Alarm nie chce sie rozbroić
Autor Wiadomość
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#1
Alarm nie chce sie rozbroić
Po kolei ... 2 tygodnie temu, po zjeździe z toru zapakowałem moto (RN22) na auto i wypakowałem w garażu. Wcześniej ... zero problemów.

Dziś chciałem odpalić moto i nie mogę alarmem rozbroić imo. Ciągle miga czerwona lampka na blacie i dodatkowa dioda na ogonie nad tylną lampą.

Alarm to "META System".

Tak to wszystko działa/działało, że po zgaszeniu moto po ... chyba ... jednej minucie samoczynnie uzbrajał się ... słychać było ciche piknięcie, migają wówczas wszystkie kierunki i alarm samoczynnie odłącza imo ... ale bez załączania alarmu.
Normalnie można załączyć jeszcze alarm, wówczas moto 2x pika, 2x migają kierunki i dozbrajają sie jeszcze jakieś tam dodatkowe funkcje ... wstrzasy, przechyły, dodatkowe blokady. Później jak się moto ruszy, to alarm wyje jak głupi
Ale dziś alarmu nie mogłem załączyć - pilot/y zimne!



Owszem ... wkładając kluczyk w stacyjkę i przekręcając go ... wszystko sie odpala, kontroli, obrotomierz, odzywa się nawet pompa paliwa, wszystko jak zwykle tylko ... starter jest zimny - rozrusznik nie działa.
Dopiero, jak pilotem z alarmu się "piknie" ... migną kierunki i starter ożywa, moto gada.

Baterie w pilocie wymienione na nowe (są 2 szt.) - nic!
Dwa pozostałe na bank sprawne piloty - nic!
Bezpieczniki w moto - OK
Akumulator OK. Przełożyłem aku dla sprawdzenia z drugiego moto - to samo, bez zmian.
Tak to wygląda, jak by wszystkie piloty naraz się rozstroiły, albo coś z centralką ... nie widzi pilotów

Macie jakieś sugestie, czy ... moto na pakę i do dobrego elektronika jechać?
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-09-09, 07:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#2
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
Wyjebać immobiliser o po problemie
2017-09-09, 07:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#3
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
Red_icon_mad3 Red_icon_mad3 Red_icon_mad3 
A coś mniej skomplikowanego Red_icon_cheesygrin
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-09-09, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#4
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
Piotruś jak pisałem sprawdź czerwony kluczyk, nie ważne że czarne działa, jak masz alarm co rozpina immo, to czasem się zdarza że wylatuje czarny kluczyk i trzeba go na nowo uczyć.
P.S
bo oczywiście wyeliminowałeś potencjalnie uszkodzony czujnik neutrala i niby bieg i stopka itd....
jak nie ogarniesz to możemy się zgadać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-09, 09:48 PM przez simon68.)
2017-09-09, 09:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#5
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
Nic nie da czerwony kluczyk, bo to nie kluczyk blokuje rozrusznik,, tylko alarm.
Czujnik neutrala - hmmm, teraz nie jestem pewien ... aleś mi ćwieka zabił Red_icon_cheesygrin

W między czasie przekopałem internet i ... wielu jest taki biedaków jak ja, co maj ten sam alarm i nie mogą go wyłączyć Red_icon_mad3 
Wiem już, że da się go dezaktywować za pomoca magicznego kodu wystukiwanego pilotem, ale ... gdzie ja mam ten kod?! Red_icon_mad3 Red_icon_cheesygrin 
Nie ważne teraz, bo zbieram się na tor i ... chwalę Pana, że mi kazał zapalić moto po zatankowaniu, bo bym się dziś na torze mógł zdziwić  Red_icon_surprised Red_icon_mad3

