RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Autor Wiadomość
Rabol Offline
Młody
**




Liczba postów: 34
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 0
#21
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
A.S. jak znajdziesz przyczynę niesprawności, to daj mi znać. Mam też tezę, że może przewody do rozrusznika się obluzowały i występuje na nich za duży spadek napięcia (ale to tylko teza).
2017-04-03, 02:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#22
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
No i jestem po pierwszym odpaleniu gadziny w tym roku Red_icon_smile ...
I teraz tak : po zimie przekręciłem kluczyk i pyk starter .. ki,ki,ki,ki,ki .. i nic ... no to znowu kluczyk i ki,ki,ki,ki .. walnęło w wydech .. przekręciłem kluczyk i jeszcze raz .. ki,ki i GADA Red_icon_smile ...
Tak że definitywnie NIE JEST TO KWESTIA akumulatora, czy rozrusznika ..... nie pozostaje mi nic tylko skierować ukłon w kierunku Shogun_zag Red_icon_tongue .... masz rację !!! Coś jest z układem paliwowym/wtryskowym ...
A najdziwniejsze jest to że po reflashu problem nie występuje na razie ( reflash z softem STOCK ECU (EU) ze zmianami tylko w wentylatorach, wyłączona sonda, MODE A przy zapłonie i wyłączony AIS, aaa i jeszcze przelicznik prędkości na zębatki 16 i 47 ) .. dziwne ... Dzisiaj rano kluczyk, zapłon , starter .. dwa przekręcenia i gada ...
Myślałem że to kwestia AutoTuna bo wczoraj ustawiłem też mieszankę na wolnych i cała tabelę AFR ... ALE >>>> wszystkie te zmiany nie mają znaczenia przy rozruchu a AutoTune zaczyna działać w zależności jak go ustawimy ( tak oględnie mówiąc ) czy 60 sekund po odpaleniu czy po osiągnięciu na przykład 50 stopni przez płyn .....
Tak że .... po testuje nadal..

Z ciekawostek : zaraz po odpaleniu z rana, nie da się teoretycznie mierzyć AFRa .. ale kiedy moto ma jeszcze ssanie jest to do zmierzenia i jest wtedy około 12,2 - 12,5 ... potem na full przelocie ( decat, SHARKI + KN ) jest tak jak mówią wszelkie prawidła >> mieszanka robi się uboga i AFR rośnie do 16-17 .. moto szybko się grzeje chociaż pracuje w miarę równo ... NIE WIEM co by było kiedy ori sonda byłaby zapięta i jak by wtedy pracowało ALE >>> .. O2 optimizer z Dynojeta zajmuje się TYLKO wąskim przedziałem obroty/maneta właśnie na wolnych i nieco dalej zmieniając odczyty tak żeby ECU ustawiało 13,5 - 13,6 .. bodajże .. Teraz mam wolne obroty zestrojone na AFR 13,5 .. moto pracuje aksamitnie niemal .. zmieniając oliwę rozgrzałem go do 80 C ... zgasiłem .. wlałem Flush-a .. potem chodził w garażu w 20 stopniach równe 10 minut i dopiero pod koniec 10 tej minuty złapał 91 stopni .. cały czas ładnie pracuje i spokojnie się nagrzewa w sensie prawidłowo że nie łapie 100 stopni po 5 minutach .. Idziem chyba dobra drogą .. niedługo testy na drodze .. Red_icon_smile
2017-04-10, 01:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#23
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
A mi w mózgu teraz namieszałeś, za dużo wiedzy, łeb mi pęknie, głowa mnie rozbolała Red_icon_mad2


Jako, że już trochę czasu minęło i sytuacja oraz "procedura" odpalania mojego moto nie uległa zmianie, to jestem niemal pewien, że moto ma zabity filtr paliwowy i paliwo nie ma swobodnego przepływy lub / i ... i to wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne ... układ paliwowy na odcinku wtryski-pompa ma jakąś mikro nieszczelność przez co po dłuższym postoju paliwo "cofa się" z układu.

Kiedyś miałem japoński pojazd, co się zwał Mazda 626 GE-1 w diesli (miał dość ciekawy silnik doładowany kompresorem). Właśnie w tym aucie miałem identyczne objawy j/w ... jak było na bieżąco jeżdżone, to OK, wystarczyło, że postało przez 2-3 dni ... maska do góry i pompowanie paliwa (miała ręczna pompkę na filtrze paliwa). Najeździłem sie po warsztatach i trafiłem na mądrego człowieka, który stwierdził, że układ paliwowy zapowietrza się przez ... pompę wtryskową, przez jakąś maciupeńką nieszczelność na osi napędu pompy, tak maciupeńką, że w rejonie osi pompy nawet tłustej plamki ON-u nie było widać.
Wszyscy chcieli mi wymieniać pompę, a wiecie, co ON zrobił?
Pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową zamontował na przewodzie paliwowym zawór zwrotny, który nie pozwalał na to, aby paliwo cofnęło się.
Koszt naprawy ... dla jasności, to by rok 96-97 ... pamiętam jak dziś ... 15 zł (!!!), a reszta mówiła coś o ok. 3 tys. zł.  Red_icon_cheesygrin

