RN19 / Porady przed kupnem :)
Autor Wiadomość
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#1
RN19 / Porady przed kupnem :)
Siema siema siema, w cholere czasu mnie tu nie było Panowie ze względu na to ze zmieniłem sprzęcik na zx10r 2gen, ale też z braku czasu. Okazała się za krótka jak dla mnie po czasie, i te cholernie wysoko podnozki, chciałem zakupić generacje 3 2008+ już słyszałem fajna maszynka i mało awaryjna praktycznie nic się nie dzieje Red_icon_smile Ale postanowiłem że wracam do Yamaszki, planuje zakup rn19, powiedzcie mi jak to jest z tym gumowaniem? Panewki lecą jak szalone, te wały korby i tak dalej bo nie chciałbym kupić, a zaraz kupywac nowy pięć za 5patykowRed_icon_smile Ogólnie chodzi mi, czy faktycznie jest takim awaryjnym sprzętem i lepiej wrócić do rn12Red_icon_smile Pozdro wariaty! Red_icon_smile Red_icon_cheesygrin  Red_icon_kill
2020-06-14, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
#2
RN19 / Porady przed kupnem :)
To chyba dobrze, że zmieniłeś na lepszy model? Mamy tu kilku specjalistów jeśli chodzi o naprawy. Będzie dobrze Red_icon_smile

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
2020-06-14, 10:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#3
RE: RN19 / Porady przed kupnem :)
Sprawa nie polega na tym że kupujesz moto .. latasz na gumie i panewka jebnie ... to są bzdury i legendy miejskie ..
Pierwsza sprawa to kupujesz MOTO UŻYWANE !!! Ciul wie co z nim było, co było lane i co ile i jak było katowane i ile razy leżało na boku .. RN12 i RN19 znam motocykle które mają po 90.000 KM !!! A nadal latają jak złoto ..
Jeśli kupujesz RN19 które ma kufa mać 13 LAT !! Ciul wie jaki przebieg, ciul wie jak i co i gdzie i kiedy .. a chcesz mieć motocykl na 2 - 3 lata i upalać ... to piec jeb na stół, nowe panewy, rotory pompy oleju, rewizja czy koło magnesowe jest poprawione, sprawdzenie łańcuszka pompy oleju i rozrządu - zworki .. przy okazji stan sprzęgła ..
1000 robota, około 2000 zł części może mniej może nieco więcej oczywista zależy co i jak .. i masz piec JAK NOWY !
Za 5000 zł + 1000 zł przekładka to masz rosyjską ruletkę ... zakładające że piec kompletny a nie tylko sam słupek i 10 godzin roboty z samym przekładaniem wszystkiego Red_icon_sad ..
2020-06-15, 09:31 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#4
RE: RN19 / Porady przed kupnem :)
Dziękuję A.S O taką odpowiedź mi chodziło! Za 3tyg wracam do Polski i rozglądam się za rn19, mam upatrzone już dwie, niestety z komisu ponieważ muszę zostawić swój w rozliczeniu a nie wiadomo ile sprzedaz potrwa, niby oryginał i tak dalej bialo czerwone malowanie, 20tys zł. Niestety kondom bez wydechów typu akra czy yoshimura ale to z czasem wszystko się zrobi Red_icon_smile
Podeślę link:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-yzf...D80uV.html

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-yzf...D6ngi.html

Dopłacam z jakieś 5tys, i myślę że mogę mieć a dalej będę myślał, oby tylko nie były to typowe ulepy Red_icon_smile
2020-06-15, 09:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#5
RE: RN19 / Porady przed kupnem :)
Jakoś mi ta druga bardziej leży .. ale to ze zdjęć to inni ocenią ..
W obu olej jak Matka Ziemia .. Red_icon_wink ... Sprawdź pod kątem kosza - czy wibruje całe moto jak puścisz klamę czy słychać łożysko jak wciśniesz sprzęgło i trzymasz .... ma chodzić równo i nie falować na ori wydechach .. Linki EXUP czy nie pourywane już bo to drogie .. ważne że OBIE z europy to już moc będzie OK ( no chyba że France Red_icon_sad ) ale tej idzie relatywnie tanio ECU ogarnąć ...
2020-06-15, 09:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
paciorek Offline
Młody
**




Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#6
RE: RN19 / Porady przed kupnem :)
Dziękuję! Będę się odzywać jak już sprawdzę wszystko i maszyna będzie obok Red_icon_smile Pozdrawiam!
2020-06-15, 09:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->