JAKIE OPONY HELP
Autor Wiadomość
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
RE: JAKIE OPONY HELP
Jedz na Pszczółki masz nie daleko a tam techniki sie nauczysz szybciej niz kilka lat jezdzenia na drodze Red_icon_smile
2022-05-04, 05:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
RE: JAKIE OPONY HELP
oczywiście opierasz stopę na podnóżku tylko na palcach i chowasz ją do środka a nie na skraj podnóżka. jak na 50 sie udało to pewnie na 55 jeszcze bardziej trzeba moto złożyć albo za mało się zwieszasz.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2022-05-04, 01:11 PM przez Kafel.)
2022-05-04, 01:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
No na 55 na pewno bardziej trzeba złożyć. Może faktycznie źle stopy trzymam, bo mam wysunięte aż do momentu kiedy "obcas" w bucie się zaprze o set.
2022-05-05, 12:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
RE: JAKIE OPONY HELP
Panie jaki obcas?! Palce na podnóżku pięta do ramy dupa do tylu glowa do lusterka i wchodzimy gladziutko w zakręt Red_icon_smile
2022-05-05, 01:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
RE: JAKIE OPONY HELP
(2022-05-05, 01:28 PM)szymek napisał(a): Panie jaki obcas?! Palce na podnóżku pięta do ramy dupa do tylu glowa do lusterka i wchodzimy gladziutko w zakręt Red_icon_smile

Skąd Ty możesz wiedzieć takie rzeczy? Red_icon_mad3
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2022-05-05, 01:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
RE: JAKIE OPONY HELP
Tak słyszałem Red_icon_cheesygrin
2022-05-05, 01:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
(2022-05-05, 01:28 PM)szymek napisał(a): Panie jaki obcas?! Palce na podnóżku pięta do ramy dupa do tylu glowa do lusterka i wchodzimy gladziutko w zakręt Red_icon_smile
No tak jakoś wygodnie mi Red_icon_cheesygrin dupa do tyłu, całe ciało poza oś motocykla, ale but zaparty, żeby do przodu stopa nie poleciała Red_icon_cheesygrin sprawdzę na następnym wypadzie. Cofnę stopy do tyłu, żeby palce opierać na setach, a nie środek stopy. Może przez właśnie tarłem butem o asfalt, bo czubek był zbyt wysunięty na setach Red_icon_smile dziękuję za podpowiedź Red_icon_smile
2022-05-05, 08:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
O ten obcas mi chodziło. Tak dla jasności Red_icon_cheesygrin


Załączone pliki Obrazki
   
2022-05-05, 08:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
RE: JAKIE OPONY HELP
Tak wiem o co ci chodzilo Red_icon_smile trzymaj przod buta na secie a nie bedziesz paznokciami przycierał o asfalt Red_icon_wink nie trzymaj kurczowo kierownicy. Rece luzno ale stabilnie uzyj przeciwskretu i cyk fuch zakret pokonany Red_icon_smile trening czyni mistrza wiec zapraszam na tor !
2022-05-05, 10:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: JAKIE OPONY HELP
Jak powiada stare torowe powiedzenie >>>> trzesz butem o asfalt ?? Noooo.... to najwyższy czas położyć buty na podnóżkach ....
Mając jakiegoś CZOPKA pod dupą to ja rozumiem takie jazdy ale mając SPORTOWY motocykl jeździć na KACZĄ STOPĘ to ani to prawidłowe, ani bezpieczne a wygląda jakby na moto wsiadł ostatni ( jakby to nazwać ? ) powiedzmy mieszkaniec bardzo ale to bardzo małej i oddalonej od cywilizacji osady ludzkiej Red_icon_tongue .... Jak nie jestem jakiś uczulony tak kacza stopa to mnie do szału doprowadza i zwyczajnie jest to OBLEŚNE Red_icon_smile ....
2022-05-06, 08:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
RE: JAKIE OPONY HELP
ja to nawet normalnie jeżdżąc po drodze to przeważnie opieram stopę bardziej na palcach bo mi tak wygodniej

2022-05-06, 10:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
Panowie wy to latacie już który sezon na sporcie? Red_icon_cheesygrin ja R1 mam od tamtego sezonu i jak dla mnie to i tak mega dużo, że udało się zamknac całkowicie opony Michelin pilot power 2 CT 190/50. Teraz weszły metzelery M9 RR, ale profil 55. Może za szybko się na taki profil zdecydowałem... Na pewno sporo sezonów mi do was brakuje Red_icon_cheesygrin tak czy inaczej po prostu wygodnie mi było jeździć z "obcasem" zapartym o sety. Na pewno jutro sprawdzę jak się jeździ z palcami opartymi o sety. Jedno jest pewne - metzelery kleją lepiej niż micheliny Red_icon_cheesygrin w tamtym sezonie tarłem nie tylko butem, ale i setem o asfalt, aczkolwiek czułem jak motocykl się ześlizguje do zewnetrzej zakrętu. Teraz do setów jeszcze sporo brakowało, ale miałem pełną kontrolę nad maszyną Red_icon_cheesygrin jeżeli nie uda się zamknac 55tki, to na przyszły sezon te same gumy, ale profil 50 Red_icon_smile jeżeli ktoś miałby ochotę polatać ze mną po zakrętach i rzucić okiem na moją pozycje, to ja bardzo chętnie Red_icon_cheesygrin możemy się zgadać na czerwiec na jakiś dzień Red_icon_cheesygrin
2022-05-06, 02:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
Serdecznie dziękuję za pomoc Red_icon_cheesygrin pomijając fakt, że dużo wygodniej mi się siedzi na motocyklu kiedy opieram palce, a nie piętę na setach, to jeszcze zamiast zdzierać sobie buty, to jest już prawidłowe przytarcie Red_icon_cheesygrin
Co do samej gumy - metzeler M9 RR świetna sprawa. Klei niemiłosiernie. Nabite po 2.5 powietrza. Za rok wlatuje ta sama guma Red_icon_cheesygrin jakby ktoś się zastanawiał, to można brać w ciemno Red_icon_cheesygrin


