[technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Autor Wiadomość
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#61
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Bart pewnie ze mialem, ale ze kupowalem zawsze moto z wyzerowaniem konta to nie moglem sobie pozwolic na niepotrzebne ryzyko.
Teraz jest tak samo, ale gdyby udalo sie kupic cos sprawnego i w dobrej monecie to by mi bylo szkoda szlifnac hehehehe

Dodam jeszcze, ze przez to mimo tylu lat na moto mam na 99% zle nawyki w jezdzie i moja jazda po torze wyglądałaby przekomicznie hehehehe
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-12-15, 12:13 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#62
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
ABSOLUTNIE !!!
Przekomicznie to wygląda jazda kogoś komu mówisz że ROBI ŹLE a nadal tak robi .. wtedy tylko się czeka na "tarasie widokowym" aż będzie BUM Red_icon_smile ..
A co do reszty .. to RN22 to OSTATNI motocykl na którym warto zaczynać uczyć się czegokolwiek a juz na kartingu to WCALE .. zbyt nerwowa, zbyt ciężka, zbyt mocna ... koszmarna charakterystyka gwałtownego wyrywania do przodu z 3.000 obr. czy nawet mniej .. wjedziesz nieco źle.. zwolnisz ... zwolnisz ZA BARDZO chcesz płynnie dodać gazu żeby podnieść moto i w ogóle nie przewrócić się bo zaraz staniesz w miejscu a tu nagle JEBUDU >>> zaczyna wyrywać że kierownicę z rąk wydziera >> gleba gotowa .. trzeba z półsprzęgłem to robić a nie każdy początkujący zdoła to ogarnąć ..
To nie przypadek że 95 osób na 100 swój epizod z RN22 ma nie dłuższy niż JEDEN sezon Red_icon_smile ...
2017-12-15, 01:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#63
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
(2017-12-15, 01:24 PM)A.S. napisał(a): ABSOLUTNIE !!!
Przekomicznie to wygląda jazda kogoś komu mówisz że ROBI ŹLE a nadal tak robi .. wtedy tylko się czeka na "tarasie widokowym" aż będzie BUM Red_icon_smile ..
A co do reszty .. to RN22 to OSTATNI motocykl na którym warto zaczynać uczyć się czegokolwiek a juz na kartingu to WCALE .. zbyt nerwowa, zbyt ciężka, zbyt mocna ... koszmarna charakterystyka gwałtownego wyrywania do przodu z 3.000 obr. czy nawet mniej .. wjedziesz nieco źle.. zwolnisz ... zwolnisz ZA BARDZO chcesz płynnie dodać gazu żeby podnieść moto i w ogóle nie przewrócić się bo zaraz staniesz w miejscu a tu nagle JEBUDU >>> zaczyna wyrywać że kierownicę z rąk wydziera >> gleba gotowa .. trzeba z półsprzęgłem to robić a nie każdy początkujący zdoła to ogarnąć ..
To nie przypadek że 95 osób na 100 swój epizod z RN22 ma nie dłuższy niż JEDEN sezon Red_icon_smile ...
Ostatnie zdanie potwierdzam, znam gościa co z salonu wziął rn22 a miał wcześniej rn19 i nowka z salonu gościła u niego sezon i szukał kupca bo tylko narzekał na to moto Red_icon_smile

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
2017-12-15, 06:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#64
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Mnie jakoś lewe lepiej idą, w prawo bardziej się do osi jezdni zbliżam...
2017-12-15, 07:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#65
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Ja miałem 2 poważne gleby i 2 razy były na lewo. Drugi raz na Poznaniu to z rn09 została prosta tylko klamka hamulca. Ale to właśnie przez to że lewe szły mi szybciej. Na crossie bez różnicy.
2017-12-16, 10:54 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#66
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Ryba pierdolisz trzy po trzy...
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2017-12-16, 05:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Użytkownik
***


zx10rx2 636rn01

Liczba postów: 466
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
#67
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Ty patrz udało ci się napisać posta którego nawet ja rozumiem Red_icon_smile brawo!
2017-12-16, 07:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#68
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Sruba, o 5 lat..wnioskuję z rejestracji, jesteś dłużej w siodle r1 jak ja ...powiedz dlaczego ryba .....trzy po trzy.... bo ja od maja i nie dużo wiem, nie pokapowałem wszystkiego .......za to bardzo lubię kilometry za sobą.....hehe
2017-12-16, 07:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
samotnyy Offline
Chyba Ty
***

Olsztyn/Mannheim
RN09

Liczba postów: 347
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
#69
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Hahahaha brawo Ryba, piękne podsumowanie Red_icon_cheesygrin

U mnie podobna historia, w prawo zaczęło mi ''za dobrze'' iść i poleciałem w bok przez przytarcie tłumikiem
-

"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale"
2017-12-16, 07:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#70
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
(2017-12-16, 05:07 PM)srubar1 napisał(a): Ryba pierdolisz trzy po trzy...
Uważaj na słowa. Upomnienie Red_icon_spam

