RN22 Biała strzała - kontynuacja
Autor Wiadomość
LukGol Offline
Świeżak
*

Warszawa
R1 RN22

Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#1
RN22 Biała strzała - kontynuacja
Yamaha odkupiona od dodzia w zeszłym roku Red_icon_smile 
Przed sezonem wykonałem kilka standardowych czynności takich jak:
- wymiana oleju YAMALUBE 10w40
- wymiana filtra oleju Yamahy
- wymiana płynu chłodniczego Yamalube

W tylnym kole jest bardzo malutki luz, łożyska kwalifikują się zapewne na wymianę. Na serwis w ASO w tej sprawie byłem umówiony w połowie marca i niestety odwołali, więc poczekam troche w związku z tą sytuacją.

Przebieg na obecną chwilę to lekko ponad 26 tys


Załączone pliki Obrazki
               
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-04-11, 10:31 PM przez LukGol.)
2020-04-11, 10:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Gr4 Offline
świr
****


>>John Deere<<

Liczba postów: 903
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 1
#2
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
Super sprzęt , widać ze dbasz o nią należycie Red_icon_wink niech służy !
2020-04-11, 10:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
hugo69 Offline
Użytkownik
***

Lublin
rn22

Liczba postów: 147
Dołączył: Jun 2019
Reputacja: 0
#3
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
    Białe na żywo ładniejsze Red_icon_smile
2020-04-11, 10:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
#4
RN22 Biała strzała - kontynuacja
Ale mam sentyment do tego moto. Widać, że dbasz o nią co bardzo mnie cieszy. Musimy się spotkać na zlocie jak czasy pozwolą.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-04-11, 11:55 PM przez dodziu.)
2020-04-11, 11:51 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Robot Offline
ja tu tylko sprzątam ;P
***

Szczecin
RN22

Liczba postów: 400
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 11
#5
RN22 Biała strzała - kontynuacja
..coraz więcej białych erek na forum gratuluję super sprzęta hehe , zawsze o nią dbaj tak jak @dodziu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-04-12, 07:01 AM przez Robot.)
2020-04-12, 07:01 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#6
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
Świetna maszyna, ładnie na fotach wygląda.
2020-04-12, 05:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#7
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
znam dodzia maszynkę .... wiem jest warta grzechu  Red_icon_cheesygrin
mam swoje w serwisie a tak po cichu jedziemy z kumplami na cichy tor, wypożyczysz mi ją !?  za ile i czego tak tanio ?  Red_icon_cheesygrin
2020-04-12, 07:37 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
LukGol Offline
Świeżak
*

Warszawa
R1 RN22

Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2019
Reputacja: 0
#8
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
Oby jeszcze w tym roku "czasy" pozwoliły Red_icon_cheesygrin
Na tor? Yyy, pożyczę za darmo, nawet zatankowaną do pełna hehe Red_icon_cheesygrin
A tak na poważnie, to zastanawiam się nad kupnem jakiegoś tańszego moto tylko i wyłącznie na tor.
Na nasze polskie tory to 600 pewnie w zupełności wystarczy, szczególnie na początek.
2020-04-13, 11:05 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#9
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
dużo ucieka w 300-400 i jak tym już łupią ostro to wracają na 600 i Litry.
dużo taniej wychodzi Red_icon_smile
2020-04-13, 12:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
romuald Offline
Wariat
*****

