r1 rn19 co z tym wydechem?
Autor Wiadomość
Miczu Offline
Młody
**




Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
#1
r1 rn19 co z tym wydechem?
Witam, zakładam ten temat po przeczytaniu innych pobocznych i nie uzyskaniu klarownej informacji. Czy w r1 rn19 wymiana kompletnego układu wydechowego wiąże się z zakupem power comandera czy rapida aby ustawić mape ? Czy same końcówki wystarczą aby poprawić dzwięk ? Czy katalizator w tym modelu to wszystko pierd**** ? Pisze ten post bo mam fajną okazje kupić całe układ wydechowy akrapa ale nie chce wydawać kasy jeszcze na na pc czy inne , chodzi mi tylko o dzwięk. Wszystkie komentarze i spostrzeżenia mile widziane.
2017-06-02, 07:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#2
RE: r1 rn19 co z tym wydechem?
Jest na forum duzo odpowiedzi na ten temat:
- wymiana samych końcówek - polepsza dzwiek wystarczająco, strojenie w sumie nie konieczne
- wymiana końcówek + decat - jeszcze lepszy dzwiek i bas (smierdzi pasażer spalinami i ty rowniez ale w mniejszym stopniu) wypada dostroic, mogą falowac obroty
- wymiana calego układu raczej trzeba dostroic bez tego tez pojezdzi ale odczuje to za kilka lat silnik to odczuje chyba ze wczesniej padnie panewka. ?

Kazda zmiana w wydechu bez strojenia wplywa w jakimś stopniu na silnik.
2017-06-02, 07:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#3
RE: r1 rn19 co z tym wydechem?
Dokładnie tak jak pisze Mario. Ja sam wymieniłem tylko same tłumiki i nic złego się nie dzieje, zresztą to też potwierdzone info od mojego mechanika.

btw.
Ma ktoś jakieś remedium na słabe uszczelnienie połączenia? Mam problem bo opaska nie uszczelnia połączenia wystarczająco, a pasta uszczelniająca prawie cała się ześlizgnęła podczas wkładania rury w rurę... no i dmucha i "ucieka dźwięk"
2017-06-03, 12:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Miczu Offline
Młody
**




Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
#4
RE: r1 rn19 co z tym wydechem?
Wielkie dzięki za informacje ! Pozdro
2017-06-04, 02:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->