Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Autor Wiadomość
MReusz Offline
o-)o
***

Warszawa
RN12

Liczba postów: 360
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 4
#1
Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Cześć wszystkim...o-)o
Trzy rundy i hat-trick zdobywa! Uwaga fabryczna Yamaha...o-)o
Można powiedzieć, że święta po świętach. Takiego rozpoczęcia Yamaha nie miała od 2010 roku co daje nam w wolnym liczeniu 11 lat Red_icon_surprised
 
Z tego co pamiętam. Przez te lata sporo się w zespole wydarzyło. Tylu świetnych zawodników, a jednak sporo czasu upłynęło, żeby tak świetnie wystartować jak w 2010. Wtedy w Qatarze, Rossi był obrońcą tytułu i zaczął sezon od zwycięstwa. Potem Jerez i Le Mans dla Lorka, który właśnie w tym samym roku został mistrzem MotoGP. Ich passę przerwał Dani Pedrosa w Mugello, który ukończył mistrzostwa jako vice mistrz świata. Można rzec era mistrzowskiej Yamahy...o-)o
Przenosząc się w czasie do roku ubiegłego zatrzymamy się na chwilę w Jerez 2020, gdzie Fabio w czasie podwójnej rundy zgarnął wszystko co mógł rozpoczynając wyścig do tytułu. Dodatkowo numer 93 zniknął z kart startowych stawki co było nie oszukujmy się więcej niż wyśmienicie, a potem sami wiecie. Dzisiaj patrząc na Fabio zastanawiam się czy jego wygrane to zrządzenie losu, skupisko przypadku. Czy wręcz przeciwnie?

Na razie wierzę, że wręcz przeciwnie. Z wypowiedzi Fabio wynika, że w Portimao miał zapas kiedy gonił go Rins, aby w razie kłopotów podkręcić tempo. Jeśli w Portimao masz zapas przed resztą stawki, to wygląda to imponująco biorąc pod uwagę dyspozycję motocykla. Jednak co z dyspozycją Francuza. Coś pozytywnego dało się zauważyć w GP Doha, kiedy Fabio z P5 wytrawnie odbierał pozycję przeciwnikom ostatecznie wygrywając wyścig. Wtedy śmiałem się, że korzystał z pomocy Doviego w sprawie strategi zarządzania oponami. W Portimao zdobył PP, jednak po słabym starcie odrabiał zaległości i na 17 kółku odzyskał P1 dotrzymując je do końca. W Portugalii oprócz zarządzania oponami dało się zauważyć większy spokój ducha, co przekuło się w swobodne zachowanie podczas walki w bliskim kontakcie. Wytrzymał nerwówkę nie próbując za wszelką cenę nadrobić straty. Ktoś powie, że większość ważnych graczy przed nim się wywróciła, ale czy nie jechali oni trochę na przypał. Ktoś powie, że  był jeszcze MM93, który skalkulował, że nie ma sensu, więc uronił trochę łez i nie wchodził w zatargi. Ja dzisiaj mówię, że mam nadzieję, że jest już wszystko w głowie FQ20 poukładane. Porzucając strategię Lorka, aby odjechać i modlić się, żeby nie wyglebić. Porzucając stres, że jak stracę to nie sieję paniki, nie obrażam się. Tylko jak mam zapas to dociskam rywali, a nie jestem dociskany. Do tego strategia ala Dovi i mamy Fabio z czwórką dla Yamahy...o-)o

Nadzieja wszyscy wiedzą jaka jest. Jedno jest pewne kto zdobędzie Jerez będzie je miał na wyłączność. Dla kogo zwycięskie rozdanie? Przekonamy się już w niedzielę...o-)o 

Wracając do rozkładu jazdy w TV tylko w PSN i tylko w niedzielę, jedynie wyścigi.
Ipla od piątku do niedzieli do odciny Internetu...o-)o

https://www.teleman.pl/program-tv/stacje...2021-05-02

https://www.ipla.tv/live/GP-Hiszpanii-To...atna/27354
https://www.ipla.tv/live/GP-Hiszpanii-To...atna/27355
https://www.ipla.tv/live/GP-Hiszpanii-To...atna/27356

