Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Autor Wiadomość
koguttt Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 8
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
#1
Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Siema, nurtuje mnie czy takie strzelanie wydechem używając przełącznika zapłonu jest jakoś specjalnie szkodliwe dla silnika? Nie mówie o ciągłym strzelanie tylko sporadycznie bo zauważyłem, że na zlotach itd. dużo osób to robi a nikt nie mówi o skutkach tego  Red_icon_kill Ostatnio też pare razy tak pyknąłem żeby sprawdzić czy będzie dużo większa marchewa na nowym przelocie ale bez szału  Red_icon_cheesygrin Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?  Red_icon_cheesygrin
2017-03-29, 11:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#2
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Wiem, ze to jest niezdrowe dla silnika ... ale nie pamietam jakie bylo na to uzasadnienie. Red_icon_smile
2017-03-29, 11:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#3
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
W moim przypadku "strzelanie z wydechu" seryjnego kiepsko sie skończyło, ale i tak było zajefajnie ... ludzi na przystankach straszyłem, a auta się "rozchodziły" na boki ... wystarczyło tylko nagle zamknąć manetkę, a rozpoczynała sie kanonada Red_icon_cheesygrin

Historyjka ... dość ciekawa, okazująca niszczycielska moc żywiołu i moje optymistyczne podejście do tematu Red_icon_cheesygrin
Nosiłem się z zamiarem wymiany wydechu, bo coś w nim zaczęło grzechotać, zamówiłem, ale ... 1,5 m-ca bez moto?!
Rozerwało go lekko  na szwie/prasowaniu z prawej strony (ok. 10 cm) wiec pomyślałem, że pokituje go pastą do wydechów i jeszcze jeden spacerek wytrzyma
Ale ... nie wytrzymał Red_icon_scary 
Po ok. pierwszych 100 km zaczął klekotać jak Ducati, po kolejnych 150 km coś dziwnie "szurało" przy prawych winklach, a że zaczęło padać ... nie wnikałem w szczegóły Red_icon_smoke
Dopiero na drugi dzień, jak chciałem podjechać na myjkę opłukać moto z błota, wszedłem do garażu, patrzę, a tu ... jakiś "ciulik" mi z tłumika wyszedł Red_icon_surprised


https://www.youtube.com/watch?v=UtBnwdqV4WQ
Szczególnie polecam kawałek od 1:20 do 2:10


Uwierzcie mi ... nigdy w życiu bym nie przypuszczał, co marchewy mogą zrobić z wydechem!
Wyglądał, jak by granat w nim eksplodował  ... wszystko w nim grzechotało, porozrywany na szwach, przy spawach kolektorów, a o opalonych owiewkach nie wspomnę  Red_icon_mad
Dla tego teraz mam przeloty i jak na razie nie zauważyłem żadnej dewastacji.
I tak to jest z tym ... strzelaniem  Red_icon_mad3 Red_icon_mad3  Red_icon_mad3
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-03-29, 02:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#4
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Shogun ale wyjebanie duzy katalizator hehe Red_icon_smile ladnie dojebales wydech Red_icon_wink))
2017-03-29, 02:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#5
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Zawory dostają w dupe
2017-03-29, 02:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
koguttt Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 8
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
#6
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Zawory dostaja? Jakim cudem? Red_icon_cheesygrin
2017-03-29, 05:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#7
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Normalnie wystrzał nie tylko idzie w wydech ale też na silnik czyli zawory robi się ogromne ciśnienie w środku  wydechu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-03-29, 06:27 PM przez Tazz.)
2017-03-29, 06:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#8
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Strzelac  z zaplonu(guzik wylaczajacy zaplon)dobrze mozesz jak masz maszyne na gazinikach. Najlepiej to znosza olejaki typu bandit 1200.  Po dupie dostaje wal,w ogromnym stopniu korby, zawory ,lancuszek rozrzadu membrany w gaznikach, koncowka tez potrafi spuchnac w jakims miejscu a nawet rozsadzic ja potrafi przy zbyt natretnym strzelani zeby sie popisac na zlocie itp itd. Na wtrychu nie postrzelasz odcinajac zaplon pstryczkiem wlacz/wylacz odcinasz zaplon wtryski nie zapelniaja komory nie ma bumm. Nie jeestem znawca moge sie mylic Red_icon_smile
2017-03-29, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#9
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
(2017-03-29, 06:27 PM)Smokthc napisał(a): Na wtrychu nie postrzelasz odcinajac zaplon pstryczkiem wlacz/wylacz odcinasz zaplon wtryski nie zapelniaja komory nie ma bumm. Nie jeestem znawca moge sie mylic Red_icon_smile

