Komputer do domu
Autor Wiadomość
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#1
Komputer do domu
Siema.

Pytanie takie mało motocyklowe, ale liczę na Waszą pomoc.

Muszę kupić lapka do domu, bo mój 15 ledni HP na WinXP już nawet YT nie może odpalić, a ja jedyne co wiem, to że powinien mieć dysk SSD.

Czego oczekuję:
- ekran minimum 15"
- możliwość oglądania filmów na YT, CDA, ipli bez zacinania się
- możliwość montażu filmów ( sony vegas pro 12)
- nie będzie na nim gier, bo jakoś mnie to nie kręci
- szybkie uruchamianie

Możecie mi napisać, jakich parametrów mam szukać na etykietkach, bo dla mnie to po chińsku mogą napisać heheheh
Jakiej marki są ok.?

Jak widać nie mam chyba jakiś mega wymagań i może najtańszy też będzie ok. Nie wiem.

Co do ceny, to im taniej tym lepiej. Wydatek więcej jak 3tysi nie wchodzi w grę. Myślę nawet nad czymś polizingowym.

PS.1  Może ktoś ma coś takiego, bo kupił nowy i chce sprzedać to dajcie znać
PS.2 Wątek usunę jak już zmienię kompa Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2020-09-14, 08:24 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#2
RE: Komputer do domu
Musi to być laptop?

Sprzedaje swój komputer, którego złożyłem kilia lat temu z myślą o montażu filmów, przez co w dalszym ciągu daje z nimi rade.

Obecnie do filmów używam go już rzadko, teraz więcej tworzenia gier komputerowych, programów cad, gdzie swego czasu robiłem też symulacje przepływów (co oznacza, że na prawdę ogarnia Red_icon_smile)

Chodzi o to, że on pozjada wszystkie laptopy za 3 tyś zł, a chcę za niego mniej. Jedyne co to musiałbyś sobie dokupić dysk ssd i twardy, je zostawiam do kolejnej stacji roboczej, więc w 3 tysiącach zamknąłbyś się ze wszystkim, łącznie z monitorem, klawiaturą i myszką.

Jeśli nie to poszukam jakiegoś laptopa, chociaż uważam, że ten sprzęt po prostu je rozjedzie i będzie na dłużej Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-09-15, 08:11 AM przez Kamool.)
2020-09-15, 08:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#3
RE: Komputer do domu
Procek i5
Dysk SSD to deko mało .. są różne dyski .. patrz na taki żeby miał  około 550/550 ( zapis - odczyt ) ...
Ram 4 giga starczy ... 8 - byłoby super
Karta graficzna - jaka będzie to da radę jeśli bez gier .. w nowych lapkach są już w miarę ..

Przepatrz ofertę X-KOM ... mają często sprzęt z jakąś rysą czy tam plamą ... ja dałem 4000 zł za sprzęt w normalnej cenie około 7.000 zł !!! Miał rysę .. do dzisiaj jej kufa z Synem szukamy Red_icon_smile ...

Pierwszy lepszy >>>>
https://www.x-kom.pl/p/583185-notebook-l...144hz.html
499 zł więcej .. ale spoko sprzęt .. Red_icon_wink

https://www.x-kom.pl/p/570324-notebook-l...x1650.html

itd...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-09-16, 07:44 PM przez A.S..)
2020-09-16, 07:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#4
RE: Komputer do domu
Moim zdaniem 8Gb do filmów to już trochę mało :/

Jeśli rzeczywiście bez gier to warto pomyśleć nad laptopem bez dedykowanej karty graficznej, bo raz, że będzie lżejszy, dwa, że na baterii dłużej potrzyma i będzie po prostu poręczniejszy. Wtedy trzeba by poszukać laptopa z jak najnowszym intelem z grafiką zintegrowaną, wtedy może też znajdzie się coś z 16Gb RAMu. Do tego temat dysku SSD NVMe, bo może i taki się trafi.

Jednakże nadal podtrzymuję swoją propozycję Red_icon_smile
2020-09-17, 09:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#5
RE: Komputer do domu
ssd tylko NVMe(PCIe)
do obróbki filmów...  w sony vegas... tylko CUDA i nvidia zobacz sobie jaka jest różnica w czasie dla 3,49GB wielkość pliku 8 minut i jakieś sekundy nagrania, jeden robiony kodekiem tylko dla proca intela, drugi kodekiem z technologią cuda
8:30 vs prawie 50 minut....
ps.
ramu zawsze jest za mało....


   
   

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-09-17, 09:59 AM przez simon68.)
2020-09-17, 09:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#6
RE: Komputer do domu
Różnicy między NVMe a SATA nie odczuje się w innych zastosowaniach niż profesjonalne (eksport zwykłych filmów ciężko takim nazwać, wtedy NVMe jest dla samego posiadania NVMe).

Racja - CUDA działa cuda(hehe), nie tylko w filmach, do tego nie ma co porównywać Quadro rtx 3000, która jest kartą do stacji roboczych do konsumenckich kart jak najtańsze gtx1650 czy inne... Wtedy aż takiej różnicy nie będzie, ale jakaś na pewno Red_icon_smile swoją drogą w swoim komputerze też mam karte z CUDĄ Red_icon_smile

Też dużo zależy od tego jakie filmy się chce eksportować.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-09-17, 12:03 PM przez Kamool.)
2020-09-17, 12:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#7
RE: Komputer do domu
(2020-09-17, 12:02 PM)Kamool napisał(a): Różnicy między NVMe a SATA nie odczuje się w innych zastosowaniach niż profesjonalne (eksport zwykłych filmów ciężko takim nazwać, wtedy NVMe jest dla samego posiadania NVMe).

Racja - CUDA działa cuda(hehe), nie tylko w filmach, do tego nie ma co porównywać Quadro rtx 3000, która jest kartą do stacji roboczych do konsumenckich kart jak najtańsze gtx1650 czy inne... Wtedy aż takiej różnicy nie będzie, ale jakaś na pewno Red_icon_smile swoją drogą w swoim komputerze też mam karte z CUDĄ Red_icon_smile

Też dużo zależy od tego jakie filmy się chce eksportować.

eksport filmu nie, ale jak już chcesz robić stabilizacje i inne cuda, to liczy się czas przekopywanie tych giga z dysku do ramu proca i nazad, i tak w koło macieja.....
a jednak PCIe dużo szybsza magistralą jest od SATA.... wiadomo pięć minut nie zbawi, ale jak sobie dobrze przygotujesz cały projekt czyli masz sporo filmów itd.... i raz zapodasz to jednak jest różnica czy skończy w poniedziałek czy w piątek  Red_icon_tongue2

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-09-17, 12:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#8
RE: Komputer do domu
No to zdecydowanie, a dokładnie tutaj nie wiadomo o jakie filmy chodzi, bo jeśli jakaś czołóweczka, potem 30sek jednego filmu, jakieś przejście do 30 sek drugiego filmu i tak kilka pod rząd to NVMe nie zrobi żadnej różnicy, a kilka stów w kieszeni zostanie
2020-09-17, 12:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#9
RE: Komputer do domu
Kamool dzięki, ale musi to być przenośne.

Co do filmów, to takie jak mam kilka na kanale, czyli nic specjalnego. Nie na cudnych przejść, dodatków, bo to głównie dla mnie a nie zarobkowo.

przykład: https://www.youtube.com/watch?v=scaIvaC0aqI
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2020-09-18, 07:38 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->