Yamaha R1 Forum PL

Pełna wersja: Kamerka sportowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Mario to jak coś nakręcisz to pokaż, jeśli można prosić.
Jutro w robocie wrzuce na YT bo mam za slabego neta w domu Red_icon_wink
a to jest ori czy fake?
http://olx.pl/oferta/kamerka-sportowa-sj...2;promoted

chociaz z drugiej strony jest juz sj5000Red_icon_smile
Warto zainwestować w sj5000+ Red_icon_wink miałem ostatnio w rękach i śmiało mogę powiedzieć że daje rady , hd /60 fps , wszystko śmiga sprawnie nie przycina ładnie wykonana napewno nie przeplacal bym za go pro 3 Black
Sony Panie Sony !
Sam przymierzam się do zakupu SJ4000, aby zobaczyć, czy mi się spodoba i czy będę tego używał. Wydać ponad 1400zł za kamerkę, która okaże się niepotrzebna, to nie ma sensu. Tak za 300zł można spróbować i jak się zabawa w filmowanie spodoba, to kupić GoPro Red_icon_cheesygrin
Ja kupiłem najwyższy model SJCAM, czyli SJ5000+. Ten model już nagrywa w 1080p 60fps/720p 120fps gdzie SJ4000 tylko w 1080p 30fps. Zobaczymy jak będzie kręcić na motocyklu, przetestuję ją jeszcze jako wideorejestrator.

Za kamerkę w której jest masa przylepek, uchwytów itp., dodatkową baterię z ładowarką, uchwyt do samochodu dałem bodajże niecałe 950 zł, więc oferta też dość ciekawa.

Czekam tylko na cieplejsze dni i postaram się coś ciekawego nakręcić.
Rok temu zastanawiałem się nad kupnem GoPro, przejrzałem masę porównań filmików itp... Na YT jest wszystko pokompresowane, więc nie do końca prawdziwe te filmiki. Uważam jednak, że GoPro jest zdecydowanie przereklamowane i nie warte swojej ceny. Ja kupiłem Sony Action cam HDR-AS15 za 700 zł, do tego komplet akcesoriów za 100 i szczerze polecam. GoPro w tym przypadku nagrywa gorzej.
Co do SJ4000, kumpel ma i jak wstawiał filmiki na YT to szczerze powiem lipa. Głównie była to noc i słabe oświetlenie, i chyba tutaj sobie ona nie radzi. Przy normalnym dziennym świetle jest ok.
https://www.youtube.com/watch?v=vO-o0OLKr2g

Kolegi film ten nocny. Słabo jak na moje.
Najlepsza tania kamerka na moto to GoPro Hero 2014 - można dostać za 600 PLN Red_icon_smile Sam zastanawiałem się między nią, a SJ4000 i doszedłem do dwóch wniosków - w SJ4000 obraz strasznie się trzęsie, co na motocyklu jest niedopuszczalne. Wada nr. 2- jeśli jedziesz pod słońce(obczajcie sobie na YT np. rowerowe) to kompletnie sobie z tym nie radzi - wyobraź sobie że jedziesz po pięknej drodze, jest zielono, świeci słońce - patrzysz na nagranie, a tam widać tylko słońce, a kamerka "przyciemniła" całą reszte kadru i wyszło G. Jakbym miał wybierać kamerę na wakacje to SJ4000, ale w innym wypadku GoPro wygrywa w każdym calu. Poza tym SJ4000 nagrywa na baterii 1h, a hero 2014 3h 26min - jest malutka różnica.

W temacie porównań na YT - Gopro może na niektórych filmach wypadać gorzej, bo zachowuje więcej detali - optyka jest na tyle dobra, że nie trzeba go sztucznie wyostrzać i bajerować, w efekcie jak materiał poleci na YT to może wyglądać gorzej. Jedyne prawdziwe porównanie można mieć na oryginalnych plikach z kamer, w innym wypadku takie testy trzeba traktować z przymróżeniem oczętów.

https://www.youtube.com/watch?v=YegFb2sQlQ0&t=63

W temacie jest jeszcze gopro 3 black - na pewno najlepszy wybór z wymienionych, ale czy opłacalny... jest to kamerka jeszcze starej większej obudowie, a za 600 PLN więcej jest nowiutka gopro hero 4 silver - mniejsza, z lepszą jakością obrazu, LCD, gwarancją...
Mariocfc kupił miał wrzocic filmik ale cos zapomniał chyba tylko z tego co pamietam to chyba trfił podróbke ale tez daje rade. Ja tez na dniach kupuje sj4000 za ok 300pln nie bede nawet sie zastanawiał.

A wiecie jak sie żal robi jak gopro za ostatnie 1800pln ulegnie zniszczeniu Red_icon_smile
Każdy wybierze co mu pasuje, ale polecam przed kupnem spojrzeć na porównanie Techmoana(przewińcie na 26:37, ale powinno wystartować od tego momentu)

http://youtu.be/EASnXTyRYE8?t=26m37s
Mój braciak ma sj400 i przy drgania jak on ma zainstalowana na rowerze jest lipa. Moja Gopro wypada Dużo lepiej przy wstrząsach innych porównań jeszcze nie mam.
ja porównywałem gopro hero 2014 a jej cena nie jest kosmiczna
stk na twoim przykładzie jest widoczna różnica kadrów pomiędzy kamerkami przy gopro jest szerszy kąt widzenia a im szerszy kąt widzenia tym większy spadek jakości ob razu.
Co do jakości filmu nagrywanego nocą to podaj link do mojego filmiku pokazującego jak gopro3 silver nagrywa w zależności od oświetlenia podczas jazdy.
Na filmie jest po kolei pokazane gdy brak oświetlenia, przy słabym i dobrym oświetleniu. Jeśli komuś wystarczy jakość silvera 3+ to myślę że przy black powinien być usatysfakcjonowany. Jakby ktoś chciał obejrzeć filmik podczas dziennego nagrywania to mogę później wrzucić.

https://www.youtube.com/watch?v=k2FGa_hB...k6oFcpQ72Q

filmik pod względem jakości został okrojony z 15000kb/s do 5000kb/s pod YT
MAcie filmy z Sony HDR-AS15 w pełnej jakości bez kompresji youtube. Nie pamiętam nawet co na nich było więc nie przyjmuje komentarzy co do treści, materiały w celach edukacyjnych Red_icon_wink

Tu jakaś mała parada ślubna w dzień
https://drive.google.com/file/d/0B-geFr9...sp=sharing

a tutaj coś z nocy.
https://drive.google.com/file/d/0B-geFr9...sp=sharing
gdybym nie robił w mediach mediów to bym SOny nie polecał, ale róbcie co chcecie.
Połączyłem z istniejącym wątkiem, bo znów temat się rozwinął na inne modele.

Wracając do tematu. Lepiej chyba kupić SJ i się pobawić, a jak się spodoba to kupić za jakiś czas drugą już lepszej jakości i nagrywać filmiki z dwóch, różnych ujęć.
Mój brat kupił sobie nowsza SJ6000 wifi.Nagrywa naprawdę fajnie ma full różnych uchwytów.Jedyna wada jaka jest to słaba bateria.Dał za całość za aledrogo 460 zł z przesyłką
Sj6000 to chińska podróba SJcam.
Nie ma jej w ofercie producenta:
http://www.sjcam.com/en/3-cameras
Jednak podobno wyszła chińczykom całkiem dobrze i potrafi nagrywać lepiej niż sj4000.

P.S.
Do czego to doszło, że chińczyk podrabia chińczyka Red_icon_cheesygrin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12