W przypadku R1 jestem w 110% pewny, że montując zawór zwrotny pomiędzy wtryskami a zbiornikiem problem by ustąpił. Ale ... to rozwiązanie doraźne i uważam, że trzeba usunąć przyczynę Red_icon_cool

Być może wystarczy ... wyczyszczenie filtru paliwa na pompie i wymiana oringu uszczelniającego na szybkozłączce przewodu paliwowego zbiornika  Red_icon_smoke

No, ale trzeba to jeszcze zrobić ... a nie jeździć do upadłego Red_icon_mad3 Ale jak ja to zrobię, to serwis nie będzie miał co robić, a to fajne chłopaki są Red_icon_cheesygrin
Pod koniec m-ca odstawiam R1 do serwisu - teraz są zawaleni motorami pod sufit.
Dam wam znać, co zrobili, że naprawili ... mam nadzieję Red_icon_cool
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-04-11, 09:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#24
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
U mnie filtr na pompie jest czysty jak łza ... Red_icon_smile ..
Zawór zwrotny dobra myśl Red_icon_smile .. Mam, kupiłem jakieś 15 lat temu taki fajny, amelinowy ( porządny że niby ) .. mógłbym założyć to minuta roboty - ale u mnie to ustało, nie wiem .. zapalałem za 2 - 3 razy i dwa góra trzy przekręcenia wałem i gada .. O CO KAMAN ?? Nie wiem Red_icon_sad ..
2017-04-12, 08:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#25
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
No to sie ciesz, bo u mnie bez zmian ... jak z dnia na dzień odpalam, to od strzału, zero problemów, a jak postoi kilka dni, to pompa paliwa na początku bardzo krótko pracuje (!!!), później dłużej, słychać, jak ciśnie powietrze i jak napełni układ, to ... strzał i ... gada.
Nie przeszkadza mi to specjalnie, bo już wiem, jak "rozmawiać" z bydlakiem, ale zanim do tego doszedłem, to 2x aku wyładowałem, a motór ani nie pierdnął Red_icon_cool
Dopiero, jak sie w pompę wsłuchałem, to .... "aaaa, mam cię ty skurwelu" Red_icon_cheesygrin
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-04-13, 07:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#26
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
I masz 100% racji .. dzisiaj to potwierdziłem ...
Musiałem zdjąć zbiornik ( po raz miliard tysięczny Red_icon_sad ) i zdjąłem węże itd .. układ pusty .. Poskładałem zbiornik i >>>> DUPA Red_icon_tongue ... ki,ki,ki,ki .. bum w wydech .. ki,ki .. bum znowu, ale kręcę dalej Red_icon_tongue .. ki,ki,ki i tugu, tugu, tugu - gada .. że tak obrazowo i poetycko rzecz ujmę .. U mnie coś się zmieniło i układ teraz trzyma tzn. trzymał, bo nie wiem co będzie po złożeniu tym razem i sprawdzę jak postoi ze 3 - 4 dni ...
Więc na pewno układ paliwowy .. nie żadne rozruszniki i inne tego typu ..
2017-04-13, 09:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ffxx Offline
Młody
**




Liczba postów: 12
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
#27
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Panowie, odkopie trochę temat. Udało się Wam ostatecznie go rozwiązać problem?
Objawy podobne do Waszych, poniżej filmik z problemem, moto zimne nie odpalane kilka dni.
https://streamable.com/2ohj86

Aku nowe Yuasa wg serwisówki, świece też nówki.
2021-04-14, 09:43 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#28
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Trzymasz go trochę za krótko. Jak pokręcisz dłużej to zagada za 1wszym.
2021-04-14, 11:10 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ffxx Offline
Młody
**




Liczba postów: 12
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
#29
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
jak przetrzymam dłużej to jest strzał z wydechu, tak jak pisali wyżej.
2021-04-14, 11:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#30
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
(2021-04-14, 11:23 AM)ffxx napisał(a): jak przetrzymam dłużej to jest strzał z wydechu, tak jak pisali wyżej.

a ja tu widzę damskie ręce  Red_icon_banana

a tera do faktów, 
wydech oryginał ??
filtr powietrza? 
kiedy zawory były robione i synchro przepustnic ?? 
ile to ma nalatane?
sprawdź czy tak samo odpala jak na włączonym czerwonym guziku, przekręcisz kluczykiem z 3 razy przed odpaleniem, żeby pompa zbudowała ciśnienie.
i jak masz możliwość przetestuj odpalanie z klemami podpiętymi pod większe aku, np. samochód najlepiej odpalony i kable dobrej jakości a nie z lidla, no chyba że masz gdzieś pod ręką nowe aku, co ma 190A rozruchowego...
potestuj napisz i będziemy kombinejszyn dalej....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-04-14, 11:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ffxx Offline
Młody
**




