Autor Wiadomość
korzen Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 238
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
#1
Garnek
Hey =)

Panowie, przymierzam sie do kupienia nowego kasku. Obecnie latam w AGV K-3 - czyli wszystko co bym nie kupił bedzie lepsze xD

Ale zależy mi na ciszy i braku turbulencji przy wyższych prędkościach.
Słyszałem trochę dobrego o Shoei XR-1100 Tylko odnośnie Shoei'i nie mogę nigdzie znaleźć danych odnośnie ich poziomu hałasu.
Drugi model, jaki mnie zainteresował,to Shuberth S1 PRO

Proszę o opinie, jeśli ktoś posiada, a najlepiej miał okazje przetestować obydwa- który wypada lepiej? Ewentualnie co jeszcze polecicie - ważne żeby spełniało te 2 kryteria i mieściło się w granicach 2 tyś.
2011-12-10, 01:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
emilian Offline
Banned




Liczba postów: 56
Dołączył: Sep 2011
#2
RE: Garnek
Polecam ten http://moto.allegro.pl/kask-hjc-r-pha-10...36180.html według mnie lepszy niż shoie jeździłem w XR-1100 i X-SPIRIT i ten HJC najlepiej mi pasuje nie warto przepłacac za shoia.
2011-12-10, 02:44 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#3
RE: Garnek
Wlasnie kupilem SHoeia xr 1100 ale nie jestem w stanie go przetestowac Red_icon_sad jak tylko mi sie uda wsiasc na moto i przejechac to dam znac jak sie sprawdza pod wzgledem halasu. Pod wzgledem wykonania wydaje sie duzo lepszy niz Suomy Defender
2011-12-10, 03:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#4
RE: Garnek
pracowałem kiedyś w salonie gdzie mieliśmy i shoei, hjc, suomy, Shuberth-a, nolana, arai, agv, airoha i jeszcze wiele innych (gorszych) marek. Akurat tak się składa, że wiele czytam na ten temat, wiem i jestem na bierząco jeżeli chodzi o akcesoria na moto. Jezeli chodzi o Shoei - to z całego serca polecam, osobiście jeżdzę na xr 1000 i bardzo zachwalam. Ale jeżeli kierujesz się wygłuszeniem to niestety nie ten model ani nie Xr 1100, jest troche cichszy niż poprzednik, ma dwa kanały wentylacyjne więcej niż poprzednik, jest większy, tym bardziej nie seria X-spirit-a bo tu wogóle głowe może urwać, są to stricte "wyścigówki". Co do porównania Hjc do Shoei to jakby porównać Suzuki Gladiusa do R1 Red_icon_smile i raczej warto "przepłacać" choćby z powodu wykoniania, z tego co wiem ten HJC co emilian zapodał linka jest wykonany z materiałów kompozytowych ( kilku warstwowych) a np. shoei (już od xr 1000) robiony jest z z włókien szkalnych, 3d, oganicznych i high performance, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały i elastyczny, a o jeden z dziesiątek różnic. Tak jak Cieniu wspomniał shoei ma też lepsze wykończenie niż Suomy, natomiast Suomy też są bardzo dobrymi kaskami robionymi w podobnej technologii co Shoei. Z ciekawostek (Cieniu może Cię to teraz zainteresować Red_icon_smile ) Każdy kask Shoei jest ręcznie składany przez skośnookich, i jako nieliczna firma kasków składane są oryginalnie w Japonii ( a nie tak jak większość w Chinach), jak się zdejmie wyściółkę to w środku jest podpis konkretnie tego japońca co go składał Red_icon_smile No i Shoei nie jest sklejany z dwóch kawałków, tylko jest całą skorupą co daje możliwość (prócz bezpieczeństwa) np. umycia go w wanie i wysuszenia. Shuberth też są bardzo dobrymi kaskami, jeżeli chodzi ci o wyciszenie to tylko i wyłącznie Shuberth, są mega komfortowe aczkolwiek mi się bardzo niepodobają (przypominają mi jajko) ale to kwestia gustu. Moje kryterium w wyborze kasku to areodynamika, wentylacja, budowa, a raczej na końcu wyciszenie itp. Sprawdz jeszcze sobie Arai - świetne kaski ale cholernie drogie Red_icon_smile

