Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Autor Wiadomość
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#41
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
(2015-11-28, 10:56 PM)k1kristo napisał(a): Jak niezgodny z opisem. Jak w aukcji jest 52 i na metce 52 to jest opis zgodny z towarem. Jest pozna jesien, nie jeździ się (raczej) więc i jest czas na zakup kombinezona. Ja kupowalem ok. miesiąc czasu

zgadza sie poza tym nie wyobrazam sobie zamowienia kombi przez net nie przymierzajac go wczesniej w sklepie...
każdy ma inna długosc nóg,szerokosc bioder,klatki itp itd
nawet jak są podane w cm rozmiary w internecie to trzeba trafić jak szóstke w totka,żeby pasował tak jak powinien.

to nie t-shirt Red_icon_smile
2015-11-28, 11:09 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#42
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Jeden sprzedawca z allegro twierdzi że na moje wymiary bèdzie pasował rozmiar 98 dainese(przedłużona wersja rozmiaru 50). Niestety używek na rynku brak...
2015-11-28, 11:28 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Balbina Offline
Użytkownik
***

Szczecin
Yzf R6,kawaZx7r

Liczba postów: 238
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 3
#43
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
(2015-11-28, 10:56 PM)k1kristo napisał(a): Jak niezgodny z opisem. Jak w aukcji jest 52 i na metce 52 to jest opis zgodny z towarem. Jest pozna jesien, nie jeździ się (raczej) więc i jest czas na zakup kombinezona. Ja kupowalem ok. miesiąc czasu 

W tytule był rozmiar ten sam co na metce, ale zwden wymiar podany przez sprzedajacego w aukcji sie nie zgadzal. Np sprzedajacy napisal ze w biodrach jest 90cm a bylo 80cm.. Kombi jak na dziecko, tak wygladal na zywo. Dla mnie to towar niezgodny z umowa, bezstronna krawcowa to potwierdzila na pismie. Sprawe wygralam. 

Cineks,  niestety jakosc kosztuje, trzeba ciułać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-28, 11:47 PM przez Balbina.)
2015-11-28, 11:47 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
k1kristo Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 368
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
#44
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Krawcowa biegły sądowy.

A jak było w tabelkach producenta?
2015-11-29, 12:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Balbina Offline
Użytkownik
***

Szczecin
Yzf R6,kawaZx7r

Liczba postów: 238
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 3
#45
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Bez przesady Red_icon_smile Ale wystarczyło i kasę odzyskałam, dla mnie to najważniejsze. W tabelach na necie nigdzie tego modelu nie znalazlam, a po napisaniu maila do producenta otrzymalam odpowiedz ze to nieaktualny model wiec o wymuary mam pytac sprzedajacego... Balam sie kupic ale wg niego mial na bank moje wymiary. Potem przez telefon mi powiedzial, ze w aukcji napisal wymiary jakie jego zona teraz ma ( Red_icon_cheesygrin ) a kombiaka od pol roku nie nosila... Ale i tak kasy nie chcial oddac. Napisałam to ku przestrodze, jak kupować przez neta to za  dogadaniem że można odesłać, a i to się pewności nie ma bo ona przez telefon tez dawala do zrozumienia ze jak cos to odesle.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-29, 12:09 PM przez Balbina.)
2015-11-29, 12:07 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
wonsz Offline
DO POWITALNI WONT !
*****

Wrocław
Rn22 '14

Liczba postów: 1,246
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 13
#46
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
ja jak zamowilem ostatnio kombinezon to z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci , przyszedl kurier przymierzylem kombi i dopiero wtedy odebralem go Red_icon_smile wszystko co zamawiam to mowie sprzedawcy zeby zaznaczyl z opcja sprawdzenia zawartosci Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-29, 12:12 PM przez wonsz.)
2015-11-29, 12:12 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Draco Offline
88
***

unknown


Liczba postów: 322
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 2
#47
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
(2015-11-29, 12:12 PM)wonsz napisał(a): ja jak zamowilem ostatnio kombinezon to z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci , przyszedl kurier przymierzylem kombi i dopiero wtedy odebralem go Red_icon_smile wszystko co zamawiam to mowie sprzedawcy zeby zaznaczyl z opcja sprawdzenia zawartosci Red_icon_smile

to sobie kurier poczekał Red_icon_tongue
ale za to napewno jakie widoki miał jak przymierzałes Red_icon_wink

