[technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Autor Wiadomość
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#21
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
AS takich i innych rajderów co roku przychodzi a część odchodzi. Kryzys wieku średniego i dziadki wariują Red_icon_smile w takim wieku to sobie można ego podbić na sezon, dwa. Potem zapał mija bo poważne ściganie to nie w tym wieku.
2017-12-12, 03:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#22
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Ło qrwa ... aleś mi dojeboł Red_icon_tongue .. u mnie akurat 40 w przyszłym roku .. heheheh ... Spoko Red_icon_smile !!!!
2017-12-12, 07:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#23
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Noo..aleś Prezesowi dowalił , bo ja to jeszcze młody  jezdem ..  Red_icon_cheesygrin  Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin
2017-12-12, 09:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pajak72 Offline
Konkretny
****

Kamień Pom Zach-Pom.
R1M

Liczba postów: 881
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#24
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
To w takim razie mnie tez dopadł kryzys ??
Yamaha R1M+Nolan+Dainese Yamaha JL+Alpinestars GPPRO+FLM3.0
https://www.youtube.com/watch?v=Cm5Hw96uxIA
https://www.youtube.com/watch?v=Yk4WK0fK6tA&ab
2017-12-12, 10:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#25
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Nooo..  Red_icon_angrydbl
2017-12-12, 10:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#26
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Coś tak czułem, że jest nie tak hehehehe Może jeszcze nie 40, ale już 36 na karku jest. Czyli też się zaliczam do grona ludków z kryzysem wieku średniego heheheheh No cóż, jakoś trzeba z tym żyć Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-12-12, 10:43 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#27
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Niestety Kubuś  Red_icon_cheesygrin niestety.. o rety .. Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin
2017-12-12, 10:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#28
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
to ja 40 za rok i miech... i mam mega kryzys, bo RN12 było tera RN22  +  KTM do lasu, a do tego siłka kickboxing,.....
powiem tak z kumplem co ma podobną zajawkę  i razem pracujemy stwierdziliśmy zgodnie że to nie kryzys wieku średniego,
tylko z wiekiem przychodzą piniondze na realizacje swoich starych marzeń i tyle,
więc przestańcie pirdoli... że to jakiś kryzys...!!!!!!!!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-12-12, 11:12 PM przez simon68.)
2017-12-12, 11:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#29
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Szymuś Ty masz racje, a kto ma racje ...stawia w..ke i kolacje.. hahaha
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-12-12, 11:35 PM przez romuald.)
2017-12-12, 11:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#30
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Romcio jasne że stawiam ....
2017-12-13, 12:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kirek Offline
Młody
**