Pzd!
W razie czego pytaj Red_icon_smile
2011-12-10, 05:12 PM
Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#5
RE: Garnek
a co myslicie o AGV Stealth SV ??? ja tez nie dawno kupilem ten kask i nie mialem okazji przetestowac wczesniej jezdzilem w kaskach za 500zł wiec na pewno bede czul roznice ale chcialbym poznac wasze opinie.
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
2011-12-10, 05:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
korzen Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 238
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
#6
RE: Garnek
(2011-12-10, 05:12 PM)XoXo napisał(a): pracowałem kiedyś w salonie gdzie mieliśmy i shoei, hjc, suomy, Shuberth-a, nolana, arai, agv, airoha i jeszcze wiele innych (gorszych) marek. Akurat tak się składa, że wiele czytam na ten temat, wiem i jestem na bierząco jeżeli chodzi o akcesoria na moto. Jezeli chodzi o Shoei - to z całego serca polecam, osobiście jeżdzę na xr 1000 i bardzo zachwalam. Ale jeżeli kierujesz się wygłuszeniem to niestety nie ten model ani nie Xr 1100, jest troche cichszy niż poprzednik, ma dwa kanały wentylacyjne więcej niż poprzednik, jest większy, tym bardziej nie seria X-spirit-a bo tu wogóle głowe może urwać, są to stricte "wyścigówki". Co do porównania Hjc do Shoei to jakby porównać Suzuki Gladiusa do R1 Red_icon_smile i raczej warto "przepłacać" choćby z powodu wykoniania, z tego co wiem ten HJC co emilian zapodał linka jest wykonany z materiałów kompozytowych ( kilku warstwowych) a np. shoei (już od xr 1000) robiony jest z z włókien szkalnych, 3d, oganicznych i high performance, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały i elastyczny, a o jeden z dziesiątek różnic. Tak jak Cieniu wspomniał shoei ma też lepsze wykończenie niż Suomy, natomiast Suomy też są bardzo dobrymi kaskami robionymi w podobnej technologii co Shoei. Z ciekawostek (Cieniu może Cię to teraz zainteresować Red_icon_smile ) Każdy kask Shoei jest ręcznie składany przez skośnookich, i jako nieliczna firma kasków składane są oryginalnie w Japonii ( a nie tak jak większość w Chinach), jak się zdejmie wyściółkę to w środku jest podpis konkretnie tego japońca co go składał Red_icon_smile No i Shoei nie jest sklejany z dwóch kawałków, tylko jest całą skorupą co daje możliwość (prócz bezpieczeństwa) np. umycia go w wanie i wysuszenia. Shuberth też są bardzo dobrymi kaskami, jeżeli chodzi ci o wyciszenie to tylko i wyłącznie Shuberth, są mega komfortowe aczkolwiek mi się bardzo niepodobają (przypominają mi jajko) ale to kwestia gustu. Moje kryterium w wyborze kasku to areodynamika, wentylacja, budowa, a raczej na końcu wyciszenie itp. Sprawdz jeszcze sobie Arai - świetne kaski ale cholernie drogie Red_icon_smile

Pzd!
W razie czego pytaj Red_icon_smile

Pieknie- Dzieki =)

A możesz mi powiedziec cos odnośnie tego wymienionego modelu - Shuberth S1 PRO ?

Widzisz mi tez zależy na wyciszeniu, bo robiąc 900 km dziennie w AGV K-3 to już pięknie w głowie szumiało pod koniec dnia i tego chcę uniknąć kupując nowy kask, aerodynamika tez jest ważna bo nie zawsze z przepisowymi prędkościami sie poruszam a zdecydowanie wygodniej jedzie sie nie musząc cały czas spinać karku żeby głowa na boki nie latała
2011-12-10, 05:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#7
RE: Garnek
Shuberth S1 PRO - chyba jeden z ładniejszych tej firmyRed_icon_smile chociaż odrazu mówie, że wydaje się ogromny Red_icon_smile pomimo tego areodynamika ok. wentylacja tyłka nie urywa ale nie jest źle, dosyć cięzki ( z tego co pamiętam ok 1.45- 1.5 kg ) ale i bardzo dobrze wyważony więc nie powinieneś odczuwać tego zbytnio. Co do wyciszenia Shuberth-y słyną z tego i się mówi, że to najbardziej wyciszone kaski na rynku, co do tego modelu to z tego co mi wiadomo jest on cichy w stosunku do wiatru, natomiast gorzej radzi sobie z silnikiem i wydechem ( a już wogóle jak masz sportowe wydechy) Red_icon_smile Jeżeli jeździsz po 900 Km to faktycznie nie przelewki...Jeżeli chcesz kask bardzo cichy to powinieneś kupić jakiś bardziej turystyczny model kasku Schuberth-a albo Nolana ale według mnie na R1 wyglądałbyś śmiesznie Red_icon_smile





