Garażowanie motocykla
Autor Wiadomość
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#1
Garażowanie motocykla
Witam jak zimujecie swoje sprzęty chciałbym wiedzieć bo od niedawna no 2 miesiące temu kupiłem R1 i chciałbym o nią zadbać jak najlepiej przepalacie sprzęty ? Bo jeszcze troszkę i przyjdzie zima Red_icon_cheesygrin
2017-09-23, 01:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#2
RE: Garażowanie motocykla
Najlepiej to w domu Red_icon_wink
A jak nie to w suchym garażu. Nie przepalam bo to w niczym nie pomaga.
2017-09-23, 02:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#3
RE: Garażowanie motocykla
(2017-09-23, 02:00 PM)MarioCFC napisał(a): Najlepiej to w domu Red_icon_wink
A jak nie to w suchym garażu. Nie przepalam bo to w niczym nie pomaga.

No tak myślałem własnie bo poprzedni sprzęt trzymałem na eltanie Red_icon_cheesygrin temp 18 stopni
Czyli wcale nie odpalać Erki ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-23, 02:04 PM przez Lukas95.)
2017-09-23, 02:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#4
RE: Garażowanie motocykla
Ja nie przepalam. Ale jak bym trzymał w ciepłym garażu to pewnie od czasu do czasu bym odpalił zeby posłuchac Red_icon_smile
2017-09-23, 02:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#5
RE: Garażowanie motocykla
Idealne warunki dla motura to takie jak dla Ciebie Lukas, moze to brzmi smiesznie ale tak jest. Nie lubisz zapewne jak Ci zimno, wieje na Ciebie i mokniesz Red_icon_smile Twoje moto tez tego nie lubi. Tak wiec idealne warunki to moto w domu trzymać aby mial cieplo i sucho. Ale wiadomo nie kazdy moze sobie na taki "luksus" pozwolic wiec staraj sie zblizyc jak najbardziej do tych warunkow . I pamietaj, ze przepalanie to nic dobrego dla moto , wiecej z tego minusow niz plusow. I nie zapomnij zatankowac do pelna po sam korek motur odstawiajac na dluzszy czas.
2017-09-23, 02:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#6
RE: Garażowanie motocykla
(2017-09-23, 02:15 PM)bart napisał(a): Idealne warunki dla motura to takie jak dla Ciebie Lukas, moze to brzmi smiesznie ale tak jest. Nie lubisz zapewne jak Ci zimno, wieje na Ciebie i mokniesz Red_icon_smile Twoje moto tez tego nie lubi. Tak wiec idealne warunki to moto w domu trzymać aby mial cieplo i sucho. Ale wiadomo nie kazdy moze sobie na taki "luksus" pozwolic wiec staraj sie zblizyc jak najbardziej do tych warunkow . I pamietaj, ze przepalanie to nic dobrego dla moto , wiecej z tego minusow niz plusow. I nie zapomnij zatankowac do pelna po sam korek motur odstawiajac na dluzszy czas.

Dla świętego spokoju wstawię ją na eltanę tam bedzie jej cieplo Red_icon_wink
2017-09-23, 02:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#7
RE: Garażowanie motocykla
Jak jest w okolicy +5 czy +7 stopni to super .. jak mniej to też tragedii nie ma tylko to co już kiedyś pisaliśmy ... przepalanie to głupota ... jak jest -15 i wszystko - szczególnie guma ale amelinium też - jest poskurczane i nagle dostaje +90 to naprawdę niczemu dobremu to nie służy Red_icon_wink ..
Jak macie w garażu +20 czy w szczególności w salonie +26 .. no to spoko .. przepalajcie do oporu Red_icon_tongue ....
2017-09-23, 05:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#8
RE: Garażowanie motocykla
Dobrze jest również na stojakach postawić. A przepalanie to jak koledzy mówią, lepiej nie praktykować.
2017-09-23, 06:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,665
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#9
RE: Garażowanie motocykla
Dokładnie stojaki to podstawa. Przód i tył w górę.
Jeśli nie to przepychanie moto, aby nie stało cały czas na tej samej części opony. Ja jeszcze upuszczam powietrze z opon do 1 atm.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-09-23, 06:33 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
#10
Garażowanie motocykla
Ja w garażu na stojaku na tylną oponę. Przód bez stojaka ale upuszczam trochę powietrza. Garaż nie jest ocieplony ale nie ma tam tragedii.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
2017-09-23, 06:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
r1_boyz Offline
Użytkownik
***

Kock
R1 Rn20

Liczba postów: 326
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 2
#11
RE: Garażowanie motocykla
w ocieplonym/ogrzewanym garazu na stojakach może w tym roku pokuszę się o zimowanie w pokoju Red_icon_tongue
2017-09-23, 08:31 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
stachu_r1 Offline
Użytkownik
***