2017-12-16, 07:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
#71
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Poco upominać odrazu dawać banany...na innym Nicku.też bo święta idą.Z r1r6 też wywal a spory tam inną wladza
Obrazilem kogoś,tylko odpisałem co on mi.to ile tych upomnien i co dalej.
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
2017-12-16, 08:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#72
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Majstry....na tor.....na tor.......na tor i  już będzie miła atmosfera.....,  Red_icon_smile szybko ustalone będzie miejsce w szeregu..... maj ...maj ....co znaczy maj .......wiosna  Red_icon_smile budzimy się do życia i jest zabawa. Ja 40parolatek mówię , że .........tylko na torze  można sobie spuścić lejce.......  a ktoś w ogóle jeździł konno....
2017-12-16, 11:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#73
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
(2017-12-15, 01:24 PM)A.S. napisał(a): ...gleba gotowa .. trzeba z półsprzęgłem to robić a nie każdy początkujący zdoła to ogarnąć ..
To nie przypadek że 95 osób na 100 swój epizod z RN22 ma nie dłuższy niż JEDEN sezon Red_icon_smile ...
Arek powiem Ci, że zanim zmieniłem kosz na nowy, to faktycznie wolna jazda była mało komfortowa i aby nie szarpało to trzeba było ruszać na półsprzęgle, nawet przechodząc na 2-kę.
Jednak po zmianie (choć możliwe, ze bardziej miało na to wpływ pękniecie wysprzęglika) jak ręką odjął. Ruszasz, jedziesz spokojnie, delikatnie dodajesz gazu. Wszystko odbywa się płynnie, bez szarpania, bez jakiś dziwnych/nagłych reakcji Red_icon_cheesygrin

Może gdybyś u siebie wymienił kosz na nowy, to też byś zmienił zdanie, choć czytając Twoje wpisy i zniechęcenie do R1, to chyba nic już Twojego podejścia do Yamahy nie zmieni Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-12-16, 11:53 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#74
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Kuba..pesymista.... zmieni, zmieni zdanie....tak gada..!!
2017-12-17, 12:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,666
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#75
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
(2017-12-17, 12:21 AM)romuald napisał(a): Kuba..pesymista.... zmieni, zmieni zdanie....tak gada..!!
Romuald, bo nie masz FB. Tam już oficjalnie jest info, że na 2019 Arek przesiada się na Kawę i nie chce mieć nic wspólnego z jak to sam nazwał "kamertonami".
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-12-17, 12:28 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
samotnyy Offline
Chyba Ty
***

Olsztyn/Mannheim
RN09

Liczba postów: 347
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
#76
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Oficjalne info Red_icon_cheesygrin Wiedziałem, że to światowa osoba, ale aż tak?! ;o
-

"Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale"
2017-12-17, 11:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#77
[technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Ja za to rn32 z chęcią bym przytulił hehehe

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
2017-12-17, 11:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#78
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
Ciekawy wątek się robi tylko za dużo słów o "niczym" Red_icon_smile
Moja przygoda z jazda na ścigu zaczęła się nie dawno bo jakieś 2 sezony dopiero przelatałem.
Jedno co zauważyłem to właśnie to że umiejętności idą w parze ze wzrostem pewności siebie na motocyklu.

Aby czegokolwiek się nauczyć trzeba jeździć co najmniej na 70% swoich możliwości, ale też nie należy z tym przesadzać.
Glebowanie niczego nie uczy, a wręcz blokuje nas jeszcze bardziej.

Nie mam prostego przepisu na to by zapierdzielać Red_icon_wink, natomiast wiem co może w tym pomóc.
Taka rzecz jak dobór odpowiedniego sprzętu daje bardzo wiele. Jeździłem różnymi motocyklami ale tego co dała mi kawa (chociaż też nie jest to ideał) to nie dał mi żaden inny motocykl.
I tutaj nie będę owijał w bawełne takie rzeczy jak kontrola trakcji, sposób oddawania mocy jak i prowadzenie w zakręcie daje tyle pewności że masakra.

Jeździłem kiedyś odblokowaną RN22 z 2013 - nie pozwoliłbym sobie w życiu na takie wyczyny jak na kawie. Prowadzenie bardzo dobre, pozycja też super ale charakterystyka silnika - sposób oddawania mocy jak i mocne hamowanie silnikiem - to do nauki jazdy niezbyt dobry motocykl, zwłaszcza na kartingi.
A własnie od takich małych torów powinno się zaczynać.

Gdybym chciał na prawdę coś osiągnąć na torze to rozpocząłbym naukę na 300cc i stopniowo zwiększał moc, a zarazem pojemność.

Nie mam takich aspiracji więc jeżdżę tym co mam i tutaj się odniosę do Waszych słów. Jeśli podczas jazdy będziesz myślał o tym co będzie jak się wywrócisz i o ewentualnych stratach w sprzęcie to niestety ale nie pojedziesz szybko. Głowa musi być czysta od takich pierdół. Zgadzam się natomiast z tym co napisał AS że myśli się czasem o swoim zdrowiu – tylko że to już przy konkretnym zapierdzielaniu.