Tak jak napisałem ogólnie na rynku wielka trójca to :Shoei, Arai, Shuberth. Myślę, że jaki byś kask od niech nie kupił będziesz zadowolony bo bardzo przywiązują wagę do swoich produktów ( kiedyś widziałem fabryke chyba shoei to mi szczęka opadła z jaką precyzją oni to robią).

Tak czy inaczej ja na Twoim miejscu skusiłbym się na jakiegoś Shoei-a lub Arai-a a do tego coś takiego http://allegro.pl/stopery-zatyczki-do-us...66928.html - i masz fantastyczny design, wentylacje, areodynamikę i .... ciszę przed wszystkim Red_icon_smile (o ile Ci nie przeszkadzają)


viper1987 - AGV Stealth SV - nie jest to mercedes ale jak dobrze dopasowany to będzie dobrze służył Red_icon_smile
2011-12-10, 07:18 PM
Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#8
RE: Garnek
Ja jakos jestem negatywnie nastawiony do AGV, nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze jest to niska połka, SHoeia wybralem ze wzgledu na design, i jakosc wykonania, zastanawialem sie tez nad tym schubertem ale cenowo byl prawie o 300zl drozszy i mniej mi sie podobal wiec zrezygnowalem. Pozatym ten wsiorski spojler podnoszony ( nie wiem po co Red_icon_tongue ) ktory peknie przy pierwszym upadku chociazby samego kasku z siedzenia motocykla jak CI ktos go potraci. Nie moge sie doczekac az go przetestuje! Red_icon_smile Ja akurat uwielbiam dzwiek mojego motocykla wiec nie potrzebuje wytlumienia Red_icon_wink
2011-12-10, 09:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
korzen Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 238
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
#9
RE: Garnek
(2011-12-10, 07:18 PM)XoXo napisał(a): Shuberth S1 PRO - chyba jeden z ładniejszych tej firmyRed_icon_smile chociaż odrazu mówie, że wydaje się ogromny Red_icon_smile pomimo tego areodynamika ok. wentylacja tyłka nie urywa ale nie jest źle, dosyć cięzki ( z tego co pamiętam ok 1.45- 1.5 kg ) ale i bardzo dobrze wyważony więc nie powinieneś odczuwać tego zbytnio. Co do wyciszenia Shuberth-y słyną z tego i się mówi, że to najbardziej wyciszone kaski na rynku, co do tego modelu to z tego co mi wiadomo jest on cichy w stosunku do wiatru, natomiast gorzej radzi sobie z silnikiem i wydechem ( a już wogóle jak masz sportowe wydechy) Red_icon_smile Jeżeli jeździsz po 900 Km to faktycznie nie przelewki...Jeżeli chcesz kask bardzo cichy to powinieneś kupić jakiś bardziej turystyczny model kasku Schuberth-a albo Nolana ale według mnie na R1 wyglądałbyś śmiesznie Red_icon_smile





Tak jak napisałem ogólnie na rynku wielka trójca to :Shoei, Arai, Shuberth. Myślę, że jaki byś kask od niech nie kupił będziesz zadowolony bo bardzo przywiązują wagę do swoich produktów ( kiedyś widziałem fabryke chyba shoei to mi szczęka opadła z jaką precyzją oni to robią).

