Problem ze sprzęgłem.
Autor Wiadomość
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#1
Problem ze sprzęgłem.
Witam, niedawno w rn19 wymieniałem sprzęglo (tarczki, pkłądki, sprężyny). Wszystko działa ok i bez problemu, ale...

ostanio próbowałem sie z kumplem na 1/4 i żeby dobrze ruszyć zawsze trzeba sprzęgło delikatnie przypalić. Po 2-3 startach klamka zaczęła być luźna. tak jakby linka się wyciągnęłą, Po regulacji pokrętłem już jest okej z tym że po powrocie do domu normalną jazdą linka jakby się naciągnęła i musiałem poluźnić regulację.

Dodam że przy składaniu za pierwszym razem było ok. Ten wysprzęglik do ktorego przyczepia się linkę był ustawiony w pozycji pod kątem prostym do moto, po ok 2 tyg jazdy i jednym próbowaniu startów na lotnisku zmieniałem uszczelke pod deklem. odczepiłem linke, zdjąłem dekiel i przy montażu okazało sie że jeśli ustawie wysprzeglik jak wcześniej czyli prostopadle to linka jest jakby za długa. Musze na maxa dokręcić obie regulacje żeby w miare ok było, dlatego ustawiłem wysprzęglik o jedną pozycję cofnięty i teraz obie regulacje są ustawione ok w połowie.

Czy to może być wina linki? Alenie chce mi sie wieżyć że się wydłuzyła...
2016-05-03, 08:27 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Artur86 Offline
Użytkownik
***

Brańsk
Kawa ZX10R '09

Liczba postów: 365
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 3
#2
RE: Problem ze sprzęgłem.
Dobrze je zgrzałeś, metal sie rozszedl i linka luzna...
Ostyglo i zrobila sie znowu naciągnięta...

Normalne ale mogą zaczac sie Male problemy ze sprzeglem. Pojeździsz zobaczysz...
Mogly przekladki lekko sie powykrwcac czego prawie nie zobaczysz ale minimalna roznica na tylu przekladkach i robi sie problem Red_icon_wink jak wyglądały po rozebraniu ?
Jak tarczki ? Raczej az tak nie powinno ich zniszczyć zeby trzeba bylo wymieniać... Warto potrzymać je na nowo w oleju...

Chronologicznie: 
RN01, RN12, ZX10r'09, RN20, ZX10R'09

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/P2cB/
2016-05-03, 08:50 AM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#3
RE: Problem ze sprzęgłem.
Jak rozebralem to wszystko wyglądało ok. Przekladki nie popalone i tarczki też jak nowe. Za pierwszym razem kiedy byłem na lotnisku to po 2 startach cała klamka była luźno. A teraz jak byłem to po kilku startach musiałem może 1 obrót pokrętłem przy klamce zrobić
2016-05-03, 09:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Pewus Offline
Konkretny
****

Powiat Chrzanowski
RN20 US

Liczba postów: 633
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
#4
RE: Problem ze sprzęgłem.
Mi się tak stało ze sprzęgłem ale w Częstochowie na zlocie w 2013 roku Red_icon_cheesygrin ale moją historie sprzęgła znasz i co tam musiałem wymienić Red_icon_wink
2016-05-03, 10:41 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->