3 letnie nowe motocykle
Autor Wiadomość
PiotrXYZ Offline
OFF ROAD
****

okolice Warszawy


Liczba postów: 527
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#1
3 letnie nowe motocykle
Przeglądając oferty na allegro zaciekawiły mnie nowe 3-4 latki
np.
http://otomoto.pl/yamaha-r1-yzf-r1-1000-...78870.html

http://otomoto.pl/honda-cbr-600-rr-kredy...98009.html

http://otomoto.pl/honda-cbr-600-rr-cbr-6...20475.html

Jak myślicie jak to jest z takimi sprzętami czy różnią się np. stanem silnika w porównaniu z nowo wyprodukowanym? Czy wogóle takie długie nie używanie ma wpływ na cokolwiek?
2012-01-31, 07:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#2
RE: 3 letnie nowe motocykle
to jak z samochodem jak dlugo nie uzywasz to jeszcze gorzej niz jakbys jeździł non stop .

w silniku i wydechu wykrapla się woda i nie ma to róznicy w miejscu przechowywania zawsze sie wykropli a jak silnik nie uzywany czyli nie ma temperatury czyli nie odparowuje czyli korozja predzej czy pozniej do tego brak samorowania wszystkich czesci moga wystapic problemy z elektryka itd. Red_icon_smileRed_icon_smile nie ma nic gorszego od stojacego moto 3 czy 4 lata bez jazdy
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-31, 08:33 PM przez viper1987.)
2012-01-31, 08:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#3
RE: 3 letnie nowe motocykle
Tak się zastanawiam nad tym co viper napisałeś, bo chyba motocykle nie są zalewane płynami w fabryce, więc nie ma co się skraplać. Dodatkowo motocykle zazwyczaj są pakowane w kartonowe opakowanie, które chyba nie wytrzymałoby gdyby w otoczeniu była wilgoć. Mi osobiście wydaje się, że takiemu motocyklowi nie ubędzie KM, choć wszystko zależy od przechowywania, ale zaznaczam że to tylko moje zdanie. Chętnie wysłucham innych opinii.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2012-01-31, 10:13 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#4
RE: 3 letnie nowe motocykle
(2012-01-31, 10:13 PM)Koczis napisał(a): Tak się zastanawiam nad tym co viper napisałeś, bo chyba motocykle nie są zalewane płynami w fabryce, więc nie ma co się skraplać. Dodatkowo motocykle zazwyczaj są pakowane w kartonowe opakowanie, które chyba nie wytrzymałoby gdyby w otoczeniu była wilgoć. Mi osobiście wydaje się, że takiemu motocyklowi nie ubędzie KM, choć wszystko zależy od przechowywania, ale zaznaczam że to tylko moje zdanie. Chętnie wysłucham innych opinii.

nie mam na mysli zalewania płynami Koczis tylko o naturalnym wykraplaniu sie wody z atmosfery przy zmianie temperatury wystarczy pol stopnia aby para wodna zmienila stan skupienia Red_icon_smile moze sie nic nie stac i moto bedzie igla ale ryzyko jest spore ze jednak cosik bedzie nie tak
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
2012-01-31, 10:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marider Offline
E=mc^2 ;]

Podlasie
Rn22 / EU

Liczba postów: 2,261
Dołączył: Dec 2011
#5
RE: 3 letnie nowe motocykle
A ja mysle ze nic im nie jest, ot stare zapasy trzeba komus wcisnac wiec sa mega promocje i wielkie obnizki.. Poza tym sprzety maja jak widze 2 letnie gwarancje (raczej wazne od momentu zakupu a nie produkcji) wiec strachu nie ma choc sprawdzilbym z ktorej serii produkcji jest ta R1 2009 - tak dla pewnosci Red_icon_smile
2012-02-01, 01:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
YZF R1 Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 558
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 1
#6
RE: 3 letnie nowe motocykle
Ja tam bym tego nie tkną dla mnie jest już to produkt wybrakowany i na pewno zaszkodziło mu to bardziej niż normalna eksploatacja.A zapewnienia o idealnym przechowywaniu nie wierzę!
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców,
pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
naprawdę...
aż czasami ciężko ich wyprzedzić!!! Red_icon_smile
2012-02-01, 09:12 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dizzastar Offline
Młody
**

WWA
XC125E Vity

Liczba postów: 91
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 1
#7
RE: 3 letnie nowe motocykle
W przypadku prawidłowo przechowywanych pojazdów nowych - tj. w skrzyniach stalowych, bądź drewnianych, opakowanych w karton, zapewniający przewiewność, a pomieszczenie jest ogrzewane i wentylowane - nie ma obaw o jakiekolwiek zużycie.

Silnik jest zalany fabrycznie olejem na pierwszy 1000km, jest on na ogół tajemnicą koncernu. Poza typowymi funkcjami oleju ma on za zadanie konserwację jednostki do pierwszego przeglądu. Jako, że wszystkie układy są nowe silnik nie jest narażony na korozję.

Malkontent wymieni olej, płyn chłodzący, zapierdalacz opony i płyn hamulcowy, a i bez wymian taki sprzęt będzie pełnowartościową nówką.

PS Jeśli kontener z motocyklami stoi gdzieś w dokach portowych, gdzie morski klimacik "robi swoje" to faktycznie możnaby się obawiać o kondycję podzespołów.
2012-02-01, 05:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kaczor_scigacz Offline
kaczor
***

okolica wawy
yamaha r1 rn19

Liczba postów: 384
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
#8
RE: 3 letnie nowe motocykle
wedlug mnie nic im nie jest wsiadac i smigac!
zawsze i wszedzie nR1 bedzie!!!!
2012-02-02, 02:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
neek12 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 118
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
#9
RE: 3 letnie nowe motocykle
ja bym brałRed_icon_smile, jakis czas temu była na ebay aukcja wlasnie takiej nowiutkiej rn04, nie chce rzucac kwoty bo juz nie pamietam dokładnie ale poszła za naprawde gruba kase
2012-02-02, 02:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Brroda Offline
Młody
**




Liczba postów: 82
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
#10
RE: 3 letnie nowe motocykle
Co do pierwszej rn22 w gdyni to bicie piany jak hooy! dzwonilem pod koniec listopada zanim moja kupilem i mi powiedzieli ze moto sprzedane i ogloszenie nieaktualne, powiedzialem to po kiego h,wisi skoro moto nie ma?, odpowiedzial mi facet ze tak to juz jest ze wisi " ktos zadzwoni, na co inne sie moze skusi" i proponowal mi 10tke 2010rok testowa za 36 patykow ale podziekowalem. Sciema z tym ogloszeniem, po hoy wystawiaja pajace!!
2012-02-14, 08:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->