Jutro zawiozę go do serwisu, nie będę sam kombionował, bo jeśli chodzi o elektrykę i elektronikę, to ... mnie schematy już kopią,, a co dopiero kabelki Red_icon_cheesygrin
Po mojej "naprawie" jeszcze by zaczął odpalać z pilota i klima by sie uaktywniła Red_icon_cheesygrin 
Zmiatam, bayyyy Red_icon_banana
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-09-10, 05:07 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#6
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
uparciucha, jak alarm rozbraja imo to fabryczne, to ono lubi robić psikusa, temu mówię sprawdź czerwony, mnie kabelki nie kopią ja automatyk robotyk. wiem wiem nie wyglądam.....
2017-09-10, 12:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#7
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
Jutro sprawdzę i dam znaka.
Nie mniej jednak alarm jest po to, że ma działać, a nie po to, by omijać go czerwonym kluczykiem. Tak czy inaczej ładuję tę bydlaczkę na auto i jadę z nią ... jeszcze nie wiem gdzie, najpierw obdzwonie kto mi to zrobi.
I napiszę Wam, co się siało, że się zesrało ... taki jestem, Ooo!!! Red_icon_tongue
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-09-10, 08:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#8
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
z innego forum skopiowane. koleś pytał bo miał w suzuki v strom. nie wiem czy taki masz ale wklejam może pomoże. od meta system legos 3

1.Uzbrój system przy pomocy pilota. Następną czynnoość wykonaj w ciągu 10 sekund!
2.Ustaw kluczyk w stacyjce w położenie ON (wł.): syrena potwierdzi wybór jednym sygnałem dźwiękowym (bep).
3. Przyciśnij przycisk pilota krótko cztery razy: syrena potwierdzi czterema sygnałami dźwiękowymi (4 x booop), że polecenie
zostało odebrane.
4. Ustaw kluczyk w stacyjce w położenie OFF (wył.).
5. Przestawiaj kluczyk w stacyjce w położenie ON (wł.) i następnie w położenie OFF (wył.). Iloość tych przełączeń powinna
odpowiadać numerowi funkcji specjalnej w tabeli. Pozostaw kluczyk w stacyjce w położeniu ON (wł.) po ostatnim przełączeniu:
dioda LED będzie się palić.
6. Przyciśnij przycisk na pilocie krótko 1 raz, jeżeli chcesz zaprogramować funkcję opisaną w pierwszej kolumnie (kolumna
BEEP) w poniższej tabeli.
7. Przyciśnij przycisk na pilocie krótko 2 razy, jeżeli chcesz zaprogramować funkcję opisaną w drugiej kolumnie (kolumna
BOOP) w poniższej tabeli.
8. Ustaw kluczyk w stacyjce w położenie OFF (wył.) i krótko przyciśnij przycisk na pilocie celu opuszczenia trybu programowania
lub powtórz czynności od punktu 3 w celu zaprogramowania innej funkcji.

TABELA FUNKCJI SPECJALNYCH
FUNKCJA BEP/BOOOP
1 Brzęczyk podczas uzbrajania i rozbrajania* TAK/NIE
2 Kierunkowskazy podczas uzbrajania i rozbrajania TAK/NIE
3 Sygnał dźwiękowy (klakson)/syrena lub komenda dla uzbrajania Alarm/Uzbrajanie
4 Komenda dla przerywanego sygnału (klaksonu) lub ciągłego dźwięku syreny Przerywany sygnał/Ciągły dźwięk
5 Bierne uzbrajanie tylko immobilisera lub także z alarmami Immobiliser/Także z alarmami
6 Bierne uzbrajanie z aktywnym czujnikiem ruchu TAK/ NIE
7 Alarmy krańcówek cykliczne lub pojedyncze Cykliczne/Pojedyncze
8 Aktywacja automatycznego uzbrajania TAK/NIE

Wartości domyślne (fabryczne - patrz uwaga poniżej): 1-5,7-8 BEP , 6-BOOP

Zgodnie z wymogami UE głośne uzbrajanie jest zakazane dlatego po instalacji ustawia się funkcję 1 na BOOP

W twoim przypadku możesz wyłączyć alarm zostawiając automatyczne uzbrajanie immo (funkcja piąta) lub zupełnie wyłączyć automatyczne uzbrajanie (funkcja ósma)

Powodzenia Smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-11, 12:52 PM przez Kafel.)
2017-09-11, 12:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#9
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
#Simon ... dupa, nie działa, no bo jak ma działać, jak ... czytaj niżej ...

#Panie Kafel ... dzięki wielkie, ale u mnie jest/była inna sytuacja ... alarm zablokował wszystko i się wyłączył ... zawiesił. Jak więc wyłączyć coś, co jest wyłączone?

