Rękawice - konserwacja - pytanie.
Autor Wiadomość
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#21
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
sa chinole i hinole , i co niby z chin alpiny to papier? przyjedz zobaczysz moje , widziales jedne jego uj wie co zamowil i skad, wpadnij do wro pokaze ci 7 par roznych ludzi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-03, 06:01 PM przez wonsz.)
2015-11-03, 05:59 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#22
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
Wiesz lepiej co ja widziałem i co ja wiem, więc nie ma sensu żebym się przekonywał Red_icon_wink
2015-11-03, 06:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#23
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
no bo udowodnilbym Ci ze chinskie wcale nie sa papierowe  i wytrzymale , nie wszystko co jest drozsze jest lepsze
obejrzyj kiedys na tvn turbo "nowy gadzet" sa testy kamer , telefonow , AGD, nieraz tanszy wypada lepiej niz ten drozszy Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-03, 06:09 PM przez wonsz.)
2015-11-03, 06:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#24
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
Ja np. kupiłem za pierwszym razem za 180 zł bo na droższe zbytnio mnie stać nie było. Miałem ograniczony budżet na wszystko. Niby lepsza firma = droższe = bezpieczniejsze ale wiem po ostatnim razie że zalezy jaki wypadek/upadek/ślizg. U mnie np. wszystko przyjąłem na okolice łokcia a dłonie miałem w górze i prawie wogóle rękawice nie ucierpiały

2015-11-03, 06:17 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Blue Offline
Konkretny
****

Bydgoszcz
ZX10R 2010

Liczba postów: 951
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
#25
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
Czytaj uważnie moje wypowiedzi to zobaczysz że myślę tak samo. Nigdy nie uważałem że droższe jest lepsze, i w każdym wypadku rozważam wszystkie opcje. W większości przypadków można kupić taniej lepszy sprzęt, który nie jest popularny i rozreklamowany. Od zawsze wszędzie tak było.
Co do rękawic, mówię to na podstawie tego co widziałem. miałem tez np styczność z chińskimi podróbami plecaków Alpinestars Tech Aero. Wyglądały super, pięknie i świetnie. Nie odróżnił byś oryginału od chińczyka, ale w 2 na 3 przypadki rozleciały się one dość szybko, puszczały zamki pękały klamry szwy itp... Na czymś muszą oszczędzać skoro ceny są takie a nie inne, i twierdzę, że tak samo rękawicom dużo brakuje do ori.
Koniec tematu z mojej strony.

A jeżeli chodzi o konserwację, Nivea kremy i inne natłuszczacze się sprawdzają. Ja mam jakiś impregnat do skóry, nie pamiętam firmy bo pożyczyłem znajomemu i się doprosić z powrotem nie mogę, i działa bardzo fajnie. Takie gęste coś jak wosk, natłuszcza i od razu inna skóra w dotyku.
2015-11-03, 06:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
griosek Offline
ninja
****

Warszawa
zx10r

Liczba postów: 796
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
#26
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
też krem nivea stosuje i jest super, a mycie miękką szmatką i trochę letniej wody. Też mam zamiar całe kombi wyprać w jakimś płynie s100, zobaczymy co z tego wyjdzie Red_icon_wink

Ja po roku korzystania z oryginalnych rzeczy alpiny jestem trochę zawiedziony. Rękawice GPpro 10 tys km za nimi w jeden sezon i nie ma śladu zużycia, ALE jeden rzep już nie trzyma :/ (mam nadzieję, że zrobią z tym coś jak oddam na gwarancji).
Buty smx-plusy 2 razy je "utopiłem" i coś się odkleiło w środku i strasznie uwiera, więc też idą na gwarancje.
Więc jeżeli chodzi o jakość to nie jest taka oczywista sprawa z drogimi markowymi rzeczami...

2015-11-03, 08:55 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#27
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
z chińczykami różnie bywa, ja kupiłem prosto od producenta z chin z ciekawości ale jeszcze leżą w pudełku wiec nie mam opinii. ALE Red_icon_smile znajomy dał w sklepie tyle ile stoją czyli chyba ok 800zł i po jednym szlifie przy ok 60km/h sie rozleciały, inny gość mi kiedyś znów opowiadał,że chinole po roku zwyklego użytkowania śmietnik,a jeszcze gdzieś zasłyszana opinia to,że pare lat chinol wytrzymał (chyba nawet Śruba z forum mówił,że mu chinole trzymają).
Więc chińczyk chińczykowi nie równy pewnie,nie ma co sie spierać Panowie.

ja te swoje wysmarowałem tym motulem do skór i leżą w pudełku czekając na lepsze czasy,może w przyszłym roku jak je wyciągne to sie skurczą o 3 rozmiary,kto wie Red_icon_cheesygrin
przymierzając je na ręku są dużo mniej komfortowe od Dainese czy SPIDI,ale może sie ułożą w co wątpie.

żeby nie robić offtopu to konserwacja nivejką niezawodnie i tanio.
ja kupiłem na test motula,ale prócz tego,że tak dziwnie pachnie (w sumie można sie odurzaćRed_icon_wink to nie wiem czy jest jakiś fantastyczny, smarowałem kombi i wszystkie rękawice w tym roku i jest ok,ale czy nivea nie zrobi tego tak samo?

mam taką koleżanke maniaczke kosmetologiczną,nie bede już sie wypowiadał o jej wykształceniu,w każdym razie zna sie kobiecina i opowiadała mi ostatnio jak to kremy droższych firm jak np: vichy potrafią mieć ten sam skład co polska kolastyna za pare złotych, tak samo ma się temat kremów ze złotem koloidalnym,krem kosztuje powiedzmy 120zł a złota w nim 0,5% wiec ona kupuje zwykły krem i butelke złota za 70zł,dodaje pare kropel do kremu i ma bogatszy produkt. wiadomo koncerny jak juz sie przekonaliśmy na wielu płaszczyznach (nawet w mojej branży) robią nas centralnie w wała i napewno te wszystkie drogie specyfiki do czyszczenia i konserwacji to zwykłe szare mydło z psim gównem i aromatem waniliowym Red_icon_wink
2015-11-03, 10:42 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
szpaku88 Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 255
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 3
#28
RE: Rękawice - konserwacja - pytanie.
Mierzyłem sporo rękawic i idealnie siadły mi Alpine GO PRO orginał oczywiście, przejeździłem sezon i raz je prałem ręcznie. Super dopasowują się do dłoni. Zdecydowanie nie polecam kupowania podróbek. Sporą kasę nie płaci sie za napis ale za technologię, jakość wykonania/materiałów które zapewniają bezpieczeństwo.
2015-11-04, 08:29 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->