kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Autor Wiadomość
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#21
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Dwa tygodnie robiłem u gościa kosz do RN12. Jak pisałem jest ciszej, ale przy schodzeniu z obrotów na około 5500 - 5000 mam dosyć mocne wibracje od koszta i zauważyłem, że podświadomie omijam ten zakres obrotów, co mnie wkur.. podczas jazdy w mieście.
Wczoraj byłem o gościa który to robił i sam stwierdził, że faktycznie wibracje w tym zakresie są, jednak nie są ani "za mocne" ani "słabe", bo widział już wiele R1, które je miały. Zapytał mnie czy wibracje były w tym zakresie wcześniej, przed naprawą koszą. Odpowiedziałem, że chyba nie (przynajmniej nie tak mocne jak po naprawie). Wiec powiedział, że skoro to tak to spróbuje to poprawić, ale nie daje gwarancji, że się uda. Jego zdaniem zdarzają się nawet w nówkach "źle wyważone kosze", które zawsze w jakimś zakresie przenoszą wibracje, bo podobno YAMAHA NIE WYWAŻA KOSZY. Wiec jeszcze raz wyjmie kosz i spróbuje inaczej wypełnić gniazdo (większy luz będzie?), tak aby zniwelować te wibracje.
Nie jestem mechanikiem, nie wiem czy mnie wkręcał...
2017-07-28, 07:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#22
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Heh, u mnie bylo to samo. Przy schodzeniu z obrotow pojawily sie wibracje. I teraz regenerowany kosz lezy sobie w kartonie i rdzewieje :p kupilem uzywke i wibracji nie ma przy schodzeniu z obrotow.
2017-07-28, 10:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#23
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
No bo niestety .. sprawa jest taka że te sprężyny w koszach mają pracować jak dwumas ( czy tam dwómas Red_icon_tongue ) w dislu .. jak są na sztywno to zrobią rozpierdol w silniku wibracjami .. Obejrzałem dokładnie mój kosz po regeneracji >> nie wiedziałem tam żadnego sposobu wyważania ..
Coś czuję że u mnie też sprawa zakończy się jak u Mario ... CHOCIAŻ >> ja tam wibracji nadmiernych nie czuję raz że rzadko używam obrotów poniżej 6000 dwa że ten motocykl to jeden cały wielki wibrator Red_icon_tongue ... Po regeneracji na pewno jest cicho .. w sensie że nie klekocze jak przedtem .. ale wibracje wróciły po puszczeniu klamy .. czuje różnice między sprzęgłem wciśniętym a puszczonym ...
2017-07-28, 01:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#24
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Zastanawiam się, czy takie wibracje od kosza po regeneracji są szkodliwe dla motocykla, a jeśli tak to jak bardzo mogą zaszkodzić i co może się w związku z tym popsuć. Jak dla nie jest to do przeżycia i faktycznie mogę szybciej wchodzić na wyższe obrotu i nie schodzić w dół za często. Czy bezpiecznie z tym jeździć?
2017-07-28, 02:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Słodziak Offline
Młody
**




Liczba postów: 20
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
#25
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
cześć

Przyszło sprzęgło po regeneracji, zamontowałem je w sobotę a dziś w niedziele zrobiłem traske jakieś 300km.
Regeneracja narazie na plus, troche je słychac ale nie ma żadnych drgań jakiś większych i jest dużo ciszej niż wcześniej.

Poniżej fotki i filmik jak to chodzi

[Obrazek: IMG_20170729_132646.jpg]
[Obrazek: IMG_20170729_132659.jpg]
[Obrazek: IMG_20170729_132706.jpg]
[Obrazek: IMG_20170729_132724.jpg]
[Obrazek: IMG_20170729_132813.jpg]
filmik youtube
2017-07-30, 06:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#26
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
hi,

W jakim zakresie obrotów masz te "nie większe" drgania? Red_icon_smile
2017-07-31, 01:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Słodziak Offline
Młody
**




Liczba postów: 20
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
#27
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Czy może się źle wyraziłem bo nie wiem za bardzo o jakie drgania chodzi, dla mnie jest gicior i żadnych niepokojących dużych drgań nie ma.
Nie to że mi moto telepie az się śrubki odkręcaja same.
Delikatne oscylacje czuć tylko na kierze koło 4 - 6 tys obr.
Nie mam porównania do nówki sztuki r1.
Pozdro