Rzeszów
rn20

Liczba postów: 217
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 3
#12
RE: Garażowanie motocykla
Po pierwsze to najlepiej pojechać na myjnie i porządnie umyć i nawoskować moto. Warto po umyciu przejechać 10-15 km, wszystko się nagrzeje i na pewno porządnie wyschnie.
Tankowanie do pełna obowiązkowo ja dodatkowo jeszcze w garażu dolewam z bańki paliwa po sam korek żeby nie zostało nic wolnego miejsca gdzie mogłaby zbierać się wilgoć i doprowadzić do korozji baku od wewnątrz.
Przepalać w zimie moto nie polecam bo to nie przynosi nic dobrego, świece do samooczyszczania muszą złapać wysoką temperaturę, której na pewno nie osiągną przy pyrkaniu moto na obrotach przez parę minut.
Dodatkowo przy ujemnych temperaturach olej robi się gesty a na obrotach wszyscy wiedzą jakie słabe ciśnienie oleju erki maja. 
Jak ktoś już przepala to najlepiej zostawić moto tak długo aż dwukrotnie włączy się wentylator i zbije temperaturę. Wtedy cały silnik dobrze się nagrzeje a nie tylko płyn chłodniczy w obiegu.
Ja zawsze jeszcze przed zimą wymieniam olej bo po co ma mi stać przez 3-4 miesiące stara oliwa co przez cały sezon nazbierała siarczanów, kwasów i całego badziewia które powstaje podczas spalania.
Akumulator wyciągam i trzymam w pokoju, co około miesiąc podpinam go pod prostownik na 20-30 minut żeby go trochę podładować, dobrym rozwiązaniem są jeszcze podtrzymywacze które mają wbudowane programy cyklicznego rozładowywania akumulatora, ładowania i podładowywania. Aktualnie mam już go chyba 4 sezon i nie ma z nim żadnego problemu gdzie słyszałem że u niektórych wytrzymywał maksymalnie 2 lata.
Moto stawiam na centralnym stojaku który odciąża całe zawieszenie wraz z oponami

[Obrazek: attachment.php?aid=5637]

Jeśli moto będzie stało na kołach to rób tak jak wspomniał Koczic czyli co jakiś czas przepchaj moto trochę do tyłu albo przodu żeby inna część opony była obciążona. Powietrza napompuj dużo bo wtedy pod ciężarem moto opona mało się odkształci w przeciwieństwie jak zostawisz moto na "flakach". 
Jeśli będzie stało na stojakach to jak najbardziej możesz upuścić powietrze bo wtedy na opony nie jest wywierane żadne obciążenie przez co się nie odkształcają i przy małym ciśnieniu trochę "odpoczną" przez zimę.
Jak będziesz przykrywał moto to nie jakąś "plandeką"  Red_icon_LOL która nie będzie przepuszczała powietrza i zacznie się zbierać pod nią wilgoć tylko jakąś tkaniną co je przepuszcza ja akurat używam starej bawełnianej poszwy na kołdrę, moto nic się nie kurzy nie rysuje i jest chronione przed lekkimi uderzeniami  Red_icon_cheesygrin
2017-09-23, 09:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#13
RE: Garażowanie motocykla
(2017-09-23, 09:01 PM)stachu_r1 napisał(a): Po pierwsze to najlepiej pojechać na myjnie i porządnie umyć i nawoskować moto. Warto po umyciu przejechać 10-15 km, wszystko się nagrzeje i na pewno porządnie wyschnie.
Tankowanie do pełna obowiązkowo ja dodatkowo jeszcze w garażu dolewam z bańki paliwa po sam korek żeby nie zostało nic wolnego miejsca gdzie mogłaby zbierać się wilgoć i doprowadzić do korozji baku od wewnątrz.
Przepalać w zimie moto nie polecam bo to nie przynosi nic dobrego, świece do samooczyszczania muszą złapać wysoką temperaturę, której na pewno nie osiągną przy pyrkaniu moto na obrotach przez parę minut.
Dodatkowo przy ujemnych temperaturach olej robi się gesty a na obrotach wszyscy wiedzą jakie słabe ciśnienie oleju erki maja. 
Jak ktoś już przepala to najlepiej zostawić moto tak długo aż dwukrotnie włączy się wentylator i zbije temperaturę. Wtedy cały silnik dobrze się nagrzeje a nie tylko płyn chłodniczy w obiegu.
Ja zawsze jeszcze przed zimą wymieniam olej bo po co ma mi stać przez 3-4 miesiące stara oliwa co przez cały sezon nazbierała siarczanów, kwasów i całego badziewia które powstaje podczas spalania.
Akumulator wyciągam i trzymam w pokoju, co około miesiąc podpinam go pod prostownik na 20-30 minut żeby go trochę podładować, dobrym rozwiązaniem są jeszcze podtrzymywacze które mają wbudowane programy cyklicznego rozładowywania akumulatora, ładowania i podładowywania. Aktualnie mam już go chyba 4 sezon i nie ma z nim żadnego problemu gdzie słyszałem że u niektórych wytrzymywał maksymalnie 2 lata.
Moto stawiam na centralnym stojaku który odciąża całe zawieszenie wraz z oponami

