Olej do zawieszenia
Autor Wiadomość
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#1
Olej do zawieszenia
Forumowicze!

Jaki olej lejecie do zawieszenia do Waszych sprzętów?

Nadeszła pora na serwis mojego zawieszenia i chciałbym zalał Silkolene, tylko niewiem czy iść w RSF 2.5wt, czy 5wt.
Yamaha rekomenduje swój 01, i w tym przypadku, przy niższej temperaturze 2.5wt będzie bardziej miękki od yamahowskiego, ale po rozgrzaniu lepkość będzie wyższa niż w 01. 
W przypadku 5wt zawsze będzie bardziej sztywny.
Wszystko opieram na tym porównaniu:
https://transmoto.com.au/comparative-oil-weights-table/
Wiadomo, najlepszy byłby 02 silkolene racing fork fluid, ale jest nie do dostania :/

A Wy co lejecie do siebie?
2017-05-05, 09:42 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#2
RE: Olej do zawieszenia
Jaki by nie był byle że byl
2017-05-05, 03:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#3
RE: Olej do zawieszenia
Głebokie!

Ale pytam z czystej ciekawości Red_icon_smile
Chyba pójdę w stronę 2.5wt, na ciepło będzie trochę sztywniejszy Red_icon_smile
2017-05-05, 06:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#4
RE: Olej do zawieszenia
Liqui Moly 5W ... Bajka oliwa Red_icon_smile .... Na drogę dałbym 10W ..
Przetestowałem sporo różnych i na żadnym tak idealnie nie pracowała mi opończa Red_icon_smile ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-05-05, 09:27 PM przez A.S..)
2017-05-05, 09:26 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kamool Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 445
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 1
#5
RE: Olej do zawieszenia
O tyle gęstszy olej na ulicę?

Czyli mówisz, że Twoim zdaniem ten 5W najlepiej Ci się sprawdza na torze?
2017-05-06, 09:04 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#6
RE: Olej do zawieszenia
Sprawa wygląda tak że oznaczenia 5W czy 10W czy 7.5W na danym oleju do zawieszenia ( danej firmy ) to nie to samo co 5W40 w olejach silnikowych produkowanych przez różne fabryki ..
W oliwie do zawieszeń NIE MA TAKIEJ standaryzacji .. 5W Ohlinsa to nie to samo co 5W Motula czy innych ..
Dlatego na wielu butelkach znajdziesz LIGHT czy MEDIUM czy HARD .. czy MEDIU/HARD itd ....
Ja jestem w niebo wzięty - dosłownie - jeśli chodzi o 5W z Liqui Moly .. oliwa perfekcyjna i pod względem pracy zawieszenia i fedbacku na oponie .. Na Valvoline 5W targało mi przód straszliwie .. 3 wjazdy na bzdurny Kisielin i przodu brak Red_icon_sad .. teraz 9 czy 10 sesji ( z wyścigiem ) na Brnie i z jaka oponą przyjechałem z taka wróciłem !!! Red_icon_smile ...
USTAWIENIE zawiechy ( napięcie wstępne i hydraulika ) IDENTYCZNE jak w zeszłym roku .. a na pokładzie spokój i cisza .. żadnych drgań na nierównościach ( nagle Brno zrobiło się jak stół a na Kawie tak łatwo nie było Red_icon_wink ) ... mocne drgania dopiero przy mega mocnym hamowaniu z podrywaniem tylnego koła ( wyprzedzania na dohamowaniu za wszelka cenę Red_icon_tongue ) .. Tak że póki co bardzo polecam ..
Po powrocie z Hungaro - jak wszystko pójdzie dobrze - będę wymieniał olej więc zobaczę jeszcze jak zużycie .. czy też się tak "pali" jak Motul czy Valvoline ..
2017-05-08, 07:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->