ale fakt ,sprawdzenie zawartości to dobra opcja,ale prywatni na allegro pewnie niechętni na to. nie wiem bo od dluzszego czasu staram sie unikać "okazji" na polskim rynku od prywatnych,a tymbardziej używanych produktów. to ruletka,a chyba nikt kasy na chodniku nie znajduje Red_icon_smile
2015-11-29, 12:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#48
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
No ja tego dainesa kupiłem na olx też z możliwością zwrotu. Umówiłem się że we wtorek odsyłam więc mam nadzieje że nie będzie problemu ze zwrotem kasy. O możliwości przymierzenia kombiaka w obecności kuriera jeszcze nie słyszałem ale ciekawa opcjaRed_icon_smile
2015-11-29, 12:58 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#49
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Ja bym takiej opcji nie wybrał. To za duża kasa żeby szybko decydować a kurierzy niechętnie czekają a jak już to maks 15 min chyba. Najlepiej na spokojnie w domu włożyć, połazić, na moto usiąść i się dobrze zastanowić żeby później nie żałować że się za szybko zdecydowało

2015-11-29, 01:01 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Balbina Offline
Użytkownik
***

Szczecin
Yzf R6,kawaZx7r

Liczba postów: 238
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 3
#50
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Opcja dobra, ale raz że niechętnie sprzedający się zgadzają, a dwa że kurier zawsze się spieszy i np raz usłyszałam że muszę odebrać, a jak coś będzie nie tak to mam do niego dzwonić :\

Wonsz- a jakbys źle trafił z kurierem to mógłby Cię podrywać Red_icon_cheesygrin
Cineks- a jak on cenowo wypada, jeśli mogę zapytać.
2015-11-29, 01:21 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#51
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Balbina 1650zł w stanie jak nowy z przytartym jednym sliderem. A tak propo to twój kombiak z awatara też coś jak by troche przymały? U mnie pępek a u ciebie klata wystajeRed_icon_smile
2015-11-29, 01:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Balbina Offline
Użytkownik
***

Szczecin
Yzf R6,kawaZx7r

Liczba postów: 238
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 3
#52
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Cineks - to wg mnie dobra cena jeśli faktycznie ma taki stan. Tej samej firmy czaję się na wiosnę i najprostszy damski model to dwukrotność tej ceny, ale co zrobić, czas wymienić.
Heh jak to się mówi - 'wizja artystyczna', generalnie staram się w kombiaku albo w zbroi Red_icon_wink
2015-11-29, 11:18 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kirek Offline
Młody
**




