Red RN12 by Kris
Autor Wiadomość
zwir0 Offline
Użytkownik
***

Kraków
RN12 '04

Liczba postów: 148
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
RE: Red RN12 by Kris
oczywiście odgrzeję kotleta, ale kierunkowskazy wyglądają kozacko - i pytanie durne - jak z kierunkami z tyłu? ja mam swojej zamontowaną lampę ledową ze zintegrowanymi kierunkami i powiem Ci szczerze, że wygląda to spoko - nic nie odstaje, ale.....no widoczności żadnej - toteż właśnie poszukuję jakichś fajnych kierunków.
Przednie póki co są ori (ori kształt, tylko jakieś dymione ledy są wrzucone...no i widoczność tego w ciągu dnia też jest taka 'lekko-pół-śmieszna'
2020-04-23, 12:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
RE: Red RN12 by Kris
Nowy kosz założony, oliwa zmieniona. Można latać. Trochę fot z prac,ale raczej każdy zna widok kosza w RN12Red_icon_smile

Nowe łożysko, oraz tulejka
   

Sam sprawca zamieszania. Widać że kosz wewnętrzny już wymaga wymiany, ale wytrzyma do zmiany tarcz. Wtedy pójdzie reszta.

   

Uszczelka jeszcze się nada? Red_icon_surprised

   

Oczywiście poprawna uszczelka Red_icon_LOL 

   

Cóż dodać. Nie zmieniło się prawie nic wzg regenerowanego kosza. Napewno człowiek jest bardziej spokojny że nic się nie rozleci Red_icon_smoke  (chyba) Red_icon_LOL 

Romek nie wiem czy  takie foto Ci wystarczy Red_icon_cheesygrin 

   

zwirO
Właśnie dlatego założyłem ori kierunki, bo wg mnie walą dobrze po gałach i w miarę jestem pewny że inni zobaczą kierunek kiedy tego potrzeba. I mogę jak najbardziej polecić. Nie potrzeba specjalnego przerywacza, dobrze świeci... Wszystko jest ok.

2020-04-28, 09:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
RE: Red RN12 by Kris
w zupełności  Red_icon_smile  o to mi chodziło   Red_icon_wink
2020-04-28, 10:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: Red RN12 by Kris
Ten duży kosz nowy czy regenerowany ?
Ten wewnętrzny mogłeś chociaż dremelem zjechać delikatnie te wyżłobienia ...

Robiłem teraz RN12 z rozlecianym koszem i KOSZMARNIE wibrowało .. motocykl wpadał w takie drgawki na wolnych obrotach co jakiś czas że licznikiem trzęsło .. Po wymianie kosza - ideał .. z tym że regenerowany - zupełnie inny cały tył ( to z zębatką ) robione chyba od podstaw na CNC bo zupełnie inna bieżnia i ciaśniejsza ... Luzy na sprężynach są oczywiście ale kosz luzów osiowych nie ma absolutnie żadnych - tak jak w innych motocyklach Hondy, Kawasaki czy Suzuki .. a zakładając takie zestawy NOWE z ASO czyli łożysko, tulejka + kosz nowy niestety ZAWSZE luz był osiowy i koszem nadal telepało na boki ... Po złożeniu fakt - jest OK .. ale te luzy wyrobią w końcu którąś z powierzchni i powtórka z rozrywki Red_icon_sad ..
2020-04-29, 11:58 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zwir0 Offline
Użytkownik
***

Kraków
RN12 '04

Liczba postów: 148
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
RE: Red RN12 by Kris
ja szukam jakichś fajnie wyglądających ledówek teraz, ori nie mam (kupiłem moto z założonymi takimi małymi fasolkami i tak na razie jeżdżę). Ale powoli. W pierwszej kolejności szukam szyby - bo mam teraz założoną totalnie czarną MRA - gówno przez nią widać, a przy moim mikrym wzroście czasem zdarza mi się schować się za nią...a druga sprawa: jest totalnie za niska i łeb urywa
Red_icon_banana
2020-04-29, 01:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
MarioCFC Offline
Chicken Trips
*****

Mikołajki
RN19

Liczba postów: 1,511
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 3
RE: Red RN12 by Kris
(2020-04-29, 11:58 AM)A.S. napisał(a): Ten duży kosz nowy czy regenerowany ?
Ten wewnętrzny mogłeś chociaż dremelem zjechać delikatnie te wyżłobienia ...

