Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Autor Wiadomość
lukasz540 Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
#1
Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Po długim boju z ogłoszeniowymi ulepami i sprzedającymi rodem z giełdy ze Słomczyna udało się znaleźć ją...

Przedstawiam "Jedynę" ver. patriot.

Sztuka przyjechała z Kielc od człowieka, który jak twierdzi i na co także wskazują dokumenty jeździł nią przez ostatnie 6 lat. Cena nie rozpieszczała, ale uczciwie muszę przyznać, że stan motocykla oddaje jego wartość.

Po zakupie wjechały:
- komplet nowych Pirelli Diablo Rosso III;
- nowe linki + regulacja Exup`a;
- komplet nowych przekładek sprzęgła;
- nowe świece NGK;
- nowy olej Yamalube + oryginalny filtr oleju;
- nowy płyn chłodniczy;
- nowy płyn hamulcowy;
- synchro przepustnic;
- czyszczenie i smarowanie KN`a;
- czyszczenie i smarowanie napędu.


Po szczegółowych oględzinach w warunkach warsztatowych i zderzeniu ich wyniku z wersją sprzedającego o bezwypadkowej historii sztuki (mowa była jedynie o parkingowym położeniu motocykla na prawą stronę), stwierdzam, że człowiek mocno się z prawdą nie minął. Z prawej strony była jakaś historia z malowaniem przedniej czaszy i prawego boku, ale ktoś zrobił to na tyle sumiennie, że zorientowałem się o tym dopiero po zdjęciu plastików i wnikliwym przyjrzeniu powłoce lakierniczej (ciężko się przyczepić, bo robota zrobiona wyjątkowo dobrze, a cała reszta wygląda na nieruszoną).

Podsumowując jestem mocno zadowolony, że pomimo wątpliwej szczerości sprzedającego, sztuka faktycznie nie ma za sobą większych przygód. Dotychczas jeździłem głównie po torze mx, a jedyne porównanie jakie mam z własnym motocyklem szosowym to z latanym 4 lat temu przez 1 sezon Gsx-r`em 1000 K7. Zaznaczam, że własnym, bo nie mam zwyczaju sprawdzać granic możliwości pożyczonych motocykli, a to w przypadku porównania z R1 ma niestety spore znaczenie. Dlaczego? Bo przy delikatnym traktowaniu oba szpeje są wyjątkowo przyjemne w prowadzeniu. Różnica zaczyna się przy ewentualnym odkręcaniu i być może wielu z Was tym nie zaskoczę, to jednak osobom, które tego jeszcze nie wiedzą mogę mocno pomóc. Dół R1 w stosunku do dołu gixxa to jest jakaś przepaść. Słyszałem o tym wcześniej, ale praktyka po zakupie Jedynki pokazała, że na papierze wyglądało to dużo lepiej. Wstawanie gixxem z gazu nie stanowiło żadnego problemu. W przypadku R1 już tak łatwo nie jest i jak na razie wychodzi nam to wyłącznie po "przeproszeniu się" sprzęgłem. Oprócz tego kultura pracy sprzęgła i skrzyni w stosunku do gixx`a również pozostawia sporo do życzenia.

Dlaczego więc jestem z zakupu zadowolony i nie zamieniłbym jej na żadną inną? Bo jest kurewsko piękna.  Red_icon_banana 
Kości i stawy już nie są te same co 10 lat temu, a głowa z roku na rok myśli jakby więcej, dlatego im mniej długich gum i nowych rekordów tym wierzę, że dla mnie lepiej, a pomimo w/w zastrzeżeń lata naprawdę bardzo przyjemnie.

P.S.
Przy okazji składam oficjalne podziękowania każdej osobie, która pomogła rozwiać moje wątpliwości przed zakupem.


