Kancelaria Prawna- uzyskanie należnego odszkodowania
Autor Wiadomość
mateusz7 Offline
Młody
**

Radom
zx10r/ r1 rn01

Liczba postów: 36
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 2
#5
RE: Kancelaria Prawna- uzyskanie należnego odszkodowania
(2018-03-19, 09:50 AM)żaba napisał(a): Mam takie pytanko ,czy spotkaliście się z przypadkami ,że w sytuacji gdy motocyklista ma wykupione prywatne ubezpieczenie na życie , w tej polisie jest opcja wypłaty odszkodowania w razie śmierci w wypadku komunikacyjnym ,firmy nie płaciły odszkodowania ,zwalając wine na nie żyjącego już człowieka ?
Słyszałem o takich przypadkach ,sam mam wykupioną taką polisę ,nie chciałbym płacić tej niemałej sumy na darmo bo i tak mnie w tym przypadku już nie mnie a żonę np. ktoś oszuka Red_icon_wink

Generalnie, jeżeli chodzi o ubezpieczenia dobrowolne wszystko zależy od warunków na jakich zostało zawarte. W takich sytuacjach trzeba dokładnie przejrzeć OWU ze szczególnym zwróceniem uwagi na wyłączenia odpowiedzialności. Ubezpieczyciel ma obowiązek wskazać w takim przypadku konkretną podstawę ( pkt w OWU ) odmowy wypłaty świadczenia.
 Każda sprawa jest inna i żebyśmy mogli udzielić precyzyjnej odpowiedzi, musielibyśmy znać akta konkretnej sprawy( jeżeli taka sytuacja by miała miejsce ) lub warunki umowy( żeby móc sprawdzić, czy w przypadku śmierci motocyklisty, w którym był wyłącznym sprawcą, będą podstawy do wypłaty, czy może wystąpić wyłączenie w tej sytuacji). 
Inaczej sytuacja przedstawia się z ubezpieczeniami obowiązkowymi, w których odpowiedzialność ustalana jest w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego.
2018-03-19, 02:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
RE: Kancelaria Prawna- uzyskanie należnego odszkodowania - mateusz7 - 2018-03-19, 02:42 PM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->