Liczba postów: 18
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#31
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Wszyscy mamy tutaj trochę racji Red_icon_smile . Jest mnóstwo szkół i nikt nie może powiedzieć że jedna jest najlepsza a reszta się myli. Najważniejsze to mieć dobrą i prawidłową bazę którą na wyższym poziomie każdy będzie rozwijał indywidualnie - podstawy wiedzy która da nam pogląd i punkt wyjścia oraz podczas analizy własnych jazd da możliwość dostrzeżenia błędów i pokaże w którą stronę trzeba iść żeby je rozwiązać.
Zwróćcie uwagę np. jak jeżdżą zawodnicy Moto GP. Każdy z nich jeździ inaczej, hamuje w innych punktach,w innych odkręca i nie można tu powiedzieć że któryś z nich jeździ źle Red_icon_wink
Odnośnie tego filmiku onboardowego.... Nie każdy z nas jest w stanie jeździć na takim poziomie i to trzeba otwarcie powiedzieć gdyż na taką jazdę składa się kilka czynników. Między innymi wyłączony strach, bardzo duża pewność siebie jak i również wiedza, doświadczenie oraz pieniądze.
Jak ktoś napisał wcześniej większość z nas boi się o swoje zdrowie i jest to jak najbardziej normalne lecz nie przekroczymy pewnego poziomu dopóki nie zaczniemy ryzykować Red_icon_wink
Motocykl przeznaczony tylko na tor daje komfort psychiczny i troszkę przesuwa linię strachu o szlifa i rozbicie motocykla - To do czego nawiązał Koczis, że wkurzają go rysy na zadupku Red_icon_wink
Przytoczę tutaj przykład mojego kolegi. Pierwszy raz zobaczył tor jak pojechał ze mną do Bydgoszczy na karto. Jeździł bez rękawiczek bo uważał " że lepiej czuje moto" , pozycja to była jakaś abstrakcja i cała masa podstawowych błędów. Jak zaczęliśmy pracować nad tym i sukcesywnie staraliśmy się eliminować błędy zaczęło to wyglądać coraz lepiej ale nie obyło się bez gleby na koniec dnia i obdartych rąk Red_icon_wink.
Następnym razem były już rękawiczki i od początku praca nad poprawą błędów, nauka i jeszcze kilka gleb... Rok później byliśmy z grupą znajomych na Poznaniu i podczas swojej pierwszej wizyty na dużym torze na koniec SD zrobił 1.48 co uważam za bardzo dobry wynik jak się jest pierwszy raz na dużym torze.
Odnośnie odkręcania w zakręcie o czym też była mowa już wcześniej(ten przykładnajlepszy film instruktażowy żeby dobrze opanować podstawy plus coś jeszcze- moim zdaniem) ...
Głównie chodzi tutaj o to żeby odciążyć przednią oponę i zawieszenie przenosząc większość masy na tył a to możemy zrobić dodając gazu i pracując odpowiednio pozycją. Najważniejsze jest to,że jak już zaczniemy odkręcać to musimy to robić ciągle aż do końca zakrętu( odnośnie punktu w jakim trzeba to robić to każdy sam na początku będzie sobie badał - Baza to początek odkręcania za szczytem bądź na jego wysokości gdy widzimy już wyjście z zakrętu). Zamknięcie gazu po tym jak już zaczniemy go dodawać poskutkuje przeniesieniem masy na przód a w połączeniu z dużym złożeniem prawdopodobnie da uślizg przedniego koła i glebę - chyba że jest się Marquezem to nie koniecznie Red_icon_wink
Jest oczywiście jeszcze sporo innych rzeczy aby szybko pokonywać zakręty których tutaj nie wymieniłem.
Pozdro Red_icon_smile
2017-12-13, 12:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#32
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Kirek ..Ty musisz być na Kisielinie w maju, powiedz, że będziesz ... chciałbym z kilku piecy zjeść chleb... możliwe to ..!!!
Nie  mów  tylko , że mieszkasz  w Australii   i wogóle za daleko... !!
2017-12-13, 12:33 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#33
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Jak byliśmy na Jastrzębiu to taki jeden koleś który śmigał na CBR powiedział że ma 60 lat więc luzik Pany Red_icon_smile ja lachę kładę na wiek oby mnie nic nie bolało to będę nawijał na R1 nawet i do 70 jak będę jeszcze potrafił jechać Red_icon_smile jak dla mnie wiek to tylko cyferki

2017-12-13, 12:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#34
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Hmmm ... co ja tu kurna robie?  Red_icon_surprised
Chyba cza sie przepisać na jakieś forum ... dżopera Red_icon_tongue
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-12-13, 05:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#35
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Najważniejsze moim zdaniem jest to, by to nam sprawiało frajde i przyjemność Red_icon_smile ,nikomu innemu ,wtedy bez względu na to jaki robisz czas, zawsze będziesz szczęśliwy Red_icon_wink
Z biegiem czasu dojdzie ambicja i chęć poprawy własnych umiejętności ale dalej robimy to dla siebie ,inaczej to tylko walczymy by komuś dorównać coś udowodnić (przecież nie jesteśmy tacy słabi ) i cała frajda się kończy ,pisze tutaj o nas przeciętnych rajderach koło "40 tki" bo nam już kariera zawodowa nie grozi Red_icon_wink
Nawet robiąc 3 minuty na Poznaniu ,ktoś powie ale cienias ,a dla samego siebie każdy może być Doctorem i co z mnie obchodzi co kto myśli, skoro mi to sprawia frajde to to jest dla mnie najważniejszeRed_icon_wink
Reszta to kwestia ambicji Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-12-13, 07:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#36
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
A miał być wątek o tym jak prawidłowo pokonać zakręt, na co zwracać uwagę, czego unikać itp. Red_icon_sad
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-12-13, 08:14 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#37
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
(2017-12-13, 08:14 PM)Koczis napisał(a): A miał być wątek o tym jak prawidłowo pokonać zakręt, na co zwracać uwagę, czego unikać itp. Red_icon_sad

Jak prawidłowo pokonać zakręt można ująć w jednym zdaniu Red_icon_smile Otóż... Prawidłowo pokonany zakręt to taki po którym motocyklista nie przewróci się lub nie pojedzie w rów... Red_icon_cheesygrin  Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2017-12-13, 08:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kirek Offline
Młody
**




