszyć.

@up : "olaboga papieża obrażajo..."
2014-10-16, 08:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#67
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Autor tematu ma jakąś obsesje na punkcie koni Red_icon_smile
Ok, fajnie ze zalozyl temat, pokazal to i owo ale ile mozna sie powtarzac i podniecac ronica 5KM.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-16, 08:52 PM przez MarioCFC.)
2014-10-16, 08:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#68
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Marider tym oto sposobem strzeliłeś sobie z stopę, bo wynika z tego, że zakładając raptem same końcówki ma się więcej Nm niż wersja EU, a to właśnie niutki odpowiadają za odczucia podczas przyspieszania i jazdy, a nie KM Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2014-10-16, 09:00 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#69
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Nie rozumiecie tematu zupelnie i jak zwykle bijecie piane nie na temat - podalem wyniki POROWNANIA amerykanskiego padalca z GOLA europejska wersja (napisze wyraznie bo moze niektorzy niedowidza -GOLA znaczy FABRYCZNA bez zadnych modyfikacji, taka jak wyjezdza z salonu). Gdyby ta rn23 nie miala tlumikow to by nawet 150KM nie wyplula ( tak samo kazda inna r1 zza oceanu i inne modele rowniez). Odnosnie odblokowywania ECU w USA to nawet po tym zabiegu daleko im do europejskich wersji (tez po odblokowaniu) i jest na to dowodow bardzo duzo ale wierzycie slepo w bajki pisane np przez EANa ktory gdzies zniknal z ogonem zawinietym pod siebie i pewnie sie smieje od tamtej pory ze z was zakpil. Braciszki jak zwykle wiedza wszystko najlepiej ale potrafia jedynie wstawiac debilne obrazki i ublizac. Przebieg i paliwo niewiele maja do wynikow ale co ja wam tlumaczyc bede jak nie znacie nawet podstaw. Do szkoly!

I nie podniecam sie 5KM roznicy tylko jasno jak dzieciakom w podstawowce pokazuje ze ta roznica jest na MINUS dla modeli USA nawet jesli ta jest zmodyfikowana chocby na tlumikach ale co Wy mozecie wiedziec chocby o mapach zaplonow jak 90% z Was nawet zwyklego Power Commandera na oczy nie widziala i nie potrafi go dobrze zestroic, nie mowiac o innych systemach stosowanych w racingowych team'ach do ktorych nawet dostepu nie macie. Dobra, montujcie sobie jakies gowniane wydechy i dalej sie nakrecajcie chinskimi klameczkami czy przytartym sliderem jesli sie w koncu uda Red_icon_smile. Temat mozna zamknac albo wykasowac.
2014-10-16, 10:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo Offline
Stajenny
***


KTM RC8

Liczba postów: 269
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
#70
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Czyli chcesz powiedziec ze przez same koncowki Yoshi motocykl zyskal ok 5 KM ??? (albo i nawet wiecej) hahahahahah nooo na pewno Red_icon_smile a moze mu zmniejszyly ?? niech kupi magnetyzery mu dodatkowe 10 KM da Red_icon_smile i kto tu w bajki wierzy?? ale to chyba typowe dla BS Red_icon_smile

Przebieg i paliwo nie wiele mają ale mają Red_icon_smile
ahhh i nieee Braciszki tylko Braciszkowie. DO SZKOŁY!
2014-10-16, 10:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Ponury Klecha78 Offline
Banned

Warszawa
B-king

Liczba postów: 113
Dołączył: Jun 2014
#71
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Same slip on plus pięć kucy ? Red_icon_cheesygrin hahahaha taa. Niech twój "kolega" jeszcze zamontuje magnetyzer i pomaluje na czerwono dźwignie zmiany biegów to "wypluje" ze 190 jak twoje cacuszko które wkrótce na części się sprzeda Red_icon_cheesygrin
Czekam aż wypunktujesz różnice w konstrukcji silnika miedzy USA a eu bo skoro nawet po odblokowaniu jest "duża" różnica. Jak Macierewicz wiesz coś (niby) ale nie powiesz, nakręcasz się tu jak wibrator z 19 wieku i nie wiadomo po co. Prywatne wycieczki to sobie po starych rób - jak zwykle. I jak będę miał ochotę to sobie zamontuje bambusowe wydechy i gliniane klamki - nic ci do tego. Racingowe teamy i cuda na kiju a "flagowa", "najmocniejsza" i najbardziej dopasiona ( już nie - hahahaha) rn 22 eu już lata na Allegro drugi rok i osiągnęła cenę dobrej rn19 i jakoś chętnych brak. Hmmm. Pewnie myslisz "oni wszyscy się nie znają, tylko ja jestem naj..." Ale jakoś tej teorii nie jesteś w stanie udowodnić. Hitler też tak myślał i chyba skończysz podobnie. Z lufą ( nie koniecznie pistoletu Red_icon_smile ) w ustach. Nie twierdzę że mam racje ale jak to mówią : głupi nie zrozumie albo powie wszyscy się mylą , tylko mądry człowiek chociaż chwile sie zastanowi...
Powodzenia w tej piaskownicy.
Niestety nie ma takiej szkoły która nauczyła by cie kultury, obycia i ogłady więc ja cie nie będę w przeciwieństwie do ciebie do szkoły wyganiał, ani leciał zgłaszać twojego marnego posta z płaczem do moderatora...