Dla tych co przegapili niepełny BONUS PACK Ipla z PortugueseGP ważny do 02.05.2021r.
https://www.ipla.tv/wideo/sport/Moto-GP/...Id=5013581

Pozdrawiam Was serdecznie do odciny licząc po cichu na trafienie karety w pokerowej rozgrywce SpanishGP...o-)o
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-04-29, 09:32 PM przez MReusz.)
2021-04-29, 09:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Cześć Maćku, jak na razie po FP1 Fabio najszybszą Yamahą i przez większość czasu w pierwszej piątce 3 Yamahy Red_icon_smile
Jednak najsmutniejsze jest to co dzieje się z Doctorem, cały czas czekam aż odpali, an on odpala ciągle 16/17 miejsce Red_icon_sad
Jeżeli chodzi o fabryczny Team Yamahy to chyba mi wszystko jedno kto wygra, lubię i Viniego i Fabio, jednak to nie te same emocje i zaciśnięte kciuki które trzymałem za Doctora...
Dam sobie trochę czasu i po odejściu na emeryturę Vale, sprecyzuję sobie komu teraz kibicować Red_icon_cheesygrin
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2021-04-30, 01:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#3
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Ja bym chciał żeby Viniales sie w końcu odnalazł. Tyle ćwiczy starty i dalej kulawo to wygląda. Fabio też jest moim faworytem.

Rossi odpuścił...?
2021-04-30, 09:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#4
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Ja się cieszę że Yamaha wygrywa

2021-04-30, 09:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#5
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Kto by pomyślał, tor nie pod Ducati a dwa pierwsze miejsca dla tej marki Red_icon_smile
Jednak pytanie numer jeden, co się stało z Fabio...? Na razie możemy się domyślać, że chyba chodzi o przedramiona, może już jutro operacje zrobi.
Szkoda kurde bo miał by Hat tricka w Jerez i czwartą wygraną z rzędu dla Yamahy Red_icon_sad
Brawo Franco najstarszy motocykl i podium wywalczone Red_icon_smile
Doctor o co tu kurde chodzi, taki zjazd formy jest aż niewytłumaczalny, przykro to się ogląda Red_icon_sad
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2021-05-02, 02:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#6
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
To że Rossi dojeżdża na odległej pozycji to bym jeszcze przebolała, ale to że nikogo nie wyprzedza, a tylko zyskuje pozycję z gleby innych lub traci wyprzedzany, to boli.
Moim zdaniem skończyła się już ta radość z jazdy o której tak mówił. Teraz pewnie więcej myśli o swoim, nowym zespole jako menadżer lub o swojej kobiecie.
Nie wierzę w to co mówi, że slizga mu się opona. Tylko jemu? Nie ma szans. Głowa zaprzatnieta czym innym plus wiek robi swoje.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2021-05-02, 04:03 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#7
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
(2021-05-02, 04:03 PM)Koczis napisał(a): To że Rossi dojeżdża na odległej pozycji to bym jeszcze przebolała, ale to że nikogo nie wyprzedza, a tylko zyskuje pozycję z gleby innych lub traci wyprzedzany, to boli.
Moim zdaniem skończyła się już ta radość z jazdy o której tak mówił. Teraz pewnie więcej myśli o swoim, nowym zespole jako menadżer lub o swojej kobiecie.
Nie wierzę w to co mówi, że slizga mu się opona. Tylko jemu? Nie ma szans. Głowa zaprzatnieta czym innym plus wiek robi swoje.

od wieku się odpierdziel .... bo on młodszy ode mnie, a sam bym to lepiej pojechał.... to jest tylko głowa,
ale uwierzcie mi w tym wieku to tak jest, trzeba jebnąć na samo dno żeby się odbić i znów walczyć o trofea....
mocny reset głowy jest potrzebny a on przyjdzie, bo kondycha i technika u niego nadal jest....
a jak przyjdzie to zobaczycie ....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-05-02, 04:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#8
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
(2021-05-02, 04:59 PM)simon68 napisał(a): od wieku się odpierdziel .... bo on młodszy ode mnie, a sam bym to lepiej pojechał....
Pisząc o wieku miałem na myśli, że refleks już nie ten, ale jeszcze bardziej analizowanie tego co się dzieje.
Za młodziaka nikt nie myśli o konsekwencjach gleby, czy o rodzinie, a o jednym, aby zapied..... ile się da.
Takie myśli przychodzą z wiekiem i doświadczeniem.