Robiłem teraz RN12 z rozlecianym koszem i KOSZMARNIE wibrowało .. motocykl wpadał w takie drgawki na wolnych obrotach co jakiś czas że licznikiem trzęsło .. Po wymianie kosza - ideał .. z tym że regenerowany - zupełnie inny cały tył ( to z zębatką ) robione chyba od podstaw na CNC bo zupełnie inna bieżnia i ciaśniejsza ... Luzy na sprężynach są oczywiście ale kosz luzów osiowych nie ma absolutnie żadnych - tak jak w innych motocyklach Hondy, Kawasaki czy Suzuki .. a zakładając takie zestawy NOWE z ASO czyli łożysko, tulejka + kosz nowy niestety ZAWSZE luz był osiowy i koszem nadal telepało na boki ... Po złożeniu fakt - jest OK .. ale te luzy wyrobią w końcu którąś z powierzchni i powtórka z rozrywki Red_icon_sad ..

Wiadomo kto i gdzie regenerował?
2020-04-29, 02:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
RE: Red RN12 by Kris
(2020-04-29, 11:58 AM)A.S. napisał(a): Ten duży kosz nowy czy regenerowany ?
Ten wewnętrzny mogłeś chociaż dremelem zjechać delikatnie te wyżłobienia ...

Robiłem teraz RN12 z rozlecianym koszem i KOSZMARNIE wibrowało .. motocykl wpadał w takie drgawki na wolnych obrotach co jakiś czas że licznikiem trzęsło .. Po wymianie kosza - ideał .. z tym że regenerowany - zupełnie inny cały tył ( to z zębatką ) robione chyba od podstaw na CNC bo zupełnie inna bieżnia i ciaśniejsza ... Luzy na sprężynach są oczywiście ale kosz luzów osiowych nie ma absolutnie żadnych - tak jak w innych motocyklach Hondy, Kawasaki czy Suzuki .. a zakładając takie zestawy NOWE z ASO czyli łożysko, tulejka + kosz nowy niestety ZAWSZE luz był osiowy i koszem nadal telepało na boki ... Po złożeniu fakt - jest OK .. ale te luzy wyrobią w końcu którąś z powierzchni i powtórka z rozrywki Red_icon_sad ..

No właśnie nie wiedziałem do końca co z tym zrobić. Nie osłabiło by to ścianek, jak bym wyrównał? Tak z ciekawości. Kosz jest nowy. Ale zauważyłem właśnie owy luz osiowy o którym mówisz po zamontowaniu. Ale tak sobie pomyślałem, że on zniknie podczas pracy.(temperatura) Ale widać chyba jestem w błędzie. Ja miałem na poprzednim koszu takie drgania(mrowienie na rekach) w przedziale 4.5k-5.5k niezależnie od prędkości moto. Więc coś było w piecu. Teraz jeszcze nie testowałem. Ale zobaczę czy to znikło. A było bardzo denerwujące.

(2020-04-29, 01:01 PM)zwir0 napisał(a): ja szukam jakichś fajnie wyglądających ledówek teraz, ori nie mam (kupiłem moto z założonymi takimi małymi fasolkami i tak na razie jeżdżę). Ale powoli. W pierwszej kolejności szukam szyby - bo mam teraz założoną totalnie czarną MRA - gówno przez nią widać, a przy moim mikrym wzroście czasem zdarza mi się schować się za nią...a druga sprawa: jest totalnie za niska i łeb urywa
No ciemne szyby są takie sobie jak chce się coś przez nie widzieć. A jeszcze nie podwyższone to już w ogóle. Sam mam jakiegoś starego chińczyka podwyższanego i jakoś przydała by się jeszcze większa. Ale mogło by to komicznie wyglądać.
Ale jak piszesz, na wszystko będzie czas.

2020-04-29, 03:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
zwir0 Offline
Użytkownik
***

Kraków
RN12 '04

Liczba postów: 148
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
Red RN12 by Kris
Ja wczoraj jechalem na sc57b kumpla
I sie czulem jakbym jechal snopowiązałką...wibracje naprawdę dosc spore - do tego stopnia, ze co jakis czas musi on dokrecac crash pady bo sie same odkrecają...
Pomijam fakt, ze odkrecil sie wczoraj ciezarek kierownicy w trakcie jazdy.