[Obrazek: attachment.php?aid=5637]

Jeśli moto będzie stało na kołach to rób tak jak wspomniał Koczic czyli co jakiś czas przepchaj moto trochę do tyłu albo przodu żeby inna część opony była obciążona. Powietrza napompuj dużo bo wtedy pod ciężarem moto opona mało się odkształci w przeciwieństwie jak zostawisz moto na "flakach". 
Jeśli będzie stało na stojakach to jak najbardziej możesz upuścić powietrze bo wtedy na opony nie jest wywierane żadne obciążenie przez co się nie odkształcają i przy małym ciśnieniu trochę "odpoczną" przez zimę.
Jak będziesz przykrywał moto to nie jakąś "plandeką"  Red_icon_LOL która nie będzie przepuszczała powietrza i zacznie się zbierać pod nią wilgoć tylko jakąś tkaniną co je przepuszcza ja akurat używam starej bawełnianej poszwy na kołdrę, moto nic się nie kurzy nie rysuje i jest chronione przed lekkimi uderzeniami  Red_icon_cheesygrin

A elektronika zegary nic sie nie stanie po umyciu na myjce ?
2017-09-24, 12:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#14
RE: Garażowanie motocykla
Nic sie nie powinno stac, motocykl jest skonstruowany do jazdy rowniez w deszczu i do parkowania pod chmurka tak wiec powinien chodzic bez problemu po umyciu. Ja kazde moto swoje mylem dokladnie i oblewalem sporą iloscia wody i zadna maszyna nie miala z tym problemow Red_icon_smile
2017-09-24, 02:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
emil2755 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 277
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
#15
RE: Garażowanie motocykla
(2017-09-23, 06:33 PM)Koczis napisał(a): Ja jeszcze upuszczam powietrze z opon do 1 atm.

Po co?
2017-09-24, 06:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#16
RE: Garażowanie motocykla
Emil zeby nie mialy takiego duzego naporu na gume przez kilka miesiecy. Red_icon_smile To mial na mysli.
2017-09-24, 06:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ernst Offline
Użytkownik
***

Kraków
Ducati Diavel C

Liczba postów: 215
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 1
#17
RE: Garażowanie motocykla
(2017-09-23, 05:57 PM)A.S. napisał(a): Jak macie w garażu +20 czy w szczególności w salonie +26  .. no to spoko .. przepalajcie do oporu Red_icon_tongue ....

Niestety po dłuższej chwili rodzina zaczyna kaszleć Red_icon_wink

2017-09-25, 03:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#18
RE: Garażowanie motocykla
Ja robilem tak samo jak chłopaki. Moto na stojaki i żadnego odpalania do wiosny. Aku wyjmowalem i trzymalem w pokoju raz na miesiąc podpinalem impulsowa ladowarke, 3 lata służył mi bez problemu i powinien długo posłużyć nowemu właścicielowi moto. A moto trzymalem w garazu gdzie na dworzu bylo z -15 yo wsrodku max 5 stopni mialem
2017-09-26, 10:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#19
RE: Garażowanie motocykla
a to mój motorek ma się fajnie, garaż temperatura przy mrozach -25 około 15-18 na plusie, jak by miało być zimniej to  grzejnik odpalam na 5, mam do niuni całe 1,5 metra z wiatrołapu i chroni ją alarm, zasieki, doberman i wścibska sąsiadka. Red_icon_tongue2 Red_icon_tongue2 .
oczywiście stojaki przód tył, i z racji że ciepełko odpalenie do zagrzania raz w tygodniu sprawdzenie pozycji, co by nie zapomnieć, aż żona nie wpadnie do garażu ze zjebą że już nawet w lodówce czuć spaliny, to se daje spokój i grzecznie wychodzę z garażu Icon_LOL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-26, 10:44 AM przez simon68.)
2017-09-26, 10:40 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#20
RE: Garażowanie motocykla
ja nie spuszczam powietrza tylko co 2 -3 tygodnie przychodzę i przesuwam koła o ćwierć obrotu i po zimie normalnie się jedzie

2017-09-26, 12:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->