Nowa zabawka RN39
Autor Wiadomość
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#41
RE: Nowa zabawka RN39 2016
Zaczynam się w końcu z nią dogadywać, do tego co było na kawie jeszcze wiele brakuje ale nie jest źle. Kolejne pokonane kilometry powinny dać mi trochę pewności. Motocykl jest wyższy od dychy, mniej cierpią moje kolana w trasie. Z manetką już trochę się oswoiłem ale zdarza się czasem szarpnąć w najmniej oczekiwanym momencie Red_icon_smile Trochę mnie denerwuje dosyć mocne hamowanie silnikiem i kolejnym etapem będzie właśnie oswajanie się z tym w zakrętach. W porównaniu do ZX10r jest o wiele mocniejsze, ale myślę że jest to do opanowania. Co do prowadzenia to wydaje się być lekka i zwinna, łatwo wykonuje wszystkie manewry. Super sprawą jest świetnie działający quickshifter -to jest mega sprawa i już nie wyobrażam sobie motocykla bez tego dodatku.


Załączone pliki Obrazki
           
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-04-08, 08:58 AM przez gizu.)
2018-04-08, 08:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#42
RE: Nowa zabawka RN39
Bardzo ładny motocykl i z checią bym porównał do mojego dzika. Wizualnie świetnie, ogromna ciekawość prowadzenia i reakcji na moje polecenia Red_icon_smile Oby Ci sie sprawowała i nie robiła problemów serwisowych . Jest juz Twoja sztuka po akcji serwisowej ogłoszonej przez yamahe w kwestii skrzyni biegów ?
2018-04-08, 09:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#43
RE: Nowa zabawka RN39
(2018-04-08, 09:32 AM)bart napisał(a): Bardzo ładny motocykl i z checią bym porównał do mojego dzika. Wizualnie świetnie, ogromna ciekawość prowadzenia i reakcji na moje polecenia Red_icon_smile Oby Ci sie sprawowała i nie robiła problemów serwisowych . Jest juz Twoja sztuka po akcji serwisowej ogłoszonej przez yamahe w kwestii skrzyni biegów ?
Dzięki bart Red_icon_wink
Akcja serwisowa o której piszesz dotyczy motocykli z 2015 roku. Moja to 2016 i rzekomo skrzynia jest poprawiona.
2018-04-08, 09:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#44
Nowa zabawka RN39
Faaajne moto... Nie to co mój klocek.


"Prawym nadgarstkiem regulujesz poziom frajdy z jeżdżenia."
Donny Greene
2018-04-13, 07:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#45
RE: Nowa zabawka RN39
Klasa pozazdrościć tak pięknego sprzętu Red_icon_smile niech służy i nawija dużo dużo kilometrów
2018-04-19, 03:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#46
RE: Nowa zabawka RN39
Gizu piszesz że rn32 jest cytuje "o wiele mocniejsze" od dychy. Masz jakieś bezpośrednie porównanie? Latasz teraz w grupie z kimś na 5 generacji zx10r? Pytam bo ja jeżdżę obecnie zx10r 2015 i kolega na rn32 kompletnie mi nie odjeżdża. Na 3 i 4 biegu idą identycznie. Dopiero na 6tce i z prędkości powyżej 200 min idzie lepiej. Ale to 2/3 długości motocykla na odcinku min 2 kilometrów. Dlatego pytam bo ja nie widzę tej ogromnej różnicy a na subiektywnych odczuciach nie raz się przwiozlem.
2018-04-19, 08:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#47
RE: Nowa zabawka RN39
ZX-10 na bank nie oddaje mocy tak jak BigBang .. to zupełnie inna bajka ..
RN39 Giza jest po modach więc pewnie coś tam ma lekko zmienione ..
Prawidłowo chodzący BB nieważne na jakim biegu i choćby od 4000 obr. jak mu drgniesz manetką to jak pierdolnie do przodu to posrać się idzie Red_icon_tongue .. Mój teraz po tym remoncie to abstrakcja jakaś .. Przedtem jak na 5-tym biegu odkręciłem to jednak chwilę zabuczał zanim wyrwał do przodu od powiedzmy 6 czy 7 tysięcy .. teraz mam 4 tysie odkręcę gaz na 15% ( odczyty a AutoTuna ) a on tylko zadudni, zawibruje jak traktor i natychmiast jak wystrzeli to mi łokcie prostuje .. masakra :/ ...
W zeszłym sezonie, pod koniec tak mi się świetnie jeździło .. takie czasy robiłem że sam nie wierzyłem .. a teraz już wiem dlaczego :/ .. silnik zdychał, mocy było coraz mniej więc spokojnie mogłem gaz odwijać bo moto było potulne jak baranek .. teraz znowu jest jakiś sqrwysyński grzechotnik który tylko czeka żeby mnie pozamiatać :/ ..
2018-04-19, 09:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#48
RE: Nowa zabawka RN39
To teraz powiedz Asior czy RN zamienisz innym .... bardziejszym motocyklem..... bamitahara  Red_icon_thinking
2018-04-19, 09:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#49
RE: Nowa zabawka RN39
(2018-04-13, 07:33 PM)GoProR1 napisał(a): Faaajne moto... Nie to co mój klocek.