Liczba postów: 12
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
#31
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
tak, damska ręka bo to moto różowej Red_icon_wink

wydech akrapa z decatem
moto sprowadzone z UK, po podstawowym serwisie juz w PL filtry, olej, swiece i aku 190A - nowka Yuasa
13k km nalotu
zawory i synchro nie bylo robioine, przebieg wydaje się być oryginalny wiec nie robiliśmy jeszcze

pomysl z pompą przetestuję i z pewnością wynikami się tu podzielę
2021-04-14, 12:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#32
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
(2021-04-14, 12:22 PM)ffxx napisał(a): tak, damska ręka bo to moto różowej Red_icon_wink

wydech akrapa z decatem
moto sprowadzone z UK, po podstawowym serwisie juz w PL filtry, olej, swiece i aku 190A - nowka Yuasa
13k km nalotu
zawory i synchro nie bylo robioine, przebieg wydaje się być oryginalny wiec nie robiliśmy jeszcze

pomysl z pompą przetestuję i z pewnością wynikami się tu podzielę

zobacz na różnicę z deca i bez.......

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-04-14, 02:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#33
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
obstawiam problem z elektroniką, jakiś czujnik (położenia wału, wałka, TPS) błąd imo i pewnie jakaś wtyczka która nie łączy Red_icon_wink
Sprawdź czy występuje iskra przy kręceniu jeśli jest, problem będzie z zasilaniem paliwa pewnie Red_icon_wink

dopiero zobaczyłem filmik, odpala przecież, jeżeli stoi kilka dni (zależy pewnie co masz na myśli jeśli chodzi o kilka dni) to jak wiesz jest to silnik Big Bang, potrzebuje mocnego prądu przy odpalaniu zwłaszcza na zimnym. Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-04-14, 04:57 PM przez żaba.)
2021-04-14, 04:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#34
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
(2021-04-14, 04:48 PM)żaba napisał(a): obstawiam problem z elektroniką, jakiś czujnik (położenia wału, wałka, TPS) błąd imo i pewnie jakaś wtyczka która nie łączy Red_icon_wink
Sprawdź czy występuje iskra przy kręceniu jeśli jest, problem będzie z zasilaniem paliwa pewnie Red_icon_wink

problem będzie z decatem Red_icon_yes przylewa go, pewnie powkładane graty bez strojenia.....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-04-14, 04:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#35
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
(2021-04-14, 04:57 PM)simon68 napisał(a): problem będzie z decatem Red_icon_yes przylewa go, pewnie powkładane graty bez strojenia.....

może być też ta opcja, nie widziałem filmiku już się poprawiłem Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2021-04-14, 05:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Seba86 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
#36
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Witam
widzę ze nie tylko ja mam taki problem , te same objawy na zimnym strzela z wydechu trzeba kręcić 2-3 razy , aku wymienione ( oryginalne yamahy) nalot może tys km, u mnie dochodzi jeszcze , przy włączonym wentylatorze ma problem z odpaleniem, a ostatnio jak zmęczyłem moto i zatrzymałem się na 10 minut przerwy odpalił za 3 razem,
świece wymienione pod koniec lipca.

jakiś pomysł co może dolegać ? może zazdrość bo miałem pasażerkę Red_icon_tongue Red_icon_rolleyes
pozdrawiam
2021-04-28, 10:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#37
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
synchro i zawory podstawa..
i nie wim co wy macie z tymi akumulatorami, nie czytacie nie słuchacie, na chuj przepłacać... i z wentylatorem każda ma lekki kłopot odpalić, bo erka potrzebuje kopa do rozruchu a wentyle zabierają sporo...

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-04-28, 10:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Seba86 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
#38
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Simon 68 dzięki zerknę może problem zniknie, a co do aku myślę o zmianie ale na inny w niedługim czasie, tez poszukam wątku do tego tematu na forum.
pozdrawiam
2021-04-28, 10:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,642
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#39
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
(2021-04-28, 10:19 PM)Seba86 napisał(a): Simon 68 dzięki zerknę może problem zniknie, a co do aku myślę o zmianie ale na inny w niedługim czasie, tez poszukam wątku do tego tematu na forum.
pozdrawiam

pamiętaj w aku najważniejszy prąd rozruchowy min 190A...

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2021-04-29, 05:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Seba86 Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
#40
RE: RN22 Problem z odpaleniem na zimnym silniku
(2021-04-29, 05:21 AM)simon68 napisał(a):
(2021-04-28, 10:19 PM)Seba86 napisał(a): Simon 68 dzięki zerknę może problem zniknie, a co do aku myślę o zmianie ale na inny w niedługim czasie, tez poszukam wątku do tego tematu na forum.
pozdrawiam

pamiętaj w aku najważniejszy prąd rozruchowy min 190A...

bylem sprawdziłem aku na stracie rano miał poniżej 10 ( odpalił na 3metry i zgasł ), wiec zamawiam nowe aku, jak to nie pomoże idę dalej
2021-04-29, 03:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->