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
2017-07-31, 03:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#28
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Spoko. Chciałem się upewnić czy to tak jak u mnie. No i zgadza się... Tez tak mam.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


"Prawym nadgarstkiem regulujesz poziom frajdy z jeżdżenia."
Donny Greene
2017-07-31, 07:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Słodziak Offline
Młody
**




Liczba postów: 20
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
#29
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Aa szczerze to szkoda se du*pe zawracać ta regeneracja, w zimie kupie nowy kosz zza oceanu.

Dziękuję za pomoc i z fartem Red_icon_smile

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-07-31, 08:13 PM przez Słodziak.)
2017-07-31, 08:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#30
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
No niestety ......
2017-08-01, 08:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#31
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Z braku czasu rzadko tu zaglądam . Jeśli chodzi o regenerację koszy to można zrobić to tak że nie będą wibrowaly ale ma to negatywny skutek w zużyciu. Mianowicie między 15 a 30 tyś taki kosz popracuje w zależności od tego kto jak będzie motocykl traktował. Ogólnie kosze Yamaha mają oryginalnie luz na sprezynach . Wtedy dobrze tłumi drgania ale szybko się zużywa dolną część kosza . Ja żeby uniknąć tego pasuje kosze ciasnej tak że nie wyrabiaja podłoży. I każdy kosz jest wyważony. Nie ma tu zasady jak w kole . Kosz ma różne wagi sprężyn dodatkowo w niektórych koszach nit ma swoją wagę. Każdy kosz który został spasowany ciasnej prędzej czy później się układa . Ale co ważne jeśli chcecie mogę wasze kosze dostosować tak by nie wibrowaly od początku ale będę miały krótszą żywotność. Każdy kto by chciał to zmienić proszę o kontakt. Dodatkowo jeśli chodzi o luzy na tuleji są dopuszczalne a nawet musza być. Do 3.5mm
2017-08-22, 06:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
GoProR1 Offline
Wariat
*****

Zagłębie
GSX1300RAL716

Liczba postów: 1,070
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#32
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
(2017-08-22, 06:20 PM)oldi90 napisał(a): Z braku czasu rzadko tu zaglądam . Jeśli chodzi o regenerację koszy to można zrobić to tak że nie będą wibrowaly ale ma to negatywny skutek w zużyciu. Mianowicie między 15 a 30 tyś taki kosz popracuje w zależności od tego kto jak będzie motocykl traktował. Ogólnie kosze Yamaha mają oryginalnie luz na sprezynach . Wtedy dobrze tłumi drgania ale szybko się zużywa dolną część kosza . Ja żeby uniknąć tego pasuje kosze ciasnej tak że nie wyrabiaja podłoży. I każdy kosz jest wyważony. Nie ma tu zasady jak w kole . Kosz ma różne wagi sprężyn dodatkowo w niektórych koszach nit ma swoją wagę. Każdy kosz który został spasowany ciasnej prędzej czy później się układa . Ale co ważne jeśli chcecie mogę wasze kosze dostosować tak by nie wibrowaly od początku ale będę miały krótszą żywotność. Każdy kto by chciał to zmienić proszę o kontakt. Dodatkowo jeśli chodzi o luzy na tuleji są dopuszczalne a nawet musza być. Do 3.5mm

Zatem skoro wibracje teraz zmalały to skróciłem sobie żywot kosza o kilka tys km. Do dupy z tym.


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


"Prawym nadgarstkiem regulujesz poziom frajdy z jeżdżenia."
Donny Greene
2017-08-25, 04:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
oldi90 Offline
Młody
**




Liczba postów: 90
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#33
RE: kolejny post z serii regeneracja kosza rn12
Źle to rozumiesz . Jeśli kosz sam się ułoży po kilkunastu kilometrach nie skracasz żywotności. Oferuje dwie opcje regeneracji. Hard i medium. Medium jest od początku kulturalny ale żywotność jest mniejsza . Tyle w temacie
2017-08-28, 08:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->