Załączone pliki Obrazki
   
2022-05-10, 06:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
(2022-05-03, 06:10 PM)szrama86 napisał(a):
(2022-05-03, 04:26 PM)Samix napisał(a): Ja ciut szybciej pokonałem zakręt, ale jednak 55 zamknąć, to będzie spory problem na drodze. 50 bhm dzisiaj zamknął całą na spokojnie

Mam K3RR i tyle do zamknięcia co Ty masz na zdjęciu to też mam. Tylko że ja nie byłem jeszcze na żadnych konkretnych winklach. Tylko większe ronda i warunki jak na razie nie pozwalają na lepszą jazdę. Jak na razie dużo piachu na drogach to i kwadratowa jazda. Co do profilu 55 to miałem 8 letnie Dunlopy i na Czechach bez problemu zamykałem ten profil, a techniki cały czas się uczę. Nie wiem jakie winkle macie w Twoich okolicach ale u nas na Cervenohorske Sedlo myślę że bez problemy byś zamknął.
Chyba udało się zamknąć oponkę Red_icon_smile


Załączone pliki Obrazki
   
2022-06-11, 08:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
Przedniej nie domkne raczej, za mało umiejętności jeszcze. Natomiast tył siedzi cały


Załączone pliki Obrazki
   
2022-06-11, 08:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MissieeQ Offline
Użytkownik
***

Warmińsko-Mazurskie
RN22 2013

Liczba postów: 163
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
Samix. I jak tam? Na jakim powietrzu lata Ci się najlepiej na tej oponce?
Na początku nabiłem 2.5 przód, tył i latało się mega fajnie, przyjemnie i czułem się pewnie. Po dłuższym czasie stwierdziłem żeby zejść trochę niżej z powietrzem, bo miałem nadzieję, że będzie lepiej kleiła i jeździ mi się gorzej. Nie czuję się tak pewnie, moto w zakręcie jakby mi bujało itp. i jakoś tak dziwnie..
Pewnie na torze na rozgrzanej oponie by to zdało egzamin i by lepiej kleiły na mniejszym ciśnieniu ale na zwykłych winklach mam wrażenie, że jest gorzej na tych mniejszych ciśnieniach niż na 2.5. Red_icon_shame Red_icon_shame
2022-07-07, 11:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szrama86 Offline
Użytkownik
***

Opole
R1 RN19

Liczba postów: 123
Dołączył: Feb 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
(2022-05-06, 02:53 PM)Samix napisał(a): Jedno jest pewne - metzelery kleją lepiej niż micheliny

Metzeler to najstarsza firma oponiarska z dużymi tradycjami i według mnie robi kozackie opony. Mam teraz K3RR i mogę je z czystym sumieniem polecić. Na następny sezon też wlecą takie same.

(2022-06-11, 08:16 PM)Samix napisał(a): Natomiast tył siedzi cały

No i graty. Wierzyłem że zamkniesz je i to zrobiłeś.
2022-07-08, 09:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
(2022-07-07, 11:39 AM)MissieeQ napisał(a): Samix. I jak tam? Na jakim powietrzu lata Ci się najlepiej na tej oponce?
Na początku nabiłem 2.5 przód, tył i latało się mega fajnie, przyjemnie i czułem się pewnie. Po dłuższym czasie stwierdziłem żeby zejść trochę niżej z powietrzem, bo miałem nadzieję, że będzie lepiej kleiła i jeździ mi się gorzej. Nie czuję się tak pewnie, moto w zakręcie jakby mi bujało itp. i jakoś tak dziwnie..
Pewnie na torze na rozgrzanej oponie by to zdało egzamin i by lepiej kleiły na mniejszym ciśnieniu ale na zwykłych winklach mam wrażenie, że jest gorzej na tych mniejszych ciśnieniach niż na 2.5. Red_icon_shame Red_icon_shame

Nie kombinowałem. Mam 2.5 przód i tył. Trzymają jak wściekłe. Prawa i lewa strona zamknięta całkowicie Red_icon_cheesygrin minus taki, że już muszę kupić nową oponę na tył. Ta już się skończyła :/
2022-08-09, 10:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Samix Offline
Młody
**

Malbork
RN19

Liczba postów: 61
Dołączył: Apr 2021
Reputacja: 0
RE: JAKIE OPONY HELP
Mam tylko jedną uwagę po dzisiejszym ostrzejszym winklu. Opona mi zaczęła zjeżdżać do zewnętrznej strony. Widać nawet ślad jaki uślizg złapała. Oczywiście mówię o przedniej oponie. Tył nie do ruszenia, zero uślizgu. Zastanawiam się czy to dlatego, że pierwszy raz tak nisko położyłem?


Załączone pliki Obrazki
   
2022-08-09, 10:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
RE: JAKIE OPONY HELP
ile na tyle zrobiłeś?

2022-08-10, 05:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->