Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Autor Wiadomość
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#1
Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Witam, otóż jak pewnie niektórzy z Was wiedzą miałem przykry wypadek, gdy wracałem ze zlotu w Częstochowie. Otóż pieniądze za motocykl już dostałem. Szalu nie było jednak po kilku odwołaniach przystałem na kwotę, którą zaproponowała WARTA (oszuści straszni ale o tym później).
Teraz walczę z nimi o odszkodowanie za strój, który również ucierpiał i tak.
Kask, telefon, rękawice i kamerę wycenili mi przyzwoicie, nie po cenach, które zapłaciłem,a po tych z allegro ale jestem w stanie na to przystać. Natomiast za kombinezon i buty dostałem śmieszną kwotę.
Ubezpieczyciel zapronował naprawę kombinezonu XD i uwaga przeznaczył na to 350zł... Dodam, że kombinezon to Alpinestars Atem warty koło 4 tysięcy. Ma kilka przetarć, w miejscach gdzie są napisy i uległy one uszkodzeniu. Z tego co wiem i się orientowałem nie ma szans na naprawę tego, żeby wyglądało jak przed wypadkiem, a już na pewno nie z taką kwotę.
Druga sprawa buty, but na pierwszy rzut oka wygląda ok poza przytartym sliderem ale ma dziurę w miejscu dużego palca. Przy uderzeniu w moją stopę, pękła ta guma w miejscu gdzie but styka się z dźwignią zmiany biegów i przy zmianie biegów to czuć... Ubezpieczyciel wycenił tylko wymianę sliderów i wypłacił uwaga 24zł... porażka.

Co mi radzicie? Wziąć swojego rzeczoznawcę?
Przestrzegam wszystkich przed firmą WARTA, NIC NIGDY TAM NIE UBEZPIECZAJCIE BO CHCĄ TYLKO WYDYMAĆ  I WYPŁACIĆ JAK NAJMNIEJ.
2016-06-23, 06:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#2
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
dzis zakonczyl sie moj spor z warta, zaczynali od kwoty za naprawde 2100, przyszedl ich rzeczoznawca wycenil na 3100, dalem 300 zl bieglemu sadowemu zrobil wycene na 5900, wyslalem im kosztorys , warty rzeczoznawca poprawil go na 5500, wyciagnalem 4300zl, dali by 5500 gdybym przeslal fakture naprawy samochodu smiech . bierz swojego rzeczoznawce i wyslij im kosztorys .
2016-06-23, 06:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Bo z nimi od początku trzeba ostro. Ja w avivie po szlifie przy 20 km/h powiedziałem, ze rzeczy po wypadku mogą nie spełnić swojego zadania następnym razem. Wyplacili to co na paragonach -10% amortyzacji za każdy rok użytkownika, ale zabrali wszystkie rzeczy.

2016-06-23, 08:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Krmtzzz Offline
Użytkownik
***


RN09

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#4
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Dlatego ubezpieczam w PZU, w razie wypadku odszkodowanie placi mi moj ubezpieczyciel i sciaga sobie z firmy krzak, w ktorej mial sprawca.
2016-06-23, 09:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
artur_b8 Offline
Użytkownik
***

Nowe Skalmierzyce
R1 RN09

Liczba postów: 193
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
#5
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Ja też kiedyś walczyłem co prawda sprawa była bardzo skomplikowana i nie udało się nic ugrać, ale wycena wynajętego rzeczoznawcy, a tych z ubezpieczalni różniła się o kilka tysięcy wyceniany był samochód w wycenie mojego rzeczoznawcy warty ok. 9 tys.
Tak więc bierz swojego rzeczoznawce no i ewentualnie pomoc jakiegoś prawnika, zawsze inaczej patrzą na pieczątkę kancelarii.
2016-06-23, 09:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
nożo Offline
Młody
**

Bydgoszcz
RN 12

Liczba postów: 49
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
#6
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
też mialem tak z kombinezonem i innymi gratami ze mi wycenili za słabo i ceny brali z allegro itp. mimo ze mialem rachunki. Odwolalem sie do nich (pzu) wyliczając im wszystko np. kombinezon mial 6 miesiecy to amortyzacja przez ten okres wyniosła 10%, tak zrobilem z wszystkim co było uszkodzone licząc amortyzacje im w tabelce Red_icon_cheesygrin tym sposobem dostalem co do grosza tyle ile napisałem Red_icon_smile trzeba ostro, wprost i przedstawić im fakty jak to wyglada Red_icon_smile
2016-06-23, 09:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#7
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Krmtzzz również ubezpieczam w PZU ale to o czym mówisz wcale nie jest tak kolorowo. Wypadek, w którym uczestniczyłem to wypadek śmiertelny i w takich przypadkach PZU nie daje możliwości skorzystania z tej opcji.
2016-06-23, 11:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Krmtzzz Offline
Użytkownik
***


RN09

Liczba postów: 340
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
#8
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Sprawdzales w OWU ?
2016-06-23, 11:13 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#9
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
Tak, byłem nawet w oddziale pytać i na pewno PZU nie weźmie odpowiedzialności w przypadku gdy jest wypadek śmiertelny, nie zawiadomisz policji i jeszcze kilku innych przypadkach.
2016-06-23, 11:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
adrian_00 Offline
Konkretny
****

