Do ludzi z Wawy , wlasnie ogladalem przed chwila tvn turbo uwaga pirat , szczapili kolesia na kawasaki zx 1000 chyba to byl i jak zawsze wyskoczyl pajac z urządzonkiem do pomiaru decybeli , koles mial 96 db na 96 dopuszczalnych , przy 6 tys mial 112 db i oczywiscie zajeb.... mu dowod pacan i 2 stowki wpakowal mandatu(co lepsze zabronil dalszej kontynuacji jazdy - koles i tak widac mial wyjeb... bo podszedl do moto odpalil i jak kask zakladal zatrzymali kadr . Czy tak u was powaznie w tej Wawie trzepia takie rzeczy czy to tylko świruje ten ciec do tv z tymi decybelomierzami , czy urządzeniem do badania przejrzystosci szyb ? U nas szczerze we wrocku nie czepiaja sie o nic , ciemne szyby mam w kazdym aucie od 12 lat i nikt sie nigdy nie przyczepil , wydech w moto acrapovic napiepsza az milo

i nikogo to nie interesi a pare rutynowych kontroli mialem

stad pytanie jak tam u was to wyglada - ewentualnie w innych miastach dla porównania
Czepiają się czasami, zależy od policjanta. Jeden mi się przyczepił do pomarańczowych kierunków, ale zamknąlem mu morde wskazujac na homologację. A drugi sprawdził dowód i nie oglądał nawet moto.
Różnie to bywa, ale nie sa tacy jak w TV,bo tam się musza pokazac.
Zresztą badanie powinno odbywać się w komorze bądź specjalnym miejscu. A nie w szumie i hałasie ulicy. Te badanie moze sobie w dupe wsadzic, niestety pan i władca kretyn i tępy "milicjant" może wszystko.
Pozdro
Ja miałem kilka kontroli jak byłem na moto i nie sprawdzali db, ale zawsze miałem seryjne wydechy.
Czyli nie budziłes podejrzeń

czekac Panowie jak zabronia miec ciemna szybke w motorze , w sumie nie wiem czemu debile sie o to nie czepiaja skoro to przednia szyba he he
Ponoć jak ma się przyciemnianą szybkę w kasku to się czasem czepiają. Ja na szybce przyciemnianej mam nawet napisane, że nie jest przeznaczona do jazdy nocą i fakt jak nie ma latarni to nic nie widać i jadę na pamięć hehe, ale spojrzenia kierowców aut jak się patrzą na lustrzaną szybkę w nocy jest powalający.
Ja mam zamontowany bixenon w RN09 i w lustrzanej szybce daje rade nocą ;p U nas czepiają się tylko opon jak są delikatnie wytarte i ewentualnie brak lusterek

Ale na prowincji gdzie mieszkam jest inaczej.
W zeszłym roku było sporo kontroli w Wawie mojemu bratu zabrali, jechał B-kingiem na Tbr-ach i kilka znajomych tez mieli kontrole
Takie kontrole przeprowadza tylko specjalna jednostka ochrony środowiska i ekologii (w policji) poruszają się zawsze busami w zwykłych osobówkach oznakowanych czy nie nie mają takich zabawek zresztą nie są do tego powołani.
A jak was dorwie taka psiarnia to zawsze wszystko przetrzepie czy to będzie skuter moto auto bus czy tir nawet autobus maja sprzęt taki sam jak inspekcja po za wagami jeżeli dobrze pamiętam.
I z nimi nie ma przeproś czepiają się wszystkiego i wszystkich muszą być odpowiednie wyniki tak samo jak w drogówcew a im więcej mandatów tym lepiej.
w wawie podczas sezonu byly juz wytyczone dni czwartek piatek niedziela w ktore jezdzili karawana i mierzyli decybele, 3 znajomym lykneli dowod za zbyt wysoki pomiar ;/ pod mcdonaldem w centrum sie zawsze ustawialismy to jak raz zrobili oblawe z 4 stron to nie bylo jak uciec i kazdego po kolei lapali i mierzyli ... wkoncu po 3 godzinach stania przyszedl i powiedzial "Panowie meska umowa, przez 15 minut was nie lapiemy, jedzcie do domu" I wszyscy dzida

Masakra sie robi...
a powiedzcie mi jak to jest z oponami z toru? brzegi mają zjechane ale środek jak nówka, do tego też mogą się czepiać?
Sliki dowód leci.A co do opon jeżeli są nie równo zjechane też dowodzik poleci bo powie ci że opony są nierównomiernie zużyte ze względu na zły stan motocykla (zawieszenia) i tyle a polemizować sobie możesz przed sądem nie przyjmując mandatu!
Tyle w temacie pies jest panem na drodze i za nim stoi prawo a na tobie spoczywa obowiazek udowodnienia że się "mylił"
Ogólnie slicki na miasto to nie najlepszy pomysł...
No raczej ale nawet na trasy to mi jakoś się nie widzi pomijając ewentualne problemy ze służbami
(2011-12-28, 05:49 PM)YZF R1 napisał(a): [ -> ]Sliki dowód leci.A co do opon jeżeli są nie równo zjechane też dowodzik poleci bo powie ci że opony są nierównomiernie zużyte ze względu na zły stan motocykla (zawieszenia) i tyle a polemizować sobie możesz przed sądem nie przyjmując mandatu!
Tyle w temacie pies jest panem na drodze i za nim stoi prawo a na tobie spoczywa obowiazek udowodnienia że się "mylił"
Kolega bardzo dobrze i rzeczowo gada, żeby nie to że próbuje odpocząć od alko to bym mu polał =)
(2011-12-28, 05:49 PM)YZF R1 napisał(a): [ -> ]Sliki dowód leci.A co do opon jeżeli są nie równo zjechane też dowodzik poleci bo powie ci że opony są nierównomiernie zużyte ze względu na zły stan motocykla (zawieszenia) i tyle a polemizować sobie możesz przed sądem nie przyjmując mandatu!
Tyle w temacie pies jest panem na drodze i za nim stoi prawo a na tobie spoczywa obowiazek udowodnienia że się "mylił"
Kolega bardzo dobrze i rzeczowo gada, żeby nie to że próbuje odpocząć od alko to bym mu polał =)
Hehehehehehe a ja tam jeszcze sobie używam % i jest pięknie

Zdrówko panowie pod ten nowy tańszy sezon i lepsiejszy w nowe drogi

mnie jeszcze z dB nie trzepali (ale zatrzymywali dla rutyny kilka razy)...
w sumie można powiedzieć, że się nie ma dowodu rejestracyjnego przy sobie... są za to jakieś punkty?
za brak dowodu nie ma punktów bemisz dostajesz 50zl za brak dokumentow gorzej jak nie masz ubezpieczenia przy sobie wtedy albo szybko ktos dowiezie albo laweta
czesc. mam pytanko czy moze wiecie gdzie mozna dokupic db kilery do leo vince sbk? moze jakies namiary bo mam bez i w razie kontroli z zadupka bym wyjal i zmontowal

pzdr
Artur
A jakie masz leo vince sbk ?