Garażowanie motocykla
Autor Wiadomość
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#41
RE: Garażowanie motocykla
Witam was przyłączam pytanie w poście sezon się zbliża czas się wziąść wkońcu za R1 2 i pół miesiąca stoi w garażu nie odpalana tylko raz była gdy wymieniałem płyn tak od tego czasu już nic czy mam się spodziewać niespodzianek po tak długim postoju ?
2018-03-13, 12:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#42
RE: Garażowanie motocykla
(2018-03-13, 12:16 AM)Lukas95 napisał(a): Witam was przyłączam pytanie w poście sezon się zbliża czas się wziąść wkońcu za R1 2 i pół miesiąca stoi w garażu nie odpalana tylko raz była gdy wymieniałem płyn tak od tego czasu już nic czy mam się spodziewać niespodzianek po tak długim postoju ?

tak, przyjedziesz odpalić ją w klapkach, a tu słońce sucho, i jak w klapkach na asfalt --- to tylko Kafel tak jeździ  Red_icon_banana
a na poważnie, to tylko pytanie o kondycję aku i tyle....

a tak z ciekawości teraz zadam pytanie, ilu z was zmienia  olej początkiem sezonu ? i sprawdza stan ?
pamiętajcie jak lejecie oleje Estrowe, czyli LM Motul 300 itd... to one lubią się utleniać, więc się nie zdziwcie jak po zimie w oczku będzie mniej jak w chwili odstawiania niuni do zimowego snu.....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-03-13, 06:53 AM przez simon68.)
2018-03-13, 06:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#43
RE: Garażowanie motocykla
Ja sprawdzam zanim odpalę...jak nie zapomnę Red_icon_smile No i od razu przy pierwsza jazda delikatna to do mechanika na przygotowanie do sezonu. Zawsze zmieniam olej na początku sezonu i nigdy nie miałem problemu po kilku miechach stania żeby odpaliła. Wkładam aku i za drugim obrotem rozrusznika chełda. Ewentualnie moja tak ma co już się przyzwyczaiłem że zimna to ją raz na sekundę trące w starter a później za drugim razem już kręcę do odpalenia i szybciej złapie niż jak za pierwszym bym chciał

2018-03-13, 11:31 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#44
RE: Garażowanie motocykla
(2018-03-13, 11:31 AM)Kafel napisał(a): Ja sprawdzam zanim odpalę...jak nie zapomnę Red_icon_smile No i od razu przy pierwsza jazda delikatna to do mechanika na przygotowanie do sezonu. Zawsze zmieniam olej na początku sezonu i nigdy nie miałem problemu po kilku miechach stania żeby odpaliła. Wkładam aku i za drugim obrotem rozrusznika chełda. Ewentualnie moja tak ma co już się przyzwyczaiłem że zimna to ją raz na sekundę trące w starter a później za drugim razem już kręcę do odpalenia i szybciej złapie niż jak za pierwszym bym chciał

Kafel ogólnie dobrze moto jest na starterze trochę pochechłać za nim odpalisz, olej się rozejdzie po kościach lepiej na niższych obrotach,
w crossach kaj silniki wyżyłowane, nawet w instrukcji piszą żeby przekopać go z guzikiem od wyłączenia zapłonu, luba jak to KTM z otwartym całkiem dekompresatorem, tylko po to żeby oliwa się rozeszła zanim załapie.....
2018-03-13, 11:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
aras1313 Offline
Użytkownik
***


R1 2006

Liczba postów: 311
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
#45
RE: Garażowanie motocykla
(2017-11-28, 04:39 PM)ernst napisał(a): Z odpalaniem też nigdy nie zauważyłem problemów. Natomiast w parametrach już tak. Co prawda były to nie motocykle, a samochody. Zapewne z uwagi na relacje masa/moc było to bardziej zauważalne. Szczytem utraty parametrów był Volvo V40 2.0, który z fabrycznych 140KM/183Nm po hamowaniu uzyskał niecałe 119KM/152Nm. Po zastosowaniu STP do czyszczenia wtrysków samochód wrócił praktycznie do parametrów fabrycznych. Z uwagi na zaprzyjaźniony komis, miałem niezłe poletko doświadczalne Red_icon_wink
To samo dzieje się w przypadku samochodów przerobionych na LPG. Poza uszkodzeniami pomp paliwowych, kolejnym podzespołem, który ulega awarii są wtryski. A jest to spowodowane tym, że kierowcy chcąc jeszcze bardziej oszczędzić w okresie cieplejszym odpalają wyłącznie na LPG. W efekcie ~60% roku w baku jest praktycznie to samo paliwo. Efekt, to utrata parametrów, nierówna praca itp. To też mam z pierwszej ręki, ponieważ mój syn zajmuje się instalacjami LPG.
Ja osobiście, opierając się na swoim doświadczeniu zostawiam i motocykl i pojazdy, których dłużej nie użytkuję z paliwem z dodatkiem środka do czyszczenia wtrysków. Jeśli go nie mam pod ręką, to środkiem do czyszczenia układów paliwowych.

To jakie on instalacje gazowe zaklada? nowoczesne instalacje zawsze odpalaja auto na benzynie i same przelaczaja sie na gaz
2018-03-13, 12:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#46
RE: Garażowanie motocykla
Z reguły na początku sezonu zmieniam Red_icon_smile Ale w zeszłym roku czas wymiany przypadł mi na jesieni a była jeszcze pogoda do zrobienia kilku wyjazdów więc wymieniłem bo nie chciałem ryzykować z opóźnieniem do wiosny bo i tak wymieniałem przy większym przebiegu niż powinienem... Red_icon_smile A na wiosnę przed pierwszym odpaleniem i wyjazdem zawsze ale to zawsze sprawdzam poziom oleju i płynu chłodniczego Red_icon_smile


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2018-03-13, 05:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
#47
RE: Garażowanie motocykla
Ja też zawsze staram się wymieniać olej z początkiem sezonu. Świeżutki razem z innymi płynami jeśli tego wymagają. Aku też zimuję poza moto regularnie ładując. Jak na razie pali bez żadnego zająknięcia.

2018-03-13, 07:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#48
RE: Garażowanie motocykla
Panowie olej to ja mam zmieniony też na nowy poziom oleju jest ok aku trzymam w domu tylko czy po 2 i pół miesiąca nie będzie problemu z odpaleniem jej ?
2018-03-13, 08:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#49
RE: Garażowanie motocykla
Jak nie było problemu przed ostatnim zgaszeniem to odpali bez problemu. Moja stoi 5 miesięcy i nie martwię się o odpalenie.
2018-03-13, 09:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Lukas95 Offline
PolishBikers
***

Jaraczewo
YAMAHA R1 RN01

Liczba postów: 169
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 1
#50
RE: Garażowanie motocykla
Nie żadnych problemów nie było Red_icon_cheesygrin
2018-03-13, 10:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->