Ale .... temat ogarnięty, moto już gada, właśnie wypakowałem go do garażu Red_icon_banana
Serwis z W-wy ... wypiął się, dowiedziałem się jedynie telefonicznie od mało "przyjaznego" Pana, że to alarm angielski, oni takich nie mają i nie pomogą ... i tyle Red_icon_tongue

Żona wyszpiegowała serwis w Katowicach ... zatelefonowałem, opowiedziałem całą bajkę j/w, a Pan serwisant na to ... proszę przyjechać z motocyklem Red_icon_cheesygrin
Przyjechałem, nawet z paki nie ściągałem, założył latarkę na czoło, pogmerał w kablach i mówi ... ominięcie alarmu ... zmostkowanie czegoś tam - 100zł.
OK, niech pan robi ... pomostkował coś tam, próba i ... gada sprzęcior Red_icon_banana 
Zacząłem z nim rozmawiać o ... co sie stało, ze sie zesrało i patrzę, patrzę i nie wierzę ... kontrolka z alarmu zaczęła migać (wcześniej była ciemna - martwa).
Facet się zainteresował, usunął mostek i ... "pik" z pilota ... a motór "pik" Red_icon_cheesygrin 
No to drugi raz z pilota "pik", a motór na to ... "pik, pik" ... uzbroił alarm wstrząsowo/przechyłowy Red_icon_cheesygrin 
No to znowu z pilota "pik", motór ... "pik" ... rozbroił alarm!
Kluczyk w stacyjkę ... obrotomierz gooo, kontrolki gooo, pompa paliwa gooo, starter - cisza.

I Pan mówi ... padł w sterowniku alarmu przekaźnik/stycznik od odcinania zapłonu i rozrusznika.
Szybki mostek na zapłonie ... próba, a motór ... brum, brum Red_icon_cheesygrin
I mówi ... możemy zdjąć cały sterownik i wysłac go do Anglii do serwisu - koszt to 300 funtów + koszt wysyłki Red_icon_surprised
No to ja pytam ... a ile kosztuje nowy, dobry alarm, a On ... 700 zł całość ... wyprucie starego, nowy + montaż.
Ale ... fachman sie podrapał po głowie ... zdjął mostek, coś tam podokładał, polutował i ... wszystko funka jak wcześniej Red_icon_smoke

 No! Tyle, mogę teraz spokojnie iść spać z myślą, że motór gotowy do jazdy  Red_icon_banana
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-09-11, 08:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#10
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
Niezła historyja Panie Shogun Red_icon_cheesygrin
Czy ten alarm za 700zł jest może z antynapadem? Miałem coś takiego w aucie, że jak się odeszło od auta z "breloczkiem" na 20m to silnik gasł.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2017-09-11, 10:19 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#11
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
Czy 700 zł to dużo? Materiał + robota?
Sprawdź po ile są przyzwoite alarmy i sam zdecyduj, czy ma antynapad, czy nie.
Zresztą ... jak mają zapierdzielić, to i tak zapierdzielą ... z alarmem, czy bez  Red_icon_cool

Co z tego, że w aucie miałem "dobry" alarm, dodatkowe blokady, zabezpieczenia, lokalizator i takie tam, jak ... na właśnie miałem  Red_icon_thinking

No bo z tym to jest tak, jak z Panią Hhhhaaaaawrankową
... miała trzy nocniki:
  1. złoty,
  2. srebrny
  3. i porcelanowy
... a zesrała się na podłogę  Red_icon_cheesygrin
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-09-12, 02:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#12
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
ja używam prosty alarm z pilotem na RF tylko, nie odchodzę od moto poza zasięg pilota, chyba że parkuje u kogoś pod domem... jak pilot zawyje szybko biegam, a blokada na tarczy skutecznie na tyle spowolni potencjalnego złodzieja że zdąży poczuć mojego "kopa" na swojej dupie... póki co raz nie zawiódł....

http://allegro.pl/alarm-powiadomienie-pi...Yzk4MjI%3D
2017-09-12, 03:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#13
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
... podjeżdża bus, wysiada trzech cieniasów, 5-10 sekund ... ładują motór na pakę, odjeżdżają i mają w dupie Twojego "kopa" i Twój alarm.
GPS ... jaki problem => zagłuszacz sygnału. Akcja = reakcja, takie życie stary.
No chyba, że granat przywiążesz, to wtedy ani ich, ani motóra.