Mimo wszystko liczę, że jeszcze choć raz, czy dwa stanie na pudle zanim odejdzie z motogp jako zawodnik, bo to że będzie na torze jako szef teamu to już zapowiedział.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2021-05-02, 07:34 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#9
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Według mnie (tyle co skończyłem oglądać wyścig z dysku ) to zaraz po tym jak komentatorzy powiedzieli mówiłem do żony, że chyba go armpomping dopadł. Później to samo oni powiedzieli ale czy to faktycznie to - nie wiadomo, niedługo się wyjaśni ale cierpiał chłopak niesamowicie.

Rossi 4 pkt po 4 wyścigach, słabo jak nie wiem co, dziwi mnie jedno. Skoro trenuje na okrągło na flattrack-u i tam jest konkurencyjny to dlaczego na torze tak nie jest. Może przyzwyczajenia z młodości mu zupełnie nie pasuję do modelu opon. Tutaj na koniec wyścigu mogliby pokazać jak wyglądają u niego opony i byśmy zobaczyli czy chodzi tutaj o rozdarcie/przegrzanie itp.
Dla mnie dziwne i wątpię, że jemu koło pindola lata, który ukończy wyścig. Nie do tego nas przyzwyczaił.
Druga rzecz to może, petronas i ten cały manadżer ( ten azjata) za bardzo nie chcą mu pomóc. Pamiętamy jaki był zaangażowany jak był w zespole Fabio a tu realizator nawet go nie pokazuje ( niby tak, bo wyników nie ma) ale na zadowolonego nie wygląda, że dostał starego lisa do swojego zespołu.

Fajnie że Jacek wygrał i dał upust emocjom. Fajny gość z niego. Widać, że jest lubiany nawet przez inne zespoły (gratulacje od KTM-a)
2021-05-02, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#10
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Vale już się chyba nie chce albo jak w skokach narciarskich zapomniał formę

2021-05-02, 08:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Szejn Offline
Użytkownik
***

Wrocław
RN20

Liczba postów: 162
Dołączył: Jun 2017
Reputacja: 0
#11
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Czy tylko ja nie lubię Jacka i uważam że za akcje z Mirem powinien ponieść konsekwencje?
2021-05-02, 09:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#12
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Ja lubię każdego kto tam jeździ i mam do nich ogromny szacunek.

Fabio potwierdził pompowanie przedramienia.
2021-05-02, 09:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#13
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
Szejn powinien..., jednak tam już wcześniej iskrzyło między nimi i pewnie musieli by ukarać obu. Ja muszę przyznać, że jednak lubię Jacka Red_icon_wink
Zygi masz rację szacunek się należy każdemu z nich, jednak z tym lubieniem to nie koniecznie, osobiście nie lubię MM mimo tego, że jest kosmitą i jeździ w innej lidze. Za to co odwalił już go nie polubię, do tego te ostatnie zaczepki do VR, zwyczajnie nie przystoi mistrzowi...Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2021-05-04, 12:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#14
RE: Gran Premio Red Bull de España SpanishGP Yamaha po raz czwarty...o-)o
(2021-05-04, 12:55 PM)żaba napisał(a): Szejn powinien..., jednak tam już wcześniej iskrzyło między nimi i pewnie musieli by ukarać obu. Ja muszę przyznać, że jednak lubię Jacka Red_icon_wink
Zygi masz rację szacunek się należy każdemu z nich, jednak z tym lubieniem to nie koniecznie, osobiście nie lubię MM mimo tego, że jest kosmitą i jeździ w innej lidze. Za to co odwalił już go nie polubię, do tego te ostatnie zaczepki do VR, zwyczajnie nie przystoi mistrzowi...Red_icon_wink

patrząc na słowa Mareczka, to sam powinien już przestać jeździć, bo przecież póki co nie jest konkurencyjny do punktacji na mistrza..... hłehłehłe hłe  Red_icon_tongue2

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-05-04, 02:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->