Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Autor Wiadomość
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#1
Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Siema.

Ma może ktoś w swoim kasku szybę fotochromatyczną?
To taka, co się sama przyciemnia lub jest zupełnie przeźroczysta.

https://www.youtube.com/watch?v=K4FAyMZxIvM

Warte to wydania drugie tyle, co na zwykłą przyciemnianą? Niby odchodzi wożenie ze sobą dwóch szyb, ale czy to się sprawdza? Jak z trwałością, czy po 2-3 latach nie przestanie to działać?

Ew. może ktoś ma okulary tego typu i może coś powiedzieć. Choć to inna bajka, ale działanie takie samo.

Dzięki.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-09-26, 06:32 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#2
RE: Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Kolega z pracy ma I zadowolony, dosyć szybko reaguje na zmianę swiatla. Ma drugi sezon I nie dba o nią tzn nie chowa przed światłem jak to nakazuje instrukcja. Po kilku latach takiego uzytkowania na pewno straci właściwości ale czy całkowicie to nie wiem.
2017-09-26, 08:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Grzegorz86 Offline
Wariat
*****

Wrocław
RN12

Liczba postów: 1,218
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 2
#3
RE: Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Miałem takie okulary i byłem bardzo zadowolony, używałem codziennie przez kilka lat i nie zauważyłem aby traciły na właściwościach.
2017-09-29, 10:18 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#4
RE: Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Mam takie okulary od chyba 92 roku i jak "działały", tak nadal "działają".
Faktem jest, że mają szkła fotochromowe, a nie jakieś kompozyty. Może to jest przyczyną długowieczności, ale za to te szkła dają im taka wagę, że mam ochotę je wywalić, ale ... nie robię tego, bo świetnie wyostrzają obraz.
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-10-01, 07:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szpaku88 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 255
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 3
#5
RE: Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Do pisty jest dostępna szybka aktywna po przyciśnięciu przycisku jest ciemna fajna sprawa ładuje sie cio jakiś czas na usb
2017-10-01, 03:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
gizu Offline
Użytkownik
***

Ksu
RN39

Liczba postów: 221
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#6
RE: Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Posiadam taka szybę drugi sezon i jestem z niej zadowolony. Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze ale ma też swoje wady. Przy ostrym, jesiennym słońcu mogłaby bardziej pochłaniać promienie słoneczne. Myślę że w tych warunkach zwykła blenda lepiej się sprawuje. Ponadto gdy zbliża się zmrok, potrafi przekłamywać kolory, niejednokrotnie otwierałem szybę bo wydawało mi się ze asfalt jest mokry Red_icon_cheesygrin Za to barwy w jesienny, piękny dzień są niepowtarzalne.
Szyba ma swoje zalety i wady do których trzeba przywyknąć. Nie bez powodu nie posiada legalizacji drogowej, a mowa tutaj o szybie firmy transitions za 500zł do kasku Shoei NXR.
Na szybę trzeba uważać bo każdy odprysk powoduje miejsce w którym się nie przyciemnia- taki bad pixel Red_icon_wink
Poza tymi wadami są same zalety.
Szybka dosyć szybko się ściemnia i odwrotnie - robi się jasna. W trasie daje zajebisty komfort, a przede wszystkim można jechać i nie zawracać sobie głowy że za chwilę się ściemni.
Gdybym miał kupować to bez wahania kupiłbym ją jeszcze raz.
2017-10-03, 09:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Legut Offline
Młody
**

Kraków


Liczba postów: 22
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
#7
RE: Szyba fotochromatyczna - jak oceniacie?
Produkt super i sprawdza się bardzo dobrze, szkoda, że jak na razie tylko Lazer, Bell i Shoei stosują to rozwiązanie.
2017-10-06, 10:35 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->