Czego płaczesz!!? 
Gargamel jest zadowolony...  a twój nie klocek ino autostradowy  i nie rycz tera.. Red_icon_cheesygrin
2018-04-19, 09:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#50
RE: Nowa zabawka RN39
(2018-04-19, 08:09 PM)ryba napisał(a): Gizu piszesz że rn32 jest cytuje "o wiele mocniejsze" od dychy. Masz jakieś bezpośrednie porównanie? Latasz teraz w grupie z kimś na 5 generacji zx10r? Pytam bo ja jeżdżę obecnie zx10r 2015 i kolega na rn32 kompletnie mi nie odjeżdża. Na 3 i 4 biegu idą identycznie. Dopiero na 6tce i z prędkości powyżej 200 min idzie lepiej. Ale to 2/3 długości motocykla na odcinku min 2 kilometrów. Dlatego pytam bo ja nie widzę tej ogromnej różnicy a na subiektywnych odczuciach nie raz się przwiozlem.
Powiem Ci że w grupie są różne motocykle i jest też dycha genV, ale nie próbowaliśmy się jeszcze.
To moje odczucie, w poprzednim roku jeździłem cały sezon Kawa gen IV i w porównaniu do R1 ona jest potulna jak baranek. A dołu to wogóle nie ma Red_icon_cheesygrin Ten motocykl, który mam ma tak absurdalnie dużo mocy na dole że aż się tego boje i mówię poważnie.
(2018-04-19, 09:13 PM)A.S. napisał(a): ZX-10 na bank nie oddaje mocy tak jak BigBang .. to zupełnie inna bajka ..
RN39 Giza jest po modach więc pewnie coś tam ma lekko zmienione ..
Prawidłowo chodzący BB nieważne na jakim biegu i choćby od 4000 obr. jak mu drgniesz manetką to jak pierdolnie do przodu to posrać się idzie Red_icon_tongue .. Mój teraz po tym remoncie to abstrakcja jakaś .. Przedtem jak na 5-tym biegu odkręciłem to jednak chwilę zabuczał zanim wyrwał do przodu od powiedzmy 6 czy 7 tysięcy .. teraz mam 4 tysie odkręcę gaz na 15% ( odczyty a AutoTuna ) a on tylko zadudni, zawibruje jak traktor i natychmiast jak wystrzeli to mi łokcie prostuje .. masakra :/ ...
W zeszłym sezonie, pod koniec tak mi się świetnie jeździło .. takie czasy robiłem że sam nie wierzyłem .. a teraz już wiem dlaczego :/ .. silnik zdychał, mocy było coraz mniej więc spokojnie mogłem gaz odwijać bo moto było potulne jak baranek .. teraz znowu jest jakiś sqrwysyński grzechotnik który tylko czeka żeby mnie pozamiatać :/ ..
A.S własnie miałem do Ciebie napisać jak Ty to ogarniasz bo ja narazie nie potrafię. Najgorsze są wolne winkle wystarczy tylko drgnąć manetka, a motocykl dostaje takiego kopa że masakra. Na trzecim biegu koło idzie do góry i gdyby nie systemy to tym wogóle nie dałoby się jeździć. Ale nie pękam, mam to co chciałem Red_icon_cheesygrin Jest dokładnie tak jak opisujesz szósty bieg i tak około 4 tyś obrotów, odkręcasz a ta franca zbiera się tak ze łokcie prostuje. Dzisiaj wrzuciłem najsłabszą mapę i chyba tak będę jeździł w trasę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-04-19, 09:58 PM przez gizu.)
2018-04-19, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#51
RE: Nowa zabawka RN39
Co do map chyba nie ma realnego sensu spuszczac sie nad nimi i o ile nie jezdzisz po sniegu ani w ulewe tylko w normalna pogode, typowo motocyklową to mozna jezdzic na kazdym trybie. Sam smigam w trybie slick caly sezon i jakos nie ma tragedii, duze oczy mozna dostac juz na trybie sport a jeszcze jest race i slick ... tak wiec glowa na karku i rozsadek a kazdy tryb jest spoko. Pamietaj, ze to ty decydujesz jak krecisz manetką i chyba nie musisz ze strachu zmieniac trybu Red_icon_smile
2018-04-19, 10:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#52
RE: Nowa zabawka RN39
(2018-04-19, 10:12 PM)bart napisał(a): Co do map chyba nie ma realnego sensu spuszczac sie nad nimi i o ile nie jezdzisz po sniegu ani w ulewe tylko w normalna pogode, typowo motocyklową to mozna jezdzic na kazdym trybie. Sam smigam w trybie slick caly sezon i jakos nie ma tragedii, duze oczy mozna dostac juz na trybie sport a jeszcze jest race i slick ... tak wiec glowa na karku i rozsadek a kazdy tryb jest spoko. Pamietaj, ze to ty decydujesz jak krecisz manetką i chyba nie musisz ze strachu zmieniac trybu Red_icon_smile
