Problem z obrotami
Autor Wiadomość
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#1
Problem z obrotami
Witam,

Panowie od pewnego czasu mam problem z moją yamaszką rn12 2005r. Do rzeczy w trakcie jazdy moyocykl jakby dziwnie przerywa (jakby odcinało paliwo) zwłaszcza przy niskich obrotach. Dodatkowo na wolnych obrotach wskazówka zchodzi do 1tyś. obrotów i silnik pracuje jakby zaraz miał zgasnąć (coś w rodzaju nie pracujących wszystkich tłoków) - czuć benzynę z wydechu jakby nie wszystko się spalało. Z początku myślałem, że to trefne paliwo bo gdy zalałem inne problem ustąpił, ale niestety powrócił dzisiaj:/  Co prawda zalałem przed jazdą pół baku 95 a wcześniej miałem 98 ale myślę, że problem tkwi w czym innym. Może problem z elektryką (kable,świece)? Ma ktoś jakiś pomysł albo podobne doświadczenia?

Z góry dzięki za pomocRed_icon_smile
Pozdro
2016-08-06, 02:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
veegoo9 Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#2
RE: Problem z obrotami
...koledzy z forum podpowiadają ze to TPS (czujnik położenia przepustnicy) wada fabryczna roczników 2004/5, była na to akcja servisowa. Zadzwoń do najbliższego serwisu yamahy, podaj nr vin i powiedzą Ci czy moto podlega akcji serwisowej. Miałem/mam ten sam objaw, pojawia się stosunkowo żadko ale jednak. ...po zgaszeniu i odpaleniu motocykla objaw znika?!
2016-08-06, 03:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
pajak72 Offline
Konkretny
****

Kamień Pom Zach-Pom.
R1M

Liczba postów: 881
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2
#3
RE: Problem z obrotami
Michaelo z tego co pamietam dzwoniłem do serwisu i kwalifikuje sie , ale zadzwon i sie upewnij.
2016-08-06, 03:57 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#4
RE: Problem z obrotami
No właśnie jak chwilę postoi to obroty wracają:p Też rozważałem tą opcję ale nie bylem w 100% pewny. A ta akcja serwisowa nie jest już przedawniona? Bo slyszałem, że teraz to wymiana tylko na swój koszt:/ Jest w ogóle jakiś sposób aby sprawdzić, że to na pewno ten czujnik?
2016-08-06, 04:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
veegoo9 Offline
Młody
**




Liczba postów: 55
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
#5
RE: Problem z obrotami
diagnostykę TPS możesz dokonać w taki oto sposób .. https://www.youtube.com/watch?v=N3EI5MhoFaA .. jeżeli wartości na wyświetlaczu będą się zmieniały w sposób "liniowy" bez gwałtownych skoków poprzez dodawanie gazu to oznacza że TPS powinien być sprawny. Aczkolwiek ja osobiście nie wierzył bym temu do końca ;p ...co do akcji serwisowej to każde ASO powinno Ci uwzględnić wymianę za free w przypadku stwierdzenia, że faktycznie Twoje moto podlega pod tą akcję.

...wpisz w wyszukiwarkę tps to będziesz miał sporo napisane na ten temat.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-08-06, 04:56 PM przez veegoo9.)
2016-08-06, 04:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tomek110283 Offline
Użytkownik
***

Piotrków Tryb
RN 22

Liczba postów: 459
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 1
#6
RE: Problem z obrotami
a moze bardziej przyziemna sprawa przebicie na którejś cewce jak jest zimna t nie ma problemu zagrzeje sie i juz szaleje
2016-08-06, 09:50 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaV Offline
Użytkownik
***

Zduńska Wola


Liczba postów: 207
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#7
RE: Problem z obrotami
jak TPS będzie uszkodzony to motocykl w 99% gasł
2016-08-07, 04:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#8
RE: Problem z obrotami
Dzięki za pomoc Red_icon_smile Spróbuję sprawdzić co mogę i zadzwonię do serwisu czy jeszcze jest szansa na wymianę czujnika TPS. O dziwo dzisiaj pięknie jeździła bez zająknięcia, nawet ciepła Red_icon_tongue Coś w tym chyba jest Red_icon_tongue Jak się uda z tym TPS-em to chociaż będzie można wykluczyćRed_icon_tongue Chyba, że w serwisie Stwierdzą, iż czujnik jest w porządku i nie wymieniąRed_icon_tongue Kolega tak raz miał, że prosił o wymianę a mechanik powiedział, że czujnik jest ok więc zostawiłRed_icon_tongue MaV teraz mi nie gaśnie ale poprzednim razem jak mi przerywał to praktycznie na każdych światłach musiałem manetkę trzymać:/
2016-08-07, 09:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaV Offline
Użytkownik
***

Zduńska Wola


Liczba postów: 207
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#9
RE: Problem z obrotami
Jak będziesz niedaleko mnie to podjedź, podłożymy drugi czujnik w 20 minut Red_icon_smile
2016-08-08, 05:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#10
RE: Problem z obrotami
Dzięki MaV za propozycjęRed_icon_smile Jak na razie to nie planuję wyjazdu w Twoje strony ale kto wie:p W razie jakby nie udało mi się załatwić w serwisie to masz taki do sprzedania czy ze swojej byś przekładał?
2016-08-10, 08:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MaV Offline
Użytkownik
***

Zduńska Wola


Liczba postów: 207
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
#11
RE: Problem z obrotami
mam do sprzedania jak co. ale pierw bym to podmienił i zobaczył czy to jest to w 100%
2016-08-11, 12:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Michaelo Offline
Użytkownik
***


Rn12

Liczba postów: 171
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
#12
RE: Problem z obrotami
Dobrze wiedziećRed_icon_smile Ale problemem jest to, że nie zawsze przerywa:/ Czasami przez długi czas w ogóle nic się nie dzieje, a trafi się taki dzień, że nie pojeździsz;P
2016-08-11, 03:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->