Ecu flash and interface for 07-08 R1 and 06-07 R6
Autor Wiadomość
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#1
Ecu flash and interface for 07-08 R1 and 06-07 R6
Zamierzałem kupić taki interface, ale... tak sobie patrzę i to wszystko na tych zdjęciach jest bardzo proste do zrobienia samemu (wszystko jest w necie jak np. rozmieszczenie pinów , reszty można się domyślić) - a sam program po rejestracji jest free ! , więc Panowie.. mam pytanie - w czym tkwi haczyk ? (czy w tym "złotym Red_icon_wink" przewodzie usb.. jest coś więcej ?! , bo same wtyczki to nie problem)

Fajnie by było zrobić flash samemu i mieć dostęp kiedy się chce (na pewno byłoby to tańsze rozwiązanie Red_icon_smile )


Załączone pliki Obrazki
   
2016-01-03, 12:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#2
RE: Ecu flash and interface for 07-08 R1 and 06-07 R6
Też na to patrzyłem .. ale z tego co tam pisze możesz zrobić reflash tylko RAZ na tym oprogramowaniu darmowym ...
Ogólnie warto zgłębić temat .. tyle tylko że z tego co przeczytałem na forach w USA .. trzeba dobrze rozpoznać ECU bo jak się wgra nie to co trzeba to kaplica .. do tego nie ma możliwości wgrania serii potem ... przynajmniej tak piszą i kolega z USA też coś tak tu pisał nie ??
2016-01-03, 10:59 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
#3
RE: Ecu flash and interface for 07-08 R1 and 06-07 R6
You could possibly build the harness, but would need to buy the license from FTE to flash the ECU (can't flash without a license). There's some software/hardware in the datalink harness that communicates with the FTE software to indicate it's plugged in, I'm not sure if this is proprietary or not (probably not).

In theory you could build the harness cheap, get the software free, then just pay the $100 USD for the license. The license is locked to your FTE account and to the ECU you use it on. You can flash that ECU as much as you want, but only that ECU, unless you buy additional licenses.
2016-01-03, 03:34 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#4
RE: Ecu flash and interface for 07-08 R1 and 06-07 R6
..czyli wszystkie wątpliwości się rozwiały Red_icon_cry  hehehe Red_icon_smile  no szkoda, tak sobie po cichu myślałem że jednak jest inaczej..

Podsumuje żeby było już jasne :

-przewody można zrobić samemu... ale rzeczywiście może być (jeszcze widzę z tych zdjęć na necie) coś w tym kablu usb jak pisze NoExpert (ta programowa i sprzętowa komunikacja), jeśli ktoś chce to można też je nabyć z "ale-drogo"  za ponad 2000 tys gotowe.

-program (FTE) po rejestracji staje się dostępny, lecz już sam flash wymaga kupienia kredytu (licencji za $100 USD) która jest przypisana do "Twojego konta" i jednego Ecu - inne Ecu następna licencja.. szkoda


Ps. NoExpert - przepraszam że nie odpisuję Ci po angielsku.. mam nadzieję że mi wybaczysz hehe Red_icon_wink , a tak poza tym piękny sprzęt posiadasz ! Red_icon_smile
W międzyczasie pisałem post z odp. dla A.S , ale może chociaż zobaczcie linki które chciałem dodać jak to robi Van w rn32 Red_icon_wink
Pierwszy link to zmiana wszystkiego na full przelot, a drugi to już strojenie Red_icon_cheesygrin
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i miłego oglądania Red_icon_wink

https://www.youtube.com/watch?v=CjRNFLUK...QKTyFfSyoO

https://www.youtube.com/watch?v=Df4T7xfHw3s
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-04, 07:23 PM przez Koczis.)
2016-01-03, 05:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
NoExpert Offline
Amerykanin
***

So. Cal
2014 R1 RN23

Liczba postów: 229
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 7
#5
RE: Ecu flash and interface for 07-08 R1 and 06-07 R6
No need to apologize to me, I'm the one on a Polish forum speaking English, so I should be the one apologizing. And thank you for the compliment on my bike, I've been making little tweaks here and there as I can.

I think that's the longest video I've seen for installing a full exhaust, there's a lot of things they could have fast forwarded a bit, but they were thorough. Flashing is pretty straight forward, it's making sure your settings are good and aren't going to blow up your bike.

Is anyone there affected by the RN32 transmission recall, or is that just a US issue? Glad I went with a 2014 RN23. My only issue has been a bad neutral indicator that was replaced by my dealer under warranty (I have a good dealer, they fix it without any questions or fight and give me discounts on whatever I buy).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-04, 01:11 AM przez NoExpert.)
2016-01-04, 01:09 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->