Ze swojego skromnego "doświadczenia" wiem że byle jaki wyjazd na karting nauczy więcej niż rok jazdy po drodze.

Na torze właśnie łatwo przełamać bariery i uczyć się prawidłowej pozycji. Tak naprawdę dobra pozycja na moto robi bardzo dużo roboty.

Jeśli masz to opanowane, nie masz problemu z odpowiednim patrzeniem w zakręt bo tak na prawdę patrzysz tylko tam gdzie chcesz jechać. Nie zwracasz uwagi na to co po drugiej stronie motocykla - nie rozpraszasz się. Motocykl jest stabilny i czeka tylko na Twoje rozkazy – Ty trzymasz go za „włosy” i kontrolujesz jego wszystkie ruchy. I tak ma być, zawsze i wszędzie masz nim rządzić – jeśli kiedykolweiek poczujesz że jest inaczej masz przechlapane.

Druga sprawa to odpowiedni rozkład masy. Dołóżmy do tego odpowiednią kontrolę gazem i mamy już dużo skillu by pokonać szybko zakręty.

Oczywiście jest to bardzo duże uproszczenie bo to tylko część techniki jazdy po torze.
Takie rzeczy jak obieranie optymalnej linii przejazdu, do hamowanie przed winklem jak i często w nim, czy nawet odpowiednia zmiana biegów , w górę jak i w dół to już duża praktyka i obycie z danym obiektem. Do tego dorzucę jeszcze „czucie” przyczepności i umiejętność jazdy na jej krawędzi. Ale to już wyżyny tego co można się nauczyć.

Wiek to też bardzo istotne. Młodzi nie mają takich barier, łatwiej im wszystko przychodzi . Natomiast starszym takim jak ja (37lat –jeszcze Red_icon_cheesygrin) ciężko się przełamać, ale jak już się to uda to jest podwójna satysfakcja. Samo to że udało się przełamać i to że się to zrobiło w pełni świadomie, co w przypadku młodych, nie zawsze idzie w parze Red_icon_cheesygrin

Tak że Panowie, mniej pisania więcej nauki – treningów (niektórzy nie uwierzą w to co piszę ale trenujcie na torze nie na drodze). Dużo przyjemnoiści z jazdy i jak najmniej przykrych przygód życzę Wam jak i sobie w nowym sezonie Red_icon_wink

Pisał to skromy człowiek, który cały czas się uczy i rozwija.
Są to takie moje spostrzeżenia, może już jakieś tam małe doświadczenie Red_icon_wink
2017-12-17, 03:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#79
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
" Tak że Panowie, mniej pisania więcej nauki – treningów "
Gizu wybacz ale przy tej pogodzie to jedyne co nam zostało to właśnie pisanie o technice hehe Red_icon_smile Jak przyjdzie pogoda to jest szansa ,że ktoś coś z tego dla siebie wyniesie Red_icon_wink Na pewno masz racje by dużo trenować i tor nauczy więcej niż jazda po drogach publicznych Red_icon_wink Każdy musi wybrać coś dla siebie i co dla niego będzie najlepsze w doskonaleniu techniki jazdy, to jest złoty środek ,tak mi się wydaje bo każdy z nas może mieć inne umiejętności Red_icon_wink Dodam od siebie ,że będąc na Poznaniu usłyszałem od instruktora z kolei taką teorię, że na kartingu można na pewno łapać kondycję ale długie spędzanie na nich czasu, bez odwiedzenia dużego toru raz na jakiś czas też nie jest dobre ,dlaczego ? Brak umiejętności dohamowywania przed zakrętem ,coś w tym pewnie jest gdyż karting zwyczajnie odbywa się na jednym biegu z reguły jest to dwójka więc prędkości też inne. Jeśli jednak nie było się nigdy na torze to na pewno taki karting dużo wniesie dla każdego jeźdźca Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2017-12-17, 04:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#80
RE: [technika jazdy] Jak poprawnie przejechać zakręt.
W Radomiu owszem .. kondycja i technika ale np. na Kiślu wystarczająco odważny na litrze dojdzie do 160 km/h bez problemu a i 180 wyciśniesz ( z ostatniego lewego jak wyjdziesz 70 to nie problem żeby na sporej prostej i to z górki, w chwilę dodać te 100km/h ) .. a wtedy masz już mocno w dół i na prawdę mało czasu żeby zacząć hamować i wpasować się w patelnię .. Jak przegnę pałę to hamuje tak samo jak na 3cim albo 8mym winklu na Brnie gdzie jest mocno z góry i dość szybko Red_icon_wink .. Prędkości inne, ALE siła hamowania i czas baaarrdzo zbliżony Red_icon_smile ..
2017-12-17, 08:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->