Mińsk Mazowiecki
Rn 22 11'

Liczba postów: 798
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
#10
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
A mi InterRisk w tamtym roku z OC sprawcy pięknie wypłacił Red_icon_smile 23 tys za naprawę R1 w ASO na nowych częściach. Zwrot 100% za zniszczony kombinezon, bo był w sporo miejscach poprzecierany i szkoda całkowita, a za resztę (kask, rękawice, buty) 30% wartości z faktury, bo tak oceniłem po ustaleniach z niezależnym rzeczoznawcą poziom zniszczeń tych ubrań, gdzie w rzeczywistości były tylko delikatnie przytarte i trzeba było z bliska się przyglądać by to zauważyć. Starszy Pan miał dużo papierków do wypełniania, więc się zapytał czy mogę mu część pomóc, dał mi żebym wypisał wszystkie rzeczy jakie ucierpiały w wypadku oprócz R1, więc je wypisałem i sam wpisałem 30%, on chciał mniej wpisać, ale powiedział ze jak już wypisane to nie będzie zmieniał Red_icon_smile. No i telefon sobie jeszcze do tego dorzuciłem 300 zł za naprawę pobitej szybki w S4, którą miałem zepsuty już długo wcześniej. Miałem też obtarcie i krwiaka z lewej strony brzucha, za co wpierw wypłacili mi 3000 zł, później jeszcze skorzystałem z firmy co zajmuje się odszkodowaniami DRB, i wywalczyli mi dodatkowe 4500 zł, ale im musiałem oddać 1500 za ich pracę. Najgorsze w tym było, że byłem 2 miesiące bez moto i dopiero po tym czasie dowiedziałem się że na koszt ubezpieczyciela mogłem sobie wziąć moto zastępcze na czas naprawy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-06-24, 12:04 AM przez adrian_00.)
2016-06-24, 12:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#11
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
No to widzisz, niektóre firmy jak widać nie oszukują, WARTA robi wszystko, żeby wypłacić jak najmniej i odwlec wypłatę maksymalnie w czasie. U mnie policzyli szkodę całkowitą za motocykl, który naprawiłem za parę groszy. A za zdrowię to już biorę firmę, która zajmuje się egzekwowaniem odszkodowań bo nie mam już na nich zdrowia Red_icon_smile
2016-06-24, 08:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
tyniu588 Offline
Użytkownik
***

StalowaWola/Połaniec
YZF600R>R1 rn09

Liczba postów: 182
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
#12
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
dokładnie Patryk mam to samo co Ty z Wartą, 2 lata temu koles mi przewrócił moto, przyjechal rzeczoznawca z Warty i szkody wycenil na 2900 (ktore mi wypłącili) powołałem niezaleznego rzeczoznawce (100zl) i wycenił mi na 9,900. Przekazałem sprawe do Yamahy Rzeszów i za (250zl zrobił mi wycene na ok 13 tys i "przepychał się z Wartą" ok rok i Warta ma ich też daleko w dupie. (warta zrobiła ponowne oględziny i dorzuciła 320 zl) Jestem teraz w trakcie załatwienia załatwiania prawnika który sie wstawi za mnie. Warta to największe Złodzieje!!
2016-06-24, 09:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
PatrykNSR Offline
Dzida
***

Staszów
SC59 2014 Black

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
#13
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
No więc właśnie tak jak sądziłem, ciężko będzie cokolwiek z nimi ugrać. Na ten moment dostałem w granicach 13tysięcy za wszystko więc w najgorszym wypadku przystanę na to. Ale tego kombinezonu i butów im nie odpuszczę, bez jaj. Kto mi naprawi za 350zł taki kombinezon. Z dziurawym butem też nie zamierzam jeździć. Za zdrowie poszukam jakiejś dobrej firmy, mogę im dać nawet 30% byleby wydarli jak najwięcej kasy od tych złodziei. Ostrzegam wszystkich przed WARTĄ, ja osobiście nigdy nic tam nie ubezpieczę.
2016-06-24, 10:25 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
arturky Offline
Młody byłem
***

podlaskie
świetlówki

Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
#14
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
PatrykNSR tak jak napisali Koledzy wcześniej, powinieneś wezwać rzeczoznawcę do wyceny realnych kosztów naprawy kombinezonu. Jeżeli znajdzie się firma, która to wykona nie zapomnij o szczegółowym kosztorysie usługi i materiałów potrzebnych do odwołania od decyzji Ubezpieczyciela.
Jeżeli potrzebowałbyś wyceny info-ekspert Twojego motocykla przed wypadkiem odezwij się na PW - służę pomocą.
Chciałbym być bogaty, bo młody i piękny już byłem Red_icon_smile
2016-06-25, 02:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#15
RE: Potrzebuje porady w walce z ubezpieczycielem
bierz odrazu rzeczoznawce !! nie ma co sie pierdolic z zadna ubezpieczalnia , zanizaja jak tylko moga
2016-06-25, 02:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->