W kazdym razie wrazenia z jazdy cebrą: nie ma dolu, nie ma góry - jedzie jakos tak tylko w srodkowym zakresie obrotów, ale....jest duzo prostsza w prowadzeniu, bez problemu pozamykalem wczoraj opony (ku niedowierzaniu samego wlasciciela) i to bez specjalnej spiny, dosc pewnie sie ten motocykl prowadzi
Red_icon_banana
2020-04-29, 03:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
RE: Red RN12 by Kris
Ja u siebie też miałem ale dużo mniejsze te wyżłobienia od sprężynek, tylko papierkiem ściernym się namachałem.
2020-04-29, 05:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: Red RN12 by Kris
Kosz był regenerowany u Damiana ( jest tu na forum ) w moto-sprzegla.pl ..
Tak jak kiedyś pisałem znam chłopa i po opisaniu sytuacji u Grzesia kilka razy pisał mi że leży mu to na "wątrobie" i tamtej sytuacji już nie zmienimy ale daje mi 100% gwarancji że zrobi kosz i będzie lalka ..
Trafiła się RN12 z kosmicznie rozwalonym koszem ( po paleniu gumy 10 minut ) która niemal skakała na wolnych obrotach tak że licznik cały latał, więc doszliśmy do wniosku z właścicielem że 670 zł to nie 5000 zł i zaryzykujemy z pełnym wsparciem Damiana gdyby coś się stało ... Wszystko co Damian kazał i co przygotował zostało założone zgodnie z zaleceniami - na bieżąco robiłem zdjęcia i przez FB krok po kroku żeby każdy był pewien czy coś nie jest źle czy co tam ... i kosz siadł pięknie Red_icon_smile ..
Po dopaleniu i przejechaniu 300 km ( ja przejechałem ) żadnych objawów że R1 ma w ogóle jakiś KOSZ Red_icon_wink .. dzisiaj R1 poszła w łapki właściciela i teraz dalsze testy  Red_icon_wink ....
DLATEGO >>>> zastrzegłem już wcześniej gdzieś w którymś temacie że TESTUJĘ !!!!!!! Ufam Damianowi ALE Red_icon_wink .. trzeba nawinąć 2000 km czy 5000 km i jak nadal będzie petarda jak pierwszego dnia, to chociaż ten jeden problem z koszem nareszcie można uznać za rozwiązany ....

Drgania między 4 - 5 tysięcy to zwykle skrzywiony wał po strzale magneta lub czego tam innego co mogło wpaść w trybika i se narobić bigosu Red_icon_sad  ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-04-30, 07:12 PM przez A.S..)
2020-04-30, 07:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
RE: Red RN12 by Kris
Będę się musiał chyba zabrać jednak za te wyżłobienia w takim razie. Ale narazie potestuje maszynę, bo na 17 km ciężko stwierdzić czy jest ok. Mój stary kosz też był regenerowany u Damiana, i po wyjęciu nic mu nie dolega. Nity trzymają.
(2020-04-30, 07:11 PM)A.S. napisał(a): Drgania między 4 - 5 tysięcy to zwykle skrzywiony wał po strzale magneta lub czego tam innego co mogło wpaść w trybika i se narobić bigosu Red_icon_sad  ...
Nie strasz Red_icon_surprised Może zbyt groźnie to ująłem.  Nie są to takie drgania że wszystkie śrubki gubię, a raczej nieprzyjemne mrowienie które po np 100km jest irytujące. Czyli co radzisz żeby zrobić w tej sytuacji?

2020-05-01, 08:52 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
RE: Red RN12 by Kris
Test ze zdjęciem tego małego dekielka i gaszeniem i zapalaniem ... pisałem gdzieś tu na forum jak sprawdzić czy wał oberwał Red_icon_smile ...
2020-05-01, 03:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kris86 Offline
Stary :P
***

WG
R1 RN12

Liczba postów: 336
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 3
RE: Red RN12 by Kris
Mały update
   
Wolną chwilą zważę jakie różnice będą względem oryginału. Miałem zmieniać ilość zębów, ale doszedłem do wniosku że jednak zostawię oryginał.

2020-06-23, 07:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->