Ubezpieczenie w DAS
Autor Wiadomość
roman1986 Offline
Konkretny
****

Zach-Pom
R1

Liczba postów: 645
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 2
#1
Ubezpieczenie w DAS
Czy ktoś jest może ubezpieczony w firmie DAS (towarzystwo ubezpieczeń ochrony prawnej)? Chciałbym się ubezpieczyć w tej firmie i jestem ciekawy ile to dokładnie kosztuje, czy zajmują się wszystkimi sprawami klienta (tzn. rozwodem, spadkiem, wypadkiem samochodowym, mandatem, prawem pracy), czy oni opłacają koszta sądowe i czy dobrze bronią? We wtorek jestem umówiony na rozmowę i chciał bym się coś więcej o nich dowiedzieć.
2011-12-09, 08:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Offline
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
#2
RE: Ubezpieczenie w DAS
BeMisz korzysta z ich usług o ile się nie mylę.
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2011-12-09, 08:29 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
korzen Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 238
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
#3
RE: Ubezpieczenie w DAS
Ciekawy temat . . .

Rozwiń jak będziesz wiedział już coś konkretnego po tej rozmowie =)
2011-12-09, 10:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
YZF R1 Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 558
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 1
#4
RE: Ubezpieczenie w DAS
Też bym się czegoś nowego chętnie dowiedział.
2011-12-10, 10:14 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
BeMisz Offline
Administrator
*******

Warszawa
brak

Liczba postów: 1,421
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 4
#5
RE: Ubezpieczenie w DAS
ok... wkraczam do gry...

DAS Cię nie broni!!!!!!!

DAS daje tylko kasę na prawnika, pokrywa koszty sądowe, itp. - ale tylko daje kasę!

DAS to zjeb jeśli masz sprawę poza dużymi miastami!
Ja to odczułem, gdy odmówiłem mandatu, który chcieli mi wlepić na jakieś wiosce pod Terespolem (już o tym pisałem).
Myślałem, że DAS mi pomoże, a oni tak:
- damy kasę na prawnika i koszty sądowe
- poszukamy prawnika... O NIE! nie jest to w Warszawie, ani żadnym dużym/wojewódzkim mieście, to musi Pan SAM szukać prawnika
- prosimy się odezwać, gdy już Pan znajdzie prawnika
- aha, będzie musiał Pan pojechać do sądu i złożyć osobiście zeznanie, ale za koszty przejazdu NIE ODDAJEMY kasy...

Więc... olełem to zapłaciłem za sprawę w sądzie grodzkim (w sumie 650 PLN, ale nie było za to punktów)...

DAS mnie kosztuje 100 PLN / ROK ... ale tylko na JEDEN POJAZD i "ubezpiecza" od: sporów z Policją oraz z ubezpieczycielami, więc raczej na 100% NIE UBEZEPIECZA Cię na prawnika w sprawie rozwodu i innych cywilnych gówien...

Mimo, że DAS dla mnie to trochę gówno, to płacę to, bo głównie jeżdżę po Wawie, więc jak tutaj coś mi się stanie, to będą pomocni...
Jednak dla tych, którzy (często) podróżują, to raczej odradzam Red_icon_sad

Jak coś, to pytać Red_icon_tongue

Pzdr!
2011-12-11, 09:51 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
roman1986 Offline
Konkretny
****

Zach-Pom
R1

Liczba postów: 645
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 2
#6
RE: Ubezpieczenie w DAS
Rozmawiałem dzisiaj z agentem DAS, koszt ubezpieczenia to 700 parę złotych rocznie. Za tą cenę ubezpieczają mnie i moją konkubinę (narzeczoną, ale przed ślubem tak to się nazywa). W tej cenie mam porady prawnika (np. przy podpisywaniu umów), pokrywają koszta sądowe, koszty adwokatów, rzeczoznawców, lekarzy i innych biegłych sądowych Nie płacą za sprawy rozwodowe, spadkowe, wypadki spowodowane przeze mnie pod wpływem alkoholu lub narkotyków, przestępstwa popełnione umyślnie. Poza tym zajmują się wszystkim, wypadkami komunikacyjnymi, problemami z policją (wszystkie pojazdy jakie są zarejestrowane na mnie), prawem pracy, odszkodowaniami itp. Poza tym to jest tak jak napisał BeMisz, oni TYLKO PŁACĄ za adwokata i koszty sądowe. Ale chyba wykupię to ubezpieczenie.
2011-12-12, 06:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->