I teraz tak sobie właśnie zdałem sprawę, że te wszystkie bajery służą wyłącznie naszemu dobremu samopoczucie, że w razie co, to ... zrobiliśmy wszystko, ale mieliśmy pecha Red_icon_smoke
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-12, 06:25 PM przez shogun_zag.)
2017-09-12, 06:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#14
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
temu ja nie tylko gps mam jako lokalizator, blokada tarczy, wiadomo to wsio jest tylko pod tych co we dwie osoby na hola  a tak często się zdarza, kumplowi CBR 600 RR od nas z pod firmy prawie co na hola za skuterkiem nie zaiwanili, wiadomo na busa i 5 chopa ciężko....
 nie że ciężko co by im dupy skopać tylko o te 5-10 sekund chodzi  Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-12, 06:30 PM przez simon68.)
2017-09-12, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#15
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
(2017-09-12, 03:01 PM)simon68 napisał(a): blokada na tarczy skutecznie na tyle spowolni potencjalnego złodzieja że zdąży poczuć mojego "kopa" na swojej dupie... póki co raz nie zawiódł....

http://allegro.pl/alarm-powiadomienie-pi...Yzk4MjI%3D

Hahahahahah Red_icon_cheesygrin Szymon nie kop w dupę Red_icon_cheesygrin Jak złodziej będzie grzebał Tobie przy blokadzie czyli raczej będzie w pozycji w kucki to zafunduj mu wtedy low kicka to akurat Twoja nogą będzie na wysokości jego głowy Red_icon_cheesygrin Będzie miał światło momentalnie zgaszone Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2017-09-13, 07:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#16
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
(2017-09-13, 07:35 PM)misiek84 napisał(a):
(2017-09-12, 03:01 PM)simon68 napisał(a): blokada na tarczy skutecznie na tyle spowolni potencjalnego złodzieja że zdąży poczuć mojego "kopa" na swojej dupie... póki co raz nie zawiódł....

http://allegro.pl/alarm-powiadomienie-pi...Yzk4MjI%3D

Hahahahahah Red_icon_cheesygrin Szymon nie kop w dupę Red_icon_cheesygrin Jak złodziej będzie grzebał Tobie przy blokadzie czyli raczej będzie w pozycji w kucki to zafunduj mu wtedy low kicka to akurat Twoja nogą będzie na wysokości jego głowy Red_icon_cheesygrin Będzie miał światło momentalnie zgaszone Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin


w takiej pozycji z low-a w łeb to mógł bym zabić...  a stojącego w głowę tys umim utrafić  Icon_baseball

w dupę to może mózg wróci na swoje miejsce  Red_icon_tongue2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-13, 07:59 PM przez simon68.)
2017-09-13, 07:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#17
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
(2017-09-13, 07:58 PM)simon68 napisał(a): w dupę to może mózg wróci na swoje miejsce  Red_icon_tongue2

Hahahahahahahahah Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin  Właśnie wróciłem z treningu i jak kopaliśmy low-y to przypomniało mi się to co napisałeś i jak potencjalny złodziej wyglądał by po otrzymaniu kopa od Ciebie i jak mózg mu wraca na swoje miejsce i za każdym razem sam do siebie się śmiałem Red_icon_cheesygrin


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2017-09-14, 09:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#18
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
ja tys właśnie z treningu tera doma.... i los tak chciał że dziś tys mocne okrężne, low-y i high ...
cheba nasze trenery czytały tego posta i dają nam wycisk na nogi  Red_icon_tongue2
2017-09-14, 09:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#19
RE: Alarm nie chce sie rozbroić
My dzisiaj z kopnięć tylko low-y a tak poza tym to bardziej bokserski trening był: sierpy, proste i podbródki Red_icon_smile Haha Red_icon_smile Możliwe bo mój trener też motocyklista i w tym sezonie na każdym wyjeździe byliśmy wspólnie Red_icon_smile I śmiał się dzisiaj i on ze mnie i pytał "Misiek Ty się czegoś obrałeś dzisiaj przed treningiem, że tak się śmiejesz?" Red_icon_cheesygrin A ja mówię do niego Jareczku nie po prostu przypomniał mi się tekst kolegi związany z low kickami Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2017-09-14, 09:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->