Tak czy inaczej ja na Twoim miejscu skusiłbym się na jakiegoś Shoei-a lub Arai-a a do tego coś takiego http://allegro.pl/stopery-zatyczki-do-us...66928.html - i masz fantastyczny design, wentylacje, areodynamikę i .... ciszę przed wszystkim Red_icon_smile (o ile Ci nie przeszkadzają)


viper1987 - AGV Stealth SV - nie jest to mercedes ale jak dobrze dopasowany to będzie dobrze służył Red_icon_smile

Jesli chodzi o silnik i wydech nie ma problemu - męczył mnie hałas powietrza. a stopery odpadają z racji tego że wewnątrz będzie interkom.

Właśnie dlatego nie celuje w klase turystyk tylko w jak najbardziej wyciszonego sporta- żeby nie szpecić maszyny słabym garnkiem =)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-12-11, 02:37 AM przez korzen.)
2011-12-11, 02:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Irek Offline
Wariat
*****

Pulawy


Liczba postów: 1,061
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 4
#10
RE: Garnek
(2011-12-10, 05:18 PM)viper1987 napisał(a): a co myslicie o AGV Stealth SV ??? ja tez nie dawno kupilem ten kask i nie mialem okazji przetestowac wczesniej jezdzilem w kaskach za 500zł wiec na pewno bede czul roznice ale chcialbym poznac wasze opinie.

ale ten stealth tez kosztuje niewiele ponad 500pln takze róznicy duzej moze niebyc

ja mam agvs4 i nie miałem jeszcze okazji przetestować moze i bedzie głośny ale przynajmniej podoba mi sie Red_icon_smile
2011-12-11, 06:43 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
XoXo
Unregistered




 
#11
RE: Garnek
korzen to bierz smiało Schuberth S1 PRO Red_icon_smile
2011-12-11, 12:07 PM
Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#12
RE: Garnek
Jesli chodzi o ciuchy to zawsze strzelam w gorna polke, czekam po prostu na dobra okazje tak jak z tym shoeiem i wio ;] na tym nie ma co oszczedzac, lepiej poczekac dluzej pooszczedzac ale kupic najwyzsza polke, to jest inwestycja w Twoje zycie Red_icon_wink takie jest moje zdanie
2011-12-11, 12:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#13
RE: Garnek
(2011-12-11, 06:43 AM)irek napisał(a):
(2011-12-10, 05:18 PM)viper1987 napisał(a): a co myslicie o AGV Stealth SV ??? ja tez nie dawno kupilem ten kask i nie mialem okazji przetestowac wczesniej jezdzilem w kaskach za 500zł wiec na pewno bede czul roznice ale chcialbym poznac wasze opinie.

ale ten stealth tez kosztuje niewiele ponad 500pln takze róznicy duzej moze niebyc

ja mam agvs4 i nie miałem jeszcze okazji przetestować moze i bedzie głośny ale przynajmniej podoba mi sie Red_icon_smile

ja go kupilem faktycznie za nie cale 7 stowek ale przeceniony byl z 1400zł Red_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin wiadomo koniec roku ale kask ladny z blenda dwu czesciowy kewlar plus carbon wiec mam nadzieje ze jednak roznica bedzie Red_icon_smileRed_icon_smile ja kupilem dokladnie ten czarno bialy tylko na tej stronie cena wyjsciowa nieco leprza bo 1288zl u mnie przecena byla z 1380zł http://4bikes.pl/kask-agv-stealth-sv-mul...-5883.html wiec mam nadzieje ze to jednak cos lepszego jest
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-12-11, 12:22 PM przez viper1987.)
2011-12-11, 12:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
heko55 Offline
Użytkownik
***