Potęgowo
RN12

Liczba postów: 1,444
Dołączył: May 2017
Reputacja: 8
#10
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
jeżeli mogę to podpowiem żebyś tylko nie zastanawiał się zbyt długo  Red_icon_smile co kupisz to twój wybór  Red_icon_cheesygrin  ... ja nikogo nie słucham Red_icon_wink chce litrem jeździć po kartingach poznaniach silesiach i gdzie się tylko da  Red_icon_cheesygrin ... to co ? niech tylko minie epidemia i do zobaczenia na torze   Red_icon_cool
2020-04-13, 01:35 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#11
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
Podejście typu 300 nie 1000 wynika z wielu czynników >> ale >> głównie budżetowych i chęci usprawiedliwienia gorszych postępów .. a czasy nie każdemu lecą w dół jak realna wartość 500+ choćby .. I TO JEST NORMALNE I OK !!!
TO ABSOLUTNIE nie jest tak że polata ktoś Ninja 300 i potem siada na 600 i jest mistrzem Silesi albo nie daj Boże na litra i od strzała biją się o niego w Wójciku Red_icon_smile .... Tak samo jak jazda Pitbikiem w Skawinie ma NIC wspólnego z jazdą RN22 po Brnie czy Slovaki .. OWSZEM >> coś tam idzie przełożyć na motocykl który waży 230 kg i ma 160 czy 180 koni ale wystarczy wrzucić sobie na LUZ, pogadać i podpatrzeć tych którzy mają za sobą już jakieś doświadczenia i powoli, powoli do przodu .... Niestety klocki co 2 wyjazdy, opony 2 x tył + 1 przód na każdy wyjazd, paliwo - no to są koszty w litrze - nie od razu, ale są 10x takie jak w 300 czy 400 ccm czy tam 125 w dwusuwie ..
Lepiej od razu podjąć decyzję : idę w 300 czy 400 i TAM ZOSTAJĘ .. albo w 600 ... albo idę w litra i dobrze się bawię mając w dupie czasy i animozje na temat grupy .... to dużo w życiu ułatwia i nie marnuje się czasu ..

Jeśli ktoś uważa że tak nie jest to niech polata po torze na 300 potem siądzie na RN22 i na drodze spróbuje ominąć auto tak jak omija na torze kogoś kto wyglebił 30 metrów przed nim albo niech na zjeździe z autostrady idzie na kolanie tak jak na tej 300tce Red_icon_smile .. A mając opanowany sprzęt mocny i ciężki ( nawet na poziomie grupy C na torach ) to na ulicy tym samym sprzętem bawi się i relaksuje - nawet w mocno dla innych podbramkowych sytuacjach ..
To są DWA zupełnie inne Światy i warto jak już ktoś się chce bawić w torowanie wyciągnąć z tego pożytek jakiś przy nawijaniu tysięcy kilometrów po drogach albo oddzielić zupełnie te zabawy i pamiętać o tym że i masa i prędkość i przyczepność i zwrotność i siła hamowania jak i dystans do zatrzymania torowej 300-tki a RN22 w pełnym secie drogowym to jak KSIĘŻYC i SŁOŃCE Red_icon_smile .. niby oba świecą ale przy księżycu tylko coś widać a przy słońcu to się szybko poparzyć można Red_icon_smile ..
2020-04-14, 08:35 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#12
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
Po raz kolejny ciężko się nie zgodzić. W cenie jednej tylnej opony na litrze można się dłużej bawić i bardziej kompleksowo na jakiejś trzy-setce za tą cenę.


A.S.
TO ABSOLUTNIE nie jest tak że polata ktoś Ninja 300 i potem siada na 600 i jest mistrzem Silesi albo nie daj Boże na litra i od strzała biją się o niego w Wójciku Red_icon_smile  


haha dobre porównanie  Red_icon_LOL Red_icon_cheesygrin Red_icon_cheesygrin ale tego np nie wiedziałem. Myślałem, że jak się ma dobre podstawy i nawyki z takiej 300setki to się lepiej szanuje prędkość na takim tysiącu. Ogólnie myślałem, że to się przekłada na lepszy czas na większym motocyklu.
Jak rozmawiałem z Radkiem z ApexClanu to powiedział, że pod koniec dnia wszyscy mają zbliżone czasy do siebie na małym torze czy to są Pity, małe, duże pojemności, pomijając zawodowców.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-04-14, 11:34 AM przez Zygi.)
2020-04-14, 11:34 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#13
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
Wygląda to tak że na 300 na prostej chcesz urwać linkę gazu i masz tyle na liczniku że litry mijają cię jak pachołek taki pomarańczowy ... i jak mając takie nawyki spróbujesz tak pojechać na litrze to pierwszy winkiel skończy się karetką Red_icon_sad ...
Ani zachowanie w zakręcie ani hamowanie, ani przyspieszanie ani żaden inny parametr nie przełoży się tak zwyczajnie z piździka na motocykl który po odkręceniu gazu chce łeb urwać Red_icon_smile i waży dwa razy tyle ...