Liczba postów: 18
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#38
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
romuald - Wszystko jest możliwe. Wybieram się w nadchodzącym sezonie do Kisielina ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. Swoją drogą zapraszam do Pszczółek. Mam w planach robić tam eventy weekendowe i jakby byli zainteresowani mogę tutaj również wrzucać info Red_icon_smile
żaba - OCZYWIŚCIE. To o czym piszesz jest ZAWSZE na 1 MIEJSCU. Jazda ma najpierw sprawiać frajdę
i dawać przede wszystkim fun. Coraz więcej osób niestety o tym zapomina i zapędza się w gonitwie za kimś chcąc dorównać a to przeważnie się źle kończy.
misiek84 - pokonywanie zakrętu przy małych prędkościach to powiedzmy że jako tako idzie, natomiast jak trzeba pokonać zakręt na prawdę bardzo szybko to okazuje się,że jest to duży problem Red_icon_tongue Red_icon_tongue

Wracając do techniki jazdy:
Wszystko to co zostało do tej pory napisane nie będzie miało zastosowania jeśli nie będziemy PATRZEĆ WE WŁAŚCIWE MIEJSCE. Wzrok jest absolutnym początkiem do rozpoczęcia pracy nad czymkolwiek. Może to zabrzmi dziwnie ale tak, motocykl prowadzi się wzrokiem i zawsze pojedziemy tam gdzie będziemy patrzeć.
Baza - szukamy najpierw szczytu zakrętu, następnie jak już go znajdziemy kierujemy wzrok na wyjście
z zakrętu. Da nam to lepszy obraz i perspektywę linii przejazdu.
Jeśli chodzi o linię pokonywania zakrętu - Nie ma jednej najlepszej i jedynej prawidłowej. Na wybór linii ma wpływ dużo czynników takich jak np punkt i miejsce hamowanie, prędkość, krzywizna zakrętu, miejsce wejścia w zakręt....  
Następne pojęcie i aspekt bez którego nie da się szybko pokonywać zakrętów to " Przeciwskręt"
Przeciwskręt w największym możliwym skrócie - Jeżeli chcemy jechać w prawo to prawą manetkę trzeba pchnąć do przodu czyli od siebie. Analogicznie jeśli chcemy skręcać w lewo pchamy lewą manetkę do przodu czyli od siebie. Może to nam uratować dup*ko w kryzysowej i podbramkowej sytuacji jeśli będzie wyćwiczony i stanie się nawykiem.
Zacząć pracę nad techniką pokonywanie zakrętu należy od 3 rzeczy:
- Wzrok
- Przeciwskręt
- Nie zamykanie gazu w zakręcie. Baza - jazda przez cały zakręt ze stałym, "zamrożonym"gazem
Później zaczynamy dokładać pozycję Red_icon_smile
2017-12-13, 10:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#39
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
(2017-12-13, 10:56 PM)Kirek napisał(a): Zacząć pracę nad techniką pokonywanie zakrętu należy od 3 rzeczy:
- Wzrok
- Przeciwskręt
- Nie zamykanie gazu w zakręcie. Baza - jazda przez cały zakręt ze stałym, "zamrożonym"gazem
Później zaczynamy dokładać pozycję Red_icon_smile

Czyli jednak nie powinno się wpadać w zakręt z zamkniętą manetą, jak gość z filmu i dodawać go od szczytu.
Jeśli dobrze rozumiem, to jeszcze przed rozpoczęciem skrętu już trzymam otwartą przepustnicę i trzymam w takim położeniu do szczytu. Następnie można zacząć dodawać gazu lub dalej trzymać wcześniej wybrane położenie. Czy tak?
Pytam, bo ja właśnie tak jeżdżę, ale może jednak powinno wpadać się w winkiel bez gazu?
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-12-13, 11:08 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kirek Offline
Młody
**




Liczba postów: 18
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#40
[technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Koczis staram się tu skupić na podstawach. Nie znam gościa z filmiku i nie widziałem jak on jeździ. Z tego co widzę to mogę stwierdzić,że podstawy ma opanowane i sposób w jaki jeździ to już wyższy poziom.
Jak wrócę do domu to przeanalizuje filmik bo obejrzałem go tylko raz.
Nie wiem kto jest na jakim poziomie więc nie chce wdawać sie w szczegóły tylko skupić się na podstawach. Chyba że ktoś będzie chciał to mogę wyjaśnić o ile będę w stanie . Ale wtedy to już konkretne elementy.
Wracając do podstawy to hamowanie powinno odbywać się przed zakrętem na prostych kołach, wzrok w odpowiednie miejsce i stały gaz - chodzi tutaj o to aby manetka nie była zamknięta tylko ustawiona na jakiejś wartości aby utrzymać rozłożenie masy.
Przed zakrętem powinniśmy już mieć odpowiednią prędkość i odpowiedni bieg .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
2017-12-14, 08:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->