Dobrze Maciek pisze polejcie mu Red_icon_smile Albo posypcie Red_icon_cheesygrin


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2017-03-29, 09:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
koguttt Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 8
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
#10
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
No ale wybuch nastepuje w wydechu i przy przelocie ma wolna droge ucieczki, zawory ok moga troche dostac ale wal? Korby? Jak? Red_icon_smile
2017-03-30, 08:00 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
#11
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
To dlaczego pękają wydechy jak po granacie wybuch jest zza mocny i część idzie w w wylot wydechu a reszta na silnik gdy zawór jest otwarty a nastąpi wydech to idzie szczal w komorę spalania i dostaje wtedy wał i korba i tłok
2017-03-30, 01:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#12
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
... a z komory spalania też idzie "szczał" i co wtedy?
Wtedy spotykają sie dwa szczały, a skutki znacie Red_icon_cheesygrin
Owszem, słyszałem opowiadania, że ktoś tam, że coś tam ... z silnikiem, natomiast żadnych szczegółów, konkretów.
Nigdy takiego silnika nie widziałem i nikt z moich znajomych nie zgłaszał takich sensacji.
Tłumiki, owszem, ale żeby coś z silnikiem ... hmmm, nie jestem przekonany do tego.
Prawda, czy mit?
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-03-30, 09:20 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
koguttt Offline
Świeżak
*




Liczba postów: 8
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
#13
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Jak dla mnie to troche mit bo przecież silniki nie raz znoszą większe obciążenia podczas ostrej jazdy Red_icon_smile Też mi sie obiło o uszy, że zawory sie krzywia itd ale żadnych konkretnych faktów Red_icon_cheesygrin
2017-03-30, 10:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#14
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
Przed r1(jak byłem młody i głupi ) miałem rf 900 napierdalałem z zapłonu jak zły po 2 latach zaczął kopcić jak lokomotywa(znajomi nie chcieli za mną jeździć i mówili że będę robił jako zasłona dymna Red_icon_smile ) i frytki było czuć z daleka. Zaczął brać 1litr na 1000km więc sądzę że te strzelanie mu nie pomogło Red_icon_tongue Mam wrażenie że zniszczyłem silnik właśnie tym strzelaniem ale mogę się mylić Red_icon_smile
2017-03-31, 12:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
shogun_zag Offline
Geriatric Team
*****

Sosnowiec
motóry 1 i pół

Liczba postów: 2,017
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 2
#15
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
No to napisz jeszcze dla pełnego obrazu ... ile miałeś najechane kilometrów Red_icon_cool
======================
Pozdrawiam
Piotrek  Red_icon_smoke
2017-03-31, 09:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Smokthc Offline
Użytkownik
***

Sokołów Podlaski
rn12&rf900

Liczba postów: 324
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#16
RE: Strzelanie zapłonem z wydechu, szkodliwe?
kuźwa nie pamiętam dokładnie ale jak sprzedawałem było jakoś 42000mil z niewielkim haczykiem, a ja go łącznie 4 sezony miałem, średnio robiłem 6000-8000km na sezon. A ile miał faktycznie to jedynie bóg wie...
2017-03-31, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->