Załączone pliki Obrazki
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-09-20, 01:40 AM przez lukasz540.)
2016-09-20, 01:39 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
#2
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Gratuluję zakupu. Niech służy bezawaryjnie Red_icon_smile

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
2016-09-20, 05:38 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
bart Offline
Wariat
*****


BMW S1000RR

Liczba postów: 2,778
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
#3
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Piekne moto, gratuluje zakupu Red_icon_smile))
2016-09-20, 09:23 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#4
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Fajnie, że się udało Red_icon_cheesygrin Niech dzielnie nawija kilometry Red_icon_cheesygrin

P.S. jakie wrażenia masz odnośnie widocznego na foto przedniego stojaka? Nie masz wrażenia, że się coś wygnie, urwie. Pytam, bo sam o takim myślę.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-09-20, 02:27 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
darqvader Offline
Wariat
*****

Piotrków Trybunalski
Czas na R6.

Liczba postów: 1,225
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 4
#5
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Naprawdę wygląda na zadbany okaz. Gratulacje!!
_________________________________________________________________

No speed, no fun.
2016-09-20, 04:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kryhu Offline
Użytkownik
***

wlkp
rn 19

Liczba postów: 247
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
#6
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
graty sprzeta
2016-09-20, 04:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#7
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Super Yamaszka Red_icon_smile

2016-09-20, 05:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz540 Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
#8
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Oba stojaki są bardzo stabilne i ciężko im coś zarzucić. Przedni pod główkę wchodzi dość ciasno, ale to kwestia nabrania precyzji i wprawy. Po podniesieniu moto stoi tak jak powinno i w żadną stronę się nie buja.

Oba przyszły z M&M Motocykle (dobry stosunek cena/jakość).
2016-09-20, 06:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#9
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Też teraz kupiłem pod główke ramy .. zbyt często rozbieram przód ( lagi, koło ) żeby sie bawić ze zwykłym który wygina lagi i nie pozwala ich wyjąć Red_icon_tongue .. Na tym stojaku można swobodnie postawić motocykl za SAM przód i sie nie obali !
Co do reszty to SZACUN za ogarnianie tego moto .. Był tu temat porównania RN19 z RN22 w sensie gabarytowo i nie wierzyłem w zdjęcia do póki teraz na Poznaniu nie podjechał kolega RN19 .. JA PIERDOLE Red_icon_smile !!!! Toż to katamaran i lokomotywa w jednym ... długie masakra .. wielkie kosmos a jak chciałem podnieść ze stopki to wgniotło mnie w paddock .. Red_icon_smile .. na prawdę motocykl duży i ciężki w porównaniu z RN22 .. ale PIĘKNY to fakt !!! Red_icon_smile
2016-09-20, 07:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#10
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
A.S zima idzie rob mase a dasz rade i czolg podniesc Red_icon_cheesygrin
2016-09-20, 08:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pajak72 Offline
Konkretny
****

Kamień Pom Zach-Pom.
R1M

Liczba postów: 881
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#11
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
tego masz ?
http://akcesoriamotocyklowe.pl/podnosnik...zarny.html#
bo tez sie przymierzam .
2016-09-20, 08:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
misiek84 Offline
Wariat
*****

Kałuszyn
R1 RN12

Liczba postów: 1,351
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 2
#12
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Niech służy jak najlepiej Red_icon_cheesygrin


We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku czterdzieści trzyRed_icon_cheesygrin
2016-09-20, 10:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#13
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Pisałem w innym temacie ale i tu wrzucę ..
PROMOCJA .. hehe ..
No tu jest nieco lepsza "promocja"
http://allegro.pl/stojak-mootocyklowy-po...MmQ4ZmVkZg
2016-09-21, 08:28 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
lukasz540 Offline
Młody
**




Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
#14
RE: Yamaha YZF R1 RN 19 ver. patriot
Mam dokładnie ten z pierwszego linka od pajak72, choć drugi z linka z Allegro wydaje się konstrukcyjnie praktycznie identyczny.

Co do gabarytów motocykla to największe przebiegi po ulicy zrobiłem motocyklami generacji K1-K3, K7 czy RN09, więc RN19 to i tak dla mnie rozmiarowa drobnica. Druga sprawa, że nigdy nie przepadałem za 600 właśnie ze względu na ich długość. Przy moich wymiarach dużo lepiej czułem się na większych motocyklach, a obecna "jedynka" sprawa wrażenie idealnego "optimo".
2016-09-25, 12:32 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->