Samo złożenie - owszem - pozycja, patrzenie gdzie trzeba i linie przejazdu .. ale dużo, dużo spraw się różni .. i jeśli ktoś nauczy się od połowy zakrętu odkręcać na maxa bo i tak czeka "2 minuty" zanim sprzęt się wkręci to powodzenia życzę mu potem na litrze z takim manewrem Red_icon_smile .. a to przecież tylko przyzwyczajenie i nabyte PODSTAWY jazdy torowej Red_icon_wink ..
2020-04-14, 12:22 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Zygi Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 461
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
#14
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
A.S. za bardzo generalizujesz. Nikt kto ma coś w głowie nie schodzi z 300 na litra i jeździ tak samo litrem na 100% jak na 300. Chodziło mi bardziej o te podstawy, patrzy gdzie jechać itd. Ja nie pomijałbym etapu adaptacji na inny motocykl, który inaczej skręca, hamuje, oddaje moc, przyśpiesza i tona innych rzeczy jak inne linie, wejścia i wyjścia z zakrętów.
Żeby nie było, nikogo nie uczę ale to podstawy.

Nie chcę robić koledze spamu w wątku, więc kończę.
2020-04-14, 01:00 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#15
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
A.S według twojej logiki to jedna wielka stagnacja, jak wsiadasz na "moto3 "to już nie możesz na "motoGP"?
Już nie wspomnę, że zawodnicy, ci zawodowi trenują na pitach , crosach i innych wynalazkach.
Co do czego im służy, to czasem warto ich posłuchać, mają wiele ciekawostek do przekazania Red_icon_wink
Nie mogę sobie przypomnieć teraz kto ze stawki motoGP przyszedł prosto z moto3.
Nikt z nas nie ma na starcie takiego skila jak oni, czyli motocykliści z Włoch, Hiszpanii, krajów, gdzie co miasto są tory, inna mentalność inne tradycje. Jednak uważam, że trening czyni mistrza i nie widzę nic złego gdy ktoś na torze upala 300cm a potem siada na 1000cm bo jeżeli się już znalazł na torze to jest szansa, że rozsądek posiada, no i w naszym kraju oczywiście pieniądze Red_icon_wink
Wracając do RN22, dbaj kolego o nią to posłuży Red_icon_smile Miałem okazją z nią zrobić jedną traske, naprawdę zadbany sprzęt, ciężko znaleźć coś pewnego dziś Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2020-04-15, 09:21 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#16
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
ja dodam tyle..... cross uczy balansu, reakcji i uślizgów tylnego koła człek tak się nie boi.....
ino cza uważać po zimie jak się siada pierwszy raz na sporta, pewnie AS o tym chciał w przenośni powiedzieć....
ja raz miałem tak że pierwszy wyjazd na R1 pierwszy winkiel a ja ciągnę jajami na kierownice noga do przedniego koła po tylnym hamplu i maneta.... a potem co ty kurwa głupi chuju robisz..... w sezonie jak wjezdżony w oba sprzęty nie ma problemu z "pamięcią mięśniową" i wsio idzie samo....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-04-15, 09:32 AM przez simon68.)
2020-04-15, 09:30 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szymek Offline
Szymek
*****

CTR
Banan

Liczba postów: 1,733
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 9
#17
RE: RN22 Biała strzała - kontynuacja
Biesiekirski jezdzacy w ME Moto2 w zeszlym roku pojechal z Wojcikiem w EWC. Miał tylko jeden trening na r1 chyba w Cartagenie i jak na tak młodego zawodnika poradzil sobie bardzo dobrze.

Tak samo jak Kamil Krzemien ktory przesiadl sie z r6 na r1 Wójcika i robil nie gorsze czasy od Szkopka....18lat...wszyscy mlodzi zawodnicy jezdza na czym sie da pity...crossy...wazny jest trening
2020-04-15, 09:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->