Bart przyjedź na zlot - dam Ci się przejechać to zrozumiesz o co chodzi Red_icon_smile Silnik BB ma zupełnie inną charakterystykę pracy jak zwykła rzędówka, każdy, minimalny ruch manetki powoduje natychmiastowa reakcje. Dodatkowo duża moc tylko to potęguje i w tym jest problem. Potrzeba kilometrów by się do tego przyzwyczaić.
2018-04-19, 10:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#53
RE: Nowa zabawka RN39
Ok , fakt nie jechalem nigdy BB wiec biore pod uwage, ze moze byc cos niespotykanego i moge nie miec swiadomosci tego jak to jest Red_icon_smile Na luzie Red_icon_smile
2018-04-19, 10:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#54
RE: Nowa zabawka RN39
bart ... ale na prawdę nie ma co S1000RR porównywać z BB .. Już o tym na fejsie piszę to się śmieją najgłośniej ci co NIGDY nie siedzieli na dobrze wystrojonym BigBangu i im się wydaje że ja pierdolę głupoty bo mają 200 kuni w bejcy ... TYLKO >> gdzie je mają ?? Pod 10.000 obr, dostają cugu jak MIG na dopalaczach !!  A ja tłumaczę i staram się wyjaśnić że JA MAM TAKIE PIERDOLNIĘCIE od niemal wolnych obrotów na dowolnym biegu jak TYLKO MINIMALNIE ruszam gazem !!!! Na wysokich obrotach tam gdzie zwykły R4 zaczyna rwać to BB jest płynny i spokojny .. tak jak pisze Gizu .. szybkie winkle powyżej 10.00 obr. nie stanowią problemu ale wszystko poniżej to pieprzony KOSZMAR !!!! Moto szarpie jak dziki zwierz .. każdy ruch gazem >> a szczególnie kiedy zamkniesz manetkę i chcesz otworzyć przepustnicę na 0.5 mm chociaż >> powoduje wyprostowanie lag do końca :/ ... To nie tyle jest wqrwiające co masakrycznie niebezpieczne :/ ...
Przeprogramowałem pracę przepustnicy na tak że ja odkręcam 5% to otwiera się na 0,5% ... jak otwieram 10% a ona otwiera się na 1,1% .. i co mi z tego .. ujj wielki jak szelki .. szarpie, wierzga, wyrywa do przodu aż w kominy wali jak z armaty .. póki co, dupa blada ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-04-19, 10:33 PM przez A.S..)
2018-04-19, 10:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#55
RE: Nowa zabawka RN39
A.S jak by to nasz Karol maneta napisała, nie moc ino niutki niutki,
a tak na marginesie, to BB tak naprawdę bardzo mocno liniowo oddaje moment, i mniej przez to zjada opony, dla tego wszystkie teamy w MGp latają obecnie na BB, paradoks taki że moment w obrocie wału jest bardzo mocno nie liniowy  Red_icon_tongue2 ale na kole to już inaczej wygląda, tyle tylko że krzywa przebiegu mocy przez to liniowe oddawanie momentu mocno zasuwa w kosmos Red_icon_banana
2018-04-19, 11:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#56
RE: Nowa zabawka RN39
Tak czy inaczej .. ciężko jest .. ciężko :/ ....
2018-04-20, 02:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pestek Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 138
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
#57
RE: Nowa zabawka RN39
a juz myślałem że tylko ja taki problem mam w wolnych winklach i ze jestem taka c...a ze sie nie nadaje na tego potwora Red_icon_cheesygrin
2018-04-20, 07:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
#58
Nowa zabawka RN39
Big bang the best. Naprawdę fajny silnik, który daje wiele przyjemności jak v-ka pomimo, że nim nie jest. Jak dla mnie typowe rzedowki odpadają. Zakochałem się Red_icon_wink

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
2018-04-20, 07:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#59
RE: Nowa zabawka RN39
Az na prawde chcialbym to poczuc i miec porownanie jak to jest porownac BB do moich dotychczasowych rzedówek bo tylko z takimi mialem do czynienia Red_icon_smile
2018-04-20, 08:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#60
RE: Nowa zabawka RN39
Takie tam z wczorajszej traski Red_icon_wink


Załączone pliki Obrazki
   
2018-04-29, 07:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->