R1 rn09 nie wysprzęgla
Autor Wiadomość
Michu44 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 178
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
#1
R1 rn09 nie wysprzęgla
Mam problem z moją R1. 
Podczas drogi do roboty, nagle przestała wysprzęglać.
Niestety powodem tego nie jest linka. Klamka działała normalnie z oporem ale nic. 
Zawróciłem odstawiłem moto. Po zdjęciu dekla wszystko wygląda ok, nie widać śladów jakieś usterki czy coś w tym stylu. 
Dla wszelkiego spokoju zdemontowałem docisk i poskładałem wszystko od nowa. Przez korek wlewu oleju widać że cały mechanizm działa a podkładka dociskająca odsuwa się trochę ale i tak nie wysprzęgla.
Miał ktoś może podobny problem lub jakieś sugestie czym to może być spowodowane. Silnik pracuje normalnie nie słychać nic niepokojącego.
2017-05-29, 09:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kejsi Offline
Młody
**




Liczba postów: 47
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
#2
RE: R1 rn09 nie wysprzęgla
Nie ma frezów na koszu? Czy ten drut który jest na pierwszej tarczy od strony silnika nie pękł i nie podstawił się między tarcze a przekładke? Ogólnie rozbieraj od nowa bo ewidentnie wina tam leży skoro nie słychać nic nie pokojacego o jak wchodzą biegi na zgaszonym podczas pchania erki?
2017-05-31, 05:56 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michu44 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 178
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
#3
RE: R1 rn09 nie wysprzęgla
biegi zapinają się bez problemu gdy kołem lekko się porusza.
kły od zabieraka wyglądają ok. Zastanawia mnie tylko dlaczego trzeba użyć tak dużej siły żeby obrócić kołem nawet z wyjętymi tarczami i dociskiem?? w poprzednich moto nie musiałem nigdy rozbierać sprzęgła a w pizdzikach Red_icon_tongue bez problemu robiło się to ręka
2017-05-31, 10:49 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michu44 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 178
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
#4
RE: R1 rn09 nie wysprzęgla
Ze sprzęgłem prawdopodobnie problem rozwiązałem, lecz mam problem ze sprawdzeniem moto. 
Gdy mam zdemontowane tarcze/przekładki, dość ciężko obrócić kołem motocykla, da się go pchać ale stawia wyraźny opór,
każdy bieg zapina się bez problemu. Chciałbym uniknąć dalszego rozbierania silnika w  poszukiwaniu nie wiadomo czego. 
Ma ktoś jakieś sugestie po powoli wariuje od tego. Na luzie obraca bez problemu.
2017-06-01, 10:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michu44 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 178
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
#5
RE: R1 rn09 nie wysprzęgla
Niestety nie udało mi się rozwiązać problemu.
Wewnętrzny kosz opiera się o zewnętrzny i tworzy opór.
Kupiłem kompletne sprzęgło z innej R1 jednak dalej to samo. Gdy skręcone są luźno jest ok wystarczy jak na filmie dokręcić grzechotką i już jest problem. Sprzęgło jak na początku tematu nagle podczas spokojnej jazdy. Wszystkie części wyglądają ok i mam ich 2 komplety.
Coś? ktoś? Wszystko zgodnie zgodnie z serwisówką. Jak przywalę w nakrętkę 100NM o będzie jak zaspawane i takie było :/
Tu filmik z problemem
https://www.youtube.com/watch?v=C6aasIV0...e=youtu.be
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-06-08, 08:02 PM przez Michu44.)
2017-06-08, 08:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
#6
RE: R1 rn09 nie wysprzęgla
https://youtu.be/CsDoBpJoitU

Tu koles ma podobnie, filmik z tamtego roku moze rozwiazal problem? Wrzuc jakis komentarz moze odpowie.
2017-06-08, 09:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->