Liczba postów: 18
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
#53
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Odnośnie kombiaków jest tyle opinii co ludzi. Każdy preferuje co innego. Jeden woli Dainese, inny Alpine a jeszcze inny Berika. Każdy producent ma inną rozmiarówkę. Kupowanie kombiaka przez internet nie ważne czy nowego czy używki bez wcześniejszego przymierzenia konkretnego modelu jest bez sensu bo zawsze coś będzie nie pasować. Dla przykładu, ja mam 197cm wzrostu i jakieś 90kg wagi co bardzo zawęża mi możliwości wyboru do firm szyjących w standardzie, niestandardową rozmiarówkę jak np Dainese czy wspomniane przez Blue, Vanucci. Mój rozmiar wg Dainese to 104 ( przedłużane 52 i w takim z resztą jeżdżę do dziś). Mierzyłem 2 modele w rozmiarze 104 i oba trochę różniły się od siebie i wziąłem ten który lepiej leżał i miał troszkę dłuższe rękawy.
Co do dopasowania... Nowy kombinezon skórzany musi być troszkę za ciasny bo po jakimś czasie się troszkę rozciągnie, nie musi być aż tak ekstremalny jak w moto GP że zawodnicy zapinają go na wdechu przy pomocy jeszcze jednej osoby Red_icon_smile. Powinieneś pod niego zmieścić jakieś termo i ewentualnie bardzo cienki polarek i nic więcej. Dopasowanie jak już wcześniej zostało tutaj powiedziane służy temu żeby podczas gleby ochraniacze były przez cały czas na swoim miejscu a uwierz mi,że to jest mega istotne. Leżałem już 2 razy na poprzednim moto. Raz klasyczny szlif ze 100km/h(poza przetarciem lekkim na łokciu kombi cały mi nic się nie stało) a drugi raz wypadłem z zakrętu do rowu. Motocykl trochę ucierpiał ale dzięki ochraniaczom które były na swoim miejscu o dziwo nic mi się nie stało poza lekko spuchniętą nogą bo moto w nią uderzyło. Gdyby ochraniacze się przesunęły to miałbym po nodze i przedwczesny koniec sezonu(po widoku motocykla nikt nie mógł uwierzyć że jestem w stanie chodzić). Dlatego dobre dopasowanie kombinezonu jest takie ważne i mówię to z własnego doświadczenia. Dal ciekawości dodam,że nadal w nim jeżdżę, wymieniłem tylko ochraniacz barku i dałem wszyć 2 łaty na łokieć Red_icon_smile ) Także nie ważne czy kupisz kombi za 4k czy też za 2k. Najważniejsze żeby był dobrze dopasowany do Twojej sylwetki. Rękawy i nogawki mogą być trochę krótsze bo to rekompensują wysokie buty i długie rękawice.
Co do krótkich kurtek Dainese.... Każda kurtka od 2 częściowego kombinezonu będzie krótka bo tak została zaprojektowana żeby ją spinać ze spodniami( żeby zamek łączący był w pasie a nie na udach). Do jazdy w jeansach są zupełnie inne kurtki, dłuższe.
Na koniec chciałbym dodać tylko takie moje zdanie. Jeździmy wszyscy na motocyklach to ubierajmy się odpowiednio(same jeansy niewiele dadzą przy glebie, chyba,że mówimy o jeansach motocyklowych.).
Ja jeżdżę zawsze w pełnym kombiaku nie zależnie czy na zewnątrz jest 0 czy 40 stopni, na 1km czy w trasę 300km. To jest nasze bezpieczeństwo i nie zapominajmy o tym Red_icon_smile
Pozdro i szerokości Red_icon_smile
2015-11-29, 11:48 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#54
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
No i kombiak dobrany. Padło na "ciula" model 727 titanium red. Stosunek cena do jakości mnie skusiłRed_icon_smile Teraz czekam na wiosne...
https://www.dropbox.com/s/pcc4hwxe7wr003...V.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/4t98xnb8ouxtyp...V.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/duk7i3ofbz0gcn...V.jpg?dl=0
2016-02-12, 08:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Adi92 Offline
Konkretny
****

Gorzyce
RN 12

Liczba postów: 594
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 4
#55
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
mam też kombi tej marki ale nie wiem czy o jakiejś jakości można tam mówić materiały srednie a sam kombinezon ciężki ... przymierzałem alpiny i dainese jak założyłem wtedy dowiedziałem sie co to jest wygodny kombinezon Red_icon_cheesygrin i jakość Red_icon_wink
2016-02-12, 09:53 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#56
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Przymierzałem wcześniej dainese i jeżeli chodzi o ciężar to nie wiem czy nie był nawet cięższy. Z zewnątrz wykonanie podobne a od środka dainese ładniej podszyty jest. W "ciulu" tylko siateczka jest bez membran.
2016-02-12, 10:24 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
#57
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Żona ma tschula i w porównaniu do mojego dainese to przepaść. Oczywiście na niekorzyść tego pierwszego. Aczkolwiek nie uważam tschula za złego producenta. Porównywałem innych z niższej półki i wypadł w mojej opinii całkiem nieźle pod względem wykonania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-02-12, 11:23 PM przez dodziu.)
2016-02-12, 11:23 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
cineks Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 280
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
#58
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
A teraz pytanie po jaki chu** robi się kombi 2-częściowe jak sama kurtka jest tak krótka że nie da się jej do jeansu założyć. Tak samo na postoju, zanim bym zdjął kurtkę odpiął zamki i później wszystko założył i pospinał to reszta ekipy by z 50km ujechała... Jednym słowem bezsens..
2016-02-13, 09:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Adi92 Offline
Konkretny
****

Gorzyce
RN 12

Liczba postów: 594
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 4
#59
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Kurtki z kombi nie są przewidziane do jazdy bez spodni są one zaprojektowane do spięcia ze spodniami w pasie. A kurtki do spodni zwykłych są inne całkiem. Ewentualnie widziałem gdzies kiedys dopinany pas który przedłuża kurtkę na upartego
2016-02-13, 10:22 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Kafel Offline
Lubię fajne cycki
*****

Sokołów Podlaski


Liczba postów: 4,271
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
#60
RE: Jaki rozmiar kombinezonu 2-cześciowego?
Jaki rozmiar wziąłeś?

2016-02-13, 12:25 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->