Ps. Twoja wiadomość do mnie :"marider Offline
E=mc^2 ;]
*****

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,669
Dołączył: Dec 2011
Red_icon_bggrin
Do: Ponury Klecha78
Tepy balwanie nie odzywaj sie w moich watkach bo tylko macisz swoja glupota innym a reszta sie tylko z tego smieje, to samo dotyczy przyglupich postow gogusia bo ten jak nie ma nic do powiedzenia czy napisania to jedynie obrazki potrafi wrzucic jak dla nastoletnich debili czytajacych komiksy. Idz klep sie przy gownianym b-kingu na jeszcze bardziej gownianych tlumiczkach, moze kiedys kupisz sobie jakies porzadne moto a tymczasem schudnij bo tkanka tluszczowa mozg ci zalewa.
/RN 22/ Ride or Die - R1 style! Red_icon_wink"
Ma kilka błędów zarówno merytorycznych jak i ortograficznych Red_icon_cheesygrin ale o tym kiedy indziej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-16, 11:01 PM przez Ponury Klecha78.)
2014-10-16, 10:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
malikowy Offline
SŁOŃCE NAWALAJ !!!
*****

Łomianki k. Wawy
RN12

Liczba postów: 3,088
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 12
#72
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
[Obrazek: tezey_again_and_again_cover.jpg]

czekam na następne bany, raczej ubliżanie na priv nawet pomimo publikacji dla reszty forum nie zmieni tu nic
dokładnie to to przypomina, piaskownicę
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
R1 RN12 + BMC/PC3/Akrapovic Ypipe/A&R Track ExhaustRed_icon_fuckoffdbl
Shoei XR1100 El Capitan + Alpinestars GPPRO/SupertechR
2014-10-16, 11:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Wariat
*****

Mazowieckie
RN20

Liczba postów: 2,526
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 2
#73
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Marider nie odp na pytania? Tylko swoje teorie. Jesli chcesz byc dokladny w pomiarach to zrob tak by wszystko bylo w rn22 i rn23 ustawione tak samo np. Emisja spalin ustawienia map, wydechy, filtry, paliwo z jednego dystrybutorata sama hamownia itd itd i zobacz jakie beda pomiary.

_________________
_________________
www.amstaffazyl.pl

2014-10-16, 11:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#74
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Jak wyzej napisalem - nie macie zielonego pojecia o profesjonalnym tuningu i nieraz to udowodniliscie, braciszki Odnosnie textu Ponurego i cytujac klasyka - " poliglota j..ny" ktory z jezyka polskiego mial pewnie marna troje lub na maturze (o ile zdawal) jeszcze mniej co doskonale widac po tego goscia tekstach (mam kilka jego pw ale co bede je upublicznial pograzajac kolesia ktory IQ ma rowne rozmiarowi buta w najlepszym przypadku). Ps. malikowy - 100% racji. Thor- wsszystko bylo takie samo, lacznie z paliwem. PPS: BeMisz: sam widzisz jak Twoje forumkowo funkcjonuje dzieki przyglupim braciszkom o zerowej wiedzy o r1.
2014-10-18, 02:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#75
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Temat zamykam, bo robicie znów śmietnik.

Ponury, po to są Pw aby tam sobie dać upust i nie ma potrzeby upubliczniania tych wypowiedzi.
Nie wiem, czemu tak zależy Ci na 5 banie, bo te wypowiedzi powinny tym skutkować.

Marider, znów nie możesz sobie odpuścić mimo, że masz już 4 bany i ten którego powinieneś teraz dostać spowoduje, że wylecisz na stałe.

Tak więc, jak dla mnie Marider i Ponury powinni dostać po 5 banie i niestety obaj opuścić nasze Forum zgodnie z regulaminem. Pozostawię tą decyzję jednak BeMiszowi, bo to już jak wiadomo ostateczność.

Temat otwieram na prośbę Mr Coffee.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-06-25, 07:55 PM przez Koczis.)
2014-10-18, 10:14 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Mr Coffee Offline
Młody
**

KLI
RN04

Liczba postów: 38
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#76
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Panowie mnie nurtuje jedno pytanie. Na samym początku tematu roman1986 podał wykres swojej R1 (RN01) i wyszło mu 144KM i 107Nm, wszyscy gratulują, że rewelacyjna moc na kole itp ale przecież na wykresie jest podana norma DIN70020 czyli ta, która przelicza moc z wału/koła zamachowego. Jak to jest na prawdę? Wiem, że cyferek z broszurek, które drukuje producent nigdy się nie zobaczy bo papier wszystko przyjmie ale mniej więcej jakich wyników można się spodziewać w zdrowym kilkunastoletnim motocyklu? Czy hamował ktoś na inercyjnej i na obciążeniowej, jakie mogą być po między nimi rozbieżności? Fajnie by było gdyby ktoś obyty z hamowniami podał przedziały jakie powinny być w seryjnych modelach R1. Sam w niedługim czasie chciałbym zmierzyć ile wypluje moja RN04.
2015-06-25, 07:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
AdEk2007 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
#77
RE: Mocy przybywaj! czyli wykresiki z hamowni ;)
Odgrzewam kotleta.Hamowany sprzęt R1 RN04, jest troszkę dodatków tylko zastanawiam się nad tymi niutami czy nie wrócić do zwykłego kolektora z Exupem.


Załączone pliki Obrazki
   
2015-07-11, 01:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->