1000rr

Liczba postów: 180
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
#14
RE: Garnek
Z tymi przecenami nie do końca tak jest to trochę jak z promocjami w markecie bo w sezonie te kaski szło spokojnie za te 9-8 stów kupić . A co do jakości to wydaje mi sie że shoei i arai nie mają sobie równych z tym że ten pierwszy jest ciut tańszy.
2011-12-11, 12:32 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#15
RE: Garnek
do shoeia i arai to nawet nie porównuje ale wczesniej jezdzilem ( zanim kupilem r1 ) na prawde w kiepskich kaskach wiec mam cichą nadzieję że to jednak bedzie cos lepszego Red_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
2011-12-11, 12:52 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#16
RE: Garnek
wiadomo ze cena idzie w dol, ale ten shoei ktory kupilem nawet na allegro najtanszy stoi 2300, a ja zlapalem za 1500 ;] ale jak sie zaklada to masz wrazenie ze mozesz walic glowa w beton i nie poczujesz Red_icon_tongue
2011-12-11, 01:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#17
RE: Garnek
jeśli chodzi o moją wiedzę odnośnie kasków to wiem tyle że,najbardziej bezpieczne kaski na świecie to podobno ARAI zaraz za Araiem Shoei ,te dwie firmy królują jeśli chodzi o jakość i technologie jakie stosują w swoich kaskach od lat,można poczytać o tym w necie Red_icon_smile ja mam Shoei XR1000 i jest bajka choć do cichych nie należy to fakt ale to już jak kto co woli Red_icon_smile Shoei wypełnia swoje kaski jakąś próżnią by lepiej zamortyzować uderzenie,w instrukcji jest nawet napisane że jak kask upadnie na ziemie to jest do zmiany gdyż ta próżnia się wypełni i nie jest już tak bezpieczny,wiadomo bezpieczeństwo na pierwszym miejscu Red_icon_smile choć wiadomo marketing też musi być
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-12-11, 01:45 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#18
RE: Garnek
(2011-12-11, 01:45 PM)żaba napisał(a): jeśli chodzi o moją wiedzę odnośnie kasków to wiem tyle że,najbardziej bezpieczne kaski na świecie to podobno ARAI zaraz za Araiem Shoei ,te dwie firmy królują jeśli chodzi o jakość i technologie jakie stosują w swoich kaskach od lat,można poczytać o tym w necie Red_icon_smile ja mam Shoei XR1000 i jest bajka choć do cichych nie należy to fakt ale to już jak kto co woli Red_icon_smile Shoei wypełnia swoje kaski jakąś próżnią by lepiej zamortyzować uderzenie,w instrukcji jest nawet napisane że jak kask upadnie na ziemie to jest do zmiany gdyż ta próżnia się wypełni i nie jest już tak bezpieczny,wiadomo bezpieczeństwo na pierwszym miejscu Red_icon_smile choć wiadomo marketing też musi być

w instrukcji mojego AGV jest podobnie tylko nie pisza o prozni tylko o micro peknieciach w carbonie nie widocznych golym okiem a potem podczas wypadku nie stety kask juz nie chroni tak jak powinien zreszta jak juz odloze cos kaski wiecej to i tak poluje na araia ale na razie jest w miare mysle dobry kask a jeszcze moto trzeba poskladac wiec po woli Red_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrinRed_icon_cheesygrin
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
2011-12-11, 02:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
viper1987 Offline
R1 4 Ever
***

Rzeszów


Liczba postów: 300
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
#19
RE: Garnek
popo jeszcze mojego AGV jak tylko zloze moto badz bede mial okazje go przetestowac to opisze wrazenia tu dziez przed chwilka wlasnie poszukalem sobie troche informacji otoz w pakiecie do tego kasu sa wkladki wygluszajace na dluzsze trasy ( z poczatku nie za bardzo wiedzialem do czego to ma sluzyc bo wyglada jak dokladki w okolice policzkow jak juz sie kas za bardzo wyrobi ) ale jednak to nei to Red_icon_smileRed_icon_smile ciekaw jestem jaka bedzie róznica z i bez opisze najszybciej jak sie da http://www.youtube.com/watch?v=w_zJef2fth4
Motocyklistow dzielimy na :


na tych ktorzy lezeli i na tych ktorzy beda lezec Red_icon_tongue ja juz mam za soba Red_icon_tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-12-11, 05:40 PM przez viper1987.)
2011-12-11, 05:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Cieniu Offline
MotoManiak ;)
*****

W-wa
RN19

Liczba postów: 1,268
Dołączył: May 2011
Reputacja: 3
#20
RE: Garnek
miejmy nadzieje ze bedziesz zadowolony Red_icon_wink Sheoi chyba mi bardziej stylistycznie podchodzi niz Arai, szczegolnie podszedl mi wlasnie ten El capitan poniewaz idealnie pasuje mi do calej reszty stroju i motocykla Red_icon_wink
2011-12-11, 10:03 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->